Kino Impulz - druhá kinosála Úsmevu v Košiciach

Znovuotvorené Kino Úsmev už dva a pol roka prináša v Košiciach to najlepšie z filmovej produkcie, premiéry s tvorcami a bohatý kultúrny program. Pre ešte lepšie fungovanie mu však chýba druhá kinosála - Kino Impulz. A práve preto potrebujeme Vašu pomoc!

Autor: Kino Úsmev

 • Plná kinosála Úsmevu pri otvorení

 • Kino Úsmev pred rekonštrukciou

 • Kino Úsmev počas rekonštrukcie

 • Kino Úsmev počas rekonštrukcie

 • Kino Impulz v 90. rokoch

 • Diskusie na balkóne Kina Úsmev

 • Fasáda Kina Úsmev sa využíva počas rôznych akcií

 • Séria prednášok a diskusií o meste a urbanizme

 • Blšák pred Kinom Úsmev

 • Terasa Kina Úsmev po zotmení

 • Typická atmosféra letného Kina Úsmev

 • Kinosála pred premiérou

 • Premiéra filmu ČIARA s tvorcami

 • Tím Kina Úsmev 2018

 • Alternatívne projekcie zahraničných hostí

 • Baby friendly premietania v Kine Úsmev

 • Model nového kina Impulz

 • Kino Úsmev pred rekonštrukciou

 • Autorský plagát od štúdia 436

 • Plátená taška Daruj Úsmevu nový Impulz!

324 030 Kč
vybráno z 272 500 Kč

118%

118% splněno

371 lidí přispělo

Film

Košice, Košický kraj, Slovensko

Zobrazit všechny odměny

Kino Impulz: druhá kinosála Kina Úsmev

Daruj Úsmevu nový Impulz!

Takmer pred troma rokmi sa, hlavne vďaka vám a vašej neutíchajúcej podpore, podarilo občianskemu združeniu Cinefil oživiť chátrajúce a opustené Kino Úsmev. Za tú dobu sme dokázali, že sa o Kino Úsmev a vaše filmové chute vieme svedomito starať a v tejto misii plánujeme pokračovať a vytrvať aj v budúcnosti. Pred nami však stoja mnohé výzvy. Jednou z nich je práve otvorenie druhej kinosály, ktorú potrebujeme ako soľ. Kino Impulz fungovalo ako komorná kultová sála Kina Úsmev už v 90. rokoch a našim snom je obnoviť jej zašlú slávu a vaše početné spomienky na panie uvádzačky, červené sedačky, kávičku, čaj a béčkové filmy - pomôžte nám darovať Úsmevu nový Impulz! 

V Kine Úsmev máme starú a nádhernú 300-miestnu sálu, ktorú s láskou využívame na maximum. Pre potreby premietania v 21. storočí však jedna veľká kinosála nestačí. S jednou kinosálou nie sme schopní poskytnúť divákom dostatočne rôznorodý program a premietať pravidelne napr. artové a indie filmy, kultovky a klubovky, experimentálnejšie formáty, študentské filmy a pod. Za takmer tri roky nášho fungovania sme sa tiež stretli s veľkým záujmom o sprievodný kultúrny program v kine (prednášky, diskusie, čítačky...), ktorý by, v ideálnom prípade, mal bežať paralelne s filmovými projekciami.

Pre budúcnosť kina a radosť jeho divákov je nevyhnutné, aby sme vytvorili ešte jednu kinosálu. Tá nám umožní poskytnúť bohatší program a zabezpečiť väčšiu finančnú udržateľnosť mestského kina a jeho schopnosť prežiť v konkurencii multiplexov. Nemalé náklady na chod, údržbu a opravy sto rokov starej budovy nám čiastočne pomáhajú financovať príjmy z baru kina, investície však nedokážu celkom pokryť.

Čo je Kino Impulz?

Impulz bola kedysi malá, 20-miestna kinosála v Kine Úsmev (hore po schodoch a naľavo od veľkej sály), ktorej červené sedačky a umelé kvety na prekvapivo bielych stenách si ešte možno mnohí pamätajú. Pani uvádzačky v rovnošate vám doniesli čaj či kávu zadarmo. Keď sme však kino v r. 2016 prevzali, táto kinosála už bola len miestnosť bez využiteľného vybavenia. Týmto projektom chceme Kinu Impulz prinavrátiť jeho pôvodnú funkciu a obnoviť jeho zašlú slávu.

Ako bude Impulz vyzerať?

Architekti zerozero, s ktorými spolupracujeme od znovuotvorenia Kina Úsmev (nominácia na Cenu Cezaar 2018 za fasádu a exteriér Kina Úsmev), vytvorili návrh skvelého nového Impulzu.

Kino Impulz bude:

- moderná 20-miestna kinosála

- s pohodlnými sedačkami

- skvelým technologickým vybavením

- pulzujúcimi vesmírnymi stenami

Steny budú perforované a podsvietené, takže budú predstavovať pulzujúceho živočícha, samotné čierne srdce Kina Úsmev. Veríme, že vám, našim divákom, poskytne ešte väčší komfort a intenzívnejší filmový zážitok!


 

Kto sme?

Sme kolektív filmových nadšencov - občianske združenie CINEFIL a od roku 2016 prevádzkujeme Kino Úsmev v Košiciach.

V roku 2012 v Košiciach prestalo fungovať posledné kamenné kino v centre mesta, Kino Úsmev. Populárne kino premietalo od roku 1929 a spomína na rôzne historické aj osobné príbehy. Kinokultúra v Košiciach sa presunula do multiplexov v obchodných centrách. Ako milovníci filmu a klasických kín sme sa s tým nedokázali zmieriť a vypracovali sme projekt Kino Úsmev - Centrum audiovizuálnej kultúry. Projekt v rozpätí 15 rokov navrhoval postupne vytvoriť a prevádzkovať digitalizovanú kinosálu, kaviareň, ateliéry a filmové štúdio. Začali sme dlhé vyjednávanie s vedením mesta Košice o prenájme opusteného Úsmevu a po troch rokoch sa nám v r. 2015 podarilo získať kino od mesta na 15 rokov za symbolický prenájom (1€/ročne) s tým, že sme sa zaviazali Kino Úsmev zrekonštruovať a premeniť ho na plánované Centrum audiovizuálnej kultúry.

V júni 2016 sme v Úsmeve spustili dennú prevádzku s rekonštruovanou kaviarňou a digitalizovanou kinosálou a postupne krok za krokom napĺňame náš (a váš) sen o kine. Okolo kina sa vznáša veľmi silná aura podpory od verejnosti, divákov a štamgastov, Úsmev sa stal našim malým centrom Košíc.

Pomôž nám a

DARUJ ÚSMEVU NOVÝ IMPULZ!

Aktuality

13.12.2018 Nové odmeny od našich najobľúbenejších street food stánkov!

Sme veľmi radi, že naše street foodové stálice pred kinom - Robin Street Food a Smile street food - sa zapojili do crowdfundingu! Venovali nám burgre a hotdogy a tak sa aj s ich pomocou môžeme pustiť do rekonštrukcie wciek v Kine Úsmev! Ak máte známych, ktorí majú radi street food neváhajte a…

Více

7.12.2018 100% a ideme ďalej!

Milí priatelia a podporovatelia Kina Úsmev! Za 15 dní sa nám s Vašou pomocou podarilo darovať Úsmevu Nový Impulz - druhú kinosálu, ktorá bude od apríla prisipievať k väčšej pestrosti programu v Úsmeve! Keďže nám do konca kampane zostáva ešte 11 dní, rozhodli sme sa, že si spolu stanovíme nový cieľ…

Více

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 74 DIKY!

  Tak ty si ozajstný filantrop! Podporíš a nič za to nechceš. Ale my ti aj tak poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.

  Určite ti však odporúčame vybrať si ešte nejakú skvelú odmenu! :)

  Doručení odměny: Do měsíce

  136,25 Kč
  (5 €)
 • 16 z 20 SMILE S IMPULZOM!

  Smile je úsmevný stánok pred, kde si s úsmevom môžete vychutnať najmä Vaše obľúbené burgre (úplne objektívne najlepšie v Košiciach), počas letnej sezóny pred Kinom Úsmev.

  Smile Street Food sa rozhodol podporiť náš crowdfunding a venovať nám 20 Smile Burger menu pre Vás!

  Táto odmena obsahuje:
  1x Smile Burger menu (burger, hranolky, nápoj)

  Ilustračná foto

  Doručení odměny: Do roku

  245,25 Kč
  (9 €)
 • 54 z 120 KOLCUN PRE IMPULZ

  Prechádzka s výkladom legendárneho košického sprievodcu Milana Kolcuna po starých košických kinách. Prechádzku zavŕšime v Kine Úsmev, kde si budeš môcť pozrieť zrekonštruovaný Impulz v plnej kráse a nakuknúť do premietacej kabíny.

  *Prechádzka sa uskutoční ako sprievodné podujatie tesne po otvorení Kina Impulz, v apríli 2019. Presný dátum ti zašleme najneskôr mesiac vopred!

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.

  Doručení odměny: Do půl roku

  272,50 Kč
  (10 €)
 • 13 z 20 ROBIN PRE IMPULZ

  Mmmmm Hot dog. Horúci pes, Robin, Robin je pes, Robin Street Food. Pouličný pes, ktorého môžeš zjesť. Ale nie je to naozajstný pes.

  Robin Street Food stál už tretím rokom počas letnej sezóny pred Kinom Úsmev a jeho nápaidté hot dogy Vám chutia stále viac! Preto sa pes Robin rozhodol venovať Impulzu 20x2 hotdogov ako odmenu v crowdfundingu a pevne verí, že sa na otvorení Impulzu poriadne prejete a postavíte pevný základ hotdogovej sezóne.

  T'áto odmena obsahuje: 
  2x hot dog Robinček

  Ilustračná foto

  Doručení odměny: Do roku

  272,50 Kč
  (10 €)
 • 45 IMPULZÍVNY PLAGÁT

  Autorský plagát s neónovým vizuálom Kina Impulz od grafického štúdia 436, ktorý si určite nájde svoje miesto v tvojom byte či kancli!

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.

  *Cena odmeny nezahŕňa poštovné, ak si želáš balíček doručiť na tvoju adresu, pripočítaj k odmene v druhom kroku 2 eurá.

  *Bezplatne je možný osobný odber odmeny na pokladni Kina Úsmev v otváracích hodinách od 19.12. 

  Doručení odměny: Do měsíce

  327,00 Kč
  (12 €)
 • 44 IMPULZÍVNA TAŠKA

  Plátenky! Náš obľúbený kus oblečenia, módny doplnok, priateľ  v núdzi (len nie do dažďa). Pláteniek nikdy nie je dosť a vždy potrebuješ ďalšiu. Tvoj vlčí zrak na každom trhu, konferencii či festivale premeriava vešiaky, materiály a vzory nových a nových pláteniek! Kúp si našu jedinečnú plátenku s logom Kina Impulz a dáš jasne najavo kam patríš a aký/á si sexy!

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.

  *Cena odmeny nezahŕňa poštovné, ak si želáš balíček doručiť na tvoju adresu, pripočítaj k odmene v druhom kroku 2 eurá.

  *Bezplatne je možný osobný odber odmeny na pokladni Kina Úsmev v otváracích hodinách od 19.12. 

  Doručení odměny: Do měsíce

  463,25 Kč
  (17 €)
 • 255 z 300 IMPULZ OPENING FIESTA!

  Ahoj, párty zviera! Si na správnej odmene. Kupuješ si vstupenku na párty roka, otvorenie nového a moderného Impulzu! Počas tejto párty bude uzatvorené celé Kino Úsmev len pre majiteľov vstupeniek a môžete sa tešiť na hudobný a filmový program vo všetkých priestoroch.

  Táto odmena obsahuje:
  -vstup na párty pre jednu osobu
  -welcome drink
  -špeciálny program (filmy, DJs)

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.
   

  Doručení odměny: Do půl roku

  545,00 Kč
  (20 €)
 • 18 PLAGÁT + TAŠKA

  Týmto darčekovým kombom jednoznačne potešíš niekoho pod vianočným stromčekom (alebo napríklad aj seba). Autorský plagát a plátenka v neónovom dizajne od štúdia 436 sú jedným z najoriginálnejších darčekov tejto sezóny (odporúča 10 z 10 zamestnancov Kina Úsmev).

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.

  *Cena odmeny nezahŕňa poštovné, ak si želáš balíček doručiť na tvoju adresu, pripočítaj k odmene v druhom kroku 2 eurá.

  *Bezplatne je možný osobný odber odmeny na pokladni Kina Úsmev v otváracích hodinách od 19.12. 

  Doručení odměny: Do měsíce

  790,25 Kč
  (29 €)
 • Vyprodáno!! IMPULZ ARTFILM!

  Táto odmena je pre naozajstných cinefilov! Kúpou tejto odmeny nie len priamo podporíš rekonštrukciu tvojho budúceho najobľúbenejšieho kina Impulz, ale zároveň dostaneš cinepass na celý festival Art Film Fest Košice, ktorý sa koná každoročne v júni v Košiciach (aj u nás v Kine Úsmev).

  T'áto odmena obsahuje:
  -1x plný Cinepass na všetky filmy počas celého festivalu Art Film Fest Košice

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.

  Doručení odměny: Do půl roku

  953,75 Kč
  (35 €)
 • 5 z 20 IMPULZ ROMANTIK!

  Odmena nie len pre páriky! Zober svoju najbližšiu osobu na impulzívny a úsmevný večer do kina :) Cena zahŕňa: vstupenky pre dvoch na ľubovoľný film, fľašu vínka, pochutiny a hrejivý pocit. 

  Táto odmena obsahuje:
  -2x vstup do kina na ľubovoľný film
  -1x fľaša vína podľa vlastného výberu
  -pochutiny pre 2 osoby

  Odmenu je možné si uplatniť už počas vianočných sviatkov v Kine Úsmev, alebo si môžete počkať na vynovené kino Impulz.

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.

  Doručení odměny: Do měsíce

  1 226,25 Kč
  (45 €)
 • 11 z 20 IMPULZ ZLATO!

  Impulz ZLATO! je krycí názov pre ozajstného milovníka budúceho kina Impulz, kde sa filmový program bude sústrediť na artovejšie a indie filmy, ktoré si vychutnáš v pohodlnej a komornej atmosfére. Názov ZLATO! je odvodený od "Gold Member", "VIP Gold Class" a nim podobných pomenovaní naozaj dôležitých vernostných kartičiek. Buď ZLATO! a staň sa jedným z najdôležitejších divákov kina Impulz :)

  Táto odmena obsahuje:
  -1x celoročná permanentka na ľubovoľné filmy v kine Impulz (Je to neprenosná, celoročná zľava, ktorá sa týka len filmových premietaní a platí pre 1 osobu, držiteľa karty)
  -1x celoročná zľava na vstupenky do Kina Úsmev v hodnote 20%
  -1x celoročná zľava na bare v hodnote 10%
  -1x vstup na otváraciu fiestu kina Impulz
  -celoročné pravidelné info, pozvánky a iné formy rozmaznávania

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.

  Doručení odměny: Do půl roku

  2 725,00 Kč
  (100 €)
 • 14 z 20 ÚSMEV ZLATO!

  Keď chceš byť zlato Úsmevu, odporúčame ti neprehliadnuť túto odmenu! Dostane ťa tam, kde ťa bežný lístok nedostane a budeš patriť medzi VIP VIPs nášho malého mestského kinečka. 

  Táto odmena obsahuje:
  -1x celoročná permanentka na ľubovoľné filmy v Kine Úsmev (Je to neprenosná, celoročná zľava, ktorá sa týka len filmových premietaní a platí pre 1 osobu, držiteľa karty)
  -1x celoročná zľava na vstupenky do kina Impulz v hodnote 20%
  -1x celoročná zľava na bare v hodnote 10%
  -1x vstup na otváraciu fiestu kina Impulz
  -celoročné pravidelné info, pozvánky a iné formy rozmaznávania

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.

  Doručení odměny: Do měsíce

  4 087,50 Kč
  (150 €)
 • 14 z 15 IMPULZ PRIVATE!

  Cena pre partie - ale pozor -  v obmedzenom počte! Konečne sa ti môže splniť sen mať celé kino len pre seba! Narodeniny, veľmi drahé rande, párty alebo proste len príjemne strávený večer v kruhu priateľov. Poskladajte sa s kamošmi a môžete si pozrieť ľubovoľný film v jedinečnej atmosfére zrekonštruovaného Impulzu.

  Táto odmena obsahuje:
  -1x súkromné premietanie vami vybraného filmu v kine Impulz (kapacita 20 osôb) po dobu maximálne 2,5 hodiny
  -welcome drink podľa dohody

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.

  Doručení odměny: Do půl roku

  5 450,00 Kč
  (200 €)
 • 7 z 9 IMPULZ PATRÓN (JEDNOTLIVCI)

  Adoptuj si sedačku v kine Impulz! Sedačka bude jeden rok niesť tvoje meno na zlatej tabličke a ty sa budeš môčt pochválť svojim najbližším.

  Táto odmena obsahuje
  -1x nezameniteľnú plaketu/označenie sedadla s tvojim vlastným menom
  -1x celoročnú 20% zľavu na vstupenky do kina Impulz a Kina Úsmev
  -1x vstup na otváraciu fiestu kina Impulz
  -celoročné novinky, pozvánky, zľavy a iné formy rozmaznávania

  Okrem toho ti poďakujeme na plátne pred každým filmom v Úsmeve aj v Impulze + uvedieme na webe Kina Úsmev.
   

  Doručení odměny: Do půl roku

  5 450,00 Kč
  (200 €)
 • 4 z 7 IMPULZ PATRÓN (FIRMY)

  V rámci odmien sme mysleli aj na firmy ako samostatných donorov. Adoptujte si sedačku v kine Impulz a vizibilitu máte zaručenú!

  Táto odmena obsahuje:
  -1x nezameniteľnú plaketu/označenie sedadla s názvom vašej firmy
  -reklama na plátne Kina Úsmev + Impulz na 6 mesiacov
  -2x vstup na otváraciu fiestu kina Impulz
  -uvádzanie loga firmy na reklamných materiáloch a na webe
  -rôzne akcie a zľavy na reklamu a prenájom v kine Impulz a Úsmev počas celého roka 
   

  Doručení odměny: Do půl roku

  13 625,00 Kč
  (500 €)
 • 10 z 10 IMPULZ RENT

  Veľmi jednoduchá odmena - prenajmite si futuristický interér Kina Impulz na firemnú akciu!

  Táto odmena obsahuje:
  -1x celodenný prenájom kina Impulz pre vašu firmu

  Doručení odměny: Do půl roku

  13 625,00 Kč
  (500 €)
 • 1 z 3 IMPULZ PATRÓN ULTIMATE

  Najvyššia možná odmena v našom rebríčku, určená pre firmy (ale aj pre jednotlivcov). V tomto balíčku máte všetky benefity, ktoré poskytujeme firmám.

  Táto odmena obsahuje:
  -1x nezameniteľnú plaketu/označenie sedadla s názvom vašej firmy
  -1x prenájom Kina Impulz na firemnú akciu
  -reklama v Kine Impulz a Kine Úsmev na 6 mesiacov
  -2x pozvánka na otváraciu fiestu Impulzu

  Doručení odměny: Do půl roku

  27 250,00 Kč
  (1 000 €)