Prototyp - Hra prostoru

Festival Prototyp propojuje technologie a umění, vytváří zábavu pro širokou veřejnost, oživuje brněnskou kulturu a představuje kvalitní tvorbu studentů a absolventů. Kupte si vstupenku na festival a podpořte tím jedinečný projekt!

 • Zrovna přemýšlíme o tom, že se vše podaří. :)

 • Nezapomínejte napsat telefonní číslo do poznámky!

 • Staňte se modelkou a zazařte!

 • Jen díky vám se to může podařit!

 • Pro milovníky piva.

EUR 2,339
pledged of EUR 2,204

106%

106% completed

205 contributors pledged

Impact Hub, Art, Vodafone Foundation

Brno, Jihomoravský kraj, Česká republika

Show all rewards

Proč bys zrovna TY měl podpořit tento projekt!

 • máš jedinečnou možnost získat nejlevnější vstupenky na akci
 • vybereš si skvělou odměnu, která by normálně stála víc
 • zažiješ nebývalou akci, která ti vyrazí dech
 • pomůžeš mladým lidem, aby realizovali skvělé nápady, které tě budou bavit
 • oživíš brněnskou kulturu
 • díky tobě se projekt uskuteční a my tě budeme milovat

Jak to začalo? Klasicky u piva

Parta lidí z různých oborů se sešla u piva, kde se povídala o tom co komu jde. Kluci byli dobří v elektrotechnice a holkám šlo organizování a šití. Dohromady vymysleli koncept světelné módní přehlídky, který přerostl v nápad uspořádat rovnou celý festival!
 

Projekt zaštítila nezisková organizace Kulturárium a pomohla nám v nejtěžších začátcích. Sestavili jsme rozpočet, vymysleli název, vizi a náš cíl.  Festival spojuje umění s moderními technologiemi a vědou, podporuje mladé lidi k tvorbě a získávání hodnotné praxe, ozvláštňuje brněnskou kulturní scénu a zábavným způsobem edukuje návštěvníky.

První ročník - Světlo v hlavní roli

Piltotní ročník se točil okolo tematiky světla a proběhl 14. 11. 2014 v Brně. Na akci se představilo 17 děl, živých vystoupení i workshopů a přišlo se podívat více než 1 800 lidí. Návštěvníci viděli například hru na laserovou strunu (jakože vážně), interaktivní instalace, videmapping, světelnou módní přehlídku. Mohli si vyzkoušet malování světlem, výrobu svítících šperků a origami. A občerstvit se v chillout zóně.

Druhý ročník - Hra prostoru

Ano, měníme téma. Trochu si pohrajeme s prostorem. Letos to chceme udělat větší!
Plánujeme festival uspořádat přes celý víkend 13. - 15. 11. 2015. První den by proběhla už tradiční opening party, na které budou živá vystoupení, občerstvení i vystavená díla. Těšit se můžete na bludiště, laserové instalace, optické klamy či módní přehlídku. Hrát a tančit se bude až do rána!
 

Druhý den bude uzpůsobený pro rodiny s dětmi. Připravujeme celodenní program pro malé i velké. U vchodu návštěvník dostane plánek, díky kterému může vyhrát odměnu, projde si výstavu, může si něco vyrobit na jednom z workshopů a mnoho dalšího. A všechny děti do 15 let mají vstup zdarma!

Bez vaší pomoci Prototyp nebude

Je to tak. Festival potřebuje vaši podporu, aby se mohl uskutečnit. Proto si kupte přes Hithit vstupenku - levnější už to nebude. Nebo si vyberte z dalších skvělých cen, které jsme pro vás nachystali. Díky vší pomoci bude moci druhý ročník Prototypu vzniknout!
Ke každé vybrané koruně nám nadace Vodafone přidá jednu další. Takže pomoc dostaneme dvonásobnou!

Takový festival není levná záležitost. Za vybrané peníze zaplatíme nájem, materiály potřebné k tvorbě, a všechny náklady spojené s organizací akce.
Prototyp funguje na bázi dobrovolnictví. Všichni pracanti tedy nejsou placení a dělají to z lásky k projektu. Peníze, které vybereme nad 60 000 Kč přerozdělíme všem, kdo se na Prototypu podílejí.

Co se skrývá pod pokličkou?

Prototyp vyžaduje celoroční přípravy. Budujeme si jméno, sháníme peníze (například pronajímáme díla z našeho portfolia), vytváříme program na další kulturní akce a spolupracujeme se spřátelenými projekty.

V nejužším organizačním týmu je Veronika Rejšková, Dominika Vamberská a Veronika Hradilová (to jsou ty tři kočky z videa ke kampani). Dále na Prototypu usilovně pracuje Rastislav Somora, Tereza Buryová, Vlastimil Slinták, Jakub Valtar a Ondřej Bulva.
Na přípravách samotné akce se podílely více než tři desítky studentů a mladých lidí, kteří tak získali smysluplnou pracovní zkušenost a dávku odvahy v začátu své kariéry.

Tak si to shrneme...

Prototyp sbližuje umění s novými technologiemi. Podporuje mezioborovou komunikaci, edukuje zábavným způsobem a baví návštěvníky všech věkových kategorií. Přijďte zažít ojedinělou show, prohlédněte si vystavená díla a nechte se pohltit kouzlem prostoru. Každoročně se Prototyp koná v půlce listopadu v Brně.

News

Sep 10, 2015 Termín konání Prototypu

Máme pro vás nejčerstvější novinky! Jelikož jsme letos kvůli tématu Hra prostoru vybírali místo konání velmi pečlivě, tak až teď je konečně jasné kde a kdy Prototyp proběhne. Ohledně místa vás budeme ještě trochu napínat. Ale do diářů si zapiště datum 13. - 15. 11. 2015!

More

Sep 1, 2015 Nezapomeňte do poznámky napsat telefonní číslo!

Pokud si kupujete vstupenku, ať už na páteční opening party či sobotní program pro rodiny s dětmi, nezapomeňte napsat do poznámky své telefonní číslo. Vstupenka vám pak jednodušše přijde jako smska. :)  

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 19 První pomoc

  Jsi náš skalní fanoušek a Prototyp prostě miluješ? Chceš prostě poslat pomoc? Uprav si částku podle sebe a daruj nám kolik uznáš za vhodné. Děkujeme!

  Reward delivery: Not specified

  EUR 1.84
  (CZK 50)
 • 191 from 300 SMS Ticket na páteční opening party

  Kdo dřív přijde, ten dřív bere! Pro prvních 300 jsme připravili speciální sníženou cenu vstupenek. Pátek bude plný živých performance, koncertů, optických klamů a občerstvení. Kup si vstupenku na páteční opening párty hned, mizí rychlostí blesku!


  Vstupenka vám bude zaslána pomocí SMS Ticketu, pro doručení je nutné napsat do poznámky vaše telefonní číslo!


   

  Reward delivery: In a month

  EUR 3.64
  (CZK 99)
 • 141 from 150 SMS Ticket na sobotní Prototyp pro rodiny s dětmi

  Protože Prototyp baví i děti, přichystali jsme pro ně speciální program. Přijď se pobavit a něčemu se naučit. Všechny děti do 15 let mají vstup ZDARMA!

  Vstupenka vám bude zaslána pomocí SMS Ticketu, pro doručení je nutné napsat do poznámky vaše telefonní číslo!

   

  Reward delivery: In a month

  EUR 3.64
  (CZK 99)
 • 7 SMS Ticket na páteční opening party

  Už jsi nestihl koupit zvýhodněné vstupné? Nevadí! Kup vstupenky za 130 Kč, pořád to vyjde levněji než v předprodeji, nebo přímo na místě. Pátek bude plný živých performance, koncertů, optických klamů a občerstvení.
  Kup teď a ušetříš!

  Vstupenka vám bude zaslána pomocí SMS Ticketu, pro doručení je nutné napsat do poznámky vaše telefonní číslo!

   

  Reward delivery: In a month

  EUR 4.78
  (CZK 130)
 • 0 SMS Ticket na sobotní program pro rodiny s dětmi

  Už jsi nestihl koupit zvýhodněné vstupné? Nevadí! Kup vstupenky za 130 Kč, pořád to vyjde levněji než v předprodeji, nebo přímo na místě. Protože Prototyp baví i děti, přichystali jsme pro ně speciální program. Přijďte se pobavit a něčemu se naučit. Všechny děti do 15 let mají vstup ZDARMA!

  Vstupenka vám bude zaslána pomocí SMS Ticketu, pro doručení je nutné napsat do poznámky vaše telefonní číslo!

   

  Reward delivery: In a month

  EUR 4.78
  (CZK 130)
 • 2 from 20 Vstup na Trhy kávy

  Dostanu jako jeden z prvních vstupenku na Trhy kávy. Probíhají v rámci brněnského Týdne kávy 2. a 3. října v Adam Gallery. Chci si dát zadax ty nejlepší káfíčka od mistrů baristů a pražičů!

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.35
  (CZK 200)
 • Sold out!! Poukaz na nákup audioknih

  Poslouchání dobrodružství nebo ukolébat svoji ratolest? Poukaz v hodnotě 300 Kč na e-shop Audioteka.cz.

  Reward delivery: In a month

  EUR 9.18
  (CZK 250)
 • 1 from 5 Poukaz na nákup audioknih - klapka č. 2

  Vidíme, že vás audioknihy baví. Přidáváme tedy dalších 5 kousků. Poukaz v hodnotě 300 Kč na e-shop Audioteka.cz.

  Reward delivery: In a month

  EUR 9.18
  (CZK 250)
 • 54 from 60 Tajný plánek a vstup páteční opening party

  Chceš si užít Prototyp ještě víc? Při vstupu obdržíš tajný plánek, který ti pomůže nalézt v rámci akce Prototyp úžasná překvapení. Jen pokud ho ale rozluštíš!
  V ceně je jedna vstupenka na páteční opening party!

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.02
  (CZK 300)
 • 5 from 7 Laser game pro 4 osoby

  Chceš zažít napětí a dobrodružství i jinde než na Prototypu? Chceš zároveň ušetřit? Pak je tohle odměna pro tebe! Zahrej si Laser Game v hodnotě 380 Kč a zaplať méně.
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 12.49
  (CZK 340)
 • 18 from 30 4x Domácí pivo a vstupenka na páteční opening party

  Prototypí tým ti vlastoručně uvaří čtyři domácí pivka! K tomu dostaneš i SMS vstupenku na páteční opening party, kde si homemade piva vyzvedneš. A to není všechno! Dostaneš totiž dva druhy piv -  pšeničné pivo s koriandrem a pomerančovou kůrou a American Pale Ale.

  Reward delivery: In a month

  EUR 14.70
  (CZK 400)
 • 55 from 60 Poznejme se!

  Chceš nás poznat? My tebe taky! Pojďme se sejít, dát si do nosu a jít spát až nad ránem. Zveme!

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.37
  (CZK 500)
 • 3 from 5 Desková hra Quaridor a smsticket na sobotní program

  Hrej si dvojnásob! Skvělá deskovka Quaridor v hodnotě 799 Kč i se vstupenkou na sobotní program pro rodiny s dětmi zajistí nekonečný přísun herního nadšení pro celou rodinu.

  Vstupenka vám bude zaslána pomocí smsticketu. Pro doručení je nutné napsat do poznámky vaše telefonní číslo.

  Reward delivery: In a month

  EUR 22.04
  (CZK 600)
 • 12 from 15 Díky, mami!

  Složili jsme pro vás písničku. Naše maminky nás bezmezně podporují, proto jedna speciální odměna přesně pro ně! Díky, máme tě rádi!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 25.72
  (CZK 700)
 • 18 from 20 Staň se modelkou!

  Minulý rok jsme sestavili světelnou kolekci šatů a letos budou šaty nevšedně inspirované  prostorem. Vyber si šaty, které se ti líbí a staň se na chvíli modelkou! Profesionálně tě nafotí naše dvorní fotografka Verča.
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 36.74
  (CZK 1,000)
 • 8 from 10 VIP hvězdy

  Staňte se našimi prominentními hosty a my se o vás při páteční opening party postaráme! Užijte si party s parťákem či partnerkou, dostanete vstup do VIP sekce, kde bude připravené skvělé jídlo i pití. Kupte exkluzivní VIP vstupenky pro dvě osoby na páteční opening party!

   

  Reward delivery: In a month

  EUR 110.21
  (CZK 3,000)
 • 0 Buďte vidět!

  Ať už jde o váš produkt, brand, firmu či instituci, promo v sympatickém prostředí mezi haldou lidí není k zahození. Být naším partnerem znamená být vidět. Chcete se domluvit na konkrétních podmínkách?   Stačí se ozvat na info@prototypbrno.cz

  Reward delivery: In a month

  EUR 257.16
  (CZK 7,000)
 • 0 Blýskni se!

  Blýskněte se na Prototypu! Prototyp funguje jako výborný oslí můstek mezi firmami či institucemi a jejich cílovou skupinou. Pokud byste toho chtěli využít, dáme vám rádi prostor na opravdu pořádné promo. Chcete se domluvit na konkrétních podmínkách? Stačí se ozvat na info@prototypbrno.cz

  Reward delivery: Not specified

  EUR 734.75
  (CZK 20,000)