Pomozte vydat knihu Vojenské malorážky

Drobná, leč unikátní kniha 35 českých i zahraničních malorážek používaných v armádě. Mnoho let jsem pátral po informacích o vojenských malorážkách napříč světovými i menšími konflikty a poznatky poctivě zapisoval. Pomozte prosím mou práci dokončit.  

 • Odstřelovač s malorážkou během městských bojů

 • Tuto malou krásku využili vojáci v občanské válce

 • Taktická malorážka námořní pěchoty

 • Malorážka speciálních jednotek Navy Seals

 • Kniha Vojenské malorážky

EUR 2,141
pledged of EUR 1,876

114%

114% completed

87 contributors pledged

Community, Literature

Chvaletice, Pardubický kraj, Česko

All or nothing. Project finished on Feb 26, 2023 at 12:42.

Show all rewards

Jak to začalo

Řadu let jsem sbíral informace o možném využití zbraní malé ráže pro vojenské účely. Pátrání mě často dovedlo i do míst, kde bych malorážku vůbec nečekal. Vybrané zbraně, jejich zajímavé konstrukce a účel použití jsem nakonec sepsal v této knize. Ač moje pátrání rozhodně není u konce, jeho velkou část jsem do této knihy otiskl.

Co je náš cíl?

Seznamte se s vojenskými malorážkami z celého světa.

Detaily

Zbraně malé ráže bývají často podceňované a jejich využití zanedbáváno. I u odborné veřejnosti převažuje názor, že tento malý a slabý náboj nemá v armádě co pohledávat. Přesto historie mnoha válečných konfliktů ukazuje, že výhody malorážek lze využít i v boji a při řadě speciálních operací . A právě o těchto zbraních je má kniha. 

Staňte se sponzorem knihy a pomozte ji konečně odeslat do tisku. Díky mnohokrát za jakýkoliv příspěvek, který pomůže knize na svět.

... a ještě něco navíc

Ukázka z knihy:

Aljaška, Aleutské ostrovy, 3. června 1942 – na aljašský přístav Dutch Harbor dopadají první bomby z japonských letadel. Operace s názvem AL právě začíná. V několika následujících měsících se císařská armáda vyloďuje na ostrovech Attu a Kiska. Generál aljašského obranného velitelství Simon Buckner pověřuje plukovníka Lawrence Castnera, aby vytvořil speciální jednotku průzkumníků pro boj s Japonci v nehostinných podmínkách Aljašky. Castner vybírá 65 lovců, stopařů a mužů navyklých životu v divočině a formuje z nich „1st Alaskan Combat Intelligence Platoon“. Jednotku, které nikdo neřekne jinak než Castnerovi hrdlořezové.

Členové jednotky si sami vybírají zbraně a výstroj pro dlouhý pobyt mimo civilizaci. Běžně to jsou odstřelovačské pušky a lovecké nože. K výzbroji patří též malorážná pistole Colt Woodsman, určená k lovu drobné zvěře. Colt Woodsman je samonabíjecí sportovní pistole ráže .22 LR, vyráběná od roku 1915 americkou společností Colt‘s Manufacturing Company ve třech různých modifikacích. V roce 1941 přerušuje společnost výrobu pro civilní trh a dodává pistole americké armádě. Armáda nakonec obdrží 4 000 pistolí v modifikaci „Match Target“. 

Kdo jsme?

Střelba a historie mě zajímala už od dětství. Jako amatérský střelec jsem měl vždy nejblíže k malorážkám a druhá část mého já hledala v mnoha historických pramenech informace o jejich použití v armádě a v bojích napříč mnoha konflikty. Texty do knihy jsem sepisoval řadu let a teď už stačí jen krůček. Kniha je připravena k tisku a já pevně doufám, že se mi s Vaší pomocí podaří přes platformu Hithit vybrat částku, kterou tisk knihy vyžaduje.

Proč to děláme?

Dlouhá léta hledání informací z různých koutů světa si zaslouží finále v podobě této knihy. Díky za každý příspěvek.

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 11
  Dobrý pocit

  Podpořte vydání knihy základní částkou a pomozte tak začínajícímu autorovi.  Částku lze libovolně navýšit.

  Reward delivery: not specified

  EUR 4.13
  (CZK 99)
 • sold 20
  Chci knihu jako první

  Ještě než se kniha dostane na pulty obchodů bude přednostně odeslána Vám pomocí Zásilkovny. Knihu si tak budete moci přečíst jako první. 

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 9.55
  (CZK 229)
 • sold 15
  Kniha s podpisem

  Nejenom, že knihu obdržíte dříve než se objeví na pultech obchodů, ale jako poděkování za Vaši podporu bude kniha odeslána s podpisem autora pomocí Zásilkovny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 11.63
  (CZK 279)
 • remaining 64 from 100
  Kniha s věnováním

  Kniha bude ihned po vytisknutí přednostně odeslána pomocí Zásilkovny. S originálním věnováním a podpisem autora jako poděkování za Vaši podporu.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 12.47
  (CZK 299)
 • remaining 14 from 20
  Zážitková střelba s autorem

  Chcete si nechat knihu podepsat autorem přímo na střelnici? Chcete si dobře zastřílet z krátké i dlouhé malorážky? Podpořte vydání knihy a můžete si přijet pro knihu na oblíbenou střelnici autora (střelnice Jelen nedaleko Kolína) a vyzkoušet si některé malorážkové zbraně. Čeká Vás vedle knihy i 50 ran na různé terče.

  Termín bude upřesněn emailem minimálně měsíc dopředu s přesnou adresou střelnice i s kontaktem na autora. Je možné jej po dohodě změnit.

   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 41.65
  (CZK 999)
 • remaining 18 from 20
  Akční střelba s autorem

  Podpořte vydání knihy a krom samotného výtisku můžete na autorově oblíbené venkovní střelnici (střelnice Jelen nedaleko Kolína) otestovat celou řadu zbraní. Čeká Vás vedle knihy i 70 ran ze zbraní různé ráže. 

  Termín bude upřesněn emailem minimálně měsíc dopředu s přesnou adresou střelnice i s kontaktem na autora. Je možné jej po dohodě změnit.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 108.36
  (CZK 2,599)
 • remaining 4 from 5
  Předání knihy na Vaší oblíbené střelnici

  Chcete, aby autor přijel za Vámi na Vaši oblíbenou střelnici a přivezl nejenom knihu, ale i vybrané malorážky? Podpořte vydání této zajímavé knihy a autor za Vámi velmi rád přijede. Termín je možné domluvit na telefonním čísle 734 644 481.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 150.05
  (CZK 3,599)