Z pokoje do pokoje - veřejná nábytková dílna

Zachraňujeme kusy nábytku, které jsou šik i přesto, že už něco pamatují. Teď chceme otevřít nábytkovou dílnu, kde si své věci po babičce může opravit každý. Rekonstruujeme prostory na Florenci a zbývá nám poslední krok - zařídit dílnu a sehnat vybavení.

 • jak starý nábytek dostává druhou šanci

 • párový relax s bruskou

 • jeden z našich truhlářských workshopů

 • jeden z našich truhlářských workshopů

 • střípky z čalounického workshopu

 • rekonstruujeme budoucí prostory

 • rekonstruujeme budoucí prostory

 • káva z květinového šálku, čaj z pořádného ušáku

 • taška na poklady ,,Paní Komodková''

 • taška na poklady ,,Pan Trojúhelný''

 • Interiér Café Jedna ve Veletržním paláci

 • Židlička "Malinovka" před a po

 • "Cigaretový stolek" před a po

 • Židle s grácií

 • Stolek ,,Mentolek´´

 • Konferenční stolek s opaxitem

 • Žluťáskový set

 • Psací stůl ,,Konferenciér''

 • Židle ,,Rusalky''

EUR 4,942
pledged of EUR 4,182

118%

118% completed

165 contributors pledged

Design

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Show all rewards

Židle po babičce, úlovek z blešáku, oprýskaná truhla od kontejneru…to nejsou věci na odpis, ale stačí malá oprava a stane se z nich nábytek, který dnes neseženete. Pro všechny lovce pokladů, milovníky starých věcí, ale i kutily se zájmem proniknout do tajů řemesel, otevíráme v Praze místo, kde si starý nábytek můžete vybrat, ale i sami opravit. Chystáme nábytkovou dílnu Z pokoje do pokoje, aby se namísto sběrných dvorů nábytek vrátil zpátky k Vám domů.

Z pokoje do pokoje se stará o to, aby starý, a přitom řemeslně nešizený a zajímavý nábytek, nekončil na sběrných dvorech. Jsme tři, Bára-Zuzka-Terka, které nábytek hledáme, vozíme a opravujeme. S tím nám samosebou pomáhají další pomocníci (ano, i silní muži). Společně se staráme o to, aby nábytek, který se jednomu nehodí, měl před sebou ještě další šanci na život.  Otevíráme místo, kde můžete hledat netradiční vybavení do bytu, nostalgicky se kochat, nebo se smát retro monstrům. A protože obchůdek není vše, chceme, abyste i vy měli příležitost uprostřed Prahy sami své staré věci po babičkách opravovat. Proto se chystáme vybavit komunitní dílnu a organizovat řemeslné workshopy.

„Na jeden den truhlářem?“

VY máte starý nábytek a rádi byste se dozvěděli, jak přečalounit křeslo nebo spravit rozviklaný stůl. Proto organizujeme workshopy s odborníky, kteří vám poradí, jak vzít do ruky brusku (truhlář), sponkovací pistoli (čalouník), nebo barvy a štětec (patinování). 

MY máme prostory v Praze na Florenci, máme nábytek, máme chuť se do toho pustit…ale chybí nám finance na vybavení dílny ponky, nářadím a materiálem. Když NÁM přispějete, tak můžeme pozvat všechny kutily a kutilky do otevřené nábytkové dílny. 

Dílna bude otevřena v hodinovém režimu (100Kč/h) pro kutily, kteří si poradí sami. V předem stanovených dnech v dílně najdete i pomoc a rady truhláře, nebo můžete přijít na specializované kurzy.

Sháníme ponky i pilu přímočarou

Finance potřebujeme na vybavení a zprovoznění prostor, které jsou právě v rekonstrukci. Máme hrubé práce za sebou, ale zbývá nám místo vymalovat a vybavit ponky, regály, ale i nářadím. Za peníze pořídíme základní vybavení na opravy nábytku, jako jsou excentrické brusky, opalovací pistole, přímočará pila, ale barvy, laky a drobné nářadí. 

„Abychom mohli zprovoznit dílnu, potřebujeme základní vybavení, materiál a nástroje na drobné opravy.”

Pojďme se potkávat pod pavlačí

Od Magistrátu hl.m. Prahy jsme získali prostory v krásném pavlačovém domě na Florenci (jedním z mála posledních), který byl ale několik let opuštěný, a kolem si zvykla se potkávat místní drogová scéna. Je to pro nás výzva - chceme, aby dům ožil a otevřel se veřejnosti. Prostory právě rekonstruujeme, čeká nás nová fasáda, zvelebení vnitřních prostor a pak otevření obchodu a i dýchánky pod pavlačí.

Jestli s námi chcete odpočívat v Pokojích, přispějte nám.

News

Oct 7, 2016 Třikrát hurá!

Máme 100% a jedeme dál !!!  Čím více financí vybereme, tím lépe budeme moci naši veřejnou nábytkovou dílnu vybavit! Ale už teď je jisté, že bude čím šmirglovat a i na čem. A to je přeci skvělé! Moc vám děkujeme za podporu a těšíme se, že se potkáme v Z pokoje do pokoje!

More

Sep 28, 2016 Otevíráme na Florenci!

Je to tady. Otevřeli jsme světu. 25.9. jsme poprvé otevřeli dvěře Z pokoje do pokoje veřejnosti. No a od října už k nám může přijít kdokoliv v pravidelných otevíracích hodinách, na adresu: Za Poříčskou bránou 7, Praha 8. Otevírací doba: PO 14-19, ÚT 14-19 a ČT 15-20 Co u nás najdete? Prodejnu se…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 3 Odvoz / dovoz

  Máte větší kus nábytku a nemáte jak ho do dílny dovézt? Přispějte nám na benzín a my se pro něj stavíme.


  Pouze po Praze.

  Reward delivery: In a month

  EUR 3.04
  (CZK 80)
 • 12 Pro dobrý pocit

  Dejte nám vědět, že nám fandíte, a my vám pošleme pohled s osobitým vzkazem a srdečným poděkováním!

  Pohled vyrobený v našem designu, který ale zůstane do poslední chvíle překvapením.


  P.S. Poštovní adresa nutná 

  Reward delivery: In a month

  EUR 3.80
  (CZK 100)
 • 16 from 30 Drobnost pro radost

  Čaj z pořádného ušáku, káva z květinového šálku, nebo turek ze skla? Rádi vás u nás pozveme na kávu se sladkou tečkou a na závěr si vybraný hrnek odnesete domů.


  Jak takový hrnek může vypadat, koukněte do fotogalerie.

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.60
  (CZK 200)
 • 5 from 30 Taška na poklady

  Ušatá, praktická, skladná a krásná... Z pokoje do pokoje se nosí i malé věci, které se do ní akorát vejdou. Design tapetovacího válečku jí dává ten správný Pokojový šmrnc.


  Dvě varianty pro pány a dámy (nebo naopak) najdete ve fotogalerii.

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.40
  (CZK 300)
 • 14 Adoptujte nářadí v dílně

  Za menší příspěvěk pořídíme dláta, pilníky, hoblíky i kladiva - a na nich bude vaše jméno. Jardova Pilka, Tondův majzlík, nebo ...?

  Děkujeme!

  Reward delivery: In a month

  EUR 13.31
  (CZK 350)
 • 13 from 20 Nemám garáž, hledám dílnu

  Chcete si opravit menší kus nábytku a sháníte nástroje a dílnu, kde věci opravit? My nabízíme obojí, přispějte nám a 4h v dílně jsou vaše.
  Vstup do dílny na 4h.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.21
  (CZK 400)
 • Sold out!! Kurz čalounění sedáků

  Převléct židle do nového dělá divy. Jestli nemáte nástroje nebo nevíte, jak správně vypnout látku, přijďte s námi strávit odpoledne a židle budou jako nové. Výběr a koupi látky necháme raději na vás, ostatní materiál je v ceně.

  Trvání  workshopu 4h. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 19.01
  (CZK 500)
 • 12 from 15 Balíček pro chvíle pohody

  Rozviklaná židle není žádná tragédie, ale může s ní být zábava. Vyberte si neopravenou židli z našeho skladu a máte rovnou 4h vstup do dílny, kde jí můžete vrátit do života.  Vstup do dílny na 4h a židle k tomu.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 22.81
  (CZK 600)
 • 3 from 3 Židle s grácií

  Krásná židle ve vysokém lesku, která naplní Váš interiér noblesou a elegancí. V nabídce máme celkem tři, ale k dispozici jsou po jednom kousku!


  1ks židle (k dispozici 3), foto v galerii

  Reward delivery: In half a year

  EUR 22.81
  (CZK 600)
 • 3 from 15 Židle nebo menší stůl z našeho skladu

  Už hotový doplněk pro ty, kteří nemají čas, ale jen chuť adoptovat jeden opravený menší kousek nábytku. Vyberte si v naší prodejně, a když zrovna nic nenajdete, můžete si poukaz nechat na příští návštěvu.

  Reward delivery: In a month

  EUR 26.61
  (CZK 700)
 • 11 from 15 Adoptujte nářadí a máte půl dne v dílně

  Na brusky, pilky a další elektrické náčiní do dílny vybíráme víc peněz (jde přeci o kvalitu!). Se slovy díků umístíme na stroj vaše jméno jako mecenáše. Vy si budete moci v dílně sami vyzkoušet, jak se vám s vaším jmenovcem pracuje! 


  Vstup do dílny na 4h.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 28.51
  (CZK 750)
 • 16 from 20 Relax s bruskou

  Vyměňte klávesnici za brusku a procvičte unavené prsty v dílně. Opravte si vlastní nábytek, k dispozici bude vše od nářadí až po materiál.

  1 vstup do dílny na 8h nebo 2 vstupy na 4h.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 30.41
  (CZK 800)
 • Sold out!! Stolek ,,Mentolek´´

  Medový elegán v sáčku s proužkem. Univerzální stolek, který udělá parádu květinám i nedělní kávě.


  stolek 1ks, foto v galerii

  Reward delivery: In half a year

  EUR 32.31
  (CZK 850)
 • 3 from 10 Kurz "Truhlářem by chtěl být každý"

  Kurz základů renovace pro začátečníky, kteří by rádi dali svým starým kouskům šmrnc. Přineste si vlastní malý kus nábytku a pod vedením truhláře si jej opravíte. Po úvodu do teorie práce se dřevem se vrhnete na praxi. 

  Trvání kurzu 7h.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 34.21
  (CZK 900)
 • Sold out!! Kurz ,,Truhlářem by chtěl být každý''

  Kurz základů renovace pro začátečníky, kteří by rádi dali svým starým kouskům šmrnc. Přineste si vlastní malý kus nábytku a pod vedením truhláře si jej opravíte. Po úvodu do teorie práce se dřevem se vrhnete na praxi.

  Trvání kurzu 7h.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 34.21
  (CZK 900)
 • Sold out!! Konferenční stolek

  Tenhle fešák s opaxitovou deskou a kovovými nožkami je minimalistický a zároveň vskutku elegantní. V jednoduchosti je prostě krása. Doma Vám určitě udělá parádu! A nám radost!


  Stolek 1ks d/š/v: 93/43,5/47cm

  Reward delivery: In half a year

  EUR 38.02
  (CZK 1,000)
 • 1 from 5 Vyjížďka po Praze v naší stěhovací dodávce

  Tohle je pro dobrodružnější povahy - vyhlídková jízda ve dvou v komfortním pokoji vytvořeném v nákladovém prostoru naší dodávky. Kroužit s vámi bude náš milý šofér a občerstvení bude zajištěno.


  P.S. Osobně vyzkoušeno!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 38.02
  (CZK 1,000)
 • Sold out!! Židle "Mentolky"

  Židle TON ještě nikdy nikoho neurazily. Rádi byste také dvě takové? Vybrali jsme ty nejkrásnější pro tuto speciální příležitost. Oni totiž jsou speciální...  2 ks židlí a hned se lépe bydlí.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 49.42
  (CZK 1,300)
 • 1 from 1 Žluťáskový set

  Set, který si bude něžně poletovat ve Vaší domácnosti a Vy okolo něj! Je to vskutku originál, s krásně tvarovaným šuplíkem na drobnosti. Už ho vidíte u sebe doma?


  Stůl d/š/v: 90/60/75cm + 2 židle, foto v galerii

  Reward delivery: In half a year

  EUR 53.22
  (CZK 1,400)
 • 12 from 15 Šmirgl partner mini

  Máte v hlavě projekt, na který potřebujete pár vstupů do dílny a základní nářadí?

  Za váš příspěvek dostanete pracovní prostor, možnost se rozmáchnout a 5 vstupů (20h v dílně). 


  Předplatné 5 vstupů do dílny.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 57.02
  (CZK 1,500)
 • 1 from 1 Psací stůl ,,Konferenciér´´

  Ladný stůl, u kterého bude radost pracovat. Elegantní bílé šuplíky pojmou veškerá Vaše cenná lejstra a tajemství.


  Psací stůl d/š/v: 110/50/72,5cm, foto v galerii

  Reward delivery: In half a year

  EUR 72.23
  (CZK 1,900)
 • Sold out!! Židle ,,Rusalky´´

  Čalouněné židle, které s Vámi budou nejen tančit při měsíčku. Nebojí se mezi sebe přijmout čtvrtou židli, která bude odlišná, ale parádu udělají rády i samy! Za výjimečnou cenu, která je odměnou za Vaši podporu.


  3ks židlí, foto v galerii

  Reward delivery: In half a year

  EUR 76.03
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Domácí štěstí pro dva

  Opravte si společně v dílně to, co vám doma už delší dobu vrže, a možná tak vybrousíte i svůj vztah. Všechny tipy triky, materiál i nářadí v ceně, jen nábytek si přinesete vlastní.
  Kurz s truhlářem pro dva, trvání 7h. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 76.03
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Komoda do každé elegantní domácnosti

  Tenhle kousek zaručeně zkrášlí každý domov. Jeho ladné křivky zůstanou nepřehlédnuty a Vy na každého zapůsobíte stejně tak. Za exkluzivní cenu může být jen Váš.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 114.05
  (CZK 3,000)
 • 14 from 15 Šmirgl partner

  Pro ty, co by rádi dílnu, a nemají jí s kým sdílet. Nabízíme místo u ponku, nářadí k dispozici a předplatné na 10 vstupů (40h v dílně).

  Předplatné 10 vstupů do dílny.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 114.05
  (CZK 3,000)
 • 2 from 3 Teambuilding pro kamarády i firmy

  Tužit ducha týmu i vlastní svaly můžete po jeden den v dílně pod vedením truhláře. Připravíme vám kurz na míru, ať už chcete vyrábět ze dřeva nebo se dozvědět víc o opravách.  Truhlářský kurz pro skupiny 10 lidí, trvání 7h.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 304.12
  (CZK 8,000)
 • 1 from 2 Interiér na přání

  Líbí se vám interiéry, kde se potkává staré s novým? Nabízíme jeden pokoj starý jako nový, originální výběr z našich kousků s pomocí a návrhem slečny architektky.  Detaily projektu i vašich představ radeji domluvíme v předstihu na emailu. Pro referenci se můžete vydat do Cafe Jedna ve Veletržním paláci.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 760.31
  (CZK 20,000)