HUDEBNÍ PŘÁTELSKÉ OKÉNKO - HUDBA JE RADOST!

Už 6 let pro vás připravujeme naše Hudební přátelské okénko. Děláme to s láskou, bez nároku na honorář. Za poslední rok jsme do příprav investovali mnohem víc času a jsme rádi, že je to znát. Skupina se rozrostla, a tak se chceme posunout o kus dál...

 • Hudební přátelské okénko - Music for Friends LOGO

 • Pojďte do toho s námi! Děkujeme!

 • Kraftwerk Robot - předloha č. 1 vizuál na triko

 • David - HERO - předloha č. 2 vizuál na triko

 • Triko Music for Friends - vizuál František Štorm

 • Music for Friends - magnetka

 • Sponzorský vzkaz u rubriky - zde u Papalescu Descu

 • Sponzorský vzkaz u rubriky - zde u Time Machine

 • Sponzorský vzkaz u rubriky - zde u Sample Example

 • Sponzorský vzkaz u magazínu Papalescu Descu 01-25

 • Prozatimní zadní strana obalu CD "Music4Friends"

 • 3 v 1 - triko, CD a magnetka “Music for Friends”

 • Moimirova oblíbená alba - balíček obsahuje 16 CD!

 • Syd Barrett - sběratelský box

 • 6xLP ze sbírky E. Svítivého & J. Neumanna

EUR 8,344
pledged of EUR 8,084

103%

103% completed

217 contributors pledged

Community, Music

Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Přátelé, brzy tomu bude už šest let (5. května 2016), kdy publicista Eduard Svítivý po nočním návratu z hospody v mírně podroušeném stavu založil Okénko. Za střízliva by to prý nikdy neudělal. Zpočátku se o stránku staral sám, měl v ní 5-10 přátel, načež se všechno začalo velmi pozvolna rozrůstat a nabalovat jako ona pověstná sněhová koule…

Co je náš cíl?

Naše skupina se od té doby významně rozrostla, a my tak máme touhu posunout se ještě o kousek dál a naši skupinu tak ještě více navzájem propojit. Chceme pro vás i nadále dělat kvalitní žurnalistiku, zároveň ale pořádat i akce a také občas vydávat zajímavou hudbu, která by se asi jinak publikace nedočkala. Chceme vám zpětně zpřístupnit i některý náš obsah prostřednictvím interaktivního magazínu. Na to vše potřebujeme alespoň základní prostředky. Sami to nedáme, a proto jsme se rozhodli oslovit Vás, naše přátele a milovníky dobré a zajímavé hudby a jít tedy prostřednictvím Hithitu do crowdfundingu. A jako součást našich aktivit jsme pro Vás přichystali unikátní odměny, díky kterým vám chceme dát možnost se na tom všem s námi podílet! Děkujeme.

O co půjde?

Hudební přátelské okénko (HPO) je hudební redakce, která publikuje své články, recenze, rozhovory a ankety v rámci facebookové skupiny, která dnes čítá přibližně 5 tisíc přátel - jsou to hudbou spříznění lidé z řad hudebních nadšenců, ale i muzikantů. HPO založil hudební publicista Eduard Svítivý a dnes zde publikují i další autoři, hudebník a syntezátorový guru Moimir Papalescu, fotoreportér Marek Reinoha, publicista Richard Kutěj. Slovenskou nezávislou scénu mapuje Robert Herceg, přispívá i známý DJ Jirka Neumann, svoji rubriku u nás má moderátor, DJ a producent Josef Sedloň a speciál o filmové hudbě pravidelně připravuje hudebník a milovník soundtracků Juri Pkrek. A co dalšího tedy chceme zrealizovat?


1. Rádi bychom do budoucna rozšířili obsah o rozhovory se zahraničními umělci.

2. Některým z oblíbených rubrik chceme dát formu interaktivní publikace, kdy díky takovému „magazínu“ můžete zpětně procházet obsah díl po dílu a hlavně - poslouchat autenticky hudbu, která k tomu patří – a o které to všechno je.

zde ukázka již hotového prvního magazínu Papalescu descu 01-25:

3. Přichystáme pro Vás i limitovanou edici super triček s originálním designem, který pro Okénko vytvořil uznávaný grafik a hudebník František Štorm (Master´s Hammer). Tohle tričko není ledajaké a má i svůj příběh, který právě znázorňuje vizuál pro něj vytvořený - příběh najdete zde: https://www.facebook.com/groups/815450575254087/permalink/2558660754266385/

4. Sestavíme pro Vás první edici HPO - speciální výběr na CD Music for Friends Volume1. Bude obsahovat většinou nikdy
nevydané raritní skladby, remixy nebo coververze od umělců, které máme rádi a o kterých u nás píšeme. Účast přislíbili Tata Bojs, Ecstasy of St. Theresa, Justin Lavash, Magnetik, Vladivojna La Chia a mnozí další (vizuál je zatím ve fázi testu, celkově počítáme, že na výběru bude 15 skladeb).


5. Když vše dobře dopadne, budeme v rámci Okénka organizovat klubová setkání, kde se můžeme potkávat - za účasti exkluzivních hostů, kteří nám k tomu vždy zahrají. Zde pozvánka na akci s  legendárními Gun Dreams:
Abychom mohli v tomto duchu pokračovat, potřebujeme tedy, abyste se našimi partnery nyní stali i vy.
Když to vyjde, rozšíříme obsah a záběr.

Kdo jsme?

Jsme parta lidí, kteří doslova žijí muzikou, jsme skupina hudebních nadšenců, kteří ale již mají letité zkušenosti v oblasti hudební žurnalistiky a také na hudební scéně. To, co pro vás děláme, děláme s láskou. Bez nároku na honorář. Přesto jsme  za poslední rok do příprav i do grafiky investovali daleko více prostředků a času a jsme rádi, že je to znát - na obsahu a hlavně – na vašem zájmu.

Milujeme hudbu a snad je to i znát! :)

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 23
  Mám rád Okénko

  Máte rádi Hudební přátelské okénko a chcete mu pomoci se dál rozvíjet? I vaše "dvoustovka" nám může velice pomoci náš záměr realizovat.
  Když si to budete přát, vaše jméno nebo přezdívku zveřejníme v poděkování ve Vánočním vydání naší speciální interaktivní publikace Best of HPO 2022.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 8.08
  (CZK 200)
 • remaining 13 from 25
  Magnetka Music for Friends

  Patříš také mezi ty, kteří si na ledničku nebo panel svojí káry kromě samolepek dávají i magnetky? Pak je tahle odměna přesně pro tebe. Na magnetce Music for Friends se skví originál ilustrace, kterou pro Okénko speciálně vytvořil výtvarník František Štorm. (viz foto v galerii)

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 10.11
  (CZK 250)
 • remaining 29 from 75
  CD Music for Friends Volume 1

  Speciálně pro členy „Okénka“ vydáme první oficiální výběr Hudebního přátelského okénka Music for Friends Volume 1. Obsah CD sestavený našimi redaktory bude obsahovat raritní songy, remixy a coververze od našich i zahraničních hudebníků. Účast přislíbili Tata Bojs, Justin Lavash, Ecstasy of St. Theresa, Magnetik, Vladivojna La Chia, Die alten Maschinen, David Pomahač, Noví lidé a mnozí další…

  Když si to budete přát, vaše jméno nebo přezdívku zveřejníme v poděkování v bookletu tohoto CD.

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 14.15
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  Triko „Music for Friends“ s designem od Franty Štorma!

  Podpoř nás zakoupením originál trika z limitované edice Music for Friends s unikátním designem, který pro nás vytvořil legendární hudebník a výtvarník František Štorm (Master´s Hammer). Tohle triko se bude nejen skvěle nosit, ale v jeho grafice je skryt i unikátní příběh o tom, jak dobrá hudba nemá hranice. Celý příběh najdeš tady v sekci Otázky a odpovědi a přečíst si ho můžeš i u nás na Okénku, v sekci Odkazy najdeš link.
  Barva trika je černá, viz foto v galerii.
  V poznámce uveď prosím svoji požadovanou velikost.

  Cena vč. poštovného a balného...

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 20.21
  (CZK 500)
 • remaining 25 from 50
  ​Triko „Music for Friends“ s designem od Franty Štorma - druhá série!

  O trika je zájem a to nás těší. Přidáváme proto druhou sérii. Triko Music for Friends s unikátním designem pro nás vytvořil legendární hudebník a výtvarník František Štorm (Master´s Hammer). Tohle triko se bude skvěle nosit a v jeho grafice je skryt i unikátní příběh o tom, jak hudba nemá hranice. Celý příběh najdeš tady v sekci Otázky a odpovědi a přečíst si ho můžeš i u nás na Okénku, v sekci Odkazy najdeš link

  Barva trika je černá a jde o limitovanou edici, viz foto v galerii. 

  V poznámce uveď prosím svoji požadovanou velikost. 

  Cena vč. poštovného a balného

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 20.21
  (CZK 500)
 • remaining 39 from 50
  Vstupenka na zářijovou 2. oficiální akci s Gun Dreams

  Podpoř nás zakoupením vstupenky na náš druhý oficiální mejdan, který se bude konat v sobotu 10. září 2022 od 19:30 v pražském klubu Café v lese. Svojí přítomností tak nejen podpoříš náš projekt, ale můžeme se konečně i vidět, dát si drink a popovídat nejen o hudbě. Na akci exkluzivně vystoupí  legendární elektronická skupina Gun Dreams ve složení Moimir Papalescu (klávesy, zpěv), Tuzex (kytary) a Jaroslav Stuchlý (bicí) a zahraje nejen skladby z devadesátkových alb Ho Scelto! a Totem, ale dojde i na novinky!   
  Ke vstupence obdržíš i námi vydané CD Music for Friends Volume 1 a tvé jméno bude uvedeno na guestlistu u prodeje vstupenek, o detailech tě pak budeme informovat. Odkaz na událost zde:  https://fb.me/e/2sbKifZjH

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 24.25
  (CZK 600)
 • remaining 6 from 15
  3 v 1 - Podpoř nás důkladně!

  Triko od Franty Štorma, unikátní výběr “MUSIC FOR FRIENDS VOLUME 1” na CD a magnetka HPO v jednom balíčku! Udělej radost sobě i nám touhle zásadní podporou.

  V poznámce uveď prosím svoji požadovanou velikost trika. 

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 36.38
  (CZK 900)
 • remaining 18 from 30
  2 vstupenky na zářijovou 2. oficiální akci s Gun Dreams

  Pozvi svoji blízkou osobu, kamaráda, kamarádku a podpoř nás zakoupením 2 vstupenek na náš druhý oficiální mejdan, který se bude konat v sobotu 10. září 2022 od 19:30 v pražském klubu Café v lese. Svojí přítomností tak nejen podpoříš náš projekt, ale můžeme se konečně i vidět, dát si drink a popovídat nejen o hudbě. Na akci exkluzivně vystoupí  legendární elektronická skupina Gun Dreams ve složení Moimir Papalescu (klávesy, zpěv), Tuzex (kytary) a Jaroslav Stuchlý (bicí) a zahraje nejen skladby z devadesátkových alb Ho Scelto! a Totem, ale dojde i na novinky!   
  Ke vstupenkám obdržíš i 2 námi vydaná CD Music for Friends Volume 1 - tvé jméno + 1 bude uvedeno na guestlistu a o detailech tě pak budeme informovat, na přání bude možnost se po koncertu osobně potkat a krátce si popovídat se členy GD.
  Odkaz na akci zde  https://fb.me/e/2sbKifZjH

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.42
  (CZK 1,000)
 • Sold out!!
  Signovaný nový vinyl Homework2

  Moimir společně se svým synem v rámci projektu Papalescu2 vydává v létě dlouho očekávaný vinyl Homework2 za účasti různých hostů. Podpořit nás můžeš i touto cestou - a za to ti pošleme oběma protagonisty podepsaný vinyl, navíc se speciální polaroidovou fotografii s věnováním plus přiložíme reprodukci ilustrace obalu alba od výtvarnice Libuše Vendlové.

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.42
  (CZK 1,000)
 • Sold out!!
  Kniha “Praha Calling” a raritní CD od Jiřího Šimečka

  Žijeme hudbou a hudba nás doprovází doslova na každém kroku, a tak redaktor Okénka, autor knihy “ PRAHA CALLING (Jít svou cestou)” a legendární bubeník Jiří Šimeček pro Vás nachystal speciální balíček, obsahující jeho autorskou knihu s CD Toyen Live at CBGB. Kniha bude podepsána autorem a s věnováním majiteli odměny. Dále jsou součástí balíčku i 2 raritní CD, na kterých se Jiří Šimeček autorsky podílel - jedním z nich je album skupiny Letadlo Live 1982 a druhým projekt Verkauf Musique - Live

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Alba a signovanou knihu si můžete zařadit do své sbírky, případně jimi obdarovat své přátele (viz foto v galerii).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.42
  (CZK 1,000)
 • Sold out!!
  Balíček 3 vinylů od Moimira č. 1

  Žijeme hudbou a hudba nás doprovází doslova na každém kroku, a tak redaktor a tvůrce našeho seriálu " Papalescu descu“ Moimir pro Vás nachystal ze své sbírky 3 speciální balíčky, obsahující vždy 3 jeho velice oblíbené vinyly – zde konkrétně balíček č. 1 tvoří raritní a těžko sehnatelné sólové album od J. J. Burnela, basáka The Stranglers, skvělé album Replicas od Gary Numana a první album projektu The Power Station, které mají na svědomí bratři Taylorovi z Duran Duran, bubeník Tony Thompson z legendárních Chic a zpěvák Robert Palmer. Desky si můžete zařadit do své diskotéky, případně jimi obdarovat své přátele (viz foto v galerii).

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 48.50
  (CZK 1,200)
 • Sold out!!
  Balíček 3 vinylů od Moimira č. 2

  Žijeme hudbou a hudba nás doprovází doslova na každém kroku, a tak redaktor a tvůrce našeho seriálu " Papalescu descu“ Moimir pro Vás nachystal ze své sbírky 3 speciální balíčky, obsahující vždy 3 jeho velice oblíbené vinyly – zde konkrétně balíček č. 2 tvoří nejlepší a těžko sehnatelná alba od americké kultovní kapely The Tubes, včetně velice ceněné jedničky a alba Remote Control. Desky si můžete zařadit do své diskotéky, případně jimi obdarovat své přátele (viz foto v galerii).

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 48.50
  (CZK 1,200)
 • Sold out!!
  Balíček 3 vinylů od Moimira č. 3

  Žijeme hudbou a hudba nás doprovází doslova na každém kroku, a tak redaktor a tvůrce našeho seriálu " Papalescu descu“ Moimir pro Vás nachystal ze své sbírky 3 speciální balíčky, obsahující vždy 3 jeho velice oblíbené vinyly – zde konkrétně balíček č. 3 tvoří první a velice ceněné album frontmana The Undertones, Fearagala Sharkeyho, zpěváka s unikátním hlasem – na desce se podílela Chrissie Hynde z The Pretenders a produkoval ho David Stewart z Eurythmics – a proto další položkou je první a kritikou skvěle hodnocené LP od The Tourists, předchůdců Eurythmics již s Annie Lennox, které produkoval legendární Conny Plank. A do třetice je tu i vynikající "pětihvězdičkové“ album od The Psychedelic Furs – Mirror Moves. Desky si můžete zařadit do své diskotéky, případně jimi obdarovat své přátele (viz foto v galerii).

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 48.50
  (CZK 1,200)
 • Sold out!!
  Balíček 3 vinylů od Jirky Neumanna

  Žijeme hudbou a hudba nás doprovází doslova na každém kroku, a tak redaktor Okénka, zakladatel Rádia 1 a populární DJ Jirka Neumann pro Vás nachystal ze své sbírky speciální balíček, obsahující jeho velice oblíbené vinyly – zde konkrétně balíček č. 4 tvoří skvělé 2LP od THE CURE “Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me”, kritikou vysoce hodnocené album zpěváka Soft Cell MARCA ALMONDA “A Woman’s Day” a výborná sólovka kytaristy skupiny The Police, ANDYHO SUMMERSE - “XYZ”. Desky si můžete zařadit do své diskotéky, případně jimi obdarovat své přátele (viz foto v galerii).

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 48.50
  (CZK 1,200)
 • Sold out!!
  Exkluzivní balíček GUN DREAMS

  Příležitost, která se nebude opakovat! Jedno jediné vzácné EP z Moimirova archivu obsahující 2 zásadní skladby z alba Totem a 2 remixy, jeden, “kraftwerkovský” od newyorského producenta Dr. Finche a druhý v rytmu ebm od Daniela Rodného (Vanessa). Pokud si to budeš přát, Moimir ti CD signuje černou fixou mimo textové pole. K tomuto unikátu patří i 2 vstupenky na akci Okénka v pražském klubu Café V lese, kde GD v září 2022 uskuteční exkluzivní koncert.

  CD ti předáme na místě nebo pokud bys ho chtěl mít doma dříve, pošleme poštou, náklady jdou za námi.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 60.63
  (CZK 1,500)
 • Sold out!!
  Speciální balíček od Moimira a Eduarda “The Best of British Alternative”

  Žijeme hudbou a hudba nás doprovází doslova na každém kroku, a tak pro Vás Moimir Papalescu a Eduard Svítivý nachystali ze své sbírky další lahůdku, obsahující to nej z britské alternativy přelomu 80. a 90. let. Na vinylu nejlepší desku Happy Mondays “Pills’n’Thrills and Bellyaches” , dále pak od nich i kazetu “… Yes, Please”. Tahle sestava také obsahuje skvělá debutová alba The Stone Roses a Primal Scream plus jako bonus poměrně vzácný artefakt - legendární hudební časák MOJO - na titulce s již zmíněnými The Stone Roses a velkým materiálem o britské scéně uvnitř (viz foto v galerii). Chceš se vrátit tak trochu v čase a připomenout si skvělé okamžiky, kdy ty nejlepší britské kytarovky vládly světu a ovlivnily i nástup taneční hudby? Pak tahle naše odměna je tu přesně pro tebe!

  Cena je vč. poštovného a balného.
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 80.84
  (CZK 2,000)
 • Sold out!!
  Balíček 4 vinylů od Eduarda Svítivého “The Best of Czech Alternative”

  Žijeme hudbou a hudba nás doprovází doslova na každém kroku, a tak zakladatel a šéfredaktor Okénka Eduard Svítivý pro Vás nachystal ze své sbírky další speciální balíček, obsahující jeho oblíbené vinyly. Tentokrát jde o poměrně vzácné tituly: 1) Brněnská kultovka Dunaj a jejich mistrovské album Rosol. 2) Osobitá pražská formace Egypt - Petr Kumandžas, Jiří Egrt, Ivan Pelíšek - a jejich stejnojmenné elpíčko. 3) Absolutně nedoceněné album Jižního pólu, životní dílo poety Pepy Vondráška, které už není moc k sehnání. 4) Fabrika, raritní nahrávka od legendárních kladenských punkýšů. Desky si můžete zařadit do své diskotéky, případně jimi obdarovat své přátele (viz foto v galerii).

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 101.05
  (CZK 2,500)
 • Sold out!!
  BRIAN ENO - SBĚRATELSKÁ SADA 4 VÝJIMEČNÝCH ALB VČETNĚ PODPISU!

  Apollo, Another Day on Earth, Neroli a uvnitř Brianem signované album Music for Films z archivu Moimira Papalescu - to je další exkluzivní balíček, jehož se můžete stát majitelem a můžete tak podpořit náš projekt.  Podpis na obalu CD (viz foto v galerii) pochází ze setkání s mistrem ambientu, ke kterému došlo před více než 20 lety během výstavy, kterou ENO společně s výtvarníkem Jiřím Příhodou zrealizoval pod názvem “ Music for Prague”, kde tehdy v galerii Nová síň osm CD přehrávačů vytvářelo nepřetržitě pomocí smyčkování unikátní kompozici různých skladeb.

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 121.26
  (CZK 3,000)
 • Sold out!!
  Speciální “Flashback” balíček od Moimira

  Žijeme hudbou a hudba nás doprovází doslova na každém kroku, a tak redaktor Okénka, hudebník a také dlouholetý člen Vanessy Moimir Papalescu pro vás ze svého archivu nachystal opravdu velice speciální balíček. Ten obsahuje poslední album legendy ebm “ Ghost Army” na vinylu, dále pak “návratové” LP “ Ave Agony” v rozkládacím formátu a se skvělými ilustracemi Adolfa Lachmana (na tomto albu se podílel i Alexander Hacke z Einstürzende Neubauten)a do třetice dnes už jen těžko sehnatelné CD Vanessy - legendární album “ Flashback” z roku 1992, které Moimirovi před mnoha lety věnoval Daniel Rodný.

  Všechna alba jsou signovaná, můžete si je zařadit do své diskotéky, případně jimi obdarovat své přátele (viz foto v galerii).

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 141.47
  (CZK 3,500)
 • Sold out!!
  UNIKÁTNÍ SBĚRATELSKÝ BOX - SYD BARRETT

  Podpoř nás pořízením unikátního sběratelského boxu CRAZY DIAMOND ze sbírky Moimira Papalescu, který obsahuje všechna 3 oficiální alba legendárního zakladatele Pink Floyd, Syda Barretta - konkrétně tato CD: The Madcap Laughs, Barrett a Opel. Uvnitř zároveň najdeš barevnou knížku What Colour is Sound?, obsahující raritní Sydovy fotky, texty a komplet story z pera jednoho z nejvýznamnějších britských publicistů a odborníků na Pink Floyd, Briana Hogga (viz foto v galerii). 

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 141.47
  (CZK 3,500)
 • Sold out!!
  EXKLUZIVNÍ BALÍČEK “OD MY BLOODY VALENTINE PO THE SMITHS” ANEB TO NEJ Z INDIE SCÉNY 80/90 LET

  Tento exkluzivní balíček na podporu Okénka obsahuje 6 unikátních vinylů ze sbírky Eduarda Svítivého. Konkrétně: My Bloody Valentine - Loveless (1991), Dead Can Dance - Aion (1990), Shamen - En-Tact (1990), Happy Mondays - Bummed (1988), The Smiths - The Smiths (1984) a Cocteau Twins - Victorialand (1986). Využijte této skvělé příležitosti, jak nás nejen podpořit, ale rozšířit si svoji diskotéku o vzácné a dnes už těžko sehnatelné vinyly.

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 141.47
  (CZK 3,500)
 • Sold out!!
  EXKLUZIVNÍ BALÍČEK “OD PET SHOP BOYS PO U2” ANEB MALÝ PRŮŘEZ POPEM A ROCKEM 80/90 LET

  Tento exkluzivní balíček na podporu Okénka obsahuje 6 vinylů ze sbírky členů redakce, Eduarda Svítivého a Jirky Neumanna. Konkrétně: Pet Shop Boys - Behaviour (1990), Marc Almond - Stories of Johnny (1985), Feargal Sharkey – Wish (1988), Living Colour - Vivid (1988), Annie Lennox - Diva (1992) a U2 - Joshua Tree (1987).
  Využijte této skvělé příležitosti, jak nás nejen podpořit, ale rozšířit si svoji diskotéku o tyto zajímavé vinyly.

  Cena je vč. poštovného a balného

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 141.47
  (CZK 3,500)
 • Sold out!!
  NEW ORDER - SBĚRATELSKÁ SADA SKVĚLÝCH ALB NA VINYLU I NA CD

  Máme rádi hudbu a tak není divu, že v našich sbírkách mají své místo i alba NEW ORDER, JOY DIVISON nebo třeba i související projekt ELECTRONIC.

  Pokud jste na tom stejně a také tuhle hudbu milujete, je tento speciál balíček na podporu Okénka přesně pro vás - obsahuje LP Joy Division - Closer, LP Brotherhood, LP Technique, 2LP (!!!)  Substance 1987 + CD Power, Corruption & Lies, RepublicLow-Life s exkluzivním obalem na pauzovacím papíru, a dále CD Electronic - Raise the Pressure a CD Electronic - Twisted Tenderness - a to vše pěkně pohromadě, věříme stojí za to!

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 161.68
  (CZK 4,000)
 • Sold out!!
  EXKLUZIVNÍ BALÍČEK “OD JOY DIVISION PO AIR” ANEB MOIMIROVA VELMI OBLÍBENÁ ALBA

  Všechno je to o hudbě a tak ani tento exkluzivní balíček není výjimkou - obsahuje Moimirova vysoce oblíbená alba z jeho sbírky - a tak nyní máte jedinečnou šanci si v jednom balíčku na naši podporu pořídit 12 skvělých alb : DEPECHE MODE, AIR, ORB, JOY DIVISION, LAIBACH, SIOUXSIE AND THE BANSHEES, THE DAMNED, FATBOY SLIM, DJ SHADOW, LAURENT GARNIER, ROXY MUSIC a ELVIS COSTELLO - to je celkem 15 cédéček nadupaných opravdu skvělou muzikou! Zároveň k balíčku Moimir přidá i digipack posledního alba jeho mezinárodního projektu DIE ALTEN MASCHINEN, s věnováním a podpisem. Využijte této skvělé příležitosti, jak nás nejen podpořit, ale rozšířit si svoji diskotéku o nové, poměrně vzácné a dnes už těžko sehnatelné tituly. 

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 161.68
  (CZK 4,000)
 • Sold out!!
  THE CURE - Very speciál balíček

  Žijeme hudbou a hudba nás doprovází doslova na každém kroku, a tak pro Vás Eduard Svítivý společně s Moimirem Papalescu nachystali něco speciálního. A protože jsou oba velkými fanoušky THE CURE, vytáhli z archivu opravdové klenoty. Eduard na začátku 90. let napsal o The Cure knížku, která je dnes již kultovní a téměř nesehnatelná!  Tu nyní, autorem podepsanou a s věnováním, můžete získat, když koupí tohoto balíčku podpoříte náš projekt! Další lahůdkou je v něm i Robertem Smithem signované CD Pornography, které Moimirovi doslova na koleně podepsal na Colours of Ostrava. Vinyly Disintegration, Boys Don’t Cry, raritní pirátské CD ObsCUREties, Deluxe edice dvojcédéčka Kiss Me Kiss Me Kiss Me a také živák Show z roku 1992 a kompilace prvních singlů na kazetách - to věříme stojí za to.

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 181.89
  (CZK 4,500)
 • Sold out!!
  Unikátní „white label“ vinyl AVE AGONY

  Jediný exemplář testovacího vinylu, tzv. white label comebackového alba skupiny Vanessa z roku 2009. Příležitost získat tento titul se již nebude opakovat! Možnost osobního předání v Moimirově pražském domácím studiu s věnováním a společnou fotografií.

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 202.10
  (CZK 5,000)
 • Sold out!!
  UNIKÁT - EXKLUZIVNÍ BALÍČEK VANESSY PŘÍMO OD DANA RODNÉHO

  Tak tohle je něco! Nikdy nehraný, dnes už těžko sehnatelný vinyl Vanessy  Flashback z osobního archivu Dana Rodného (viz foto v galerii), navíc s jeho vlastnoručním podpisem na B straně desky (vinyl lze bez problémů přehrát!), plus také již nesehnatelné CD  Monogamy!!! 

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 202.10
  (CZK 5,000)
 • remaining 1 from 1
  Partner seriálu Papalescu descu

  Líbí se ti to, co děláme a věříš, stejně jako my, tomu, že umění a hudba, zvlášť v dnešní době, spojuje lidi a přináší jim radost? Pak nás prosím podpoř a my tvé jméno nebo logo jako partnera HPO exkluzivně přidáme do každého vizuálu seriálu " Papalescu descu", který vychází 1x týdně a to po období 10. dílů! Období si sám pro rok 2022 vybereš. (umístění sponzorského odkazu viz foto v galerii)
  K tomu od nás obdržíte i speciální CD " Music for Friends Volume 1" a tričko s ilustrací od Františka Štorma a vstup na všechny akce Okénka během roku 2022 zdarma.
  Odměnu (podporu vydání rubriky) můžeš dle domluvy realizovat ihned po ukončení projektu, triko a CD dodáme do půl roku.

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 282.94
  (CZK 7,000)
 • remaining 1 from 1
  Partner seriálu Sample Example

  Líbí se ti to, co děláme a věříš, stejně jako my, tomu, že umění a hudba, zvlášť v dnešní době, spojuje lidi a přináší jim radost? Pak nás prosím podpoř a my tvé jméno nebo logo jako partnera HPO exkluzivně přidáme do každého vizuálu seriálu " Sample Example", který vychází 1x týdně a to po období 10. dílů! Období si sám pro rok 2022 vybereš. (umístění sponzorského odkazu viz foto v galerii)
  K tomu od nás obdržíte i speciální CD "Music for Friends Volume 1" a tričko s ilustrací od Františka Štorma a vstup na všechny akce Okénka během roku 2022 zdarma.
  Odměnu (podporu vydání rubriky) můžeš dle domluvy realizovat ihned po ukončení projektu, triko a CD dodáme do půl roku.

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 282.94
  (CZK 7,000)
 • Sold out!!
  Balíček 3 raritních vinylů od Edy aneb Extáze pěkně pohromadě!

  Náš šéfredaktor Eduard Svítivý pro Vás jako překvapení nachystal ze své sbírky speciální balíček, obsahující 3 vysoce ceněné vinyly Ecstasy of St. Theresa – 1. na nádherném čirém vinylu ultra-raritní desku AstralaVista, 2. na bílém vinylu singl Pigment a za 3. "želvičkové“ elpíčko Sussurate. Tyto skvosty si můžete zařadit do sbírky, případně jimi obdarovat své přátele. (viz foto v galerii)

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 404.20
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Partner seriálu Time Machine

  Líbí se ti to, co děláme a věříš, stejně jako my, tomu, že umění a hudba, zvlášť v dnešní době, spojuje lidi a přináší jim radost? Pak nás prosím podpoř a my tvé jméno nebo logo jako partnera HPO exkluzivně přidáme do každého vizuálu jednoho z nejsledovanějších seriálů "Okénka", rubriky " Time  Machine", který vychází 2x měsíčně. Tato nabídka platí pro 10. dílů seriálu.  (exkluzivní umístění sponzorského odkazu viz foto v galerii)
  K tomu od nás obdržíte i speciální 2x CD "Music for Friends Volume 1" a 2x tričko s ilustrací od Františka Štorma a vstup na všechny akce Okénka během roku 2022 pro 2 osoby zdarma.
  Odměnu (podporu vydání rubriky) můžeš dle domluvy realizovat ihned po ukončení projektu, trika a CD dodáme do půl roku.

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 404.20
  (CZK 10,000)
 • Sold out!!
  ULTRA-RARITNÍ PODEPSANÁ ALBA KRAFTWERK

  Oběma zakládajícími členy legendárních KRAFTWERK, Ralfem Hütterem a Florianem Scheiderem osobně podepsaná 2 alba - vinyl Radioactivity (původní vydání) a skvělý výběr THE MIX na CD. Podpisy byly pořízeny při druhém setkání Moimira Papalescu s Kraftwerk v Pardubicích v roce 2006! Tento balíček je raritní i tím, že  Florian tehdy místo písmena “F” nakreslil houslový klíč, podobně jako v éře Ralf und Florian a přidal notičku jako z dob Trans-Europe Express 🎼🎵

  Cena je vč. poštovného a balného.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 404.20
  (CZK 10,000)
 • Sold out!!
  Partner magazínu "Papalescu descu 01 - 25"

  Líbí se ti to, co děláme a věříš, stejně jako my, tomu, že umění a hudba, zvlášť v dnešní době, spojuje lidi a přináší jim radost? Pak nás prosím podpoř a my tvé jméno nebo logo jako partnera HPO přidáme na titulní stránku speciálního interaktivního magazínu " Papalescu descu 01-25" (viz foto v galerii). Navíc tvé jméno včetně speciálního poděkování dáme do bookletu CD " Music for Friends Volume 1". K tomu od nás obdržíte vstup na všechny akce HPO, 2 trika s vizuálem od Františka Štorma a 3CD "Music for Friends Volume 1"

  Cena je vč. poštovného a balného.
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 485.04
  (CZK 12,000)
 • remaining 1 from 1
  SUPERHERO

  Na poslední chvíli přicházíme s touto odměnou. Není čas na hrdinství - ale je možná právě ta pravá chvíle pro HRDINU. Kdy jindy, než teď! A snad to nezní jako klišé - opravdu totiž zbývá jen chvilka do konce celé naší kampaně a chybí ještě dost na to, abychom mohli být v klidu, že to dopadne. Proto nabízíme možnost stát se “ Superhrdinou” Okénka. Doplať to komplet a my ti za to nabídneme vše, co je nyní v našich možnostech - 2 originál trička Bowie-Kraftwerk-Štorm, 3 výběry Music for Friends Volume 1 s raritními songy a coververzemi od EOST, Tata Bojs, Davida Pomahače, Justina Lavashe a mnohých dalších. Dále tvé jméno na čestném místě a s poděkováním uvedeme v bookletu výběru, který ti podepsaný od všech autorů Okénka osobně předáme. Dostaneš i vstup na všechny akce Okénka pro 2, které kdy budeme pořádat. A pokud si to budeš přát, uděláme s tebou rozhovor o tom, co posloucháš a co pro tebe hudba znamená.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 808.41
  (CZK 20,000)
 • Sold out!!
  Hlavní mecenáš Okénka

  Líbí se ti to, co děláme a věříš, stejně jako my, tomu, že umění a hudba, zvlášť v dnešní době, spojuje lidi a přináší jim radost? Pak nás prosím podpoř a my tvé jméno nebo logo jako partnera HPO přidáme do hlavního vizuálu na stránce skupiny na facebooku, kde bude až do konce roku 2022. Navíc tvé jméno včetně speciálního poděkování dáme na čestné místo do bookletu CD "Music for Friends Volume 1". K tomu od nás obdržíte vstup na všechny akce HPO pro 2, 2 trika s vizuálem od Františka Štorma a 5CD "Music for Friends Volume 1".

  Cena je vč. poštovného a balného.
   

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 1,010.51
  (CZK 25,000)