Cesta kolem světa za 80 dní - závod elektromobilů

Ahoj, vítejte! Jsme dobrodruzi a vizionáři, před námi je velká výzva: CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ - ZÁVOD ELEKTROMOBILŮ. Zapíšeme Českou republiku s vaší pomocí do Guinnessovy knihy rekordů. Jezděme elektro aby naše děti mohly dýchat čistý vzduch.

Author: Tomáš Vincent

 • Foto našeho týmu, z leva: Tom, Jirka, Michal

 • Nabíjení u superchargeru bude paráda

 • Chystáme se sadit stromy

 • nabíjení u sloupu osvětlení bude zážitek

 • Závodní jezdec a navigátor

EUR 10,247
pledged of EUR 8,287

123%

123% completed

34 contributors pledged

Technology, Sport

Barcelona, CT, Španělsko

Show all rewards

Jak to začalo

Dobrý den, je potřeba se na to podívat od začátku. Rád bych se vám představil. Jsem Tom, minulý rok v lednu jsem vystoupil na nejvyšší vrchol Afriky - Kilimanjaro. Výstup změnil můj pohled na svět. Odešel jsem z dobře placené práce, kde jsem nemohl dělat nic dobrého pro společnost. Místo toho jsem začal organizovat festivaly se jménem Láska Fest, protože přispívat k tomu aby lidi na sebe byli milí mě baví. Nezůstal jsem jen u festivalu, ale pomohl jsem při zakládání školky Dům pod hvězdami a spoluzaložil jsem neziskovou organizaci Láskaví, z.s.. Jak to bylo dál?

No to vám hnedle povím jednou si takhle v klidu organizuju festival Láska Fest a pozval jsem Jirku. Jirka se před publikem samozřejmě naprosto rozvášnil při prezentování elektromobilty užívané v kombinaci s obnovitelnými zdroji energie. A pak říká: "Chci jet kolem světa elektromobilem za 80dní!". No a tahle informace mě teda úplně zvedla ze židle. A tak si říkám "chci jet kolem světa elektromobilem za 80dní!". Hned jak Jirka sešel z hlavního podia tak už ho Michal natáčí na kameru a Jirka povídá, to co povídá a Michal na to...wow..."Chci jet kolem světa elektromobilem za 80dní!".

Opravdu jak malí kluci!

Napadla mě básnička, co na ni říkáte?

Milujeme auta a čerstvý vzduch! V žilách nám koluje dobrodružná krev.
Jsme Ti, kteří reprezentují naši Českou Republiku v tomto litém boji.
Říkáme si Jirka, Michal a Tom. Po nás zůstává děvčat toužebný řev.
S odvahou odevzdáni jsme Tesle P85D, našemu bitevnímu stroji.
 

Vrháme se do dobrodružství hodného Willyho Foga.
Čelíme 25 000 Km silnic a nevelikému počtu nabíjecích stanic.
Čekají nás velká, plná města a místa, kde není…kde není vůbec nic.
Snad jen místní lama či zaběhnutá doga.

Avšak výzva, co to všechno mění,
je právě objetí světa za 80 dní! 
V tom budeme první!

Tak mohl bych to básnické střevo mít lepší, ale co už. Mimochodem kdyby vás napadl lepší rým na Willyho Foga než je zaběhnutá doga...dejte vědět:)

Detaily

Rafael de Mestre, který objel svět Teslou roadster, což mu trvalo celkem dlouho a proto si vytýčil cíl organizovat závod kolem světa elektromobilem za pouhých 80 dní - 80edays.com. Rafael a jeho tým zajišťuje organizování konferencí během závodu, zajišťuje propagaci a propagační materiály, řeší nákladný průjezd Čínou, přelety nad oceány, nabíjení během závodu a i to sázení stromů. 

Úspěch v objetí světa za 80 dní se rovná zápisu do Guinessovy knihy rekordů. 16.6.2016 startujeme z Barcelony, letíme z Lisabonu do Kanady. Ve státech jedeme přes New York do San Francisca. Z Los Angeles letíme do Číny. V Číně zasadíme stromy a třeba navštívíme mého čínského kamaráda ze studií. Kde budeme v Asii nabíjet fakt nevím, nicméně nabíjení bude zajišťovat organizátor:) Průjezd Kazachstánem, Ruskem, tiskovka v Moskvě a přes Ukrajinu do Evropy, kde nás čekájí konference v hlavních městech států každý den. V Brně jsme 24.8. a v Praze den poté.  Do Barcelony dorazíme do cíle 4.9. 2016. Po cestě bychom měli spát v hotelu, ale stan a spacáky bereme s sebou.

Bez HitHitu Tom nejede.

Závod je finančně náročný. Celková částka na jeden tým se odhaduje na 100 000 eur. Jirka sice má nějaké prostředky, které během svého života nashromáždil není to však na pokrytí cestovních nákladů pro Toma. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vás oslovit na HITHITu abychom mohli být součástí týmu a aby se cesta uskutečnila. Rádi bychom vás požádali o podporu, chceme pro vás natočit dokument a popovídat vám o zážitcích z cest.

Děkujeme

Auto na baterky?

Milujeme auta, čerstvý vzduch a nebojíme se to spojit. Máme rádi přírodu a chceme jí pomoct. Jedeme kolem světa elektroautem abychom vám ukázali, že vaše další auto může být klidně na baterky.

Jak je to vlastně s těmi elektroauty? Od 1.4. je spuštěná výzva na dotaci až na 70% rozdílu hodnoty nového elektromobilu a běžného auta pro firmy. Možnost snížení kupní ceny elektromobilu. 31.3. Elon Musk představil Teslu model 3, elektro vůz střední třídy za 35 000 dolarů. Elektroauto pro masy, který si objednávají statisíce lidí. Vyšel článek v novinách, že na křižovatce Úvoz a Údolní v Brně, je nejhorší ovzduší v celé České republice způsobeno zejména výfukovými plyny aut. Velké německé automobilky představují svá elektro auta. Dámy a pánové, přichází doba elektro aut. Buďte u jejího začátku!

Tesla model S P85D

Jirka jezdí reprezentaci v elektromobilových závodech od roku 2011. Za dobu jeho podnikání se mu daří aktivitou spojenou s elektromobilovými závody postupně budovat park exkluzivních elektromobilů. Prvně si na propagaci elektromobility půjčoval auta od dealerů a osobní auto měl předělané na lpg. Jeho prvním elektroautem byla Tesla roadster potom Opel Ampera a od minulého roku Tesla model S P85D 700koní, z nuly na sto za 3,3 sekundy. Tesla má dojezd ke 400km když se s ní jede přiměřeně, jakmile na ni však šlapete jak na raketoplán...tak se dojezd sníží i na polovinu.

... a ještě něco navíc

Těšíme se do Silicon Valley a návštěvu zázemí továrny TESLA, kde se nám snad vydaří projížďka v novém modelu 3. Hlavně se s lidmi v Tesle rádi setkáme, je pro nás cenné zjistit více informací ohledně vstupu značky na Český trh. Zatím totiž v ČR není prodejna Tesly, takže by bylo fajn si minimálně o tomhle tématu promluvit.

Kdo jsme?

PhDr. Jiří Vlk - šéf české reprezentace pro mezinárodní závody elektromobilů, účastník elektromobilních rekordů včetně Guinessových.

realizátor ekologických projektů v oblasti výroby čisté energie.

Propagátor zdravé stravy a zdravého životního stylu.

Budovatel elektro auto moto parku.

Tomáš Gabriel Vincent, MSc.- vystudoval přední světovou univerzitu v oblasti udržitelného rozvoje ve Wageningenu v Holandsku.

Vizionář a cestovatel - klade si za cíl zvyšovat kvalitu života v Brně užitím moderních technologií a přístupů.

Spoluzakladatel centra hlídání dětí Dům pod hvězdami, organizátor inovativních festivalů.

Ing. Michal Slívečka - Kameraman, fotograf, producent

Fanoušek všeho na čtyřech kolech. 

Do budoucna by se rád účastnil i menších závodů s vlastní posádkou.

Klub elektromobilistů?

Staňte s naší pomocí elektromobilistou - jak to s těmi elektroauty vlastně je, jak se to nabíjí, který elektromobil se vyplatí...to vše se dozvíte a budete součástí komunity lidí, kteří mají rádi čerstvý vzduch a technologický pokrok.

Klub Elektromobilistů zahrnuje:

- spolupráci s parkem exkluzivních elektromobilů - Tesla roadster, Tesla model S, Opel Ampera

- informace o konání setkání elektromobilistů a pozvánky na akce

- informace o konání přednášek o elektromobilitě, setkání se zajímavými lidmi

- informace o světových klubech majitelů vozu Tesla

- sleva na zážitkové jízdy s vozem Tesla během různých akcí

- a další...

Své členství v tomto klubu můžete spustit dle odměny, kterou si zvolíte. 

Sázíme stromy

V průběhu cesty v rámci vedlejších aktivit organizátor připravuje akci týkající se sázení stromů. Opravdu to může vypadat i tak, že po Číně budeme vozit Teslou stromky v kufru, v místní vesnici zapůjčíme rýč a pustíme se do toho:) Kromě stromů nás čeká odběr vzorků vody, získané hodnoty by se měly porovnávat s výsledky ze závodu v příštím ročníku závodu v roce 2020.

Proč to děláme?

Chceme objet svět za 80 dní a chceme ho objet elektromobilem, to se ještě nikomu nepodařilo. Chceme tímhle činem, tím že si dobrovolně osedíme zadek v autě, tím, že se hodiny načekáme u nabíjecích stanic ukázat, že to jde. Že to jde...dojet autem, který je tichý a voní(nevydává žádnej smrádek), že to jde nabít přes noc doma a další den pojezdit vše co je třeba po městě, že to jde..klidně dojet i do Chorvatska na pláž a skočit si do moře, zkrátka, že to jde jezdit si po městě jako král a přitom mít čistej vzduch...pro sebe, pro manželku, pro děti. Prostě žijme dýl a mějme lepší život lidi, o to nám jde.

Hele dá se jezdit za pár peněz bez emisí, je to jen o rozhodnutí každýho z nás v té naší kebuli.

My to děláme pro děti a pro naši nádhernou planetu.

A co vy?

Nejsme žádní pracháči a cesta kolem světa stojí pořádný balík. Objedeme svět a přivezeme zážitky pro vás. Bez vás to nepůjde, zvládneme to jen když do toho půjdete s námi. Máte možnost pomoci dobré věci :)

News

May 3, 2016 Just Fest 1.5.2016

Na prvního května jsme vyrazili na Just Fest na Malou Ameriku v Brně, moc jsme si to užili, povozili jsme milé lidi a taky jsme popovídali úplně všechno o závodě.

More

Apr 26, 2016 Napsali o nás:

http://sport.centrumbrna.cz/green-victory/vzdy-jsem-chtel-zkombinovat-auta-a-prirodu-rika-jiri-vlk

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 0 Kluci jeďte, přivezte zápis do Guinessovy knihy rekordů!

  Nic nepožaduji, jen jeďte a hlavně dojeďte do cíle, ať má ČR zápis v Guinessově knize rekordů.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 3.65
  (CZK 99)
 • 2 Pozdravujte od nás ve světě

  - členství v klubu elektromobilistů na 1 rok
  - ucelený výběr fotek z celé cesty na DVD

   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 7.33
  (CZK 199)
 • 13 Přijďte na Tomovu přednášku:)

  - Tom Vincent vás zve po návratu na přednášku o cestě kolem světa za 80 dní - závod elektromobilů
  - členství v klubu elektromobilistů na 1 rok
  - ucelený výběr fotek z celé cesty na DVD
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 12.27
  (CZK 333)
 • 1 Foto s podpisem

  - Foto s podpisem z cest
  - členství v klubu elektromobilistů na 2 roky
  - ucelený výběr fotek z celé cesty na DVD
  - účast na přednášce Toma Vincenta

   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 18.38
  (CZK 499)
 • 9 SPECIÁL - PODEPIŠ SE NA TESLU

  Ahoj lidi, tahle cena je pro všechny co milují auta a chtějí jet s náma, pro všechny co chtějí pomoci zasadit nějakej ten strom po cestě, pro všechny co mají dobrodružný srdce.

  Pojďte s náma do toho a podepiště se nám na auto, ať i ten váš otisk objede celej svět a třeba získa i ten zápis do Guinessovy knihy rekordů spolu s náma.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 36.80
  (CZK 999)
 • 2 Jízda Nissanem Leafem

  - vyzkoušejte nejprodávanější elektroauto na vlastní kůži.
  - foto s podpisem z cest
  - členství v klubu elektromobilistů na 3 roky
  - ucelený výběr fotek z celé cesty na DVD
  - účast na přednášce Toma Vincenta
   

  Reward delivery: In half a year

  EUR 73.63
  (CZK 1,999)
 • 3 Řiď Teslu!

  - usedni za volant tesly na 30min
  - foto s podpisem z cest
  - členství v klubu elektromobilistů na 3 roky
  - ucelený výběr fotek z celé cesty na DVD
  - účast na přednášce Toma Vincenta

   

  Reward delivery: In a year

  EUR 368.29
  (CZK 9,999)
 • 1 Firemní den s Teslou

  Nabízíme marketingovou akci, celý den s Teslou.
  - Obsahuje všechny výše uvedené odměny.

   

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,104.94
  (CZK 29,999)
 • 2 Investor - polep na voze

  Nabízíme individuální nabídku marketingových služeb

  - prezentace na prestižních konferencích během závodu kolem světa
  - roll up a letáky prezentované na konferencích kolem světa
  - možnost polepení vozidla
  - úspěch vaší společnosti spojený s úspěchem Tesly
   

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,841.58
  (CZK 49,999)
 • 1 from 2 Investor - 2x polep na voze - velký

  Nabízíme individuální nabídku marketingových služeb

  - prezentace na prestižních konferencích během závodu kolem světa
  - roll up a letáky prezentované na konferencích kolem světa
  - možnost polepení vozidla
  - úspěch vaší společnosti spojený s úspěchem Tesly

  Reward delivery: In a year

  EUR 3,683.20
  (CZK 99,999)
 • 1 from 1 Investor - polep čtvrt vozu

  Nabízíme individuální nabídku marketingových služeb
  (volná místa určená pro reklamu)


  - prezentace na prestižních konferencích během závodu kolem světa
  - roll up a letáky prezentované na konferencích kolem světa
  - možnost polepení vozidla
  - úspěch vaší společnosti spojený s úspěchem Tesly

  Reward delivery: In a year

  EUR 11,049.69
  (CZK 299,999)