Motorka pro Keňu

Ráda bych v Keni zakoupila motorku, která by mi pomáhala při transportu potřebných věcí v rámci spolupráce s projektem Jossap – při práci s dětmi, na farmě a při budování nemocnice. Zároveň by pomáhala místnímu farmářovi při jeho práci taxikáře.

 • Nebe nad Afrikou

 • I takto se dá bydlet

 • Děti milují bazén

 • Setí kukuřice :)

 • Hrajeme si

 • Jeden z místních taxikářů

 • Sára v parku

 • Trénujeme fotbálek

 • Návštěva v horách

 • I tak se dá

 • V parku s dětma

 • Návštěva ve škole

 • Náramky pro vás

 • Uprostřed africké svobody

 • Poutí k sobě

 • Africká panenka v keňských barvách :)

EUR 2,104
pledged of EUR 2,021

104%

104% completed

48 contributors pledged

Community, Education

Keňa

Show all rewards

Jak to začalo

Jako dobrovolník v Keni už jsem posbírala spoustu zážitků a zkušeností. Po letech přemýšlení a bojů sama se sebou, zda se v Keni věnovat práci naplno, jsem se přece jen pro Afriku rozhodla, i když to nebylo jednoduché. Postupně jsem opustila vše, co pro mě bylo v životě důležité (fotbal, práce, přátele…) proto, abych se tady mohla věnovat dětem a plnit, co jsem si předsevzala – vybudovat nemocnici nebo alespoň pro začátek malou ordinaci. Snažím se pomalými krůčky směřovat touto cestou. Ale sama na vše nestačím a proto jsem si dovolila požádat vás znovu o pomoc. Tentokrát se nejedná o vydání knihy :-) 

Co je náš cíl?

Mým cílem je zakoupit v Keni motorku, která by pomáhala při cestách a transportu věcí při budování nemocnice, dobrovolnictví s dětmi. Zároveň by pomáhala místnímu farmářovi při jeho práci taxikáře.

Detaily

Před 5 lety jsem začala jezdit jako dobrovolník do Keni, kde jsem se starala o farmu a sirotky ve spolupráci s projektem Jossap, který má na starosti Radka. Jossap je projekt, který je zastřešován Nadačním fondem KMS. Radka žije v Keni už 9 let, je tady jako misionářka, pomáhá hledat dětem sponzory, aby mohly studovat na kvalitnějších školách. Zároveň zde pracuje jako pastor a jezdí kázat do různých církví. Děti pomáhají s prací na farmě. Když dítě dostuduje, osamostatní se a najde práci, dostane od Radky nějaké to zvířátko pro začátek.

Momentálně jsem zase v Keni, kde věnuji svůj čas dětem a plánujeme tady budoucnost. Afrika mi změnila pohled na vše a já se do Keni musela neustále vracet, protože jsem se nedokázala smířit s tím, jaký je náš svět oproti tomu jejich. I když v dnešní době těžko říct, kde je lépe. Afrika mě donutila dělat velké změny v životě, které bych nikdy dříve neudělala, jako je např. výpověď v práci, ukončení fotbalové kariéry apod. V Keni jsem zažila pozitivní i negativní zkušenosti. O svých zážitcích jsem napsala knihu, která také vyšla díky Hit hitu a vaší podpoře. Výdělek z knih putuje na podporu výstavby nemocnice, která je jedním z našich plánů. Naše plány jsou sice megalomanské, ale věříme, že pokud se to má stát, tak se i stane. Momentálně jsme ve fázi, kdy sháníme pozemky a spolupracujeme s architektkou. Ovšem tady v Keni mají všichni na vše čas a není to vůbec jednoduché. Zvláště při koupi pozemku je třeba ověřit spoustu dokumentů.

Tentokrát bych vás ráda poprosila o podporu zakoupení motorky, kterou bych využívala já i jeden z místních farmářů při své práci taxikáře a zároveň ve spolupráci s námi. Tento farmář je mladý klučina okolo 30 let, který si prošel nelehkým dětstvím, kdy často bojoval o to, aby měl co jíst. V životě se nikdy nevzdává a postupně si sám zařídil spoustu věcí. Sice ještě není tam, kde by chtěl být, ale naštěstí už není tam, kde býval. Prosím vás tedy znovu o podporu, abychom tady společně mohli být kapkou v oceánu a měnit životy k lepšímu.

... a ještě něco navíc

Díky vám se mi podařilo vydat minulý rok dvě knihy – Uprostřed africké svobody a Poutí k sobě. Již teď mám v hlavě myšlenku třetí knihy o pokračování dobrovolnictví v Keni. Poctivě tady vedu každodenní zápisky a věřím, že za pár let se mi to podaří dát do tištěné podoby.

Kdo jsme?

Jsem naprosto obyčejná holka, která chce být alespoň kapkou pomoci ve velkém oceánu a přinášet radost do života ostatním.

Proč to děláme?

Protože moje touha pomáhat stále neutuchá? A nedokážu být lhostejná k lidem, kteří si svůj osud nevybrali. A s vaší podporou to půjde zase o něco jednodušeji.

News

Jul 9, 2021 Odměny

Ráda bych poprosila všechny přispěvatele, kteří mají odměnu na poslání, aby mi na můj email pavlackova.vendula@email.cz napsali telefonní číslo a výdejní místo zásilkovny, které máte nejblíž a kam mohu odměnu zaslat. Hit hit bude končit ve středu, tak abych mohla co nejdříve zasílat balíčky,…

More

Jul 2, 2021 Farmářův příběh

Pršelo. Kdo by to byl řekl. Další propršený africký večer. Vracela jsem se „domů“ se svým kamarádem Charlesem (jméno pozměněno) na motorce, který pracuje právě jako taxikář. Což je tady běžné povolání. Všude na ulicích je budete potkávat. Kromě toho se Charles také věnuje farmaření. Museli jsme…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 13
  Jen tak podpořit

  Prostě jen nezištně pomoci, díky.

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 4.04
  (CZK 100)
 • sold 4
  Vytištěná fotografie z Afriky

  Vytištěná fotografie z Afriky, kterou pro vás vyberu a napíšu na ni věnování :). Poštovné zdarma.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 10.10
  (CZK 250)
 • remaining 4 from 9
  Náramek vyrobený v Keni

  Náramky z korálků v keňských barvách, které jsem  pro vás dovezla přímo z Keni. Poštovné zdarma.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 11.32
  (CZK 280)
 • sold 1
  Náramek vyrobený mnou

  Náramky z bavlnek v keňských barvách, které pro vás pletu každou volnou chvíli :-). Poštovné zdarma.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 12.12
  (CZK 300)
 • Sold out!!
  Šátek Poutí k sobě

  Nechala jsem pro Tebe vyrobit originální šátek Poutí k sobě. Přesně takový, který nás doprovázel po celou dobu putování z Olomouce do Santiaga de Compostela. Poštovné zdarma.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 12.93
  (CZK 320)
 • remaining 44 from 50
  Moje kniha Uprostřed africké svobody

  Můžete takto získat moji knihu Uprostřed africké svobody, která popisuje všednost i nevšednost dnů strávených v Keni. Do knihy vám napíšu věnování a přidám malý dáreček. Poštovné zdarma.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.16
  (CZK 400)
 • remaining 6 from 10
  Africká panenka

  Krásná panenka z ponožek v keňských barvách, kterou pro vás ručně vyrábí moje dobrá kamarádka. Poštovné zdarma.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 18.19
  (CZK 450)
 • remaining 18 from 20
  Kniha Poutí k sobě

  Možnost získat moji druhou knihu, která popisuje půlroční pěší putování party šílenců s kamarádem na vozíku. Z Olomouce až do španělského Santiaga de Compostela. Kniha bude s věnováním a malým dárečkem. Poštovné zdarma.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.21
  (CZK 500)
 • Sold out!!
  Můj balíček

  Možnost získat obě mé knihy s věnováním, ke každé knize jeden náramek a k tomu všemu jeden pravý černý keňský čaj. Poštovné zdarma.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 48.49
  (CZK 1,200)
 • sold 3
  Pozvání na keňský oběd

  Zvu vás ke mně domů do Rokytnice (okr. Přerov), kdy vám sama připravím jídlo, které znám z Keni. Ingredience mám dovezené přímo z tama. Zároveň mohu vyprávět o mém dobrovolnictví v Keni a celkově o mém cestování. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 80.82
  (CZK 2,000)