Ostrovy Atlantiku – film a kniha Extrémního fotografa

V životě lidském jsou okamžiky, které musíte natočit a nafotit, protože vám je jinak nikdo neuvěří. Ale co když nejde o to, někoho přesvědčit, ale spíše potěšit, inspirovat a motivovat k bláznivému šílenství? Natočil jsem film a napsal knihu. Hodíte očko?

 • Malinká a já... (c) George Karbus. Kdo jinej.

 • Hledám žraloky dronem. V neoprenu. Divnej. Já vim.

 • Geldingadalsgos. A přitom taková hezká sopka.

 • Tohle bylo sice nebezpečný, ale taky to bylo epic!

 • Vidíte tam taky dinosaura? Ostrov Faial, Azory.

 • Kaldera jako prstýnek. São Miguel.

 • Malinká není jediným delfínem v knize... :-)

 • Sopka Pico roste přímo z oceánu. Nahoru jsem musel

 • Fuerteventura, Kanáry. Tady jsem psal předmluvu.

 • Islandská duha na závěr – Ytra-Rauðamelsvegur. :-)

EUR 32,831
pledged of EUR 14,202

231%

231% completed

1,477 contributors pledged

Film, Literature

Pardubice, Pardubický kraj, Česko

All or nothing. Project finished on Jan 7, 2022 at 16:24.

Show all rewards

O tom nejlepším delfínovi na světě

Pro českého kluka začteného až po uši do dobrodružných a cestovatelských knih není patrně nic lákavějšího a exotičtějšího než ostrovy uprostřed moří a oceánů. My, vnitrozemští suchozemci, totiž nemůžeme život na ostrovech nikdy zcela pochopit, což jim dodává tajemný nádech neznáma. Nemohl jsem proto odolat pozvání kamaráda George do Irska, kde jeho rodina nečítá „pouze“ ženu, dvě děti, psa a strašidelného králíka, ale také Malinkou, samotářskou samici divokého delfína, která s nimi plave takřka každý den ve studených vodách Atlantiku. Začali jsme se s ní společně potápět a já byl každým dnem blíže vysněnému snímku. A na konci jsem pochopil, že podvodní fotografie, kterou si domů vezu, není pro mě tím nejcennějším suvenýrem. Tím je totiž nové přátelství s Malinkou, která mě k sobě na ten pomíjivý, avšak krásný okamžik pustila a přijala. 

film MALINKÁ

Dokumentárně výtvarný film Malinká mapuje protnutí vesmírů dvou absolutně odlišných fotografických šílenců, jejichž společným kamarádem je kytovec a společnou vášní posedlost honbou za slunečním svitem nad vodou i pod ní. Za kamerou byli rovnou dva nejlepší lidé, jaké jsem mohl vzít s sebou – Magdaléna Fukanová (Czech Vibes) a Vojta Kosobud. Magdu znám z Tokia a Vojtu jsem si doslova vychoval od jeho fotografické kolébky. Bude to neskutečně epický, nepochybuju o tom. Tedy, ono už to epický je. Mimochodem, Vojta se po natáčení do Irska vrátil i se svou ženou, aby jí ukázal, kde jsme film točili. Tak moc byl nadšenej. Na místě se rozhodli prodat svůj dům tady v Čechách a přestěhovat se do Irska. Klaudie mi pak nenápadně poděkovala za to, že jsem Vojtu nevzal do Konga, což byl můj původní plán.

Momentky z natáčení. Vlevo Vojta, vpravo Magdalena. Uprostřed já.

Vlevo: Vojta s kamerou. Uprostřed: já v dešti pilotuju dron. Vpravo: Magda hraje s Malinkou na schovávanou.

kniha OSTROVY ATLANTIKU

Naučil jsem se milovat Atlantik a začal se vracet do jeho teplých i chladných vod čím dál tím častěji. Potápění s delfínem bylo pouze pomyslnou špičkou ledovce mých ostrovních dobrodružství. Pojďte se mnou zažít bláznivé pádlování na kajaku mezi ledovými krami, polární záři a létání nad soptícím vulkánem na Islandu či třeba pšoukající vorvaně na Azorských ostrovech uprostřed oceánu! Ostrovní příhody uplynulých let jsem spojil do jednoho příběhu ilustrovaného těmi nejlepšími fotografiemi, jaké jsem doposud v životě udělal. Kromě filmu bych tak s vaší pomocí rád vydal také knížku, která udělá radost každému fandovi dobrodružství ve světě tam za dveřmi. V knize samozřejmě nebudou chybět příběhy z Irska, a to nejen potápění s delfínem, ale také se žraloky, a hlavně létání v těch nejkrásnějších podmínkách, jaké jsem kdy měl k dispozici. Textu i fotek bude dost, grafiku pro mě opět zalomí „můj“ Marek Václavík, mistr svého řemesla. Těším se jak malej Jarda na okamžik, kdy už zase poprvé ucítím tu vůni čerstvého papíru! Ty jo. Předmluvu jsem napsal na kanárském ostrově Fuerteventura.

Proč opět Hithit?

Protože je to nejlepší platforma pro to se takhle hezky potkat. Věřím, že bonusový materiál na konci videa, zvýhodněné ceny i možnost být součástí toho všeho budou hezkým zážitkem i pro vás, bez kterých by tohle všechno nebylo možné. Komunita Hithitu mi v minulosti už jednou důvěru dala a já věřím, že jsem ji nezklamal – kniha Ze života fotografa doposud žije svým vlastním životem a já stále ještě dostávám nadšené e-maily od čtenářů. Prodané knihy i filmy v tomto novém projektu mi pomohou dotáhnout celý projekt do důstojného cíle, kam mířím již několik let. A těším se na něj! Jsem nyní ve fázi, kdy je kniha napsaná a fotky připravené, zbývá dotáhnout zlom a pak hlavně tisk. Surový filmový materiál je také natočený, ale zbývá dotáhnout střih tak, aby to opravdu mělo tu úroveň, kterou chcete jak vy, tak já. A to ani nemluvím o barevných a zvukových korekcích.

Kdo jsem?

Kdo mě znáte, víte. Kdo mě neznáte, možná buďte rádi. Nenutím vás totiž svými neustálými úlety a texty pořád myslet na dobrodružství venku v přírodě, na cestování, na plnění dětských snů a na snění za bílého dne. Ve zkratce: pracuju na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde se kromě vědecké a pedagogické dráhy věnuji zejména tzv. popularizaci, tedy přenášení krás přírodních věd mezi veřejnost. K tomu mi pomáhá i to, že jsem fotograf a kameraman a baví mě všechno vizuální. Náš film „Who is who in Mycology“ Marušky Dvořákové získal Oscara, můj film o vodě pak cenu nadace Neuron. Přírodovědným tématům se věnuji v rámci vlastního pořadu Petrova divočina. Vyhrál jsem několik světových fotografických soutěží a tak vůbec – všechno co dělám, mě baví. A ještě víc mě baví, když to baví i vás! :-) 

News

Jun 19, 2023 Video z křtu knihy Ostrovy Atlantiku

Přátelé kamarádi! Ano, trvalo to, ale kdo si počká, ten se dočká! 🤘🏻 A tak tu máme video ze křtu knihy Ostrovy Atlantiku, kterou jste podpořili, za což Vám ještě jednou děkuju! 🙏🏻 Video najdete u mě na Youtube: https://youtu.be/BTw5R4chcsw - a kdybyste chtěli stihnout křest nadcházející knihy…

More

May 22, 2023 film Malinká nyní volně k vidění na Youtube!

Chtěl bych Vám všem ještě jednou poděkovat za podporu filmu Malinká! Film je nyní volně v vidění na Youtube - může jej vidět kdokoliv a kdykoliv :-) https://youtu.be/APmViWPIz3M Ještě jednou díky! Petr

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 302
  Poštovné k odměnám

  Pokud si nebudete chtít vyzvednout knihu osobně v Praze, zajdeme do řeznictví a koupíme si salám, abychom získali obalový materiál, v kterém vám to budeme moci poslat. Pak si ale uvědomíme, že ten papír od salámu je na knihu moc mastný, tak zajdeme ještě do trafiky a koupíme si noviny. Do těch vám knihu zabalíme a půjdeme s ní na poštu. Tam si koupíme sedm stíracích losů a pak se na poštu vrátíme, protože jsme zapomněli poslat knihu. A pak ta kniha půjde konečně za vámi. Nebojte, cestu si najde. Bude to její první velká cesta. 

  Pokud si koupíte poštovné jako jedinou odměnu, nebudu vám mít co poslat. Takže hrozí, že vám do obálky vložím třeba nezaplacené účty, SIPO anebo propadlé losy z dětské tomboly. Bacha na mě!

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 3.61
  (CZK 89)
 • remaining 12 from 100
  První zhlédnutí filmu Malinká

  Prvních sto z vás dostane časově neomezený odkaz pro sledování filmu včetně bonusových materiálů o páďo levněji než ostatní. Za ušetřené prostředky můžete vzít někoho na rande třeba do MHD – na dva lístky to ještě nedávno dalo. Kromě toho, že se jedná o neskutečně naboostovaný biják, disponuje film mimochodem stopáží lehce přes půl hodiny. A to je výhodný formát nejen pro to vaše první rande! 

  Film si můžete pustit na počítači, televizi, tabletu či mobilu a ti šikovnější z vás ho dokážou dostat třeba i do hodinek. Ale to chce už silnější brejle. Film si můžete pouštět znova a znova. A pak ještě jednou. A ještě. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 4.02
  (CZK 99)
 • sold 44
  Film Malinká

  Půlhodinový vymazlený film Malinká obohacený o bonusové rozhovory s tvůrci a záběry ze zákulisí jen pro ty z vás, kteří jej koupí tady na Hithitu! Odkaz pro projekci filmu bude fungovat neomezeně dlouhou dobu, tedy dokud bude ještě fungovat internet. V případě jeho celosvětového výpadku vám film budu promítat po celou dobu trvání apokalypsy u mě doma ve sklepě.

  Film budete moci vidět na vašich zařízeních bez rozdílu značky, výroby a velikosti. Tedy pokud ono zařízení přehrává filmy. Třeba lednička, botník ani vaše lampička to podle mě nedají. Minimálně v tom rozlišení, jaké by si to zasloužilo.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 6.05
  (CZK 149)
 • remaining 70 from 100
  Vaše jméno v titulcích

  Vidět svoje jméno v titulcích na konci filmu jako poděkování za to, že jste mu pomohli vůbec vzniknout, to není špatný, ne? Rozhodně nenecháme běžet titulky tak rychle, jako to dělají o půlnoci na Nově, takže bude čas si je v klidu přečíst. A taky pod ně hodíme nějakou srdceryvnou hudbu, takže jedno oko nezůstane suché! Do titulků na konci filmu se lze dostat pouze tady na Hithitu.

  Nejsem televize, takže to nemusí být nutně vaše jméno, ale může to být klidně jméno vaší firmy, milenky, psa anebo mrazáku. Vyhrazuju si ale právo protestovat proti šíření nenávisti, násilí a proti globálnímu oteplování. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 12.13
  (CZK 299)
 • sold 147
  Výtisk knihy

  Pro první milion z vás tady čeká podepsaná knížka s fotografiemi a ulítlým příběhem pardubického šílence, tak jak jste u mě zvyklí. Perfektní papír, krásná grafika, prostě kniha taková, jakou jsem si vždycky přál vydat. A jak už je u mě zvykem, texty nejsou jen popisky fotek, ale naopak. Dávám si na vyprávění příběhů záležet tak jako na fotkách samotných. 

  Pokud si nebudete chtít knihu vyzvednout v Praze, přikupte si prosím odměnu „Poštovné k odměnám“.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 14.16
  (CZK 349)
 • sold 576
  Film & kniha

  Takový hezký kompletní balíček pro všechny fajnšmekry! Odkaz na film dostanete ručně napsaný e-mailem a podepsanou knihu ručně zabalenou do starých novin, nikoliv do papíru od salámu. Na film se můžete dívat opakovaně, stejně jako můžete číst pořád dokola i tu knížku. Dokonce ji můžete půjčit i babičce, anebo po přečtení prodat do místní lidové knihovny. A pokud se zamyslíte nad mou cenovou politikou, pochopíte, že budu opravdu moc rád, když ten film ke knize uvidíte.

  Odkaz na film dostanete hned společně s ostatními e-mailem. Na knížku si budete muset počkat na její vydání někdy na začátku února. Pokud si nebudete chtít knihu vyzvednout v Praze, přihoďte si prosím odměnu „Poštovné k odměnám“.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 16.19
  (CZK 399)
 • sold 31
  Dva výtisky knihy

  Dvě knihy za slušně zvýhodněnou cenu. Protože dvě knihy jsou víc než jedna. Jednu si tak třeba můžete nechat a druhou dát někomu, komu udělá radost. Hlavně ji ale prosím nedávejte někomu, komu radost neudělá. Třeba Papuáncovi, který neumí česky. I když..., je v ní hodně obrázků, ono by se to mohlo líbit i jemu. Navíc Papuánci taky žijí na ostrově.

  Pokud si nebudete chtít knihy vyzvednout v Praze, přihoďte si prosím odměnu „Poštovné k odměnám“.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 24.31
  (CZK 599)
 • sold 41
  Dvě různé knihy & film

  Několik z Vás se mě ptalo na moji knihu Ze života fotografa, kterou jsem vydal díky hithitu v roce 2018. Děkuju! První náklad byl pryč rychle, teď pomalu mizí náklad druhý. Dohodl jsem se s nakladatelem First Class, který mojí první knihu vydal (a u kterého chci vydat i svou druhou knihu Ostrovy Atlantiku) a ten mi uvolnil o stovku levnější prodej v balíčku obou knih s filmem! :-) Pokud byste tedy měli rádi knihy obě (včetně filmu), tato odměna je pro Vás! 

  Pokud si nebudete chtít knihu vyzvednout v Praze, přikupte si prosím odměnu „Poštovné k odměnám“.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 32.42
  (CZK 799)
 • sold 14
  Plátno na zeď

  Moc rád věším svoje fotky na vaše zdi. Ale nejraději mám, když to má pořádnou kulturu. Žádný zmuchlaný papír bez rámu jako ve skříňce údržbáře, ale pěkné malířské plátno natažené na dřevěném rámu s přesahem. Lidičky, to vám pak ty fotky vypadají úplně jinak! Připravil jsem tady pro vás výběr deseti tematických fotek, račte si vybrat, kterou chcete. Formát 60 x 40 cm sluší fotkám pro takové to domácí koukání nejlépe. A podepsanou knihu včetně odkazu na film máte samozřejmě v ceně, to je jasný! Plátno i kniha vám přijdou poštou.

  Pokud byste si rádi plátno vyzvedli v Praze osobně a neriskovali tak kurýra, není to žádný problém. Také není problém objednat si plátno větší, pokud máte doma tak velké zdi, stačí se domluvit. Pro mě, jako pro autora, jsou větší plátna lepší, neboť je zde výrazně nižší pravděpodobnost, že je někdo pověsí na záchod. Záchody totiž nemívají tak velké zdi. Napsat mi můžete třeba přímo tady v rámci projektu na hithitu přes položku "mám dotaz" :-)

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 182.59
  (CZK 4,500)
 • remaining 2 from 4
  Partner filmu

  Jste hustí a váš směr souvisí s tím mým. Nestydíte se za to a chcete to ukázat! Vaše logo bude na konci filmu, který zajedu osobně promítnout, kam budete chtít, třeba k vám do firmy, do kulturáku, do hospody anebo do obýváku. To je jedno. Popovídáme, sranda bude. A vezmu pro vás taky 10 ks knih, které vám věnuji a na místě podepíšu. Jenom striptýz dělat nebudu a na hlavě stát taky neumím.

  Vyhrazuji si právo vás odmítnout v případě, že váš směr s tím mým nesouvisí. Nebudu vás soudit, ale jestli prodáváte delfíní konzervy, šíříte dětskou pornografii anebo nabízíte sady hrnců důchodcům v autobusech, asi se nedohodneme.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 1,014.40
  (CZK 25,000)
 • Sold out!!
  První výtisk knihy

  Pro prvních sto z vás můžu nabídnout první kousky mojí nové knihy Ostrovy Atlantiku. Dávám si na ní fakt záležet a věřím, že nebudete zklamaní. :-) Bude samozřejmě podepsaná a budou tak na ní stopy mojí DNA – to se může hodit pro případ, že byste na mě chtěli něco hodit. A to se vyplatí.

  Pokud si nebudete chtít knihu vyzvednout v Praze, přikupte si prosím odměnu „Poštovné k odměnám“.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.13
  (CZK 299)
 • Sold out!!
  Křest knihy

  Kdo mě znáte, moc dobře víte, že křest knihy u jedné sklenky prošlého šampaňského se dvěma jahodami z mrazáku a pozvanou náhodně vybranou celebritou není nic pro mě. Takže bude mejdan spojený s přednáškou, projekcí filmu, pořádným rautem a hlavně zábavou na celý večer. Bude to velký! Už zase!  A podepsanou knihu včetně odkazu na film máte samozřejmě v ceně, to je jasný! Budete mimochodem úplně první, kdo ji bude mít v ruce.

  Termín je 10. března v 18 hodin v Obecním domě v Praze :-) A pokud by nám to náhodou pandemie toho čínského sajrajtu nedovolila, nevadí. Termín posuneme, rozhodně nebudeme dělat křest online a rozhodně to nechci rušit. 

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.54
  (CZK 999)
 • Sold out!!
  Bestiální fotografický kurz

  Mohl bych vás vzít na Mácháč, ale tam nejsou úplně ostrovy na focení. Vyrazme spolu v květnu příštího roku na deset dní na Island! A nejen spolu, ale taky s Nikonem, který nám půjčí markeťáka a profi fotografa Michala Cimla, který vám na Island doveze profesionální techniku, kterou si budete moci libovolně půjčovat :-). V ceně kurzu je ubytování na většinu nocí v hostelech, možná přespíme párkrát také v kempech přímo u míst, kde budeme chtít ráno fotografovat (tam je ubytování v ceně samozřejmě taky). Dále cena obsahuje také pojištění proti úpadku a dopravu po ostrově. A dobrou náladu :-)! Letenka není v ceně. Kurz uskutečníme oficiálně pod hlavičkou  NikonŠkoly ve spolupráci se Stella Travel. Pro více informací ohledně zájezdu, kontaktujte Michala skrz web Nikon Školy.


  A podepsanou knihu včetně odkazu na film a vstupenku na křest máte samozřejmě v ceně, to je jasný! :-)

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 2,637.05
  (CZK 64,990)
 • Sold out!!
  Hlavní partner projektu

  Být hlavní partner projektu, to už něco znamená. Znamená to například i to, že když moje kniha a film budou propadák, je to i vaše vina. Ale vy jste hlavní partner, takže nepochybujete, že to bude hit a že se vám to všechno vrátí. Dojedu vám promítnout film a popovídat o něm, kam bude potřeba, dovezu s sebou hromadu knih, které vám podepíšu, a nakonec ještě zatančím. A třeba budu i slušně oblečenej, ale za to už bych úplně neručil, to mi moc nejde.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 4,057.62
  (CZK 100,000)