Urobme psíkom Vianoce s kalendármi Z Kanady do Argentíny

Sme cyklocestovatelia a fotografi a prostredníctvom kalendárov s fotkami z cyklocesty "Z Kanady do Argentíny" chceme pomôcť záchranným združeniam pre zvieratá - Československý kastračný program, OZ Strážni anjeli a Hafkáči OZ.

 • Náš cykloteam pred sopkou Chimborazo v Ekvádore

 • Zachránené šteniatko Paz v Bolívii u veterinára

 • Zachránené mačiatko Bici s nami chvíľu cestovalo

 • Fenka Chiqui v Hondurase, po zrážke s autom

 • Šteniatko z ulice v Guatemale

 • Záber z kalendára: Cézar na Tomášovom bicykli

 • Záber z kalendára: Ekvádorské dievčatká

 • Záber z kaledára: Národný park Huascarán v Peru

 • Záber z kalendára: Pobrežie Čile dronom

 • Veľkoformát 1

 • Veľkoformát 2

 • Veľkoformát 3

 • Veľkoformát 4

 • Veľkoformát 5

 • Veľkoformát 6

 • Veľkoformát 7

 • Veľkoformát 8

 • Veľkoformát 9

 • Veľkoformát 10

27 348 Kč
vybráno z 103 200 Kč

26%

26% splněno

61 lidí přispělo

Komunita, Fotografie

Zobrazit všechny odměny

Ako sa to začalo

V máji 2017 sme sa vydali na cyklocestu z Kanady do Argentíny. Potrebovali sme v živote zmenu. Naši útulkáči Phoebe a Lolo samozrejme nemohli ostať doma, sme predsa rodina. Takže sme 3 roky a takmer 30 000 kilometrov pedálovali americkými kontinentami. Počas toho sme videli, aký majú pouličné psíky a mačky ťažký život v Latinskej Amerike a priebežne im pomáhali, čo vyústilo do 4 špeciálnych príbehov. 3 zranené psíky z ulice sme zachránili a našli im rodiny - v Guatemale, Hondurase a Bolívii (fotky v galérii kampane) a opustené mačiatko v Peru s nami dokonca 2 týždne cestovalo na bicykli, kým sme našli rodinu aj jemu.

 

Najväčším zázrakom je pre nás Paz, šteniatko zrazené autom v Bolívii, ktoré chceli veterinári aj záchranné združenia utratiť (je to bohužiaľ bežná prax, nemajú prostriedky zachraňovať zranené zvieratá, ledva stíhajú hľadať domovy tým "zdravým"). Paz zabojovala a teraz je z nej pes cykloturista, keďže si ju adoptoval pár z Kolumbie, ktorý s ňou precestoval časť Južnej Ameriky. Zázraky sa dejú, priatelia!

Čo je náš cieľ?

Podporiť 3 záchranné združenia pre zvieratá v ich práci! Na naše fotky z cesty sme dostávali pozitívne ohlasy aj od profesionálnych fotografov a tak sme vymysleli plán. Vytvoríme kalendáre pre rok 2021 a výťažok z kampane na HitHit pôjde na pomoc týmto vybraným záchranným združeniam pre zvieratá. Lebo problémy máme aj tu u nás, nielen v Latinskej Amerike. Ide o Československý kastračný program, OZ Strážni anjeli a OZ Hafkáči. Pozrite si viac o ich práci cez odkazy. Československý kastračný program sa dlhodobo venuje situácii zvierat v osadách, OZ Strážni anjeli pôsobí v Žiari nad Hronom, odkiaľ pochádza aj náš Lolo a OZ Hafkáči je z Považskej Bystrice, kde zachránili z ulice našu Phoebe. 

Detaily

Ako odmenu si môžete vybrať z dvoch formátov kalendárov, pričom každý z nich obsahuje iné fotografie a díva sa na cestu z Kanady do Argentíny z inej perspektívy (niektoré zo záberov nájdete v galérii kampane). V menšom štvorcovom formáte nájdete zážitky z cesty, stretnutia s miestnymi obyvateľmi a vtipné fotografie zcestovaných útulkáčov Phoebe a Lola. Do väčšieho formátu sme zvolili epické výhľady, zábery z dronu a dychberúce scenérie z amerických kontinentov, ktoré by sa vynímali aj ako obrazy na stene. Kalendáre pre nás vyrába firma Kvalitnífotky.cz, ktorá spolupracuje s mnohými slovenskými a českými fotografmi. S ich produktami máme len dobré skúsenosti a tešíme sa, že Vám môžeme ponúknuť skutočne výnimočný kalendár v najlepšej dostupnej kvalite.

... a ešte niečo navyše

Okrem kalendárov v odmenách nájdete aj pozdravy od Phoebe a Lola alebo veľkoformátové fotografie na stenu. Pre tých najodvážnejších sme pripravili aj dve špeciálne dobrodružné odmeny a veríme, že sa nám podarí Vám ukázať čaro cyklocestovania. Ak Vás zaujíma naša cesta bližšie, radi Vám o nej prídeme porozprávať k Vám domov alebo do firmy.

Kto sme?

Ľuba a Tomáš. Dvojica, ktorú už nebavil klasický život a chceli zmenu. Cestovatelia, fotografi, milovníci zvierat a prírody. 

Phoebe a Lolo. Považský stavač a Žiarsky teriér. Momentálne pravdepodobne najviac zcestované slovenské psy.

Poďte do toho, pozrite sa s nami do ďalekých krajín a podporte skvelú prácu Československého kastračného programu, OZ Strážni anjeli a OZ Hafkáči!

Aktuality

11.12.2020 Ďakujeme, priatelia, ale zázrak sa už len ťažko stane...

Ďakujeme všetkým 60, ktorí do toho šli s nami. Chceli sme pomôcť, chceli sme urobiť vianočný zázrak. Bohužiaľ nás bolo príliš málo.... Keď vám Hithit po skončení kampane vráti peniaze na kartu/účet, z ktorého ste platili, prosíme zvážte, či ich nepošlete vybranému útulku vy sami alebo ešte lepšie,…

Více

18.11.2020 Ďakujeme prvým z Vás, ktorí podali pomocnú ruku!

Kampaň má za sebou prvý týždeň, rozbieha sa nám relatívne pomaly a tak Vás všetkých chceme požiadať o pomoc s jej zdieľaním. Len ak sa nám podarí vyzbierať plnú sumu, útulky sa dostanú k peniazom.

Více

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 23 Chcem pomôcť

  Páči sa mi nápad a chcem prispieť len preto, že je super.

  P.S. výška príspevku 3€ je "štartovacia", je možné ho ľubovoľne navýšiť :)

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  77,40 Kč
  (3 €)
 • 7 Pozdrav s vlastnopackovým podpisom od Lola a Phoebe

  Jedna z našich fotografií vo formáte 10x15cm, "opečiatkovaná" od Lola a Phoebe, doručená poštou na Vašu adresu (prosíme uviesť do poznámky). 

  Pokiaľ si želáte špeciálne venovanie, prosíme pripíšte ho k adrese. 

  Doručení odměny: Do měsíce

  129,00 Kč
  (5 €)
 • 4 Veľkoformátová fotografia na stenu 45x30cm

  Vyvolávaná fotografia na matnom prémiovom fotopapieri. Výbrať si môžete z ponuky v galérii kampane (označené Veľkoformát 1-10).

  Poštovné cez Zásielkovňu/Zásilkovnu v cene, preto prosíme uveďte pobočku pre vyzdvihnutie a telefónne čislo do poznámky.

  Doručení odměny: Do měsíce

  232,20 Kč
  (9 €)
 • 13 Kalendár vo formáte 20x20cm

  Menší formát kalendára, kde sme pre Vás pripravili výber fotografií zachycujúcich zážitky z cesty, stretnutia s miestnymi obyvateľmi a vtipné zábery našich útulkáčov Phoebe a Lola.

  Poštovné cez Zásielkovňu/Zásilkovnu v cene, preto prosíme uveďte pobočku pre vyzdvihnutie a telefónne čislo do poznámky.

  Doručení odměny: Do měsíce

  387,00 Kč
  (15 €)
 • 8 Kalendár vo formáte 45x30cm

  Kalendár plný fascinujúcich scenérií Severnej a Južnej Ameriky, ktoré Vám vyrazia dych. Keďže ide o vysokokvalitný fotopapier, môžete si vybrané fotografie aj zarámovať.

  Poštovné cez Zásielkovňu/Zásilkovnu v cene, preto prosíme uveďte pobočku pre vyzdvihnutie a telefónne čislo do poznámky.

  Doručení odměny: Do měsíce

  774,00 Kč
  (30 €)
 • 6 Kalendár dva v jednom

  Páčia sa vám oba kalendáre a neviete si vybrať? Nevadí! Vezmite si oba naraz a nerobte si viac starosti :D

  Poštovné cez Zásielkovňu/Zásilkovnu v cene, preto prosíme uveďte pobočku pre vyzdvihnutie a telefónne čislo do poznámky.

  Doručení odměny: Do měsíce

  1 161,00 Kč
  (45 €)
 • 2 z 2 Poďte s nami bicyklovať - krátka verzia

  Vezmeme Vás na krátky cyklovýlet (dĺžka a obtiažnosť podľa preferencií, časovo zhruba 4-5 hodín), kde si vyskúšate, ako vyzerá cykloturistika a aké je to bicyklovať so psom. 
  Miesto si dohodneme spoločne v rámci SR alebo ČR. Bicykel potrebujete svoj, psy dodáme :).
   

  Doručení odměny: Do půl roku

  3 096,00 Kč
  (120 €)
 • 1 z 1 Rozprávanie o ceste z Kanady do Argentíny u Vás doma/vo firme

  Máme za sebou už niekoľko úspešných prednášok o cykloceste z Kanady do Argentíny (Kolem světa, Horomilfest, Kavárna dobrodruha...) a ponúkame Vám súkromnú prezentáciu s množstvom nádherných záberov a nezabudnuteľných príbehov. 

  Budeme na to potrebovať podľa veľkosti publika buď zabezpečiť projektor alebo pripojenie k poriadnej telke, aby ste si mohli prezentáciu patrične vychutnať.

  Doručení odměny: Do roku

  5 160,00 Kč
  (200 €)
 • 1 z 1 Víkendová bicyklovačka

  Po troch rokoch na ceste máme množstvo skúseností, ktoré nám uľahčujú plánovanie trasy, hľadanie vhodného miesta na prespanie, výber terénu atď. Nechajte nás ukázať Vám, ako vyzerá cykloturistika v praxi. Víkend plný dobrodružstva, s nami dvoma a Phoebe a Lolom.
  Bicykel a základnú kempovaciu výbavu potrebujete svoju, zbytok doladíme spoločne. Miesto vyberieme tiež spoločne v rámci SR alebo ČR. 

  Doručení odměny: Do roku

  6 450,00 Kč
  (250 €)