Nové CD kapely Střídmí klusáci v kulisách višní

Kapela Střídmí klusáci v kulisách višní chce vydat svou první desku. Během své čtyřleté existenci jsme nasbírali dostatek fanoušků lačnících po tomto činu, ale žel bohu nemáme dostatek financí na realizaci tohoto projektu.

 • Na Rychtě

EUR 2,143
pledged of EUR 1,832

116%

116% completed

104 contributors pledged

Music, Theater

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Show all rewards

KAPELA Tato mimo jiné nejpohlednější mužská(pánská) kapela v Čechách je známá a jedinečná především díky atmosféře a neopakovatelným zážitkům na jejich koncertech. Ústředním zdrojem těchto zážitků je schopnost jejích členů obohatit vynikající písňový program improvizovanými vstupy a poesií, které často přesahují hranice tohoto vesmíru. Ale našim fanouškům tato přidaná kvalita již nestačí. Chtějí více, chtějí mít možnost si naše originální písně z pera Jakuba Folla a Davida Hlaváče poslechnout i doma. A snad i denně. Nemáme však dostatek finančních prostředků k samostatnému vydání desky, a proto bychom rádi prostřednictvím Vás a serveru HitHit těchto prostředků nabyli. Zdravíme všechny příznivce a potenciální mecenáše i sposory a věříme, že touto cestou budeme moci uspokojit lačné touhy blízkých i vzdálenějších koposluchačů.

DESKA Nově vznikající album mapuje zhruba první tři roky společné existence a činnosti kapely Střídmí klusáci v kulisách višní. Svým nekonvenčním pojetím, a to jak po stránce obsahové, tak i vizuální, se tato deska stává artefaktem, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Je to jistě jen malý finanční krůček pro kohokoli z vás, ale velký a daleký skok pro Střídmé střídmé klusáky v kulisách višní. Pomozte nám překonat Taxisův příkop šoubiznysu...

ČLENOVÉ A ČLENI

David Hlaváč

Hudební komponista a hráč na klávesové nástroje s patologickou vášní k divadlu a historkářství (přetváření na první pohled běžných životních situací v promyšleně vystavěné historky s žádnou, menší či větší pointou). Oblékl do hudebního kabátu nespočet písňových textů, zkomponoval hudbu k početným divadelním předstvením u nás i ve vesmíru. Jeho funkedelická MISSA BREVIS op.38 zaujala při své premiéře nejednoho z přítomných posluchačů. Při živém hraní se extaticky zmítá v hudebních křečích ne nepodobných epileptickému záchvatu. Tento jeho elektrizující styl se zapsal do hudební terminologie jako full-plugged, nebo-li „plně pod proudem“, a osvojilo si ho již několik desítek význačných hudebníků z celého světa, kteří ho posléze proslavili. David rád čte a běhá. Je svobodný, má několik dětí a žije v Praze.

Vzory: Dressden Dolls, Švanda dudák, Eurithmics, Tom Waits

Václav Jelínek

Herec, muzikant, žonglér a pedagog, zkrátka všestranný umělec prostupující mnoha žánry živého umění. V poslední době se honosí mohutným knírem, který postupně začíná přesahovat hranice obličeje a začíná být nebezpečný jak pro majitele tak pro jeho blízké okolí. Významný český žonglérský inovátor a popularizátor. Polovina dua Bratři v tricku. Milovník piva, vína, žen a zpěvu. Zasněný pochůzkář, vášnivý čumil a pozorovatel. Špatný kytarista, ale o to větší obdivovatel kytaristů lepších. Tvůrce příjemné a milé atmosféry s pomocí minimálních a minimalistických prostředků. Vašek rád skoro všechno. Svobodný, bezdětný, ale se závazky.

Jakub Foll

Básník, zpívající herec, reřisér a stagedesigner, jenž je původcem ojedinělého a nepraktického názvu kapely, se živí jako umělec na volné noze a příležitostný podlahář. Je autorem několika divadelních her a básnických děl. Jako první obhájil titul mistra ČR v interpretaci vlastního básnického textu-Slam Poetry. Je znám jako geniální improvizátor poesie a protagonista dětských představení na hranici korektnosti a vkusu prarodičů. Před pěti lety se rozhodl mít a kapelu a zpívat v ní, aniž by pro to měl hlubší předpoklady. Existence vycházejícího CD je tedy malým zázrakem na poli lidské vůle a fantazie. Jakub má dvě děti- Horáce a Jasmínu

Mcí Mocík

Geniální a geniálně přesný multiinstrumentalista přespolního charakteru, bez nějž by CD nikdy nevzniklo. Metronom, jehož přítomnost v kapele je vykoupena krví amatérských členů, jenž však pozvedá naši produkci o level výš po hudební stránce. Zaměstnanec tiskárny, absolvent Ježkovy konzervatoře, otec dítěte a manžel své ženy. Syn svého znovu nalezeného otce. Jedním slovem on.

Petr Reif

Věřím, že tu ještě vše nebylo. Má cenu zkoumat.

Comments

Choose reward for your contribution

 • 14

  tričko a placka s logem a emblémem kapely (ale kdo by tohle chtěl)

  Reward delivery: Not specified

  EUR 9.16
  (CZK 250)
 • 67

  Samotné dlouho očekávané CD v originálním monofunkčním obalu.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 10.99
  (CZK 300)
 • 2

  Možnost koupele v luxusní vaně stylu „art deco“ z 30.let v rodinné rezidenci Petra Reifa

  Reward delivery: Not specified

  EUR 12.82
  (CZK 350)
 • 9

  Zhotovení básně na tělo z pera J.Folla. Na tělo obrazné či živé, jak je libo.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 18.32
  (CZK 500)
 • 3

  Žonglérský workshop pro jednu a více osob pod vedením bratra v tricku Václava Jelínka.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 25.64
  (CZK 700)
 • 4

  Dej vzniknout písni. Tak, jak se můžeme dodnes pod vitráží v kostelích dočíst jména těch, kteří se stali jejich donátory, tak i Vaše jméno může být na věky spojováno s písní, jejímiž iniciátory budete právě Vy. Dodejte nám téma nebo námět, který Vám v našem repertoáru zatím chybí a my jej proměníme v nový hit.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 36.63
  (CZK 1,000)
 • 2

  Za tuto částku zhudební hudební skladatel David Hlaváč váš text a výsledná píseň se stane součástí repertoáru naší kapely. A jednoho dne se třeba objeví na některém z našich dalších dlouho očekávaných dlouho hrajících desek.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 73.26
  (CZK 2,000)
 • 1

  Malířský portrét Vaší nebo jiné Vám blízké osoby od renesančního umělce Jakuba Folla. Je možno si také objednat portrét kohokoli z nás včetně autoportrétu zmíněného renesančního umělce.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 109.89
  (CZK 3,000)
 • 1

  Soukromý koncert u Vás doma nebo na Vaší zahradě. (Soukromý koncert naší kapely.)

  Reward delivery: Not specified

  EUR 366.30
  (CZK 10,000)
 • 0

  Soukromý koncert v Autobufu-pojízdném hudebně divadelním prostoru-v dojezdové vzdálenosti 30km od Prahy.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 549.45
  (CZK 15,000)
 • 0

  Výsostné právo veřejné demustáže (oholení kníru) V.Jelínka v rámci některého z našich koncertů.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 732.60
  (CZK 20,000)