Putujte za vodními krásami s unikátním knižním průvodcem

Putování za vodou je plné dobrodružství, úchvatných a nezapomenutelných zážitků. Proto jsem se rozhodl napsat knihu zhruba 90 výletů s vodní tematikou, během nichž se vydáme po naší zemi. Je vybavena bohatým obrazovým materiálem a QR kódy s trasami výletů

Author: Marek Síbrt

 • První kapitola nás zavede do Karlovarského kraje

 • Divoká Orlice na hranici. Kaňon Zemské brány

 • Obsah knihy: Podíváme se do všech koutů naší země

 • Jižní Morava a Vysočina: voda hranice krajů neřeší

EUR 3,174
pledged of EUR 3,088

102%

102% completed

137 contributors pledged

Literature

Česko

All or nothing. Project finished on Apr 29, 2022 at 08:09.

Show all rewards

Jak to začalo

Pracovat na knize jsem začal v roce 2020 těsně před tím, než naši zemi zasáhla první vlna pandemie onemocnění COVID-19. Ta také do značné míry práce na ní pozastavila, protože byla na stole jiná témata a problémy k řešení. Pandemie s sebou přinesla řadu restriktivních opatření. Na výlety k vodě a cestování po naší zemi dle svých přání a aspirací jsme byli nuceni v daných obdobích z mnoha důvodů zapomenout.
Znovu jsem se do psaní pustil v momentě, kdy se s blížícím jarem roku 2022 zdálo, že pandemie nás opouští a nový typ koronaviru se v nějaké formě stává součástí našich životů, s níž se musíme umět naučit žít a vypořádat. Změna byla rychlejší a brutálnější, než kdokoliv i přes dlouhotrvající napětí v regionu očekával. Na konci února přišel agresivní vpád ruských vojsk na Ukrajinu, který s sebou přinesl už v prvních dnech tisíce obětí. V této atmosféře jsem knihu, která má být o příjemných, zajímavých a veselých věcech, jež nám mají přinášet potěšení a radost, dokončoval.

Co je náš cíl?

Cílem je zvednout ty, kteří v sobě cítí touhu objevovat krásná místa spojená jakýmkoliv způsobem s vodou, z gaučů a pohodlí domova. Přesvědčit je, že by měli vyrazit je prozkoumat, protože je čeká řada nezapomenutelných zážitků a dojmů z míst, o jejichž existenci třeba ani neměli tušení.

Detaily

Cílem je vydat publikaci, která představuje zajímavá místa a lokality v ČR spojená s vodou. Na zhruba 200 stranách je popsáno asi 90 výletů podél vodních toků, výprav k přehradám, rybníkům nebo dalším zajímavým místům spojeným s vodou. Kniha chce ukázat, že putování za vodou může být dobrodružstvím, které kromě samotného vodního prvku reflektuje příběh daného místa z hlediska společenských a historických reálií, ducha a atmosféry daného místa atd..


Kniha je strukturována do kapitol dle jednotlivých regionu naší země. Pozornost je věnována zajímavým místům a lokalitám, které autor navštívil. Rozprostření je tedy geograficky nerovnoměrné podle zajímavosti a zážitků autora, ale také prostě podle toho, že všichni nemůžeme být všude a stihnout vždy všechno, jak jsme si původně představovali. Počet výletů v kapitolách, tak neodpovídá dle geografické velikosti kraje atd.
Poněkud se kniha také vyhýbá nejznámějším a turisticky nejzprofanovanějším lokalitám na úkor těch, která stojí poněkud stranou zájmu, ačkoliv nabízejí úchvatné a působivé zážitky. Upozorňuje na krásná místa, která jsou často stále ještě širší veřejnosti neznámá a zůstávají neobjevena.
Kniha je vybavena bohatou fotodokumentací a jednotlivé výlety jsou vybaveny itinerářem s trasou pomocí QR kódu.

... a ještě něco navíc

Kniha nabízí jednu jistotu: žádný výlet nebyl napsán "od stolu". Na všech místech byli vždy minimálně dva tvorové, z jichž perspektivy je putování popsáno - autor a irská setřice Larisa. Nejvěrnější z věrných.

Kdo jsme?

Jihočech už čtvrtstoletí v Moravskoslezském kraji, kam ho odvál vrcholový sport, ale jižní Čechy v sobě cítí pořád a pravidelně se tam vrací.
Pak trochu student, učitel, mediální analytik, novinář, mluvčí, píárista v černém uhlí a teď ve vodě.
Pozorovatel života kolem sebe - sibrt.blog.idnes.cz. Nadšený výletník a cestovatel. Nejraději autem s celým týmem.
Milovník pejsků, loveckých plemen a irských setřic především.
A táta, teď hlavně táta Toníčka a Haničky.

Proč to děláme?

Překonal jsem svou lenost, všechny související komplikace a práci s nejistým výsledkem, který je mi od počátku zřejmý, po covidové pauze dokončil. Naše země a její vodní přírodní krásy, ale také výsledky technického umu a práce našich stavitelů vodohospodářů si to zaslouží.
A jsem zvědavý, jestli to, co přijde zajímavé mně, se bude zdát zajímavé také ostatním.
O podporu jsem se rozhodl požádat proto, abych získal představu, na kolik je projekt pro ostatní zajímavý, peníze mi pomůžou zaplatit náklady v tiskárně, které s ohledem na situaci u nás i ve světe značně narostly. Získané prostředky také vytvoří základ pro případné pokračování knihy, které mám již v hlavě promyšlené.


 

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 2
  Příspěvek na vydání

  Chcete mě jen podpořit v tom, aby byl projekt dotažený do konce.
  Částku je samozřejmě možné navýšit podle toho, nakolik vám mé snažení přijde zajímavé  a přínosné.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 3.96
  (CZK 100)
 • sold 14
  E-kniha

  Knihu Vám dodám ve formátu pdf, abyste si ji mohli prohlížet a číst na PC, notebooku, tabletu, telefonu...

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 7.92
  (CZK 200)
 • sold 43
  Tištěná kniha

  Knihu doručím na Vaši adresu. Předpokládám - vím, že situace je ve všech směrech nejistá a v tiskařině to nebude jiné - že by to mělo být do konce května.
  Doručení je v ceně příspěvku.

  Reward delivery: not specified

  EUR 13.86
  (CZK 350)
 • sold 70
  Tištěná kniha s věnováním, záložkou a pohlednicí

  Knihu a vše další doručím na Vaši adresu. Předpokládám - vím, že situace je ve všech směrech nejistá a v tiskařině to nebude jiné - že by to mělo být do konce května.
  Doručení je v ceně příspěvku.

  Reward delivery: not specified

  EUR 15.84
  (CZK 400)
 • remaining 3 from 3
  Tištěná kniha a výlet kaňonem Morávky

  Knihu si předáme u vlakového nádraží ve Frýdku-Místku a vyrazíme k soutoku Morávky a Ostravice. Vydáme se proti proudu řeky několika chráněnými lokalitami, půjdeme nad kaňonem horské řeky, ale také u jejího toku v místech, kde ještě voda divočí. Kam dojdeme, jak se vrátím zpátky, nakolik budeme spěchat, nebo se naopak zastavovat v občerstvovacích stanicích po cestě záleží na domluvě.
  Maximálně se mnou a se setřicí mohou vyrazit tři výletníci.
  Výlet nám zabere minimálně půl dne. Bude záležet na zdatnosti výletníků. V případě, že půjdeme z Frýdku-Místku až do obce Morávka, máme to na celý den.

  Reward delivery: not specified

  EUR 43.16
  (CZK 1,090)
 • remaining 3 from 3
  Ostravská divočina s knihou v ruce

  Vyrazíme do famózní části Ostravy. Vyrazíme do Heřmanic. Projdeme se okolo unikátního Heřmanického rybníka, kde se místy budeme cítit jako v jihovýchodní Asii - více informací o lokalitě je zde.
  Při procházce kolem rybníka za křiku desítek ptačích druhů budeme mít výhled na mohutné těleso Heřmanické haldy, která stále prohořívá a je postupně odtěžována. K místu se dostaneme jízdou kolem věznice, kde svého času pobýval také Václav Havel, a bývalého dolu, v jehož areálu v současnosti sídlí minipivovar.
  Čeká nás zhruba čtyřkilometrová pohodová procházka, kterou zvládneme bez problémů během odpoledne.
  K procházce samozřejmě dostanete tištěnou knihu s věnováním.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 43.16
  (CZK 1,090)
 • remaining 3 from 3
  Tištění kniha a adrenalinový výlet kaňonem Moravice

  Vyrazíme z Vítkova - Podhradí proti proudu Moravice směrem ke Kružberku, v Zálužném se otočíme a vrátíme se zpět do Podhradí. Místy nás čeká poklidný výlet, místy polezeme přes skály a bývalé břidlicové lomy nad řekou. Výlet je určen pro zdatné a nebojácné turisty.
  Maximálně pro tři zdatné výletníky. Putovat budeme celý den.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 53.45
  (CZK 1,350)
 • remaining 1 from 2
  Výlet údolím Lužnice z Tábora do Bechyně

  Vydáme se husitskou krajinou údolím bělostných mlýnů, skal, peřejí, zřícenin a kostelů i chatovišť. Čeká nás 30 kilometrů putování podél vody. Jde o jeden z nejzajímavějších vodních výletů u nás vůbec. 
  Zpět do Tábora pojedeme Křižíkovou drahou. Unikátním a ojedinělým technickým dílem v naší zemi. 
  S autorem a jeho doprovodem - mazlivou irskou setřicí - může vyrazit jednotlivec, nebo menší skupinka maximálně tří výletníků. Je to nádhera - koukněte zde.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 86.72
  (CZK 2,190)
 • remaining 3 from 5
  Povídání o vodních výletech a putování za vodou

  Přijedu za vámi v Moravskoslezském kraji a budu vám vyprávět, jak kniha vznikala, co jsme během putování zažili, co se do knihy nevešlo, co dalšího plánuji a co mě čeká. Částku udávám pro tento region, v jiných místech republiky je to samozřejmě také možné, jen by bylo potřeba zohlednit náklady na čas a cestu....
  Maximální počet lidí na setkání je 15.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 94.63
  (CZK 2,390)
 • sold 1
  Minimálně 10 tištěných knih s logem Vaší společnosti

  Unikátní průvodce Putování za vodou bude opatřen logem Vaší společnosti/organizace/spolku atd. na začátku knihy na vnitřní straně. Je nezbytné objednat alespoň deset výtisků - cena pak bude 330 korun za kus včetně doručení.
  V případě, že máte zájem o vyšší počet výtisků, navyšte, prosím, částku o 330 korun za každý kus navíc (nad 10 kusů).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 130.67
  (CZK 3,300)
 • sold 0
  Tištěná kniha a 100 upravených fotografií v tiskové kvalitě

  Putování za vodou obsahuje téměř 300 fotografií jednotlivých míst, která jsme navštívili.
  Odměna zahrnuje zaslání vytištěné knihy a 100 fotografií dle výběru přispěvatele. Snímky budou upravené a zaslány v tiskové kvalitě.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 392.00
  (CZK 9,900)
 • sold 1
  Tištěná kniha a 200 upravených fotografií v tiskové kvalitě

  Putování za vodou obsahuje téměř 300 fotografií jednotlivých míst, která jsme navštívili.
  Odměna zahrnuje zaslání vytištěné knihy a 200 fotografií dle výběru přispěvatele. Snímky budou upravené a zaslány v tiskové kvalitě.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 736.49
  (CZK 18,600)
 • Sold out!!
  Tištěná kniha a výlet k meandrům Odry

  Knihu si předáme na náměstí ve Starém Bohumíně. Vyrazíme proti proudu Odry k jejímu soutoku s Olší. Čekají nás meandry, stezky podél řeky, slepá ramena a laguny, při nízkém stavu vody putování jejím korytem.
  Může nás jít malá skupinka - maximálně se mnou a se setřicí mohou vyrazit tři výletníci - můžeme jít jen ve třech, záleží na nás. Autor deklaruje svou účast a účast průzkumnice v podobě irské setřice.
  Výlet nám zabere půl dne.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 39.20
  (CZK 990)