Sportovci Hrdinům (Athletes For Little Heroes)

Boženka is a 4 year old with spinal muscular atrophy and plenty of dreams. We have got medals from Olympic Games and World Championships and a great desire to help Božnka. Join us and help us raise funds for Boženka's new wheelchair.

EUR 25,032
pledged of EUR 20,165

124%

124% completed

591 contributors pledged

Community, Sport

Česká republika

Show all rewards

SPORTOVCI HRDINŮM (ATHLETES FOR LITTLE HEROES)

Boženka is a 4-year-old with spinal muscular atrophy and lots of dreams. We have got medals from Olympic Games and World Championships and a great desire to help Boženka. While we can go for a run every morning, stroll in the evening or just lie down after lunch, Boženka can do none of that by herself. She can’t turn over in bed, sit up in a chair by herself or even swallow bigger chunks of food. She is an incredible warrior, much stronger than us. But from time to time, she needs our help.

Join us and together we can help Boženka gain more independence and make her and her family’s life easier. 

 

THE STORY OF BOŽENKA AND HER CONDITION

Boženka has SMA. She was born with a genetic disorder called spinal muscular atrophy (SMA), which severely limits her in even the most common tasks. She can’t eat nor sit up by herself, she doesn’t have enough strength to breathe, she’s constantly dropping things - sometimes even her own head. There always has to be someone nearby to help. Even the most ordinary sickness could be life threatening for her.

The damaged gene, which causes SMA, is found in the genetic code of every fiftieth person on Earth. When two people with this gene have a baby, there is a chance that it will have SMA.

Kids with this kind of genetic disorder usually do not live beyond two years of age. However with the right support, it may be far longer. 

 

WHAT CAN WE DO? 

These days there is no other genetic disorder this close to having available cure. However, there is still plenty more to do. We want to start an organisation that could educate doctors, unite families and children with SMA and support them. Help them fight for their rights and pressure the authorities, so we will no longer lag in treatment behind the world. Organisation which will supervise access to the clinical studies or faster approval of treatments. We are ready to do everything we can to help Boženka and many others with SMA to get proper care and support which is vital for them.

WHO ARE WE?

We are a group of friends, professional athletes who understand what a great gift it is to be able to move and do anything we wish to do. And also how easy it is for us and often taken for granted.

Boženka did not have as much luck. Ever since day one she has struggled with many obstacles. We have put together our personal things, clothes from limited Olympic collections and a lot of other gifts we hope you will enjoy. Through selling these and raising money and awareness we will hopefully make Boženka (and not only her) really happy. 

WHY ARE WE APPROACHING YOU?

From our careers in sports we know, that two is always better  than one and that the best results are achieved with great team effort. We have won plenty of medals, but this fight is far more important. We wouldn’t be able to make it without you.

CO DOSTANETE ZA SVÉ PENÍZE?

Kus z nás, doslova. Loď, na které Vávra Hradilek vyjel stříbro v Londýně. Lyže, na kterých Tomáš Kraus vyhrál světový pohár. Můžete s námi absolvovat tréninky a zažít, co děláme po nich. Získejte foto obrazy a tapety od jednoho z nejtalentovanějších sportovních fotografů. Máme pro vás osobní předměty, které pro nás znamenají hodně, ale v tomto případě mohou znamenat ještě mnohem mnohem víc. 

Show us your support by wearing original Sportovci Hrdinům drawstring bag or badge 

 

Badges and drawstring bags are available in an original gold design as well

 

You will always look cool with our original trucker cap

 

Our amazing cotton tote bags will take the weight off your and Boženka's shoudlers

Keep calm and your head warm with our knitted beanie

 

Decorate your home or your office with our action wallpapers, wooden photo prints or portraits from photographer Jan Kasl

 

 

Experience modern pentathlon with Jan Kuf a David Svoboda, pumptrack with Eva Samková or paddling with Vávra Hradilek

 

WHAT ARE WE GOING TO DO WITH ALL YOUR SUPPORT? 

Children with SMA are nearly immobile without if not provided an electronic wheelchair – sadly children in the Czech Republic only get access to a wheelchair once they reach the age of 10. For 500 000 CZK we will be able to make Boženka’s and her family’s life easier by buying her a new wheelchair. 

We would love to fulfill one of Boženkas dreams. If we raised more than 600 000 CZK, together we would be able to get fly Boženka in a hot air balloon and maybe even a trip to much warmer, germ-free destination over the winter months.

With 750 000 CZK and more, we will co-fund an organisation, that will educate doctors, take care of speedy treatment approvals, build help centres and unite the families of children with SMA.


Boženka s tátou. 

Comments

Choose reward for your contribution

 • 113 Placka Sportovci Hrdinům

  Vyberte si placku se svým oblíbeným sportovcem nebo se všemi dohromady. Vyjádřete podporu esemáčkům, ať se hnete kamkoli.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 4.84
  (CZK 120)
 • 49 Placka Sportovci Hrdinům zlatá

  Placka v barvě zlatější než olympijské zlato. Vyjádřete podporu esemáčkům, ať se hnete kamkoli.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 6.05
  (CZK 150)
 • 70 Plátěná taška Sportovci Hrdinům

  Udělejte skvělý skutek, a ještě přitom skvěle vypadejte. Pořiďte si stylovou plátěnou tašku a ulehčete sobě i Božence.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 14.12
  (CZK 350)
 • 25 Plátěná taška Sportovci Hrdinům zlatá

  Udělejte skvělý skutek, a ještě přitom skvěle vypadejte. Pořiďte si stylovou plátěnou tašku v barvě zlatější než olympijské zlato a ulehčete sobě i Božence.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 16.13
  (CZK 400)
 • 49 Osobní videopoděkování od nás

  Pomoc je cennější než nejcennější kov. Získejte osobní video poděkování od Davida Svobody, Tomáše Krause, Evy Samkové, Honzy Kufa nebo Vávry Hradílka. Dejte nám vědět od koho poděkování chcete a nechte se překvapit jejich originální děkovačkou. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 20.17
  (CZK 500)
 • 87 Pletená čepice Sportovci Hrdinům

  Do nového roku hlavně klid a hlavu v teple. S touto čepicí dvojitá dávka radosti jako bonus.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 20.17
  (CZK 500)
 • 83 Batoh s motivem Sportovci Hrdinům

  Stahovací batoh, se kterým se vytáhnete. Vybavený logem Sportovci Hrdinům a určený těm, kdo Božence ulehčí s její těžkou nemocí.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 20.17
  (CZK 500)
 • 15 Batoh se zlatým motivem Sportovci Hrdinům

  Stahovací batoh, se kterým se vytáhnete. Vybavený logem Sportovci Hrdinům v barvě zlatější než olympijské zlato. Určený těm, kdo Božence ulehčí s její těžkou nemocí.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.18
  (CZK 550)
 • 15 Kšiltovka Sportovci Hrdinům

  Kdo pomáhá, ten má pod čepicí. S naší stylovou truckerkou děláte radost rovnou dvakrát.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.18
  (CZK 550)
 • 10 Kšiltovka Sportovci Hrdinům zlatá

  ​Kdo pomáhá, ten má pod čepicí. S naší stylovou truckerkou v barvě zlatější než olympijské zlato děláte radost rovnou dvakrát.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 24.20
  (CZK 600)
 • Sold out!! Trička z limitované edice Evy Samkové

  Pomáhat je krásné a tohle je další důkaz. Získejte tričko z Eviny limitované kolekce.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 48.40
  (CZK 1,200)
 • Sold out!! Zaběhej si s Honzou Kufem a Davidem Svobodou

  Vyrazte ven s s Honzou Kufem a Davidem Svobodou. Kopce, lesy, stráně – proběhněte se s nimi v jejich oblíbených lokalitách a chytněte druhý dech.

  Reward delivery: In a year

  EUR 120.99
  (CZK 3,000)
 • Sold out!! Lekce pádlování v Kayak Beach Baru s Vávrou Hradilkem

  Chyťte se pádla a dělejte vlny, které mají smysl. Vávra vám osobně pomůže k perfektnímu kajakářskému swagu a historkám, kterým sami nebudete věřit.

  Reward delivery: In a year

  EUR 161.32
  (CZK 4,000)
 • Sold out!! Lekce plavání s Honzou Kufem a Davidem Svobodou

  Užijte si plavecký trénink s Honzou Kufem a Davidem Svobodou. Nenechají vás klesnout ke dnu, stejně jako vy v tom nenecháte plavat Boženku.

  Reward delivery: In a year

  EUR 161.32
  (CZK 4,000)
 • Sold out!! Lekce plavání s Honzou Kufem a Davidem Svobodou

  Užijte si plavecký trénink s Honzou Kufem a Davidem Svobodou. Nenechají vás klesnout ke dnu, stejně jako vy v tom nenecháte plavat Boženku.

  Reward delivery: In a year

  EUR 161.32
  (CZK 4,000)
 • Sold out!! Olympijský balíček Honzy Kufa

  Jedinečná odměna od Honzy Kufa, která vás promění v olympionika. Obsahuje oblečení, olympijský batoh i masážní válec. Pro nás jste šampioni a teď to na vás uvidí i všichni ostatní.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 161.32
  (CZK 4,000)
 • Sold out!! Sportovní střelba s Honzou Kufem a Davidem Svobodou

  Najděte tu správnou mušku s Honzou Kufem a Davidem Svobodou. Čas bude nejen na sportovní střelbu, ale i na povídání.

  Reward delivery: In a year

  EUR 201.65
  (CZK 5,000)
 • 5 from 5 Večírek s námi sportovci

  Oslavte s námi krásný průběh a šťastný konec naší kampaně. V lednu roku 2017 připravujeme večírek s námi a kreativní agenturou Revolta, bez které bychom tuto kampaň nezvládli. A Vy můžete být u toho! Pivo, víno, limo co hrdlo ráčí a spousta radosti k tomu.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 201.65
  (CZK 5,000)
 • 1 from 2 Na projížďku s Tomášem Krausem

  Do kopců, skal a povodí Labe na cykloprojížďku s lyžařskou legendou Tomášem Krausem. Krásy Děčínska a povídání s Tomášem v jednom balíčku. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 201.65
  (CZK 5,000)
 • Sold out!! Zašermuj si s Honzou Kufem a Davidem Svobodou

  Pomoc, která bodne. Zúčastněte se šermířského tréninku s Honzou Kufem a Davidem Svobodou.

  Reward delivery: In a year

  EUR 201.65
  (CZK 5,000)
 • Sold out!! Na projížďku s Tomášem Krausem

  Do kopců, skal a povodí Labe na cykloprojížďku s lyžařskou legendou Tomášem Krausem. Krásy Děčínska a povídání s Tomášem v jednom balíčku. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 201.65
  (CZK 5,000)
 • 6 from 7 Pumptrack s Evou Samkovou

  Pomozte rozhýbat Boženku i sebe. Přijďte si zařádit na pumptrackovou dráhu s Evou Samkovou. Vypilujete svou jezdeckou techniku i bránici.

  Reward delivery: In a year

  EUR 201.65
  (CZK 5,000)
 • Sold out!! Sportovní střelba s Honzou Kufem a Davidem Svobodou

  Najděte tu správnou mušku s Honzou Kufem a Davidem Svobodou. Čas bude nejen na sportovní střelbu, ale i na povídání.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 201.65
  (CZK 5,000)
 • Sold out!! Zašermuj si s Honzou Kufem a Davidem Svobodou

  Pomoc, která bodne. Zúčastněte se šermířského tréninku s Honzou Kufem a Davidem Svobodou.

  Reward delivery: In a year

  EUR 201.65
  (CZK 5,000)
 • 0 Grafický workshop v kreativní agentuře, v češtině i angličtině

  Zúčastněte se workshopu grafického designu, který pro vás připravili art directoři ve vyhlášené kreativní agentuře Revolta. Vdechnete život obrázkům a nejen jim.

  Reward delivery: In a year

  EUR 201.65
  (CZK 5,000)
 • 0 Podepsané portréty sportovců od Honzy Kasla

  Honza Kasl zachytil naše sportovce v pohybu i v poklidu. Kupte si jeden z parádních velkoformátových portrétů a Eva, Honza, Tomáš, David i Vávra vám je osobně podepíšou.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 201.65
  (CZK 5,000)
 • Sold out!! Brýle na snowboard Evy Samkové

  Podívejte se na svět optikou olympijské vítězky Evy Samkové. Obdržíte od nás její originální snowboardové brýle, se kterými oslnila světové velehory.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 241.98
  (CZK 6,000)
 • 4 Fotografický workshop s Honzou Kaslem

  Absolvujte workshop s jedním z nejlepších českých adventure a sportovních fotografů. Naučte se, jak naplno a s bravurou zachytit každý okamžik.

  Reward delivery: In a year

  EUR 282.31
  (CZK 7,000)
 • 3 Dřevěné fotoobrazy od Honzy Kasla

  Úžasné fotky jednoho z nejlepších českých action a adventure fotografů Honzy Kasla. Atmosférické fotoobrazy tištěné na dřevo. Ozdobí váš domov i vaši kancelář.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 282.31
  (CZK 7,000)
 • Sold out!! Olympijský balíček Davida Svobody

  Jedinečná odměna, která vás promění v olympionika. Obsahuje oblečení, startovní čísla s mistrovství Evropy, mistrovství světa i z olympiády, podložku na cvičení, švihadlo, masážní válec i knihu Olympijský Rok s věnováním. Pro nás jste šampioni a teď to na vás uvidí i všichni ostatní.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 282.31
  (CZK 7,000)
 • 1 from 2 Vyzkoušej si pětiboj s Honzou Kufem a Davidem Svobodou

  Zažijte pětiboj tak jak má být. Vyzkoušejte si kompletní pětiboj pod dohledem zlatého olympionika Davida Svobody a mistra světa i Evropy Honzy Kufa.

  Reward delivery: In a year

  EUR 322.65
  (CZK 8,000)
 • 1 Akční wallpapery od Honzy Kasla

  Nalepovací velkoformátoví wallpapery s akčními fotografiemi od Honzy Kasla, které získaly řadu ocenění po celém světě. Trvalá připomínka, jak si my ceníme pomoci od vás.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 322.65
  (CZK 8,000)
 • Sold out!! Vyzkoušej si pětiboj s Honzou Kufem a Davidem Svobodou

  Zažijte pětiboj tak jak má být. Vyzkoušejte si kompletní pětiboj pod dohledem zlatého olympionika Davida Svobody a mistra světa i Evropy Honzy Kufa.

  Reward delivery: In a year

  EUR 322.65
  (CZK 8,000)
 • 1 from 1 Lyže Tomáše Krause z olympiády

  Další neobyčejná odměna za vaši neobyčejnou pomoc. Lyže, na nichž Tomáš Kraus zažil ty největší jízdy svého života.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,209.92
  (CZK 30,000)
 • 1 from 2 Inspirujte se s Davidem Svobodou

  Motivační beseda se zlatým olympijským pětibojařem Davidem Svobodou. Povídání o zvládnání úspěchu i neúspěchu nejen ve sportu, pohodová atmosféra a inspirace v jednom. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,209.92
  (CZK 30,000)
 • Sold out!! Smartphone Samsung Galaxy S7 Edge v limitované olympijské kolekci

  Vaše pomoc přichází jako na zavolanou. Odměňte se kusem sportovní historie v podobě zbrusu nového chytrého telefonu Samsung Galaxy S7 Edge v limitované olympijské edici od Honzy Kufa.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 1,209.92
  (CZK 30,000)
 • 1 from 1 Kajak Vávry Hradilka z Londýna

  Můžete ho mít jen vy, a nikdo jiný. Odteď už ani Vávra. Pořiďte si jeho slavný kajak, se kterým se prokličkoval k olympijskému stříbru na londýnském kanále.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 10,082.68
  (CZK 250,000)