Přestupní stanice

Chceme být Přestupní stanicí mezi ulicí a zaměstnáním. Společně s Vámi můžeme zaměstnat lidi bez domova v místě, které bude komunitním prostorem pro všechny. Otevíráme obchod s věcmi s příběhem, kde lidé i věci dostanou druhou šanci

Author: Eva Dudová

 • Jak fungujeme...

 • Vybíráme pro vás to nejhezčí oblečení!

 • Naši prodavači jsou pohodáři,potkejte se už v září

EUR 2,679
pledged of EUR 2,572

104%

104% completed

149 contributors pledged

Impact Hub, Community

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Show all rewards

Přestupní stanice je místo, kde měníme směr, vydáváme se novou cestou.

Snad každý z nás už prožil chvíle, kdy by si přál přestoupit na jinou linku – změnit práci, bydliště… Chceme být přestupní stanicí pro ty, které jejich linka dovezla na ulici a zanechala bez práce; pro ty, před kterými se zavírají dveře “jen” kvůli životní zastávce, kde nyní čekají na další spoj.

Co se od Přestupní stanice dá a nedá očekávat?

Přestupní stanice je obchod naruby, obchod, ve kterém jde o prodavače.

Místo, kde na několik měsíců vytvoříme práci pro lidi bez přístřeší a umožníme jim získat nové zkušenosti, pracovní návyky a postavit se na vlastní nohy. Bez obav, stresu a za naší podpory. Chceme být mezikrokem – od nás k dalšímu zaměstnavateli a běžnému životu.

A co si u nás můžete koupit? Hezké čisté oblečení, nábytek i knihy. Darované věci, které stejně jako lidé dostanou druhou šanci. Nechceme být další nepřehledný „sekáč“, ale místo, které by ve dne žilo módou a k večeru bylo domovem pro kulturu či setkání s přáteli. Místo, kam by našli cestu i ti, kteří zrovna nepotřebují nové tričko nebo židli.

Jak to bude fungovat?

Máte doma plné skříně a potřebujete se věcí zbavit? Nebo jste naopak lovec neotřelých kousků a máte rádi udržitelnou móda? A jak jste na tom s kulturou – přednášky, workshopy, promítání filmů…? A co když se to propojí a přikoření trochou sociálního přesahu?

Chceme prodávat darované oblečení. Už teď jej získáváme od obyčejných lidí, ale i firem a obchodů. Navíc nás baví kulturní akce a potkávání se s inspirativními osobnostmi, propojování projektů a vzájemné obohacení nápady a myšlenkami. Chceme být místem setkávání, kam můžete kdykoliv přijít, dát si s námi kafe a prohodit pár životních mouder.

Nemusíte být celí žhaví do nákupu oblečení, nemusí vás ani zajímat autorská čtení nebo filmy. Přestupní stanice bude otevřené komunitní místo pro iniciativy, kreativce s vlastními nápady, hudebníky a každého, kdo přijde ze zvědavosti nahlédnout, nebo se bude pravidelně vracet. Ve dne obchod, večer kultura. Ať je tak pestrá, aby dokázala vyvážit šeď ulic velkoměsta.

Zapojte se do toho s námi!

Co je před námi?

Máme za sebou už kus práce: probojovali jsme se do finále soutěže Social Impact Award. Díky tomu procházíme akceleračním programem, který vyvrcholí v září. Sbíráme darované oblečení a také podnikatelské zkušenosti, nacházíme nové přátele mezi blízkými projekty.

Právě vyjednáváme prostor, který s vaší pomocí chceme zařídit tak, aby v něm všem bylo příjemně.

Potřebujeme složit kauci, vymalovat, koupit Babišovu pokladničku, zařídit požární zprávu, sehnat nábytek, zrcadla, zaplatit první zkušební měsíc a veškeré prvotní náklady…. Pomozte nám otevřít už v září!

Co jsme zač a kde bereme prodavače?

Jsme entuziasti a věříme, že dávat druhé šance se vyplatí. Nám všem, společnosti, ekonomice, lidským vztahům.  A protože sami víme, že uklouznout je snadné, nesoudíme. Náš tým se skládá z IT géniů, sociálních pracovníků, ekonomů a markeťáků a každý do podniku dáváme to své know-how.

A naši prodavači? Přicházejí k nám od sociálních kurátorů, azylových domů nebo na doporučení. Než si plácnem, zkusíme si prodej nanečisto a pak zkoumáme, jak daleko zpět do společnosti vlastně chtějí dojít. Stejně jako my důvěřujeme jim, oni na oplátku vkládají svou důvěru do nás, a proto nám to funguje.

A proč právě my?

Nezačínáme od nuly. Před dvěma lety jsme se rozhodli, že stojí za to se postavit za lidi bez domova, zkusit jim pomoci najít cestu zpět do běžného života, a tedy i na pracovní trh. Připadlo nám nefér, že ti, kteří se snaží a chtějí pracovat, jsou odmítáni už proto, že nemají kde. Tehdy vznikl náš stávající projekt Labre s jediným cílem: propojovat lidi na ulici se vstřícnými zaměstnavateli. Po čase ale bylo jasné, že je třeba udělat další krok. Myšlenka byla jednoduchá: vytvořme sami bezpečná přestupní pracovní místa! A proto jsme teď tady...

News

Sep 16, 2016 Nacpali jsme se do novin

Kde všude jsme vidět? Hle: Daily Offline: https://dailyoffline.cz/2016/lide-bez-domova-prestupni-stanice/ Blesk.cz: http://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-volny-cas/414357/druha-sance-pro-bezdomovce-aktiviste-hledaji-penize-na-rozjezd-podniku-kde-je-zamestnaji.html Novinky.cz: https:/…

More

Sep 11, 2016 Nový prostor!!!

Máme prostor! 100m2 čisté krásy hipsta oholené zdi místo pro poety Praha 7. Vysvětlení: Haiku na prostor <3

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 39 Srdíčkové trenýrky

  Chcete něco přispět, ale za námi do obchodu to budete mít daleko? Chcete jen tak věc na památku, něco lehkého, stylového... co vám bude pokaždé připomínat, že jste udělali dobrou věc?
  Srdíčkové trenýrky - láskyplná podpora. Lehké, vzdušné, slušivé a vejdou se i do obálky! Velikost univerzální. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: In a week

  EUR 5.51
  (CZK 150)
 • 14 Vstupenka na VIP otevíračku

  Neotvíráme obchod každý den a chceme, aby to bylo special. Hudba, jídlo, pití, drobný dárek a skvělá společnost! A k tomu nám chybíte už jen vy. Pojďte s námi otevřít Přestupní stanici! 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 6.25
  (CZK 170)
 • 27 from 50 Tři stovky za dvě!

  Zaplatit místo tří stovek dvě? To zní jako fajn deal! Pojďte si k nám vybrat co bude libo, odečteme Vám stovku z ceny

  Reward delivery: In a year

  EUR 7.35
  (CZK 200)
 • 22 Prohrabte nám sklad

  Máte v sobě Indiana Jonese a rádi lovíte poklady? Chcete mít přístup tam, kam jiní nemohou? Pojďte nám prohrabat sklad a vyberte si dvě věci, které v obchodě nenajdete. Na značce, hodnotě ani materiálu nezáleží, je to Vaše a poctivě ulovené! 

  Reward delivery: In a week

  EUR 11.02
  (CZK 300)
 • 10 from 25 Zbavíme vás oblečení!

  Ale jen když sami budete chtít! Děláte úklid ve skříni, máte pytle oblečení a kdybyste je (s)prostě vyhodili, trápilo by Vás svědomí? Nechte to na nás, přijedeme, odvezeme, veřejně poděkujeme a věcí vás ekologicky zbavíme. Samozřejmě budete štatní, když budete v Praze a okolí, ale kvůli Vám se svezeme i dál...

  Reward delivery: In half a year

  EUR 18.37
  (CZK 500)
 • 12 800 za 500

  Máte rádi chytré nákupy? Tak si pořiďte odměnu, ve které získáte oblečení výhodně. Místo osmi stovek nakupte jen za pětset! 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 18.37
  (CZK 500)
 • 18 from 30 Balíček s překvapením

  Nechoďte do obchodu a zažijte trochu adrenalinu. My neznáme Vás, Vy zas netušíte jak zvrhlý máme vkus. Objednejte si u nás balíček s 5 kusy oblečení a my pro Vás vytvoříme celkový outfit. A pokud na překvápka moc nejste, pošlete fotku a dáme hlavy dohromady. Vybereme podle Vaší miry, velikosti nebo preference.

  Reward delivery: In a month

  EUR 36.74
  (CZK 1,000)
 • 3 Jsem shopaholik a nestydím se za to

  Tak si to k nám pojďte užít! My to jen oceníme a ještě Vás k tomu všemu odměníme. Víte, že nakupujete fakt rádi a to buď ve velkém nebo často? Tak si u nás pořiďte oblečení za polovinu zaplacené ceny a to buď najednou nebo si to vybírejte po částech.
  Za 1000,- u nás nakoupíte v hodnotě 2000,-

  Reward delivery: Not specified

  EUR 36.74
  (CZK 1,000)
 • 2 Pojďte s námi na party

  Máte v sobě skrytou poťuchlost a škůdcovství? Chcete dělat lidem naschvály a někomu se konečně smát do očí? Tak se pojďte smát nám!
  Oblečte si nás podle svého gusta do čekohokoliv, co najdete v našem skladu a pak spolu zapaříme. Pokud se taky vyhastrošíte, budeme jenom rádi!  A za tu odvahu to za vás navíc i zatáhnem. 
   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 55.11
  (CZK 1,500)
 • 1 Užijte prostor podle svého

  Využijte prostor pro své aktivity! Jste umělec, žonglér, zrovna jste se naučili hrát na bubny, začali zpívat operu nebo praktikujete splash art na ulicích a už vás nebaví, že si sousedi stěžují?
  Tak se pojďme zabavit k nám. Máte možnost uspořádat výstavu, divadlo, předčítání, koncert, slam poetry, beat box battle... prostě cokoliv! Za naší plné podpory s organizací!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 62.45
  (CZK 1,700)
 • 6 Zvěčnění v obchodě při otevíračce a VIP vstup

  Dejte všem vědět, že zrovna Vy stojíte za realizací obchodu. Vedle Vašeho jména bude napsáno co všechno jsme si díky Vám mohli dovolit a jakému konkrétnímu člověku jste pomohli. Navíc máte VIP vstup na otevíračku obchodu!

  Reward delivery: In a week

  EUR 73.48
  (CZK 2,000)
 • 3 from 3 Buďte náš filantrop, budeme Vás vzývat

  Někdo tomu říká sugar daddy, někdo zase filantrop. Každopádně si koupíte naši lásku a vděčnost na věky věků. Za 20 000 Kč si Vás vyfotíme a Váš portrét bude viset u nás v obchodě. Navíc Vás každé ráno budeme vzývat a na otvíračce spolu bouchnem láhev šampáňa.

  Reward delivery: In a month

  EUR 734.75
  (CZK 20,000)