Zdravotnické služby seniorům a nemocným - pořízení sanitky

Zdravotnické služby pro seniory a vážně nemocné. Podpořte nás v pořízení nové sanitky a několika potřebných přístrojů, pojďte do toho s námi a pomozte tím umožnit seniorům a vážně nemocným, žít bez zbytečného stresu navíc.

 • Abychom mohli dělat vše, potřebujeme větší, sanitu

 • Vybavení, které může zachránit život už máme

 • Nožky bolí, ale stojí nám to za to!!!

 • Učíme první pomoc, kde mají být ruce při KPR

 • Jedeme dááál. V tuto chvíli, půjčenou sanitkou

 • To jsem já, strůjce a plánovač :-)

 • Jedeme pro nakaženou babičku...

 • To je kráska, kterou chceme pořídit

 • To je kráska, kterou chceme pořídit

EUR 361
pledged of EUR 20,607

1%

1% completed

5 contributors pledged

Community, Technology

Mladá Boleslav, Středočeský kraj, Česko

All or nothing. Project finished on Feb 15, 2022 at 10:01.

Show all rewards

Jak to začalo

Od malička jsem chtěl pomáhat. Moje maminka pracuje u policie a chtěl jsem jít touto cestou také. Bohužel jsem však v dětství vážně onemocněl a moje cesta se změnila. Myslím, že tím správným směrem. Celé dětství jsem pobýval v nemocnicích a u lékařů, tudíž se mi stalo zdravotnictví blízké a jakožto pacient, jsem si to zkoušel  z druhé strany. Nakonec jsem se rozhodl, že budu také pomáhat. Pracuji ve zdravotnictví, kde jsem poznal několik dalších lidiček, kteří jedou na stejné vlně nadšení, jako já. Denně poznáváme nemocné a jejich příběhy. 

Co je náš cíl?

Naším cílem je pořídit sanitní vůz, máme již žádáno o oprávnění k poskytování zdravotnických služeb, na krajském úřadě. Po pořízení sanitního vozidla, několika přístrojů  a vyřízení oprávnění, ke kterému je nutné mít zmiňovaný vůz, se začneme naplno věnovat nemocným pacientům, jezdit s lékaři za pacienty, vyšetřovat nebo je ošetřovat v jejich domově.  Chceme, aby se nemocní vyhnuli stresu z cesty nebo čekání v ordinaci, kde je i vyšší riziko jakékoliv nákazy. Stres je pro již tak vážně nemocné velmi zrádný.

Detaily

Chtěl bych společně se svými přáteli zdravotníky rozjet projekt, který by se zaměřil na seniory a osoby, které jsou vážně nemocné. Máme již žádáno o oprávnění k poskytování zdravotnických služeb na krajském úřadě a podmínkou pro udělení, je pořízení sanitního vozidla s několika potřebnými přístroji. Po pořízení sanitky a získání tohoto oprávnění, se budeme moci plně starat o onkologické pacienty, kardiaky, pacienty po transplantacích a další, vážně nemocné. Díky vaší pomoci a pořízení sanitky, se nám naskytne možnost, těmto pacientům pomáhat, přepravovat je bez čekání na jednotlivá pracoviště, navštěvovat je v jejich domácím prostředí s ošetřujícím lékařem, nebo naší zdravotní sestrou a nebudou se muset podrobovat zbytečnému dalšímu stresu, kterému jsou již v důsledku vážné choroby vystavení. V případě, že při běžném ošetření lékař, nebo naše sestra shledá, že je nutné nebo vhodné pacienta přepravit do nemocnice, budeme mít tu možnost okamžitě a nedojde tak k další prodlevě. V tuto chvíli jsou podobné případy řešeny tak, že si pacient zavolá ošetřujícímu lékaři, ten ho v důsledku vytíženosti nemůže navštívit. Zavolá mu proto sanitku a vzhledem k tomu, že nejde o bezprostřední ohrožení života, pacient často čeká i 5 hodin, než se k němu sanitka dostane a následně může čekat další hodiny na vyšetření. V našem případě se této situaci pacient vyhne. Od lékaře již bude mít dokumentaci k ošetření a tento pacient se rovnou předá na příslušné oddělení nemocnice, nebo urgentní příjem k vyšetření. Klasickou návštěvní službu totiž již mnoho lékařů neposkytuje, i když je to v jejich kompetenci. Naše služba je sice legislativně složitější, ale je možná. Naše zdravotnictví je zahlceno a nedokáže se bohužel soustředit plně na seniory, onkologické pacienty, kardiaky a například i pacienty po amputacích, nebo transplantacích. Jsme toho svědky každý den a je to smutný pohled. 

Chceme pacientům poskytnout ty nejlepší služby v oblasti zdravotní péče, převoz k lékaři v rámci pojištění, tedy zdarma díky tomu, že již máme "příslib" od  několika zdravotních  pojišťoven ( ZPŠ, VZP, ZPMV). V současné době tuto činnost děláme ve volném čase, na základě dohody s několika praktickými lékaři v úzkém  okolí Mladé Boleslavi a to z důvodu, aby naše služby byly opravdu co nejlepší pro pacienta. Je to bohužel ale složité jak pro nás, tak pro lékaře. V našem voze, který máme, bohužel pacienty přepravovat nemůžeme, takže je s lékařem zatím jen navštěvujeme a střídáme se podle našich služeb v zaměstnaní. Za péči, kterou poskytujeme nad rámec péče lékaře, jako je nákup a donesení léků nebo zdravotnických potřeb, si nic neúčtujeme. Děláme to z vlastní vůle a zdarma. Z tohoto důvodu potřebujeme zakoupit sanitní vůz, potřebné přístroje a drobné vybavení. Ostatní nutné věci a náklady budou pokryty z našich řad. Po tomto strastiplném koloběhu žádání, dokládání a schválení,  se do této činnosti pustíme na plno a budeme moci i pomáhat více pacientům a o mnoho lépe. Jde nám prostě o blaho pacienta. Naše Fordka, se kterou jsme do projektu šli, už pomalu dosluhuje a vzhledem k náročnosti a službám, které chceme poskytovat, potřebujeme "velkou sanitku". Doposud, když bylo potřeba, jsme si museli sanitku půjčit. Je to náročné na administrativu a ne vždy to bylo logisticky možné. Pacienti velmi často musí čekat na sanitku, která ho odveze z vyšetření, aplikace chemoterapie, nebo zákroku déle než hodinu!!! a bohužel je to velmi častá situace. Tento scénář ale u nás nechceme. Je to nedůstojné a pro pacienta dosti náročné.   V následujících letech, pokud vše půjde dobře, plánujeme rozjet i péči paliativní, k čemuž naši sanitku využijeme také. 

... a ještě něco navíc

Něco navíc - Napište nějakou perličku navíc.

Kdo jsme?

Nadšenci, kteří se rozhodli pomáhat :

Michal - to jsem já :-) 

(ZDRAVOTNÍ BRATR, ŘIDIČ)

Jsem strůjce toho všeho, řidič sanitky a student zdravotnické školy. Budu vozit lékaře a "naše" sestřičky k pacientům.

Honza 

(ZDRAVOTNICKÝ ZÁCHRANÁŘ, ŘIDIČ)

Náš řidič a ZDRAVOTNICKÝ ZÁCHRANÁŘ, pravá ruka doktora, bez kterého bych nedal ani ránu.

Lucka

(VŠEOBECNÁ SESTRA)

Empatická  a  šikovná sestřička, která pomáhá z celého srdce. V případě potřeby bude k dispozici místo Honzy, bude navštěvovat pacienty a pomáhat jim.

Kája

(PRAKTICKÁ SESTRA)

Další nadšenec, který jde do všeho po hlavě. Je to super zdravotní sestra, která se nebojí jít si za svým a bez rozmyslu pomoci každému.

Otakar

(OŠETŘOVATEL, CERTIFIKOVANÝ MASÉR, ŘIDIČ)

Tak tohle je náš řidič, ošetřovatel, borec, komik a super masér, který bude k dispozici pacientům v domácí péči

Gabča

Tenhle super človíček, bez kterého by nebyla na světě radost, se bude starat o administrativu a všechno kolem provozu

Proč to děláme?.

Chceme pomáhat nemocným lidem a seniorům více, než je standard. Pomáhat tam, kde je potřeba, ale jiní nemají čas, nebo nechtějí...

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 4
  "Podání pomocné ruky"

  Protože nejste lhostejní k  nemocným a seniorům a chcete nás touto částkou přiblížit více k tomu, abychom mohli pomáhat.

  Reward delivery: not specified

  EUR 8.21
  (CZK 200)
 • remaining 35 from 35
  Keramika z řemeslné dílny dle výběru 2 kusy "odměna K2"

  V této odměně dostanete jakékoliv dva keramické předměty z řemeslné dílny. Květináče, zvířátka, hrníčky....  Originální, ruční, česká výroba!!
  Výrobky si prohlédnete na webu (viz. níže odkaz), FB., nebo můžete dílnu navštívit osobně a vybrat si na místě.
  Poštovné a balné je zahrnuto v ceně. Zaslání je možné prostřednictvím  Zásilkovny ( kontaktní telefon a adresu Zásilkovny uvedete v poznámce).

  WEB
  Facebook

  Přesné informace o předání a výběru, nám uvedete v poznámce.
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 20.92
  (CZK 510)
 • remaining 31 from 32
  Certifikát "pomocné ruky" a čestné místo jména

  • Vydáme Vám certifikát o "podání pomocné ruky k pomoci" finančním darem a Váše jméno bude na čestném místě v našem sanitním vozidle a na propagačních materiálech.
  • Certifikát si můžete vyzvednout u nás, v Mladé Boleslavi, rádi Vám osobně poděkujeme.
  • V ceně je zahrnuto poštovné. Zaslání je pouze prostřednictvím ČESKÉ POŠTY.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.62
  (CZK 600)
 • remaining 29 from 29
  Ajurvédská masáž dle vlastní volby 60 minut

  Ajurvédské masáži může předcházet diagnostika, při které s terapeutem  proberete své zdravotní problémy a určí, kam v typologii spadáte. Na základě toho vám pak doporučí, které procedury podstoupit: jednou z nich je právě masáž, která připomíná obřad a při které se používá speciální olej.
  Je na vás, jakou část těla si vyberete:
  • Krční partie a partie hlavy
  • Hrudní páteř, lopatky a ramena
  • masáž bderní oblasti, nohou a chodidel
  Masáže budou poskytovány v Mladé Boleslavi, nebo po předchozí domluvě (viz. níže).
  • Masáž je možné poskytnout v domácím prostředí, do 35 km od Mladé Boleslavi. V ceně není v tomto případě započítána cesta a to 4,5 Kč / Km tam i zpět.
  • Terapii provádí Náš kolega Otakar Jílek a je v těchto masážích certifikován.
  • Masáže bude možné využít do konce roku 2022.

  Reward delivery: not specified

  EUR 26.67
  (CZK 650)
 • remaining 27 from 27
  Keramika z řemeslné dílny dle výběru 3 Kusy "odměna K3"

  V této odměně dostanete jakékoliv tři keramické předměty z řemeslné dílny. Květináče, zvířátka, hrníčky....  Originální, ruční, česká výroba!!
  Výrobky si prohlédnete na webu (odkaz viz. níže), FB., nebo můžete dílnu navštívit osobně a vybrat si na místě.
  Poštovné a balné je zahrnuto v ceně. Zaslání je možné prostřednictvím  Zásilkovny ( kontaktní telefon a adresu Zásilkovny uvedete v poznámce).

  WEB
  Facebook

  Přesné informace o předání a výběru, nám uvedete v poznámce.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.10
  (CZK 685)
 • remaining 50 from 50
  Ajurvédská masáž celého těla 60 minut

  Ajurvédské masáži může předcházet diagnostika, při které s terapeutem  proberete své zdravotní problémy a určí, kam v typologii spadáte.

  Masáž bude trvat 60 minut.

  Připravte se na to, že vás terapeut namasíruje od hlavy až k patě speciálním olejem, vyhne se jen intimním partiím. Olej by neměl způsobit žádnou alergickou reakci, naopak působí blahodárně. Masáži se ale vyhněte v těhotenství nebo při akutním onemocnění. Kromě toho je masáž určená k tomu, aby nastartovala samočisticí proces organismu. Pomáhá hlavně těm, kdo špatně snáší stres; klienty má zbavit fyzického i psychického napětí.

  Masáže budou poskytovány v Mladé Boleslavi, nebo po předchozí domluvě (viz. níže).
  • Masáž je možné poskytnout v domácím prostředí, do 35 km od Mladé Boleslavi. V ceně není v tomto případě započítána cesta a to 4,5 Kč / Km tam i zpět. 
  • Terapii provádí Náš kolega Otakar Jílek a je v těchto masážích certifikován.
  • Masáže bude moci využít do konce roku 2022.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.21
  (CZK 980)
 • remaining 30 from 30
  Ajurvédská masáž celého těla 90 minut

  Ajurvédské masáži může předcházet diagnostika, při které s terapeutem  proberete své zdravotní problémy a určí, kam v typologii spadáte. 

  Ajurvédská masáž bude trvat 90 minut.

  Připravte se na to, že vás terapeut namasíruje od hlavy až k patě speciálním olejem, vyhne se jen intimním partiím. Olej by neměl způsobit žádnou alergickou reakci, naopak působí blahodárně. Masáži se ale vyhněte v těhotenství nebo při akutním onemocnění. Kromě toho je masáž určená k tomu, aby nastartovala samočisticí proces organismu. Pomáhá hlavně těm, kdo špatně snáší stres; klienty má zbavit fyzického i psychického napětí.

  Masáže budou poskytovány v Mladé Boleslavi, nebo po předchozí domluvě.
  • Masáž je možné poskytnout v domácím prostředí, do 35 km od Mladé Boleslavi. V ceně není v tomto případě započítána cesta a to 4,5 Kč / Km tam i zpět. 
  • Terapii provádí Náš kolega Otakar Jílek a je v těchto masážích certifikován.
  • Masáže bude moci využít do konce roku 2022.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 41.03
  (CZK 1,000)
 • remaining 31 from 31
  Zážitkový den s námi

  • Celý den budete u toho, co děláme. Vyzkoušíte si řízení sanitky, projdete se s námi po nemocnici. Vyřídíte pár telefonátů, navštívíte několik ordinací a zastavíte se s námi u několika pacientů. Třeba nám i pomůžete se sedačkou do pátého patra :-) . Samozřejmě s pacientem..
  • Na všem se předem dohodneme, abyste se mohli připravit . 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 55.38
  (CZK 1,350)
 • remaining 23 from 23
  Ajurvédská masáž celého těla 120 minut

  Ajurvédské masáži může předcházet diagnostika, při které s terapeutem  proberete své zdravotní problémy a určí, kam v typologii spadáte. 

  Ajurvédská masáž bude trvat 120 minut.

  Připravte se na to, že vás terapeut namasíruje od hlavy až k patě specílním nedráždivím olejem a vyhne se jen intimním partiím. Olej působí blahodárně. Masáži se ale vyhněte v těhotenství nebo při akutním onemocnění. Kromě toho je masáž určená k tomu, aby nastartovala samočisticí proces organismu. Pomáhá hlavně těm, kdo špatně snáší stres; klienty má zbavit fyzického i psychického napětí.

  Masáže budou poskytovány v Mladé Boleslavi, nebo po předchozí domluvě (viz. níže).
  • Masáž je možné poskytnout v domácím prostředí, do 35 km od Mladé Boleslavi. V ceně není v tomto případě započítána cesta a to 4,5 Kč / Km tam i zpět.
  • Terapii provádí Náš kolega Otakar Jílek a je v těchto masážích certifikován.
  • Masáže bude moci využít do konce roku 2022.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 62.36
  (CZK 1,520)
 • remaining 10 from 10
  Ošetření rázovou vlnou-Vyšetření + aplikace 60min

  Jde o nechirurgický, nekrvavý zákrok.
  Funkční problémy spojené s funkcí páteře (recidivující bolesti v bedrech, lumboischiadický syndrom, pseudoradikulární syndrom, bolestivé stavy páteře a pánve po zlomeninách kostrče ...)
  poruchy funkce pánevního dna, bolestivá menstruace, bolesti kyčelních kloubů z příčiny dysfunkce pánevního dna...
  chronické bolesti kotníků, kolen, kyčlí, ramen, loktů, stavy po podvrtnutí kolena, ...
  entezopatie přetížení vazů - tenisový loket a golfový loket, bolestivé tříslo, skokanské koleno ...
  burzitidy zánět burz v oblasti kloubů, případně se vznikem kalcifikací v kloubu, ... traumatické stavy špatně se hojící zlomeniny, nekrozy, počínající paklouby kostí, záněty kostí po komplikované fraktuře, Syndrom rotátorové manžety, zamrzlé/zmrzlé rameno, kostní výrůstky, patní ostruha, ostruha na loktech, vbočený palec (Hallux valgus)...  Zákrok bude proveden v Ortopedické ambulanci Mudr. Kužela v  Mladé Boleslvi a na přesném datu se s Vámi dohodneme telefonicky nebo mailem. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 102.56
  (CZK 2,500)
 • remaining 20 from 20
  Zážitkový kurz první pomoci 1 osoba vč. Výukových materiálů

  • Zážitková výuka kurzu první pomoci s certifikátem. 
  • Naučíte se poskytovat pomoc v reálných situacích.
  • Po skončení kurzu, Vám předáme certifikát 
  • Přesné datum a podrobné informace se dozvíte v mailu
  • Kurz bude pořadaný v  Praze.
  • délka kurzu je cca 8 hodin.
  • Kurzy budou probíhat v měsících březen, květen, červen a srpen, vždy o víkendu.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 123.08
  (CZK 3,000)
 • sold 0
  Mecenáš

  • Staňte se naším mecenášem a buďte při tom, když díky Vám, budeme moci pomáhat.
  • Každý měsíc po dobu jednoho roku,  Vás budeme informovat o našich akcích, aktivitách a pomoci ostatním.
  • Rádi Vás u nás přivítáme a vezmeme mezi ty, kterým díky Vám, můžeme pomáhat,
  • Dostanete nerezový hrníček s naším znakem.
  • HRNEK

  Reward delivery: not specified

  EUR 131.28
  (CZK 3,200)
 • remaining 6 from 6
  Partner projektu na 3 roky

  • Staňte se partnerem našeho projektu. Jako poděkování, budete mít vaše logo na našem vozidle po dobu tří let, stejně tak jako na  propagačních předmětech, aby ostatní věděli že jste ti, díky kterým můžeme pomáhat.
  • Rádi Vás přivítáme u nás a vše Vám ukážeme. Podělíme se o naši radost, že můžeme být tam, kde je potřeba...

  Reward delivery: not specified

  EUR 2,051.28
  (CZK 50,000)