Dotočme film: „Limity existují pouze v lidské mysli“

Co spojuje lezení na osmitisícovky a závodění v džungli Kostariky? Připravte se na extrémní zážitky, o které se chci podělit! A jak to zapadá do „normálního“ života? Chystáme film, chceme Vás inspirovat, zvednout ze židle, zbavit strachu, že něco nejde.

 • V zajetí ledu - Expedice Masherbrum 7821 m

 • I toto je důvod, proč to dělám...

 • Jižní stěna obávané hory K2 - 8611 m

 • Hora hor K2 v celé své kráse...

 • Velmi obtížně se hledá místo na stan

 • Malé ale útulné - Nanga Parbat

 • Léto u vody - Expedice Gasherbrum I

 • Cepíny, mačky, adrenalin a já :-)

 • Závody ADVENTURE RACE - Ekvádor

 • Někdy to docela houpe i ve Španělsku

 • V závodním tempu v horách Španělska

 • Mistrovství světa na ostrově Reunion

 • Slaňování v obrovských jeskyních - Francie

 • Nesnesitelné vedro na kajaku v Číně

 • I toto zažiješ v Adventure race - Paraguay

 • Radost v cíli na Mistrovství světa: ostrov Reunion

EUR 15,445
pledged of EUR 14,202

108%

108% completed

393 contributors pledged

Film, Sport

Česko

All or nothing. Project finished on Dec 10, 2023 at 10:00.

Show all rewards

Co je náš cíl?

Dokončit dokumentární film, ve kterém bych chtěl ukázat, že „Limity existují pouze v lidské mysli.“

Nejsem totiž úplně talent od přírody a musím hodně dřít, abych byl tam, kde jsem. A vím, že vy to dokážete taky, ať se chystáte překonat cokoliv. Chci vás vzít s sebou na závody, do vysokých hor, co nejvíce vám zprostředkovat zážitky, hraniční situace i pocity, které extrémní sport a horolezectví přináší.

Pojďte nahlédnout do mého světa, kde vám ukážu svou životní cestu i jak se mi daří sladit adrenalinové výzvy s „normálním“ životem.

Uvidím film v kině?

Pokud se nám podaří vybrat potřebnou finanční částku k dokončení celého projektu, plánujeme na jaře 2024 promítat dokument v několika českých kinech. Součástí premiér bude i diskuze s námi všemi, kteří na filmu pracujeme. 

Tomáš Petreček - Hit Hit 2023

Jak to začalo?

V přírodě, v horách, jsem se cítil dobře už od dětství. V patnácti jsem složil na táboře zkoušku Tři orlí péra - 24 hodin jsem nejedl, moc nespal a musel celou dobu mlčet, sám ve tmě jsem se i docela bál. Ale přesto všechno jsem se cítil šťastný, zjistil jsem, že extrémy mě přitahují a začal délku dobrovolného překonávání sama sebe prodlužovat. K běhu a horskému kolu jsem postupně přidal kajak, lezení a skialpy. A všechno v rychlém závodním tempu. Dnes už vím, že pocit, kdy se závodník pomyslně opře o cílovou pásku, překoná veškeré nástrahy a dorazí, někdy i po 8 dnech, společně s týmem do cíle, je pro mě ta největší droga a musím to prožívat znovu a znovu.

Hranice lidských možností se dají o tolik posunout! Lidské tělo dokáže nespat několik dnů a běžet hodiny v kuse. Svým způsobem je to fascinující a tím tak zábavné. Později jsem začal i s horolezectvím. Nejprve na malých skalách v blízkém okolí, později i v zahraničí. Naplno mě očarovalo lezení v horách, které považuji za jednu z nejlepších možností, jak trávit volný čas. Osmitisícovky jsou po alpských velikánech dalším mým cílem. Stanout na vrcholu, dotknout se na chvíli nebe a věčnosti. To fascinuje každého. 

A jaké to je dojít až na vrchol? „​Pro mě pocit, který se jen těžko předává. Ale tak krásný, že bych ho každému přál zažít.“

Tomas Petrecek - HitHit 2023

Kdo jsem?

Jsem Tomáš Petreček, extrémní sportovec, horolezec a profesionální hasič z Opavy. Když můžu, mizím do přírody, do hor, kde čerpám i vydávám veškerou energii. Baví mě posouvat hranice toho, co mé tělo zvládne. Závodním v Adventure Race, kdy s čtyřčlenným týmem během několika dní urazíme stovky kilometrů pěšky, na kole nebo v kajaku, aniž bychom prospali noc. Mám za sebou mnoho výstupů v horách - měl jsem to štěstí stát na osmitisícovkách Gasherbrum I a Gasherbrum II, byl jsem členem expedic, které se pokoušely o výstup na K2, Nanga Parbat, Dgaulágirí a další.

Snažím se, aby mé výkony i nadšení inspirovaly mnohé z vás k překonání vlastních limitů - každodenních - ať už jde o touhu začít běhat nebo vstávat dřív. Podpořte film, který mě má ukázat nejen jako všestranného sportovce, ale taky jako syna, partnera a kamaráda. Jaký jsem v soukromí, čeho se bojím a dokážu si představit, že jednou se sportem skončím?

Tomas Petrecek - Extremni sportovec - Hit Hit 2023

Proč to děláme?

Cílem našeho společného projektu je ukázat široké veřejnosti, hlavně dětem a rodičům, že i kluk z malého města si může splnit zdánlivě nereálné sny. 

News

Dec 15, 2023 Rozesíláme odměny!

A je to tady. Ve čtvrtek jsme začali s rozesíláním odměn. Vše bychom měli stihnout do Vánoc. Ať už se jedná o kalendáře, vstupenky, knihy, čepice, pohlednice nebo poukazy. Tak na to buďte připraveni! 🙂 Ti, kteří si objednali lupeny na film, je mohou očekávat v následujících dnech prostřednictvím…

More

Dec 8, 2023 Děkuji VÁM všem 🚩

Přátelé, stále nemohu uvěřit tomu, že se nám to povedlo. Musím přiznat, že jsem po prvním týdnu kampaně na HitHitu nevěřil, že to dotáhneme. Stále jsem koukal na čísla, která šla nahoru velmi pomalu, teda aspoň na můj vkus. Pak se to ale rozjelo a MY máme hotovo. Děkuji moc, velmi si VAŠÍ pomoci…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • remaining 2001 from 2024
  Příspěvek bez uhlíkové stopy

  U této první odměny jsme se dlouho dohadovali, jaká by měla být. Nakonec z toho vznikla tato stopa. 

  Podpořte tento projekt ekologicky - bez uhlíkové stopy. A já vám osobně pošlu z mé oblíbené louky za domem poděkování. Pěkně po větru... 🙂

  Prostě a jednoduše zašlete sto korun, nebo klidně víc!  V dalším kroku můžete částku navýšit.

   

  Reward delivery: not specified

  EUR 4.06
  (CZK 100)
 • remaining 988 from 1000
  Pohlednice pro Vás

  Všichni úspěšní sportovci mají svoje kartičky k podpisu. Já pro vás speciálně vytvořím pohlednico-kartičku. 

  Nadepsat 1000 adres a zajít na poštu poslat 1000 pohlednic bude sám o sobě nadlidský výkon. 

  A víte co? Možná to bude větší výzva než lézt na omitisícovku nebo závodit v džungli, ale „limity přece existují jen v lidské mysli". Takže jdu do toho! 🙂

  Pohlednici vám zašlu poštou. Poštovné v rámci České a Slovenské republiky je v ceně odměny.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 6.09
  (CZK 150)
 • sold 88
  První zhlédnutí filmu

  Po premiéře filmu bude ještě pár měsíců trvat, než bude dokument veřejně přístupný. Pokud nechcete tak dlouho čekat, máte možnost za pár korun získat odkaz ke shlédnutí.

  Největší vaší starostí pak bude, kde doma seženete popcorn. Pohoda na gauči je ale skoro jistě zaručena.

  Odkaz vám zašlu e-mailem po premiérách, které budou v kinech.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 8.12
  (CZK 200)
 • remaining 142 from 300
  Vstupenka na premiéru filmu s besedou - OPAVA

  Premiéra dokumentu „LIMITY EXISTUJÍ POUZE V LIDSKÉ MYSLI“ proběhne v Opavě v dubnu 2024 (termín bude upřesněn). Na besedě se uvidíte se mnou a s mými milými hosty.

  Už se na vás moc těším OPAVO! 🤟

  Vstupenku vám zašlu e-mailem. To stihnu do Vánoc! 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 11.77
  (CZK 290)
 • remaining 193 from 300
  Vstupenka na premiéru filmu s besedou - PRAHA

  Premiéra dokumentu „LIMITY EXISTUJÍ POUZE V LIDSKÉ MYSLI“ proběhne v Praze v 2., 3. nebo 4. dubna 2024 (to ještě včas upřesníme). Na besedě se uvidíte se mnou a s mými milými hosty.

  Už se na vás moc těším PRAHO! 🤟

  Vstupenku vám zašlu e-mailem. To stihnu do Vánoc! 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 11.77
  (CZK 290)
 • remaining 249 from 300
  Vstupenka na premiéru filmu s besedou - OSTRAVA

  Premiéra dokumentu „LIMITY EXISTUJÍ POUZE V LIDSKÉ MYSLI“ proběhne v Ostravě v dubnu 2024 (termín bude upřesněn). Na besedě se uvidíte se mnou a s mými milými hosty.

  Už se na vás moc těším OSTRAVO!!! 🤟

  Vstupenku vám zašlu e-mailem. To stihnu do Vánoc! 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 11.77
  (CZK 290)
 • remaining 211 from 250
  Kalendář Tomáše Petrečka 2024 s věnováním

  Na velkém barevném formátu na vás čeká nástěnný kalendář s autentickými záběry plnými dobrodružství z mého sportovního roku. Můžete se těšit na fotografie z nejvyšších hor světa a extrémních závodů z těch nejvzdálenějších zemí. Navíc na vás čeká krátký příběh ke každému měsíci. A aby toho nebylo málo, přidám i věnování pro vás nebo vaše blízké.

  Každý měsíc tak můžete prožít část mého dobrodružství.

  Rozměr kalendáře: 33 x 55 cm (na výšku)
  Materiál: křídový papír 250g
  Počet stran: 13

  Kalendář vám zašlu prostřednictvím GLS. Poštovné v rámci České a Slovenské republiky je v ceně odměny. Odeslat stihneme do Vánoc!

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 18.26
  (CZK 450)
 • remaining 93 from 100
  Vstupenka na premiéru filmu s besedou - OPAVA (plus kalendář 2024)

  Premiéra dokumentu „LIMITY EXISTUJÍ POUZE V LIDSKÉ MYSLI“ proběhne v Opavě v dubnu 2024 (termín bude upřesněn). Na besedě se uvidíte se mnou a s mými milými hosty.

  Zároveň si také domů odnesete kalendář na rok 2024. Na velkém formátu na vás čeká nástěnný kalendář s autentickými záběry z mého sportovního života. Každý měsíc tak můžete prožít část mého dobrodružství.

  Už se na vás moc těším OPAVO! 🤟

  Vstupenku vám zašlu e-mailem. To stihnu do Vánoc!  Kalendář si pak vyzvednete přímo na premiéře v dubnu 2024.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 22.32
  (CZK 550)
 • remaining 98 from 100
  Vstupenka na premiéru filmu s besedou - OSTRAVA (plus kalendář 2024)

  Premiéra dokumentu „LIMITY EXISTUJÍ POUZE V LIDSKÉ MYSLI“ proběhne v Ostravě v dubnu 2024 (termín bude upřesněn). Na besedě se uvidíte se mnou a s mými milými hosty.

  Zároveň si také domů odnesete kalendář na rok 2024. Na velkém formátu na vás čeká nástěnný kalendář s autentickými záběry z mého sportovního života. Každý měsíc tak můžete prožít část mého dobrodružství.

  Už se na vás moc těším OSTRAVO!!! 🤟

  Vstupenku vám zašlu e-mailem. To stihnu do Vánoc!  Kalendář si pak vyzvednete přímo na premiéře v dubnu 2024.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 22.32
  (CZK 550)
 • remaining 98 from 100
  Vstupenka na premiéru filmu s besedou - PRAHA (plus kalendář 2024)

  Premiéra dokumentu „LIMITY EXISTUJÍ POUZE V LIDSKÉ MYSLI“ proběhne v Praze v 2., 3. nebo 4. dubna 2024 (to ještě včas upřesníme). Na besedě se uvidíte se mnou a s mými milými hosty.

  Zároveň si také domů odnesete kalendář na rok 2024. Na velkém formátu na vás čeká nástěnný kalendář s autentickými záběry z mého sportovního života. Každý měsíc tak můžete prožít část mého dobrodružství.

  Už se na vás moc těším PRAHO! 🤟

  Vstupenku vám zašlu e-mailem. To stihnu do Vánoc!  Kalendář si pak vyzvednete přímo na premiéře v dubnu 2024.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 22.32
  (CZK 550)
 • remaining 33 from 40
  VIP Vstupenka na premiéru filmu s besedou - OPAVA

  Premiéra dokumentu „LIMITY EXISTUJÍ POUZE V LIDSKÉ MYSLI“ proběhne v Opavě v dubnu 2024 (termín bude upřesněn). Na besedě se uvidíte se mnou a s mými milými hosty.

  Už se na vás moc těším OPAVO! 🤟

  VIP Vstupenka bude pro první tři řady včetně společné fotografie se mnou na místě. 

  Vstupenku vám zašlu e-mailem. To stihnu do Vánoc! 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 24.35
  (CZK 600)
 • remaining 35 from 40
  VIP Vstupenka na premiéru filmu s besedou - OSTRAVA

  Premiéra dokumentu „LIMITY EXISTUJÍ POUZE V LIDSKÉ MYSLI“ proběhne v Ostravě v dubnu 2024 (termín bude upřesněn). Na besedě se uvidíte se mnou a s mými milými hosty.

  Už se na vás moc těším OSTRAVO!!! 🤟

  VIP Vstupenka bude pro první tři řady včetně společné fotografie se mnou na místě. 


  Vstupenku vám zašlu e-mailem. To stihnu do Vánoc! 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 24.35
  (CZK 600)
 • remaining 64 from 100
  Kniha „LIMITŮM VSTŘÍC“ s osobním věnováním a překvapením

  V loňském roce jsme vydali úspěšnou knihu „LIMITŮM VSTŘÍC“, jejíž spoluautorem je reportérka České televize Tereza Krumpholzová.

  Kniha se věnuje mým zážitkům, které jsem prožil nejen při horolezeckých expedicích, ale také při extrémních závodech v Brazílii, Kostarice nebo  Ekvádoru. Vypráví zážitky z probdělých nocí na pokraji vyčerpání, těžkých rozhodnutí v základním táboře i pod osmitisícovým vrcholem, tomu, co jej nutí neustále hledat nové výzvy, nebo třeba otázce, jak sladit „normální život“ a adrenalinové vypětí expedic.

  Knihu s věnováním a malým překvapením vám zašlu přes Zásilkovnu. Poštovné v rámci České a Slovenské republiky je v ceně odměny.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 26.37
  (CZK 650)
 • remaining 37 from 40
  VIP Vstupenka na premiéru filmu s besedou - PRAHA

  Premiéra dokumentu „LIMITY EXISTUJÍ POUZE V LIDSKÉ MYSLI“ proběhne v Praze v 2., 3. nebo 4. dubna 2024 (to ještě včas upřesníme). Na besedě se uvidíte se mnou a s mými milými hosty.

  Už se na vás moc těším PRAHO! 🤟

  VIP Vstupenka bude pro první tři řady včetně společné fotografie se mnou na místě. 


  Vstupenku vám zašlu e-mailem. To stihnu do Vánoc! 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 28.40
  (CZK 700)
 • remaining 9 from 25
  Uvedení jména v titulcích filmu

  Chcete  podpořit film a nestydět se za to? Chcete se vidět v titulcích? Anebo - chcete udělat někomu překvápko s jeho jménem na konci filmu?

  Všechno je dneska možné!!

  Až bude po všem, napíšu Vám e-mail s prosbou o upřesnění, jaké jméno má být v titulcích uvedeno, takže ještě bude čas si to rozmyslet.


   

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 40.58
  (CZK 1,000)
 • remaining 1 from 3
  Horolezecký výstup s Tomášem Petrečkem

  Společný horolezecký výstup se mnou. Možná bude moc teplo nebo trochu zima, asi to bude i do kopce, ale určitě na ten den jen tak nezapomeneš. 🙂 Vhodný i pro začátečníky. Na všem se domluvíme podle chuti, preferencí a nálady.

  Předpokládaný termín horolezeckého výstupu: do konce roku 2024.

  Potvrzení odměny (SPECIÁLNÍ POUKAZ) vám zašlu e-mailem. Je možné použít i jako dárek pro jinou osobu.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 648.81
  (CZK 15,990)
 • remaining 1 from 1
  Cepín Tomáše Petrečka

  Psal se rok 2013 a já jsem se právě vrátil domů z úspěšné horolezecké expedice z Himálají. S sebou jsem si tehdy přivezl spoustu zážitků, dva vylezené osmitisícové vrcholy Gasherbrum I, Gasherbrum II a lásku k tamním horám.
  Jo a taky cepín, který mi celou expedici pomáhal a byl dalším parťákem v týmu. A právě tento CEPÍN vám teď nabízím!

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 770.95
  (CZK 19,000)
 • remaining 4 from 5
  Partner projektu

  Buďte hrdým partnerem mého filmového projektu a my vaše jmého uvedeme nejen v titulcích filmu, ale zároveň se domluvíme na konkrétní spolupráci. Děkuji, že jste! 🙏

  Potvrzení odměny a SPECIÁLNÍ PODĚKOVÁNÍ vám zašlu e-mailem. Následně se pak společně domluvíme na dalších podrobnostech...
   

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 1,014.40
  (CZK 25,000)
 • remaining 4 from 5
  Přednáška Tomáše Petrečka pro vás

  Přednáška o horolezeckých expedicích na nejvyšší hory světa jen pro vás? Proč ne! Chcete slyšet dobrodružné zážitky z první ruky a ponořit se do poutavého vyprávění?

  Tak se pojďte společně vydat do míst, kde už ani ptáci nelétají. 

  Veškeré podrobnosti spolu následně vyřešíme. A já udělám maximum, aby se přednáška líbila vám, vaší firmě nebo přátelům.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 1,623.05
  (CZK 40,000)
 • Sold out!!
  SuperCool čepice Salomon

  Mít pod čepicí se zkrátka vyplatí, speciálně teď v zimě. Proto jsem pro vás připravili, společně s mým partnerem značkou Salomon, vymazlenou čepici.
  A ne tak ledajakou, ale oboustrannou, se kterou budete cool nejen na horách, ale i ve víru velkoměsta.
  Fialovo-bílo-černou čepici prostě musíš mít! 🤠
  Tady jí můžete omrknout - odkaz.

  Čepici vám zašlu přes Zásilkovnu. Poštovné v rámci České a Slovenské republiky je v ceně odměny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.20
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  Červená čepice Salomon

  Mít pod čepicí se zkrátka vyplatí, speciálně teď v zimě. Proto jsem pro vás připravili, společně s mým partnerem značkou Salomon, vymazlenou čepici. 
  A pokud máte rádi červenou barvu nebo Vánoce, tak je tato čepice pro vás jako dělaná.
  Tady jí můžete omrknout - odkaz.

  Objednat můžete i více kusů! 🤠

  Čepici vám zašlu přes Zásilkovnu. Poštovné v rámci České a Slovenské republiky je v ceně odměny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.20
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  Večeře s Tomášem Petrečkem

  Chcete se mnou strávit společný večer u dobrého jídla? Podpořte projekt koupí této odměny. A navíc se u toho dobře najezte 🙂

  Odměna je vždy pro jednu osobu, v ceně je zahrnuta večeře. Místo, čas, roční období a oblíbenou kuchyni domluvíme individuálně.

  Potvrzení odměny (SPECIÁLNÍ POUKAZ) vám zašlu e-mailem. Je možné použít i jako dárek pro jinou osobu.
   

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 243.46
  (CZK 6,000)
 • Sold out!!
  Horolezecký výstup s Tomášem Petrečkem

  Horolezecký výstup s Tomášem Petrečkem vhodný i pro začátečníky. Na všem se domluvím podle chuti, preferencí a nálady.

  Předpokládaný termín do konce roku 2024.

  Potvrzení odměny (SPECIÁLNÍ POUKAZ) vám zašlu e-mailem. Je možné použít i jako dárek pro jinou osobu.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 608.24
  (CZK 14,990)