Velikonoční pašijové pásmo

Dáme 85tis? V tom případě by bylo video hudebně-tanečního představení. Možnost zakusit atmosféru u vás doma! viz odměny

EUR 2,451
pledged of EUR 2,298

106%

106% completed

80 contributors pledged

Music, Dance

Olomouc, Olomoucký kraj, Česká republika

Show all rewards

Jak to začalo

Začalo to před několika lety, kdy jsem napsala tři písně inspirované Janovým evangeliem. O ženě, která Ježíšovi pomazala hlavu olejem, o jeho vjezdu do Jeruzaléma a o tom, jak se asi cítila Marie, jeho matka, když stála pod křížem a dívala se, jak její syn umírá. Vždycky mě zajímalo, co prožívali lidé, kteří byli součástí toho velkého příběhu. Postupně se ve mně rodil velký sen to vše ucelit a vytvořit pásmo, které by přiblížilo Velikonoce a jejich hluboké poselství druhým lidem. I když Jesus Christ Superstar je vynikající muzikál, říkala jsem si, že je to velké téma, které se dá udělat tisíckrát jinak a stále bude aktuální a poutavé. A tak jsem oslovila vynikající olomoucké hudebníky, které znám za ta léta, co se hudbě věnuji. Společně jsme se tedy vrhli do tohoto dobrodružství :)

Co je náš cíl?

Cílem je umožnit realizaci velikonočního představení v Olomouci, nadchnout lidi, umožnit těm, kdo jsou talentovaní, zapojit se do něčeho kreativního (člověk ani moc neví, co se mnohdy v druhých skrývá). Rozhodli jsme se výtěžek z prodeje vstupenek věnovat neziskové organizaci v Olomouci (konkrétní směrování je v jednání s představiteli města).

Detaily

Hudebně zpracované autorské pásmo obsahuje 13 písní (v moderním hávu - akustická kytara, elektrická kytara, klávesy, baskytara, bicí) doplněných o solové nástroje jako je trubka, flétny, horna, akordeon, saxofon a smyčce. Party sólistů (jedná se o postavy jako Ježíš, Marie matka, Jidáš, Pilát) se střídají s výstupy sboru (dav, který vítá i volá ukřižuj apod.) Aby příběh byl celistvý, chybějící části jsou zveršovány a doplněny o výtvarně-pohybovou stránku, výrazový tanec. Projekt se chystá na rok 2016. Plánujeme pořídit i záznam představení.

... a ještě něco navíc

Celý tento projekt nás hodně učí o lidských srdcích. Vzpomínám si na moment, kdy na projekt přišla první stokoruna a mě to úplně dojalo, pak mi přišlo prakticky nemožné dosáhnout cílové částky a najednou jsme na 91%. Jste úžasní, vážíme si vaší podpory. Díky ní můžeme uvažovat i o další metě. Pokud se vybere 85tis, pořídíme i videozáznam z benefičního představení. Kdo není z Olomouce, může si celé představení a jeho atmosféru přiblížit doma!

Kdo jsme?

Já jsem velký nadšenec, který rád pracuje v týmu, miluje hudbu a s oblibou se vrhá do nových věcí. O to víc si vážím všech, kdo se rozhodli do toho jít se mnou. Podařilo se mi pro tuto myšlenku získat skvělé lidi jako je třeba Honza Beran, basák kapely Poletíme, Víťa Šlahař, profesionální zpěvák a učitel hudby, a další profesionální i poloprofesionální hudebníky. Budeme vytvářet také velký pěvecký sbor složený z různých nadšenců z Olomouce a měst v okolí. 

Proč to děláme?

Jsme lidé, pro které jsou Velikonoce něčím víc než jen tradicemi a neživými příběhy. Děláme to pro radost, sobě, lidem z Olomouce, z hlubokého přesvědčení. Věříme, že v dnešní době, kdy je kolem tolik nejistoty, strachu a prázdnoty, je příběh o Boží lásce v Ježíši a naději stále aktuální. 

News

Jun 12, 2015 Uděláme i videozáznam?

Pokud se vybere 85tis, pořídíme i videozáznam z benefičního představení. Kdo není z Olomouce, může si celé představení a jeho atmosféru přiblížit doma!

More

Jun 2, 2015 Kolik nás už je? :)

V současné době je ve sboru přihlášeno 56 zpěváků, jsou to lidé různých zaměstnání, věku, ale společné mají to, že je baví zpívání a mají chuť něco udělat společně. K tomu musíme připočíst 5 členů stálé kapely (akustika, elektrika, klávesy, basa, bicí) a zatím 6 dalších hráčů na sólové nástroje …

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 14

  Výtvarně hezky zpracované poděkování, vlastnoručně podepsané hlavními účinkujícími.

  Reward delivery: In a year

  EUR 3.83
  (CZK 100)
 • 0

  Kvalitní fotka na pódiu s vybranými účinkujícími či sborem.

  Reward delivery: In a year

  EUR 3.83
  (CZK 100)
 • 1

  Olomoucká specialita - tvarůžky přímo z Loštic. Čím uleželejší, tím lepší :)

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.66
  (CZK 200)
 • 0

  Udělejte si výlet do Olomouce. Provedeme vás po utajených zákoutích, kam se turisté příliš nedostanou :) Hodinová procházka.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 7.66
  (CZK 200)
 • 9

  MP3 nahrávka z představení.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 7.66
  (CZK 200)
 • 2

  Vstupenka na představení v nejlepších řadách.

  Reward delivery: In a year

  EUR 9.57
  (CZK 250)
 • 7

  CD z představení a poděkování v bookletu.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 11.49
  (CZK 300)
 • 12

  Dvě vstupenky na představení v nejlepších řadách.

  Reward delivery: In a year

  EUR 15.32
  (CZK 400)
 • 0

  Udělejte si výlet do Olomouce. Provedeme vás po nejhezčích místech. Dvouhodinová procházka Olomoucí s výkladem pro dvě osoby :)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.32
  (CZK 400)
 • 1

  Pokud se vybere 85tis, pořídíme i videozáznam z představení pomocí několika kamer, tak abyste mohli zažít atmosféru benefičního představení u vás doma. Nebudete tak ochuzeni o výrazový tanec, který celé představení bude doprovázet. Tento videozáznam vám zašleme. V případě, že se tuto částku nepodaří vybrat, zkontaktujeme se s vámi a domluvíme na jiné odměně.

  Reward delivery: In a year

  EUR 19.15
  (CZK 500)
 • 13 from 20

  Možnost podívat se do zákulisí příprav + vstupenka na představení.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 19.15
  (CZK 500)
 • 0

  Pokud se vybere 85tis, pořídíme i videozáznam z představení pomocí několika kamer, tak abyste mohli zažít atmosféru benefičního představení u vás doma. Nebudete tak ochuzeni o výrazový tanec, který celé představení bude doprovázet. Tento videozáznam vám zašleme. V případě, že se tuto částku nepodaří vybrat, zkontaktujeme se s vámi a domluvíme na jiné odměně. + 2 vstupenky na představení do nejlepších řad.

  Reward delivery: In a year

  EUR 38.29
  (CZK 1,000)
 • 4 from 20

  Grilování s účinkujícími.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 38.29
  (CZK 1,000)
 • 2 from 4

  Malá, ale nepřehlédnutelná role v představení :)

  Reward delivery: In a year

  EUR 57.44
  (CZK 1,500)
 • 9

  Libovolná kombinace 2 odměn (MP3, CD, vstupenka, grilování, nahlédnutí do zákulisí).

  Reward delivery: Not specified

  EUR 76.58
  (CZK 2,000)
 • 1

  Balíček odměn (CD, poděkování v bookletu, 2 vstupenky do nejlepších řad, grilování s účinkujícími).

  Reward delivery: Not specified

  EUR 191.46
  (CZK 5,000)