Proměníme kavárnu s dětskou hernou Javorka v kouzelné místo

Jsme dvě mámy na rodičovské dovolené, které se pustili do velkého projektu. Od února přebíráme provoz kavárny s dětskou hernou. Poslední svého druhu u nás v Mostě. Herna i hračky už si zažily své, a proto bychom rády s vaší pomocí hernu zrekonstruovaly.

 • Zázemí obsluhy

 • Kavárna

 • Kavárna

 • Malá herní místnost

 • Chodba (vstup do velké herny)

 • Velká herna

 • Lucie Boháčová s dcerkou Agnes

 • Eliška Kouřilová s dcerkou Karolínkou

EUR 3,375
pledged of EUR 2,369

142%

142% completed

115 contributors pledged

Community, Food

All or nothing. Project finished on Jan 22, 2023 at 16:47.

Show all rewards

Jak to začalo

V Mostě není moc míst, kam s malým dítětem zajít, proto jsme začaly navštěvovat tuto kavárnu s hernou. Moc se nám líbilo, že v kavárně panovala rodinná atmosféra a navázaly jsme tu mnoho nových přátelství. Třeba jako to naše. Bohužel jsme ale po čase zjistily, že nynější provozovatelka bude končit a bylo nám líto, že už nebude, kde se s dětmi scházet. A proto jsme se rozhodly kavárnu s hernou převzít a proměnit v ještě kouzelnější místo.

Co je náš cíl?

Protože herna už není v nejlepším stavu, naším hlavním cílem je její rekonstrukce. Chtěly bychom hernu vymalovat a pořídit novou podlahu, vybavit ji novými hračkami a především velkým dřevěným domečkem se skluzavkou a malou lezeckou stěnou. Částka, kterou chceme s vaší pomocí vybrat pokryje částečně náklady, ale samozřejmě, čím více se nám podaří vybrat, tím kouzelnější místo v Javorce vznikne. 

Detaily

Jsme dvě mámy, které se rozhodly převzít chod poslední kavárny s hernou pro malé děti v Mostě. Nemůžeme se smířit s tím, že by zaniklo i tohle místo, kde jsou rodiče s dětmi zvyklí se pravidelně setkávat. Zároveň ale chceme moderní a útulné prostory. Náš hlavní plán je rekonstrukce celé herny, která už není v nejlepším stavu. Hernu chceme vést ve stylu Montessori a Waldorfské pedagogiky, ale samozřejmě i trochu té klasiky. V kavárně chceme nabízet zdravé a čerstvé potraviny a nápoje. Často v biokvalitě. Smažených a sladkých věcí plných chemie je všude dost. Protože obě máme pedagogické vzdělání chceme, aby součástí provozu byla Miniškolka pro děti, které potřebují individuální přístup, malý kolektiv a svobodu ve volbě činností. Zároveň plánujeme akce pro MŠ, ZŠ, příměstské tábory, cvičení a malování s nejmenšími, kurzy akvarelu pro dospělé...

... a ještě něco navíc

Rády bychom obnovili v kavárně pobočku Zásilkovny. Dále si zde budou návštěvníci moci zakoupit Lucky pohádkovou knihu a další věci z její tvorby (hrnečky, šperky, šité panenky nosičky,...). 

Kdo jsme?

Ahoj, jmenuji se Lucie Boháčová a jsem maminka 3,5 leté holčičky Agnes. Celý život pracuji v pedagogické oblasti a momentálně jsem se na rodičovské dovolené vrátila ke svému největšímu koníčku a to je malování. Jsem autorkou námětu a ilustrátorkou dětské pohádkové knihy „Jak se nosí zvířátka" - první české pohádkové knihy s tématikou nošení dětí. Nápad na tuhle knihu vnikl právě díky komunitě maminek, které nosí své děti v šátku/nosítku a pravidelně se scházejí v této kavárně s hernou. Proto mám k tomuto místu silné pouto a ráda bych z něj vybudovala, s vaší pomocí, nejkrásnější hernu široko daleko :) Mimo to jsem také fitness trenérka a výživová poradkyně, maluji a vystavuji své obrazy, pořádám kurzy akvarelu, věnuji se výrobě šperků z polymeru, prodávám dárkové předměty se svými autorskými ilustracemi, s pomocí švadlenky tvořím a vyšívám své panenky nosičky, prodávám mé zboží na trzích a slavnostech. No nenudím se :)

Ahoj, já jsem Eliška Kouřilová. Už od svých 13 let se věnuji dětem, začala jsem pracovat v Rodinném centru, kde jsem vypomáhala při různých akcích. Po základní škole jsem měla hned jasno a nastoupila na předškolní a mimoškolní pedagogiku. Protože jsem během základní školy chodila do ZUŠ na klavír, který mě moc bavil a nechtěla jsem se ho jen tak vzdát, vedla jsem v pozdějších letech kurzy pro děti. Po škole jsem nastoupila do plavecké školy, kde jsem si díky práci udělala kurz instruktor a lektor plaváni pro děti, od kojenců až po školní děti. Teď momentálně jsem na rodičovské dovolené a jelikož mě práce s dětmi stále moc baví, rozhodla jsem se s Lucí převzít kavárnu s hernou.

Proč to děláme? 

Protože jsme se nechtěli smířit s tím, že se zavře poslední kavárna s hernou pro děti od narození do 6 let, která v našem městě je. Zároveň je naším snem vést podobné místo, kde se budou maminky s dětmi nadále scházet v krásném a útulném prostředí. A vzhledem k tomu, že jsme obě teď byly nějaký čas mimo pracovní proces, finance na tak rozsáhlou rekonstrukci nemáme. Proto potřebujeme vaši pomoc.

Děkujeme každému, který se rozhodne podílet na našem snu a podpoří náš milý projekt. Lucka a Eliška.

News

Jan 3, 2023 Jste úžasní!!

Moc vám všem děkujeme, že jste nám pomohli vybrat naši cílovou částku! Neumíme ani dostatečně vyjádřit slovy, jak moc velkou máme radost a jak moc jsme vám všem vděčné <3 Ale je to pro nás konec? Ještě zdaleka není. Upřímně jsme se bály dát sem větší částku, protože když by se nevybrala,…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 43
  Vánoční dárek pro Javorku

  Velmi rád/a vaši kavárnu s hernou podpořím.
  U všech odměn můžete libovolně navýšit částku  odměny, dle svého uvážení.
  Děkujeme, že jste se rozhodli nám přispět. 😊

  Za vaši podporu vám po skončení kampaně zašleme e-mailem:
  • Poděkování.
  • Odkaz ke stažení dvou autorských maleb od Lucie Boháčové.
  • Záložka do knihy s autorskou ilustrací Lucie Boháčové v PDF podobě.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 5.92
  (CZK 150)
 • sold 25
  Kniha „Jak se nosí zvířátka"

  Oblíbená pohádková kniha plná nádherných akvarelových ilustrací, s poutavým příběhem, který si získá ❤️ každého čtenáře. 
  Doprava Zásilkovnou již v ceně.

  Jednoho dne se mývalce narodilo miminko. Mývalka byla štěstím bez sebe, ale řešila problém co si počít s miminkem, zatímco potřebuje hledat v potoku potravu. Potkala medvědy a zjišťovala, co dělají s mláďaty oni, když shánějí jídlo. Radu ale nedostala a tak se i s mláďátkem vydala na cestu, aby ji našla. Pomohou jim uřvané opice? Poradí líní lvi? Copak se asi dozví u tučňáků? Koho potkají v mořských hlubinách? A jak asi budou mýválkové koukat, až potkají koalu? Během putovaní potkají spousty zajímavých zvířat a prožijí nevídaná dobrodružství. Podaří se jim na své cestě uspět, a kdo jim nakonec pomůže? Nahlídněte do světa zvířecího nošení a vydejte se s námi na pohádkovou pouť, kde objevíte „Jak se nosí zvířátka“.

  K vidění zde:   https://www.lucimaluje.cz/

  Děkujeme za podporu.😊

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 12.63
  (CZK 320)
 • remaining 33 from 50
  Kurz cvičení, Malujeme spolu nebo Hudba hrou

  Získejte poukaz na 4 lekce našich kurzů pro rodiče a nejmenší děti. Lekce potrvá 20-30 min.
  Vybírat můžete z těchto kurzů a můžete je i libovolně kombinovat:
  • Malujeme spolu - První seznámení s výtvarným uměním hravou formou pro děti od 1 roku. Maximální kapacita lekce 10 rodičů +10 dětí. Kurz povede Lucka. 
  • Hudba hrou - První seznámení s hudbou a hudebními nástroji. Určeno pro děti od 18 měsíců do 4 let. Maximální kapacita lekce 10+10. Kurz povede Eliška.
  • Cvičení od 3 do 12 měsíců - Na našich lekcích kojeneckého cvičení se seznámíte s aktivitami, které vhodným způsobem stimulují a podporují vývoj děťátka. Kapacita lekce 5 rodičů + 5 dětí. Kurz povede Eliška.
  • Cvičení od 1 roku do 3 let - Cílem bude hlavně rozvíjet nejzákladnější pohybové návyky, podpořit koordinaci celého těla a rovnováhu, zaměřit se na chůzi a překonávání menších překážek. Kapacita lekce 7+7. Kurz povede Eliška.
  Odměnu lze vybrat po spuštění kurzů. Stačí u obsluhy nahlásit název odměny a jméno. 

   

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 15.79
  (CZK 400)
 • sold 22
  2x vstup do herny, 3x káva/čaj v kavárně

  V rámci této odměny můžete Javorku s dětmi dvakrát navštívit a dát si 3 teplé nápoje dle vlastního výběru.

  Děkujeme, že jste se rozhodli nás podpořit. 😊

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 19.74
  (CZK 500)
 • remaining 15 from 15
  Rodiče a děti v nemocnici

  Seminář o právech rodičů a dětí v nemocnici s Ágnes Němečkovou.
  Termin: 23.3. od 15:30 do 18:30 hodin.
  Ágnes je známá aktivistka za práva pacientů a této problematice se věnuje už řadu let a pomohla mnoho rodinám. Rozhodla se naši kavárnu podpořit a nabídla svůj kurz jako finanční podporu tohoto projektu na Hithitu. 

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 23.69
  (CZK 600)
 • sold 4
  Kurz akvarelu

  Můžete si zakoupit účast na jednom z pravidelných a oblíbených kurzů akvarelové malby. Využít tento poukaz můžete na kterýkoli vámi vybraný termín, který proběhne v roce 2023.

  Po skončení projektu budou účastníci kontaktováni e-mailem nebo telefonicky a budou si moci rezervovat některý z nejbližších termínů kurzu, případně vyčkat na vypsání kurzů v pozdějších termínech. 

  Děkujeme, že jste se rozhodli nás podpořit. 😊

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 35.14
  (CZK 890)
 • sold 1
  Sada pracovních listů pro děti s autorskými ilustracemi

  Sada 12ti pracovních listů v PDF podobě, vytvořené z Lucky originálních ilustrací. Napomůžou vašemu děťátku s rozvojem jemné motoriky a zároveň si procvičí barvy, zvířata apod.
  Navíc vám Zásilkovnou zašleme i knihu "Jak se nosí zvířátka". Kniha i doprava jsou již započítány v ceně.

  Děkujeme, že jste se rozhodli nám přispět. ❤️

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 47.37
  (CZK 1,200)
 • remaining 4 from 5
  Ilustrace od Lucie Boháčové

  Menší ilustrace dle vlastního výběru. Líbila by se Vám malba zvířátka do pokojíčku, pohádková ilustrace Vás a Vašeho děťátka nebo třeba potřebujete originální malbu pro vaši značku/váš produkt? Pak je tato odměna to pravé pro vás!

  Velikost akvarelové ilustrace cca 15x20cm. Malba bude doručena Zásilkovnou, doprava je již v ceně.

  Děkujeme, že jste se rozhodli nás podpořit. ❤️

  Reward delivery: Zásilkovna, in half a year after the Hithit project end

  EUR 71.06
  (CZK 1,800)
 • remaining 19 from 20
  Slavnostní posezení s námi v kavárně

  Po skončení rekonstrukce herny bychom to s vámi chtěli oslavit! 🥳
  Bude na vás čekat občerstvení v kavárně, slavnostní přípitek, výstava obrazů Lucie Boháčové a příjemná hudba.
  Kniha jako pozornost od nás je samozřejmostí.

  Děkujeme, že jste se rozhodli nás podpořit. ❤️

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 98.70
  (CZK 2,500)
 • remaining 20 from 20
  Sponzorský dar s dočasným vystavením vašeho jména/loga u nás v kavárně

  Chcete, aby lidé věděli, že jste se velkou částí podíleli na otevření kavárny s hernou v novém kabátě? Zakoupením této odměny získáte vystavení vašeho jména/názvu firmy/loga (dle vašeho výběru) na velké zdi hned u vstupu do kavárny. Jména dárců budou uvedena 3 měsíce po otevření Javorky. Každý uvidí, že jste nám pomohli ke splnění našeho snu. 

  Zakoupením této odměny získáte také:
  • Knihu „Jak se nosí zvírátka" - doručena bude zásilkovnou, která je již v ceně. 
  • Odkaz ke stažení dvou autorských maleb od Lucie Boháčové.
  Děkujeme, že jste se rozhodli nám přispět. ❤️

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 157.92
  (CZK 4,000)
 • remaining 5 from 6
  Originální malba od Lucie Boháčové

  Lucie Vám namaluje obraz dle vlastního výběru. Malba podle fotografie nebo cokoli jiného? Fantazii se meze nekladou a vy budete hrdým majitelem originálního obrazu. Rozměry 30x40cm. Akvarelová malba bude doručena Zásilkovnou, doprava je již v ceně.

  Děkujeme, že jste se rozhodli nás podpořit. ❤️

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 217.13
  (CZK 5,500)
 • remaining 4 from 5
  Sponzorský dar s vystavením loga vaší firmy v kavárně a v propagačních materiálech

  Chcete, aby lidé věděli, že jste se rozhodli podpořit náš projekt? Můžete mít vystavené vaše jméno nebo jméno vaší firmy/společnosti přímo u nás v kavárně. Zároveň vás budeme uvádět jako sponzora na našich webových stránkách a sociálních sítích (Instagram, Facebook).

  Moc děkujeme, že nás tak velkou částkou podpoříte. ❤️❤️❤️

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 394.79
  (CZK 10,000)