Nábřeží žije

Může být Praha příjemným místem pro život? Pět kulturních sobot od 14. září promění dopravou přetížené Smetanovo nábřeží k nepoznání. Máme vizi, program a po letech vyjednávání i potřebná razítka – chybí jen trocha peněz na realizaci. Pomůžete Praze i vy?

Author: Auto*Mat

 • Smetanovo nábřeží - současný stav

 • Smetanovo nábřeží - jak by mohlo vypadat

 • Smetanovo nábřeží - vize

 • První sobota se vydařila... (c) Anna Šolcová

 • Pěší korzo zaplnili lidé (c) Anna Šolcová

 • Přišli diskutovat o budoucnosti (c) Anna Šolcová

 • Vešli se i s tramvajemi (c) Anna Šolcová

 • ...a každý si našel něco dobrého. (c) Anna Šolcová

EUR 4,673
pledged of EUR 3,990

117%

117% completed

294 contributors pledged

Art, Vodafone Foundation

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Show all rewards

Smetanovo nábřeží. Nejkrásnější vyhlídka na Pražský hrad a sídlo našich nejvýznamnějších kulturních institucí – Národní divadlo, Česká filharmonie, Univerzita Karlova. Kdysi honosné městské korzo je dnes natolik přetíženo automobilovou dopravou, hlukem a smogem, že k procházkám ani trochu neláká.

Chceme proměnit Smetanovo nábřeží v pěší zónu podobnou té na náměstí Republiky. Naši vizi podporuje většina místních podniků, institucí a tisíce Pražanů. Rada hlavního města schválila záměr otevřít nábřeží lidem a uspořádat zde sérii kulturních akcí. Na pět sobot od 14. září do 12. října proto bude v místě platit zvláštní dopravní režim. Pěší zóna, průjezd tramvají a jízdních kol, kulturní program, veřejné debaty a formování vizí o tom, v jakém městě chceme žít.

Věříme, že úspěch těchto pěti sobot ukáže, že tranzitní automobilová doprava na Smetanovo nábřeží nepatří a že se může změnit v pěší zónu natrvalo. Je to velká věc a vy se na ní můžete podílet – potřebujeme vaši pomoc, abychom uvedli naši dlouholetou vizi v život a přiblížili se tak k zásadní a trvalé proměně Prahy. Pomůžete nám tento sen uskutečnit? Nábřeží ožije jen díky vám.

Auto*Mat. Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít.

P.S. Celá akce je výrazně levnější díky finančnímu zapojení magistrátu Hl.m.Prahy. A navíc: Nadace Vodafone ke každé koruně od vás přidá ještě korunu, takže se váš příspěvek zdvojnásobí. Děkujeme!

News

Oct 14, 2013 Nábřeží ožilo díky vám!

Díky všem přispěvatelům jsme dosáhli cílové částky a můžeme uhradit všechny náklady nutné k uspořádání projektu Nábřeží žije. Efekt je velký - desetitisíce lidí si vychutnaly kulturní sobotu na Smetanově nábřeží bez aut, stovky lidí se zapojily do diskuse a desítky politiků a expertů se začaly…

More

Oct 11, 2013 Přijďte si pro odměny - v sobotu 12. 10.

Děkujeme Vám za podporu otevřených kulturních sobot na Smetanově nábřeží. Vaši odměnu si přijďte vyzvednout zítra přímo na nábřeží, ke stánku Auto*Matu, který tradičně najdete u vstupu na pěší korzo ve směru od Národního divadla. Kdo přijdete na snídani, budeme se na Vás těšit tamtéž od 10 do 12…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 75

  Program Nábřeží žije zaslaný e-mailem v PDF.

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.99
  (CZK 100)
 • 87

  Originální Prager Cider k vyzvednutí na místě při jedné ze sobot akce Nábřeží žije. Program Nábřeží žije zaslaný e-mailem v PDF.

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.98
  (CZK 200)
 • 41

  Nábřeží ožije i květinami a jednu z nich dostanete vy. Pokojová trvalka v květináči k vyzvednutí při poslední kulturní sobotě na Smetanově nábřeží.

  Reward delivery: In a week

  EUR 11.97
  (CZK 300)
 • 24

  Za čtyři stovky získáte pokojovou květinu v květináči z Nábřeží ŽIJE a originální Prager Cider. Obojí k vyzvednutí při poslední sobotě na Smetanově nábřeží, kde se jmenovitě objevíte na tabuli hrdých investorů.

  Reward delivery: In a week

  EUR 15.96
  (CZK 400)
 • 27

  Humoristická car-free knížka Karikautury k vyzvednutí na místě při jedné ze sobot akce Nábřeží žije. Program Nábřeží žije zaslaný e-mailem v PDF.

  Reward delivery: In a week

  EUR 19.95
  (CZK 500)
 • 5

  Za sedm set získáte všechny předchozí odměny: inspirujete se knihou KarikAutury, dáte si Prager Cider, vyberete si pokojovou květinu. To vše na poslední sobotě na Smetanově nábřeží. Zvěčníte se na tabuli hrdých investorů a užijete si Nábřeží ŽIJE.

  Reward delivery: In a week

  EUR 27.93
  (CZK 700)
 • 22

  Snídaně na NábřežíJE ke konzumaci na místě při jedné ze sobot akce Nábřeží žije. Program Nábřeží žije zaslaný e-mailem v PDF.

  Reward delivery: In a week

  EUR 39.90
  (CZK 1,000)
 • 1

  Skutečná židle ze Smetanova nábřeží – vyberete si a odnesete si ji domů během poslední kulturní soboty. K tomu pozvánka na velkorysou snídani s pražským panorama přímo na nábřeží. A navíc zápis na tabuli hrdých investorů.

  Reward delivery: In a week

  EUR 47.89
  (CZK 1,200)
 • 7

  Triko s motivem Nábřeží ŽIJE. Originální, barevné, kvalitní, z BIO bavlny, k nezaplacení. Spolu s velkorysou snídaní s pražským panorama přímo na jedné ze sobot na nábřeží. A navíc Prager Cider a zápis na tabuli hrdých investorů.

  Reward delivery: In a week

  EUR 79.81
  (CZK 2,000)
 • 2

  Balík odměn (jsou popsané v nižších hodnotách): Prager Cider, květina, Karikautury, snídaně, židle, triko. A zápis na tabuli hrdých investorů.

  Reward delivery: In a week

  EUR 159.62
  (CZK 4,000)
 • 1

  Triko s motivem NábřežíJE a snídaně ke konzumaci na místě, obojí při jedné ze sobot akce Nábřeží žije. Program Nábřeží žije zaslaný e-mailem v PDF.

  Reward delivery: In a week

  EUR 199.52
  (CZK 5,000)
 • 0

  2 lístky na představení České filharmonie k vyzvednutí na místě při jedné ze sobot akce Nábřeží žije. Program Nábřeží žije zaslaný e-mailem v PDF.

  Reward delivery: In a week

  EUR 399.04
  (CZK 10,000)
 • 0

  Velký investor: Individuální projížďka po Praze na městském kole s autorským výkladem o městském prostoru. A společná večeře pro dvě osoby s týmem Auto*Matu. K tomu dvě trika a zápis na tabuli hrdých investorů.

  Reward delivery: In a week

  EUR 798.08
  (CZK 20,000)
 • 2 from 2

  Večeře s týmem Auto*Matu v termínu podle dohody. Program Nábřeží žije zaslaný e-mailem v PDF.

  Reward delivery: In a month

  EUR 1,995.21
  (CZK 50,000)