Matemág: H-mat do ruky

Máme vizi, jak zapojit moderní technologie do výuky matematiky Hejného metodou. Prvním krokem je hra Matemág, ve které děti řeší úlohy ve speciálních didaktických prostředích. Máme na základ aplikace, ale na celou potřebujeme 981 276 Kč. Přispívejte dál!

 • Cesta hradem

 • Hlavní hrdinové - Jakub a Terezka

 • Hrdinové musí po cestě překonat překážky

 • Matemág a babi Lesoňová

 • Rozpracovaná mapa hradu

EUR 15,591
pledged of EUR 8,419

185%

185% completed

608 contributors pledged

Technology, Education

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

All or nothing. Project finished on Jun 30, 2016 at 21:00.

Show all rewards

Děkujeme všem 466 přispěvatelům, díky kterým můžeme zahájit vývoj prostředí aplikace a čtyřech typů úloh ze šesti potřebých. Pro poslední dva potřebujeme dalších 152 761 Kč.

Skvělé na tom je, že k vývoji hry přispěje i Nadace Karla Janečka, která Hejného metodu podporuje dlouhodobě. Protože věří v logické propojení Hejného metody a moderních technologií, přidá ke každé získané stokoruně dalších  šedesát dva korun.

Co je náš cíl?

✓ Matemág (ukázka) je hra i výuka zároveň. Hejného metodou děti provází virtuální kamarádi Jakub a Terezka, kteří hledají ztracená čísla. Čaroděj Matemág je ukryl na svém hradě, kterým děti v aplikaci prochází.

✓ Matemág posílá rodičům tipy na doplňující úkoly a aktivity mimo tabletové prostředí.

✓ Aplikace sleduje pokrok každého dítěte. Má vlastní rozhraní pro rodiče, kde mohou sledovat, jak to malému studentovi jde.

✓ Hejného metoda pomáhá dětem pochopit matematiku pomocí vlastních úvah a týmové práce.

Hejného metoda se vyvíjí již 80 let. Potkat se s ní můžete na každé páté škole v Česku a rozšiřuje se do zahraničí. Nyní je potřeba udělat další krok vzhledem vývoji společnosti - vhodně zapojit moderní technologie do vzdělávání. Se společností TechSophia jsme se shodli na vizi, která udělá radost dětem, učitelům a do hry vtáhne i rodiče. Začínáme s aplikacemi na tablety pro jednotlivá prostředí a hrou “Matemág” z nich poskládanou pro děti, které chodí do 1. - 2.třídy. Pro rodiče bude rozšířená o aktivity mimo tablet vztahující se k postupu dítěte ve hře. Potřebujeme vybrat minimálně 213 243 Kč na základ pro všechny aplikace a tedy i hru Matemág a za tuto částku vytvoříme plně funkční aplikace pro prostředí Pavučiny a Součtové trojúhelníky. Kompletní hru Matemág s příběhem vyvineme, když se nám podaří vybrat 987 654 Kč, ale i když se nám tuto finální částku nepodaří vybrat celou, budeme shánět finanční prostředky dále a vše postupně vyvíjet, jen budou muset příznivci této hry mít větší trpělivost. Je ale nutné vybrat alespoň základ, abychom mohli začít vyvíjet.

Jak peníze využijeme?

Vybrané prostředky použijeme na programování, tvorbu ilustrací a grafiky, dabing a konzultace s odborníky.

 1. 213 243 Kč - Tohle je základ - Tolik potřebujeme na vývoj prostředí aplikace. Připravíme první dva typy úloh (Pavučiny a součtové trojúhelníky) ke stažení do vašich tabletů.
 2. 314 159 Kč - Hadi na výstavišti - Když se dostaneme až sem, můžeme připravit další dva typy úloh ke stažení – Hadi a Výstaviště.
 3. 466 920 Kč - Už jen malý krůček - Jsme skoro v cíli. Díky této částce vytvoříme poslední dva typy úloh ke stažení – Krokování a Schody.
 4. 618 033 Kč - Maminko, je to na jedničku - Když dosáhneme tohoto milníku, můžeme do aplikace zahrnout zpětnou vazbu pro rodiče.
 5. 981 276 Kč - Matemág je celý - Díky této částce vydáme kompletní hru se všemi předchozími úlohami a celým animovaným příběhem.

Kdo jsme?

Hejného metoda je vyvíjena od 40. let 20. století, kdy Vít Hejný začal zkoumat, proč děti, které bez problémů řeší úlohy z učebnic, selhávají při řešení úloh nestandardních. Přitom by k jejich vyřešení neměly potřebovat žádné zvláštní znalosti. Po desítkách let zkoumání a ověřování poznatků vyvinul Vít Hejný spolu se svým synem Milanem metodu, která je namísto formálních znalostí vzorečků zaměřená na budování mentálních schémat. Metoda se opírá o propracovaná didaktická prostředí a roli učitele coby průvodce a moderátora diskuzí dětí nad řešením úloh. V metodě jsou cíle výchovné důležitější než cíle poznatkové, protože autoři jsou přesvědčeni, že kvalita společnosti je více určena úrovní mravní než úrovní znalostní. Více na www.h-mat.cz/hejneho-metoda.

Společnost H-mat, o. p. s., organizuje semináře, konference a vícedenní prázdninové školy pro učitele, kteří chtějí začít učit Hejného metodou nebo prohloubit svoje znalosti o vyučování matematiky orientované na budování mentálních schémat. Dále vydává učebnice, metodické příručky a vyrábí didaktické pomůcky specifické pro výuku Hejného metodou. Více na www.h-mat.cz.

Společnost TechSophia se zabývá efektivním a přiměřeným využíváním technologií ve vzdělávání doma i ve škole. Za tímto učelem vytváří edukativní nástroje, které cíleně posilují dovedností dětí již od předškolního věku. Výukové materiály z dílny TechSophia vznikají na základě spolupráce s dětmi, rodiči, učiteli MŠ i ZŠ a pod dohledem pedagogicko-psychologické poradny STEP.

Pro rodiče předškoláků provozuje portál uceni-v-pohode.cz, který je zaměřen na důležité oblasti rozvoje dětí a další rodičovská témata.

TechSophia je autorem úspěšné unikátní vzdělávací aplikace "Jdu do školy!" určené pro děti 5 až 7 let, která pomáhá odpovědět na otázku: "Je dítě připraveno na školu?" Aplikaci si již vyzkoušelo 30000 dětí.

Proč to děláme?

První krok k novým technologiím

Moderní technologie ve výuce pomáhají dětem k individualizaci a díky tomu jim umožňují rozvoj jejich vlastním tempem. Učitelům a rodičům navíc technologie poskytují nástroj pro podrobnou diagnostiku a sledování výsledků žáka.

Matemág je první krok v propojení výuky matematiky Hejného metodou a využití moderních technologií.

Zapojení rodičů do hry

Zatímco hra na tabletu dítě často izoluje od okolního prostředí, Matemág podporuje interakci mezi dětmi a rodiči. Děti si tak při hře budují pocit sounáležitosti a jistoty, že dospělý je tu pro ně a dokáže si hrát a učit se spolu s nimi. Hejného metodu tu postupně objevují děti i rodiče zároveň.

Radost z poznávání

Hejného metoda je založena na radosti z objevování, které živí motivaci nezbytnou pro efektivní učení. Děti se pomocí Matemága učí, že k poznání vedou i nezdary nebo chyby, a že i ty jim mohou pomoci pochopit daný problém. V aplikaci navíc může dítě chybu objevovat tak dlouho, jak bude samo potřebovat. Ve výuce proto každé dítě postupuje vlastním tempem.

Nezastupitelná vizualizace

Stejně jako my dospělí, si i děti pamatují lépe informace, které se k nim dostanou slovem a obrazem zároveň. Příběhem děti provází Jakub a Terezka, které jim názorně vysvětlují úlohy, pomáhají je řešit a poskytují zpětnou vazbu. Na rozdíl od učebnic aplikace reaguje na řešení, které děti zvolily, a umí jim poradit slovem i obrazem.

Podpora pozornosti a koncentrace

Příběh, který se hrou prolíná, rozděluje úkoly a cvičení do časově krátkých tematických úseků, což umožňuje dítěti lépe  využívat  svojí pozornost. Děti se lépe koncentrují v kratší úsecích.

News

Dec 18, 2017 Jsem zde! Čaroděj Matemág k vašim službám. Od teď bude matika doma dobrodružná hra.

Hru si můžete odteď zdarma stáhnout a vyzkoušet na www.matemag.cz.  Užijte si radost z matiky a díky za podporu vývoje! Bez vás bych nevznikl. Váš Matemág

More

Apr 28, 2017 Jak pokračuje vývoj?

Již to bude téměř rok, co jsme zde požádali o podporu našeho projektu. Průběžně informujeme o vývoji na Matemágově blogu. Právě jsme tam uveřejnil aktuální rozhovor s vedoucím projektu.

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 35
  30 zajímavých matematických úloh

  Přispějte alespoň 100Kč a zašleme Vám děkovný email a sadu 30 zajímavých matematických úloh.

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 3.95
  (CZK 100)
 • sold 28
  Omalovánka a 30 zajímavých úloh

  Zašleme vám omalovánku s Jakubem, Terezkou, Matemágem, babi Lesoňovou a úvodním příběhem hry jako omalovánku.

  Zašleme vám také sadu  30 zajímavých matematických úloh na procvičení mozkových závitů.

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 5.92
  (CZK 150)
 • sold 33
  Pro předškoláky plná verze hry Tam a sem s Myšákem!

  Jsou vaše děti na Matemága ještě malé? Nová hra pro předškoláky bude přesně pro ně.  Podpořte rozvoj prostorového vnímání dítěte skrze českou příběhovou aplikaci pro Android nebo iOS a buďte mezi prvními, kteří si hru zahrají již toto léto. Tam a sem s Myšákem je pokračování úspěšné hry Jdu do školy! z dílny Techsophia.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 7.90
  (CZK 200)
 • sold 27
  Sada úloh z Matemága

  Pro jednotlivé typy úloh z Matemága (Součtové trojúhelníky, Pavučiny, Hadi, Výstaviště...) připravíme zvláštní aplikace pro Android a iOS, a ty budou k dispozici dříve než celá hra.

  Čím více vybereme, tím více aplikací pro jednotlivé typy úloh ze hry Matemág založené na Hejného metodě v rámci této odměny dostanete! 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 11.84
  (CZK 300)
 • sold 101
  Výukový balíček aplikací pro předškoláky s Myšákem

  Ke hře Tam a sem s Myšákem  dostanete ještě aplikaci Jdu do školy!, kterou si zahrálo již 30 000 dětí. Dostanete od nás rozšířenou verzi s audiopexesem. Navíc budete mezi prvními, kteří si zahrají výukovou hru pro děti 3 - 7 let Tam a sem s Myšákem zaměřenou na prostorovou orientaci. Z dílny Techsophia pro Android a iOS.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 11.84
  (CZK 300)
 • sold 179
  Hra Matemág

  Animovaná herní aplikace, ve které děti řeší úlohy z Hejného metody. Vydejte se s dětmi do Matemágova hradu za matematickým dobrodružstvím. K tomu s předstihem dostanete i sadu úloh z Matemága (Součtové trojúhelníky, Pavučiny...). 

  Čím více vybereme, tím více úloh a příběhového obsahu ve hře dostanete. V každém případě se těšte na aplikace Součtové trojúhelníky, Pavučiny, Hadi a Výstaviště.

  Vše pro operační systém Android a iOS.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 15.79
  (CZK 400)
 • sold 7
  20 placek pro matemágy

  Máte třídu plnou matemágů?
  Pořiďte jim placky s čarodějem Matemágem (Ø 32mm).

  Při přispění do 20. června garantujeme dodání odměny do 28. června. 

  Pokud chcete větší počet placek, po vybrání této odměny navyšte příspěvek o 20Kč za každou placku navíc.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 17.05
  (CZK 432)
 • remaining 5 from 20
  Kreativní workshop - Tvoříme digitální hru

  Jednodenní dílna, během níž si ozkoušíte, jak vzniká digitální hra od přípravy konceptu, tvoření audiovizuálního obsahu, až po návrh fungujícího protypu.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 17.77
  (CZK 450)
 • remaining 453 from 500
  Matematický kalendář

  Kalendář H-mat na školní rok 2016/2017 se zajímavými úlohami z Hejného metody na každý týden.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 19.74
  (CZK 500)
 • sold 16
  Hra Matemág + 3 sety pracovních listů

  Ke hře Matemág dostanete navíc 3 sety (cca 3x10) digitálních pracovních listů s výkladem k procvičování základních kognitivních dovedností.

  Pro předškoláky a 1. třídu. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 21.71
  (CZK 550)
 • remaining 1 from 5
  Hra Matemág + rodinné vstupné do HistoryParku

  Matematika pomáhá i v archeologii. Staňte se lovcem starých příběhu v archeoparku, ve kterém to má historie spočítané.

  K odměně Hra Matemág dostanete navíc rodinné vstupné (pro 4 osoby) do HistoryParku, který je Zlatým sponzorem hry Matemág.

  Vstupenka je platná do 31. 8. 2016.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 27.64
  (CZK 700)
 • sold 33
  Sponzor hry Matemág

  Uvedení jména ve vzniklých aplikacích a hře a na webu aplikací/hry.

  Samozřejmě dostanete zdarma i všechny vyvinuté aplikace po dokončení.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 31.58
  (CZK 800)
 • sold 49
  VIP sponzor - buď betatester!

  K aplikacím se dostanete již při vývoji - aplikace se k vám dostane již ve fázi betatestování - tedy třeba již několik měsíců před finálním vydáním. Budete nám moci koukat přímo pod ruce jak naše hry vznikají a vaše připomínky budou mít vliv na finální podobu hry.

  Samozřejmě dostanete zdarma i všechny vyvinuté aplikace po dokončení a uvedeme vaše jméno ve vzniklých aplikacích, hře a na webu aplikací/hry..

  Pouze pro OS Android.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 39.48
  (CZK 1,000)
 • sold 2
  VIP sponzor + rodinné vstupné do HistoryParku

  Matematika pomáhá i v archeologii. Staňte se lovcem starých příběhu v archeoparku, ve kterém to má historie spočítané.

  K odměně VIP sponzor dostanete navíc rodinné vstupné (pro 4 osoby) do  HistoryParku, který je Zlatým sponzorem hry Matemág.

  Vstupenka je platná do 31. 8. 2016.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 51.32
  (CZK 1,300)
 • remaining 10 from 30
  Monografie prof. Hejného

  Monografie prof. Hejného ( běžně neprodejná) s věnováním.

  Téma: Vyučování matematice na 1. stupni ZŠ orientované na budování schémat: Aritmetika.

  Obsah a úvod k nahlédnutí v pdf.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 78.96
  (CZK 2,000)
 • remaining 9 from 16
  Pilotní seminář osobnostně sociálního rozvoje v Hejného metodě

  Účast na pilotním semináři osobnostně-sociálního rozvoje dítěte v Hejného metodě.

  Jedním ze základních principů výuky Hejného metodou je rozvoj osobnosti žáka. Připravujeme speciální seminář, který umožní účastníkům prakticky vyzkoušet metody a formy výuky, které vedou k osobnostně-sociálnímu rozvoji dětí. Vy se můžete stát jedním z prvních účastníků tohoto semináře.

  Nejbližší termíny: 20. května (Praha), 4. června (Chraštice u Prahy)

   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 118.44
  (CZK 3,000)
 • remaining 28 from 30
  Váš portrét ve stylu hry Matemág

  Náš hlavní ilustrátor vám vytvoří portrét/karikaturu podle vaší fotky ve stylu kresleného příběhu hry Matemág.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 197.39
  (CZK 5,000)
 • remaining 4 from 6
  Hlavní sponzor aplikace

  Uvedení loga přímo v konkrétní aplikaci Součtové trojúhelníky/Pavučiny/Výstaviště/Hadi/Krokování/Schody a na webu.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 394.79
  (CZK 10,000)
 • remaining 2 from 2
  Stříbrný sponzor hry Matemág

  Uvedení loga ve hře Matemág a na webu.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 789.58
  (CZK 20,000)
 • remaining 1 from 1
  Stříbrný sponzor hry Matemág + reklama

  Uvedení loga ve hře Matemág a na webu.

  Navíc dostanete možnost umístit černobílou reklamu A4 na zadní vnitřní stranu obálky pracovního sešitu pro 6. ročník (Hejného metoda, díly A a B) - 10000ks

  H-mat si vyhrazuje právo posoudit vhodnost reklamy vzhledem k charakteru učebních materiálů.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 1,579.16
  (CZK 40,000)
 • remaining 1 from 1
  Duhový sponzor hry Matemág

  Uvedení jména (nebo názvu společnosti) na prvním místě mezi sponzory ve všech vyvinutých aplikacích, hře Matemág a na webu s aktivním odkazem na Váš web.

  Navíc dostanete možnost umístit barevnou reklamu A4 (s vymezeným prostorem pro čárový kód pracovního sešitu) na zadní vnější stranu obálky pracovního sešitu pro 6. ročník (Hejného metoda, díly A a B) - 10000ks

  H-mat si vyhrazuje právo posoudit vhodnost reklamy vzhledem k charakteru učebních materiálů.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 2,960.92
  (CZK 75,000)
 • Sold out!!
  Zlatý sponzor hry Matemág

  Uvedení loga ve všech vyvinutých aplikacích, hře Matemág a na webu.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 1,973.94
  (CZK 50,000)