Plyšový svätý Jozef - Výroba plyšovej figúrky

Príklad svätého Jozefa potrebujeme práve teraz v časoch pandémie. Vie to aj pápež František, a preto vyhlásil rok 2021 za "Rok svätého Jozefa". Chceme tohto patróna robotníkov a imigrantov zobraziť detským spôsobom a v plyši. Prosím pomôžte nám s tým!

Autor: Mercy Toys

 • Plyšová Panna Mária, Plyšový Ježiško a Anjel

 • Plyšový Ježiško

 • Plyšový Anjelik pri hre

 • Plyšová figúrka na pritúlenie pri zaspávaní

 • Projekt Mercy Toys, rodina Mikulášová

 • Naše logo

 • Prvá vzorka je tu!

133 231 Kč
vybráno z 129 225 Kč

103%

103% splněno

124 lidí přispělo

Design, Hry

Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko

Zobrazit všechny odměny

Kto sme?

Sme rodina Mikulášová a pod značkou Mercy Toys už od roku 2017 vyrábame biblické plyšové figúrky. Chceme tak do detského sveta dostať osoby, ktoré sú oveľa dôležitejšie ako superhrdinovia a princezné z kreslených rozprávok. Doteraz sme vyrobili Plyšového Ježiška, Plyšovú Pannu Máriu a Plyšového Anjelika. 

 

Prečo Plyšový svätý Jozef?

Teraz by sme radi vyrobili Plyšového svätého Jozefa. Pápež František vyhlásil liturgický rok 2021 za "Rok sv. Jozefa" a pritom povedal, že vďaka pandémii sme pochopili dôležitosť obyčajných ľudí, tých, ktorí ďaleko od svetiel reflektorov každý deň uplatňujú trpezlivosť, vštepujú nádej a zasievajú spoluzodpovednosť. A presne takýto bol sv. Jozef - vždy kreatívne ochraňoval svoju rodinu a poctivo pracoval. Pomocou Plyšového svätého Jozefa to chceme aj my vysvetliť našim deťom. A možno sa nám jeho príkladom podarí povzbudiť aj dospelákov vyčerpaných pandémiou.

Naše prostriedky sme však už tento rok použili na výrobu Plyšového Ježiška, ktorý bol opäť vypredaný. Na výrobu Plyšového svätého Jozefa nám zostala už len polovica potrebnej sumy. 

Crowdfunding nám pomôže pokryť zostávajúcu polovicu výrobných nákladov na Plyšového svätého JozefaBudeme môcť dokončiť výrobu Plyšového svätého Jozefa tento rok a inšpirovať tak deti aj dospelých príkladom svätého Jozefa, muža, ktorý si prešiel mnohými krízami a dokázal ich prekonať.

Ako bude Plyšový svätý Jozef vyzerať?

Máme už hotový dizajn a pracujeme na prototype. Plyšový svätý Jozef má 30 cm, je vyrobený z extra jemného plyšu a vlasy má z priadze. Na hrudi má vyšité horiace srdce obkolesené bielymi ružami ako symbol veľkej lásky sv. Jozefa k Bohu a jeho čistoty. Plyšový svätý Jozef drží tesársky uholník ako symbol poctivej práce. Jeho vlasy majú bledší odtieň ako vlasy Plyšového Ježiška. Má na sebe odkaz pre obdarovaného v angličtine: „Svätý Jozef, oroduj za..."

Plyšového svätého Jozefa vyrobíme v súlade s Európskym štandardom EN71, tak ako všetky naše figúrky, a podstúpi testy pre bezpečnosť hračiek. Vekové odporúčanie bude mať 3+.

Náš príbeh 

Naše deti dostávali v období roku 2017 veľa zvláštnych plyšákov. Ružové slony a žlté chobotnice vytvárali nezvyčajný zverinec v našej detskej izbe. Ako rodičia sme sa zhodli, že jediná vec z plyšu, ktorú deťom kúpime, bude postava Ježiša na objímanie pri zaspávaní. Sme veriaci a k živej viere v Boha sa deti snažíme viesť od malička. Na Slovensku ani v okolí sme žiaden podobný produkt nenašli a rozhodli sme sa, že si ho sami vytvoríme. Takmer rok sme hľadali vhodného partnera na výrobu, pripravovali sme dizajn a testovali vzorky. V roku 2017 sme začali Plyšovým Ježiškom a neskôr do rodiny biblických plyšových figúrok pribudla Plyšová Panna Mária a Plyšový Anjel Strážca. Vyrobili sme ich pre naše 3 deti a ponúkli do sveta, kde si našli svojich zákazníkov - deti, mladých, rodičov, duchovných či katechétov v 9 krajinách Európy, vrátane Slovenska a Česka. Ku dnešnému dňu sme predali už 7000 figúrok. Naše figúrky sa využívajú pri modlitbe detí, pri zaspávaní, pri hre či ako didaktická pomôcka. 

Proces výroby každej figúrky

Na začiatku si prejdeme s deťmi a priateľmi naše predstavy. Vytvoríme prvý náčrt a prevedieme ho do grafického dizajnu. Náš partner v Číne vyrobí prvý prototyp, ktorý upravujeme dovtedy, kým nie sme úplne spokojní. Potom nasleduje samotná výroba so všetkým adrenalínom, ktorý k nej patrí. Minulý rok sme pátrali po špecifickom druhu priadze dva týždne. Nasledujú testy bezpečnosti pre deti. Keď sa výroba skončí, vždy si figúrky skontrolujeme a dovezieme do Európy. 

Prečo vyrábame v Číne? Je to výsledok dlhého hľadania, keďže chceme ponúkať cenovo dostupné produkty vo vysokej kvalite. Náš partner pre výrobu sídli blízko Šanghaja vo východnej Číne a úspešne prešiel sociálnym auditom BSCI, ktorý potvrdzuje dobré pracovné podmienky zamestnancov. Jeho zamestnanci sú neuveriteľne zruční, hlavne pri vyšívaní. 

Máme tiež výbornú skúsenosť s našimi lokálnymi kreatívcami. Bez našich šikovných slovenských dizajnérov, marketérov a produktovej fotografky by sme to určite nedotiahli až sem.

Nenechávame si všetko pre seba 

Predajom našich hračiek chceme prispieť aj charitám. Zaviazali sme sa darovať 1 euro za každú hračku predanú prostredníctvom Pápežských misijných diel Rakúsko týmto Pápežským misijným dielam. Tiež podporujeme ďalšie nadácie zaoberajúce sa ochranou ohrozených kresťanov, detí, mladých a rodín. 

 

Ako to bude s odmenami?

Pokiaľ s vašou pomocou vyzbierame na HITHIT požadovanú sumu, ihneď začneme s výrobou Plyšového svätého Jozefa, ktorý by mal doraziť v lete 2021. Vaše odmeny vám teda prídu v lete 2021.  

Pokiaľ požadovanú sumu nevyzbierame, HITHIT vám vráti celú čiastku ktorou ste nám chceli prispieť. 

Ďakujeme vám za podporu pri výrobe Plyšového svätého Jozefa! ❤️

Prvá vzorka Plyšového svätého Jozefa je tu! 

Aktuality

19.3.2021 Prvý prototyp je tu!/The First Prototype is Here!

Predstavujeme Vám prvý prototyp Plyšového svätého Jozefa. Páči sa Vám? Nám sa páči veľmi, ale vy ste tí ktorí rozhodujú. ENG: Let us introduce the first prototype of Plush Saint Joseph. Do you like it? We must say, we are satisfied but it is you who decide. 

Více

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 29 Dobrý pocit

  Chcete nás podporiť bez toho, aby ste čakali nejakú odmenu? To je od váš veľmi pekné. Posielame vám veľké ĎAKUJEM!

  Výšku podpory môžte pri patbe ľubovoľne zmeniť. 

   

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  129,23 Kč
  (5 €)
 • 0 Poštovné do krajín mimo Slovenska a Česka

  Poštovné do krajín mimo Slovenska a Česka.

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  155,07 Kč
  (6 €)
 • 5 Osobné poďakovanie

  Páči sa vám náš nápad a chcete ho podporiť?

  Ako znak našej vďaky vám radi menovite poďakujeme na našich sieťach. 

  Prosím napíšte vaše meno do poznámky.

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  258,45 Kč
  (10 €)
 • 3 Knižka Hravé katechézy a osobné poďakovanie

  Chcete nás podporiť a ste čitateľský typ? To je skvelé, táto odmena je pre vás. 

  Vydali sme knižku 17tich katechéz s ktorou deti s vašou pomocou hravou formou spoznávajú Sväté písmo a Pána Ježiša. 

  Ako znak našej vďaky vám tiež radi menovite poďakujeme na našich sieťach, preto prosím napíšte do poznámky vaše meno.

  Poštovné na SR a ČR je v cene. 

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  387,68 Kč
  (15 €)
 • 10 Poukážka na nákup v našom internetovom obchodíku

  Chcete nás podporiť, ale nehodí sa vám žiadna z tu ponúkaných odmien?

  Samozrejme, nech sa páči, ako odmenu si môžte vybrať poukážku na nákup v našom internetovom obchodíku. Poukážku vám pošleme na váš email. 

  Hodnotu poukážky môžte ľubovoľne zmeniť. 

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  516,90 Kč
  (20 €)
 • 26 Plyšový svätý Jozef

  Plyšový svätý Jozef v mimoriadnom "Roku svätého Jozefa" je tá pravá plyšová figúrka pre vaše dieťa. Povedzte s jeho pomocou svojmu dieťatu, že sa vždy oplatilo a a oplatí byť pracovitý, starostlivý a odvážny. Toto je cesta ku svätosti.

  Veľmi ďakujeme za vašu podporu. 

  Poštovné na SR a ČR je v cene. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  568,59 Kč
  (22 €)
 • 18 Plyšový svätý Jozef a akákoľvek iná biblická plyšová figúrka od Mercy Toys

  Priali by ste si Plyšového svätého Jozefa a tiež akúkoľvek jednu inú biblickú plyšovú figúrku od nás? Veľmi sa tešíme a ďakujeme.

  Prosím napíšte do poznámky o akú ďalšiu plyšovú figúrku máte záujem. Ponúkame vám Plyšového Ježiška, Plyšovú Pannu Máriu alebo Plyšového Anjela Strážcu.

  Poštovné na SR a ČR je v cene. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 007,96 Kč
  (39 €)
 • 7 2 figúrky Plyšového svätého Jozefa

  Nestačí vám jedna, ale prajete si ako odmenu hneď 2 figúrky Plyšového svätého Jozefa?

  Ďakujeme vám za vašu podporu.

  Poštovné na SR a ČR je v cene. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 007,96 Kč
  (39 €)
 • 11 Plyšový svätý Jozef a akékoľvek 2 iné biblické plyšové figúrky od Mercy Toys

  Páči sa vám náš nápad a chcete obdarovať našimi figúrkami aj iných? 

  Ďakujeme za vašu podporu. Odmenu vám pošleme hneď ako dokončíme výrobu Plyšového svätého Jozefa.

  Prosím napíšte do poznámky o aké ďalšie 2 plyšové figúrky máte záujem. Ponúkame vám  Plyšového Ježiška, Plyšovú Pannu Máriu alebo Plyšového Anjela Strážcu.

  Poštovné na SR a ČR je v cene. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 421,48 Kč
  (55 €)
 • 3 Set 4 biblických plyšových figúrok

  Inšpirovali sme vás a chcete deti učiť o viere ešte viac? Táto odmena je pre vás!

  Hneď ako vyrobíme Plyšového svätého Jozefa, pošleme vám ho spolu s Plyšovým Ježiškom, Plyšovou Pannou Máriou a Plyšovým Anjelom Strážcom

  Poštovné na SR a ČR je v cene. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 783,31 Kč
  (69 €)
 • 10 Kompletný katechetický set - 4 plyšové figúrky a knižka Hravé katechézy

  Chcete mať kompletný set našich biblických plyšových figúrok aj s knižkou? Ďakujeme vám veľmi za vašu podporu.

  Hneď ako vyrobíme Plyšového svätého Jozefa, pošleme vám ho spolu s  Plyšovým Ježiškom, Plyšovou Pannou Máriou, Plyšovým Anjelom Strážcom a našou rodinnou knižkou Hravé katechézy. Knižka obsahuje 17 katechéz pomocou ktorých budete s deťmi kreatívne spoznávať Sväté písmo a Pána Ježiša. 

  Poštovné na SR a ČR je v cene. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 938,38 Kč
  (75 €)
 • 1 10 figúrok Plyšového svätého Jozefa

  Chytil vás náš nápad za srdce a chcete darovať Plyšového svätého Jozefa viacerým ľuďom? To je skvelé. Ďakujeme vám za vašu podporu.

  Ušetríte 20 % oproti bežnej predajnej cene. 

  Poštovné na SR a ČR je v cene. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  4 781,33 Kč
  (185 €)
 • 2 z 2 Konzultácia o výrobe plyšových hračiek v zahraničí

  Máte veľa nápadov a chcete začať vyrábať plyšové hračky, ale neviete kde začať a ako pokračovať? Chcete sa dozvedieť o tejto téme viac?

  Náš rodinný tím - nebojácny headhunter a kreatívna právnička sú vám k službám. Zoberiem vás na koláčik (keď to už bude možné), zodpovieme všetky vaše otázky a poštuchneme vás správnym smerom. 

  Miesto: Bratislava. Doprava do Bratislavy nie je zahrnutá. Dátum stretnutia si dohodneme podľa vašich a našich časových možností.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  7 753,50 Kč
  (300 €)
 • 2 20 figúrok Plyšového svätého Jozefa

  Chcete podporiť náš nápad a darovať Plyšového svätého Jozefa každému koho stretnete? Sme neskutočne šťastní a ďakujeme za vašu podporu.

  Ušetríte 24 % oproti bežnej predajnej cene. 

  Poštovné na SR a ČR je v cene. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  9 045,75 Kč
  (350 €)