Něha Himálaje - kniha a film Extrémního fotografa

Celkem třikrát jsem vsadil všechno na jednu jedinou kartu a vyrazil fotit do Himálaje na vysokohorské expedice. Měl jsem štěstí, karta byla vysoká a já se vrátil s fotkami a nečekanými příběhy, které Vám chci vyprávět. Začtete se?

 • Svobodný Tibet tam shora. Je to tak krásná země!

 • Třetí výškový tábor - radost si ustlat! :-)

 • Bez selfíčka by to nebylo ono. Tak to jsem já.

 • Můj foťák takhle v noci... už si zvyknul

 • Ama Dablam (6812 m n.m.). Docela krpál todlecto.

 • Původně jsem si šel k jezeru jen hodit žabku...

 • Moje cajky na osmitisícovku... jak málo stačí :-)

 • Honza Tráva na cestě do druhého výškového tábora

 • Východní předvrchol Manáslu (7992 m n.m.)

 • Co ta rána... ale ty večery!

 • Tahři himálajští.. skoro jako v zoo

 • Cesta do kláštera na náhorní planině...

 • Dali jsme ji jen jednu čokošku a ona chtěla dvě...

 • Létaj nízůčko a pomalůčky!

 • Kamarádky muly nám pomohly s batožinou

 • Svatý muž. Teda, tvrdil to.

 • Ama Dablam pod Mléčnou dráhou... to bylo něco!

 • Naše Miri vítá Trávu v táboře. Zase byl poslední.

 • Vesnička Lho po zemětřesení

 • A najednou jsou ptáci tam dole! Luňák hnědý :-)

EUR 43,739
pledged of EUR 18,259

239%

239% completed

1,654 contributors pledged

Film, Literature

Česko

All or nothing. Project finished on Jun 22, 2023 at 17:00.

Show all rewards

News

Nov 23, 2023 Knihy jsou na světě!

Hurá! My tu knihu fakt vytiskli a uvedli do života! Pokud jste si ji objednali s dopravou, patrně ji máte už doma a to podepsanou. Pokud si ji chcete vyzvednout osobně v Praze, čeká na Vás buď v centru a to v mé oblíbené outdoorové prodejně Hanibal na Senovážném náměstí, anebo ji najdete přímo u…

More

Oct 24, 2023 Kniha Něha Himálaje je vytištěná! :)

Český Těšín / Cieszyn. Poprvé v životě jsem přešel slavný most přes řeku Olši spojující Českou republiku s Polskem. A cože to mám v ruce? Heh! Přeci výjezd archu s potahem obálky Něhy Himálaje, což znamená jediné - dneska jsme knihu opravdu vytiskli v těšínské tiskárně Finidr! A vypadá to…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 381
  Poštovné k odměnám

  Ať už si objednáte knihu, dvě knihy, nebo třeba celou knihovnu, doručím Vám je v pěkných papírových krabicích uhlíkově neutrální dopravou DPD až k Vám domů. Nebo Vám ji klidně nechám v Alzaboxu, nebo kde budete chtít. Jo, fakt tohle prý teď už taky umím! Přijde mi to hustý.

  A co se stane, když si objednáte jen poštovné, ale žádnou odměnu? Pošlu Vám v balíčku svoje expediční fusky. Ale to se bojím, že pak ten Alzabox exploduje. 

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 4.02
  (CZK 99)
 • sold 108
  První zhlédnutí filmu

  Až bude film hotový, čekají jej projekce v kinech (nejspíš se mnou i s Trávou osobně) a pak, doufejme, taky na vybraných festivalech. Tohle období bude trvat nejméně půl roku, film bude v té době k vidění jen na akcích. Pokud ale nebudete chtít čekat dlouhé měsíce, až bude film zdarma veřejně venku na Youtube, budete mít možnost si jej pustit kdekoliv a kdykoliv a s kýmkoliv jako první, hned jak vznikne. Dobrý ne?

  Hele, vůbec se mi nechce řešit nějaká otravná hesla, blokování IP adres a podobně. Takže dostanete odkaz k neomezenému sledování filmu. Je jasný, že když si to pustíte s partou kamarádů a uděláte z toho párty, bude to jen dobře. Když si to koupí víc lidí, co se na to bude spolu koukat, podpoříte film. Když si ale koupíte odkaz a budete ho prodávat dál, tak film nepodpoříte. Konec výkladu mého chápání světa.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 4.06
  (CZK 100)
 • sold 36
  Požehnaný šál přímo od lámy

  Neznám nikoho jinýho, kdo by tohle udělal. Honza Tráva je prostě takovej buddhistickej blázínek a oslovil lámu, zda by mu nepožehnal dlouhý šál. Buddhisti jsou strašně nadšený žehnači, protože se během obřadu (tzv. puja) žehná taky pivu a rumu, který se může po obřadu, ale někdy i během obřadu konzumovat. Tady se během toho háže všude rejže, voní to všema těma jejich čadidlama a prostě je to celý takový hezký. Láma to vzal prý z gruntu a jak už to bývá - že Vám šál přinese štěstí, zaručit nemůžeme. Ale smůlu, tu to určitě nepřivolá! Budete-li si to přát, požehnaný šál Vám pak všichni zúčastnění rádi podepíšeme.

  Šál, stejně jako kniha, nemá nožičky. A není to ani létající koberec. Pokud nemáte už z jiných odměn koupené poštovné, prosím, nezapomeňte na něj. Ale pokud už jej máte (např. na knihu anebo na jídlo), už další nepřihazujte.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 8.12
  (CZK 200)
 • remaining 24 from 50
  Poděkování v titulcích filmu

  Chcete podpořit film a nestydět se za to? Chcete se vidět v titulcích? Anebo - chcete udělat někomu překvápko s jeho jménem na konci filmu? Všechno, všechno je dneska možný.

  Tahle odměna je docela dost sympatická v tom, že k ní nepotřebujete poštovné. Až bude po všem, napíšu Vám mejla s prosbou o upřesnění, co přesně má být v titulcích uvedeno, takže ještě bude čas si to rozmyslet.

  Reward delivery: not specified

  EUR 12.13
  (CZK 299)
 • sold 79
  Audiokniha Něha Himálaje

  Audiokniha upraveného textu knihy namluvená přímo jejími protagonisty v profesionálním studiu pod vedením zkušeného režiséra. Uslyšíte nejen autentická a mnohdy nesrozumitelná zvolání, ale taky originální zvuky z Himálaje, nahrávky z našich vysílaček a autorské hudební znělky. Kromě mě se tak za mikrofonem vystřídají samozřejmě taky Honza Tráva, Miri, ale třeba taky Magič, Mára a udělám všechno proto, aby v ní zazněla jedna důležitá česká věta vyřčená nepálcem Ongchhu Sherpou. Roli vypravěče třetí osoby přijal Jiří Langmajer, který má k Himálaji i k našemu příběhu velmi blízký vztah.


  Nebudeme tlačit na termín vydání nahrávky, chceme upřednostnit kvalitu a zážitek. Do Vánoc Vám ji nepošleme, ale na Valentýna už by to vyjít mohlo. Přehrajete ji na jakémkoliv zařízení, které lze připojit k internetu a které je vybaveno reproduktorem. Takže na počítači, na telefonu, autorádiu s modrým zubem, chytré televizi i na některých hodinkách. Nepřehrajete to ale Vašem rádiu z druhé světové ani v automatu na kávu.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 14.16
  (CZK 349)
 • sold 613
  Výtisk knihy

  Moje nová kniha bude celá Vaše, a to za speciální hithitovou cenu! Opravdu celá, takže včetně desek, suprovýho papíru, grafiky, mýho vlastnoručního škrabopisnýho klikyháku a hlavně plná fotek, jaký jinde neuvidíte. Kromě mých průpovídek v ní taky najdete originální černobílý ilustrace a malý překvapení, který večer pomáhá a ráno taky.

  Pokud si knihu nebudete chtít vyzvednout na křtu, nebo osobně v Praze, doporučuju přihodit ještě poštovné, bo kniha nemá nožičky.
   

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 20.25
  (CZK 499)
 • remaining 190 from 300
  Křest knihy

  Tohle zas bude šílený mejdan! A bude to u mě doma, v rodných Holicích! Zdejší kulturák čeká rekonstrukce, a tak si mohu dovolit ještě krapet větší rošambo, než obvykle – ha! Kromě společné přednášky mě a Trávy se tak můžete těšit na velmi originální nepálské pohoštění, na velkoformátovou výstavu, a kdo si vezme spacák, může s námi přespat zdarma v šatnách herců! Jako fakt!

  Mejdlo se uskuteční na Sv. Martina, tj. 11. listopadu 2023 od 18 hodin. Na místě bude přes den připraven taky zcela dobrovolný doprovodný program pro dobrodruhy. Čeká na Vás řada docela zajímavých překvapení, místní pivo bude k dispozici taky. A muzika. A vůbec, dobrý to bude!

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 20.29
  (CZK 500)
 • remaining 13 from 20
  Něha Himálaje a kus žvance

  Nejen duševní stravou člověk je živ, to je jasný. Když se ale propojí radost z knihy s radostí z jídla, které si můžete dopřát úplně kdekoliv, kam Vás toulavé botky zavedou, tak je to úplně nejlepší paráda.  

  K výtisku knihy Něha Himálaje dostanete voucher na libovolná dvě jídla z nabídky Adventure Menu. Prostě si vyberete, na co máte chuť, ať už to bude pořádná dávka kalorií v českém stylu, jemná asijská kuchyně, cvrčci anebo nějaký to veganský tentononc.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 31.24
  (CZK 770)
 • sold 69
  Dva výtisky knihy

  A víte, že nemusíte knihu kupovat jen sobě, ale můžete s ní udělat radost i někomu jinému, že jo? Tajný tip: pokud věnujete někomu knihu, vypadáte jako někdo, kdo rád čte. I když jste naposledy četli třeba Mateřídoušku anebo Sluníčko ve školce, uděláte dojem. Zaručeně. A ještě ušetříte. Jakoby teda. V knize je spousta fotek, udělá radost i tomu, kdo třeba nečte. Anebo neumí česky.

  Poštovné je pro obě knihy stejné, jako pro jednu. I pro pět knih. To máte šumafuk. Anebo pro deset. Ale co byste s tím dělali?

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 36.48
  (CZK 899)
 • sold 152
  Moje tři knihy

  Něha Himálaje je v pořadí třetí kniha, kterou bych rád vydal přes Hithit. Pokud jste doposud žili v jeskynní tmě a v neznalosti, je dost možné, že předchozí knihy nemáte. Ale to je škoda! Všechny mají stejný formát a vedle sebe jim to v knihovně bude slušet! Tři knihy za cenu dvou, no neberte to!

  Kromě Něhy Himálaje u Vás přistanou taky moje předchozí knihy Ze života fotografa a Ostrovy Atlantiku. A všechno se to vejde do jednoho poštovného, to je jasný. A všechno to podepíšu. A všechno dobrý bude!

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 40.54
  (CZK 999)
 • remaining 6 from 10
  Himálajské menu!

  Jídlo! Žrádlo! Božská krmně! Říkejte si tomu jak chcete, ale bez pořadnýho kusu žvance se na horách člověk nehne. A když to nejen doplní kalorie, ale taky fakt chutná, není co řešit! Osvědčené Himálajské menu v ceně, jakou na krámech nenajdete, máte přímo tu! 

  Pochutnáte si celkem na deseti jídlech Adventure menu -  pěti těžších (Knedlo zelo vepřo, Jelení ragú, Pečené hovězí na tymiánu, Hovězí guláš s bramborem a Pikantní kotlík s bulgurem) a pěti lehčích dehydrovaných jídlech (kuře Tikka Masala s rýží, Chilli con carne, čočkový Dhal, a Fusilli se špenátem a vlašáky a Kuře Korma s rýží basmati). Alespoň jedno jídlo snězte prosím, někde v dešti.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 81.11
  (CZK 1,999)
 • sold 6
  Plátno na zeď

  Asi je Vám jasný, že jsem nelezl na ty hory pro nějaký utěšování chatrnýho polabskýho ega, ale pro fotky! A ty fotky mohou být teď i vaše! Formát malířského plátna 60 x 40 cm vypnutého na dřevěném rámu se pořád ještě vejde do 1+kk, ale můžete si jej bez ostudy pověsit i ve Vaší vilce na Mallorce! Na výběr máte z deseti mých nejoblíbenějších nepálských fotek. Ty brďo, na tohle se těším!

  Plátna nejraději předávám osobně, ale pokud se neznáme a pokud nejste z Pardubic či Prahy, rád Vám jej pošlu. Napíšu na krabici "fragýle" a bude to v cajku.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 182.59
  (CZK 4,500)
 • remaining 1 from 5
  Partner projektu

  Jste se mnou, chcete mě podpořit a nestydíte se za to, takže budete vedle mě vidět. Děkuju, že jste! 🙏🏻

  A co za to? To už se dohodneme. Jsem docela ukecaný, ve škole mě naučili psát a doma fotit. Navíc mám slevu na vlak, a kam nevedou koleje, tam můžu dojet na kole, anebo vylézt s lanem. Takže by nám to mohlo vyjít!

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 1,014.40
  (CZK 25,000)
 • Sold out!!
  První výtisk knihy

  Prvních sto z Vás nalezne v levnější knize kromě supr čupr počtení a barevných fotek taky origo modlitební buddhistický vlaječky s mantrami. Doveze Vám je osobně z Himálaje Honza Tráva a nesní během cesty ani jedno zvíře.

  A bacha na to – nezapomeňte na poštovné, pokud si neplánujete knížku i s vlaječkami vyzvednout v Praze či na křtu.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 18.22
  (CZK 449)
 • Sold out!!
  Společná výprava do Himálaje!

  Jako fakt! Číst o tom, dívat se na to, poslouchat to… to někdy nestačí. A když to nestačí, můžete to s námi rovnou zažít! Jo! Honza Tráva, Miri a já máme pro Vás docela ultimátní fotografický workshop přímo v nepálském království Langtang! Dva týdny plné fotografování horských velikánů a buddhistických klášterů!

  Království Langtang je extrémně fotogenické a jeho návštěva není fyzicky náročná. Po cestě je možná i varianta dobrovolného půldenního výstupu na šestitisícovku, ale to bych předbíhal… Cena zahrnuje průvodce, nás tři, ubytování po celou dobu a jídlo a pití na treku. Není v tom letenka, to je jasný. Letět bychom chtěli zhruba 21. dubna 2024 a cesta by člověka přišla na 9 dní dovolené. Bude to úplně suprový!
   

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 2,799.76
  (CZK 69,000)