Dorka bags - Tašky, ktoré majú príbeh

S Dorka bags sa začína nový príbeh pre ženu, je ďalšou šancou pre banner. Kúpou tašky pomáhate osamelým matkám v núdzi, zlepšujete ich pracovné prostredie a recyklujete už nepoužiteľný materiál. Buďte aj Vy súčasťou príbehu tašiek Dorka bags!

 • Centrum Dorka Košice - miesto vzniku Dorka bags

 • Šikovná mama v dielni Dorka bags

 • Šikovná mama v dielni Dorka bags

 • Šikovná mama v dielni Dorka bags

 • Pomocník na šitie Dorka bags

 • Dorka bags - banner - rôzne farby, rôzne vzory

 • Dorka bags - mešovina - rôzne farby, rôzne vzory

 • Dorka bags - banner - rôzne farby, rôzne vzory

 • Dorka bags - mešovina - rôzne farby, rôzne vzory

 • Dorka bags - banner - rôzne farby, rôzne vzory

8 534 Kč
vybráno z 77 580 Kč

11%

11% splněno

16 lidí přispělo

Komunita, Móda

Slovensko

Zobrazit všechny odměny

Ako sa to začalo

V jeden pekný jarný  deň nás navštívil riaditeľ agentúry Creative Pro Košice a doniesol banner, o ktorom tvrdil, že z neho bude taška. Vzhľadom na to, že sme mali šijaciu dielňu a šili sme už kde čo, aj tak sme sa na neho neveriacky pozreli. Prešiel mesiac a ukázalo sa, že pán riaditeľ mal pravdu! Z prineseného banneru sa podarilo ušiť 3 tašky, ktoré vôbec neboli škaredé. Odvtedy rukami našich žien prešlo mnoho bannerov z ešte väčšieho množstva kampaní a eventových podujatí. Výsledkom je viac ako 4 500 ušitých tašiek pre jednotlivcov, firmy a našich podporovateľov, ktoré pomohli viac ako 20 matkám a ich deťom.

Čo je náš cieľ?

Hlavná myšlienka nášho projektu je spájať ekologické a sociálne myslenie. Našim cieľom je šíriť osvetu medzi reklamnými agentúrami, aby svoje banneri, ktoré už doslúžili svojmu cieľu nevyhodili, ale ďalej využili na ďalšie použitie. Z týchto bannerov sa dajú vyrobiť rozmanité tašky, obaly na mobil či obálky na vrátne balíky z e-shopov. Získané zdroje z predaja týchto rozmanitých tašiek či obalov Dorka bags použijeme pre sociálne slabšie rodiny, ktoré žijú v našich centrách alebo rodiny, ktorým pomáhame mimo centier (potravinová a hygienická pomoc, príspevok na úhradu životných nákladov, platby za krúžky pre deti, pomôcky pre starostlivosť o dieťa, apod.). Nie len že ženám - matkám z nášho centra umožňujeme získať dodatočné finančné prostriedky na zlepšenie ich živobytia, radi by sme im zabezpečili aj profesionálne kvalitnejšie pracovné prostredie, a to zakúpením priemyselných šijacích strojov určeným na šitie tvrdších materiálov akým je banner, vhodné pracovné stoličky a iné potrebné nástroje na skvalitnenie samotnej výroby tašiek či iných výrobkov pod značkou Dorka bags.

Detaily

V centrách DORKA na celom Slovensku ponúkame bezpečný domov, ochranu a sociálnu pomoc najmä ohrozeným rodinám s deťmi. Prevažnú časť tvoria práve osamelé mamky s deťmi, ktoré majú obmedzené pracovné možnosti práve tým, že majú deti v nízkom veku prípadne sa starajú o viacero detí naraz. Bežné pracovné príležitosti na aktuálnom pracovnom trhu na východnom Slovensku nereflektujú ich osobnú situáciu. Práca na 8 - 12 hodín denne v zmenových prevádzkach je pre nich nemožná. Z našich skúseností vyplynulo, že je nevyhnutné vytvoriť pre nich pracovné príležitosti tak, aby mohli vo svojom čase, kedy majú deti v školách a škôlkach, mať taký spôsob obživy, kde si vlastnými rukami zarobia potrebné prostriedky na dôstojnú starostlivosť o svoje deti. A tak sme po intenzívnom uvažovaní v spolupráci s  eventovou agentúrou Creative Pro Košice našli efektívny spôsob vytvorenia pracovných príležitosti pre naše ženy - matky priamo v priestoroch krízového centra v Košiciach pod názvom Dorka bag - Taška, ktorá má príbeh.

... a ešte niečo navyše

Nie je to taška z prepravného kontajnera z Číny. Je to taška, ktorú ušila mamička z nášho centra pre vás, ale aj pre svoje deti , aby sa mali lepšie!

Kto sme?

Organizácia Úsmev ako dar je občianskym združením pôsobiacim v sociálnej oblasti v rôznych regiónoch Slovenska už vyše 30 rokov. Sme organizácia, ktorá sa snaží pomáhať rodinám v núdzi, osamelým matkám s deťmi, mladým dospelým po odchode z detského domova a v neposlednom rade zabraňujeme tomu, aby sa deti ocitli v detskom domove. Zriadili sme centra pre pomoc týmto cieľovým skupinám  v Bratislave, Zvolene, Ružomberku, Prešove, v Jasove okr. Košice a na 2 miestach v samotných Košiciach. Centrum DORKA je unikátne zariadenie, ktoré umožňuje prijať rodinu ako celok, pracuje so širšou rodinou a rieši komplexne sociálnu situáciu. Slúži občanom, ktorí chcú svoju situáciu zmeniť, pracovať na zmene a sú ochotní dodržiavať pravidlá, ktoré sú nevyhnutné pre zmenu ich životnej situácie, t. j. pracovať, zbaviť sa všetkých závislostí a vytvoriť vo svojej rodine vhodné prostredie pre rozvoj ich detí. Celkovo pomáhame viac ako 350 ľuďom a stále zvyšujeme kapacity, lebo sociálna a bytová situácia na Slovensku si to vyžaduje. V našich centrách kladieme dôraz na aktívne zapojenie sa klientov do riešenia svojej zložitej životnej situácie. Vedieme klientov k zodpovednosti k práci a v starostlivosti o deti. Chceme, aby napredovali a neboli závislí na pomoci iných. Preto sme vytvorili šijacie dielne, kde si pod odborným dohľadom osvoja pracovné návyky, aby sa násladne vedeli uplatniť na trhu práce.

Prečo to robíme?

Robíme to preto, aby sme zachránili našu planétu a prispeli k ekologickému využitiu reklamnej banneroviny. Chceme taktiež pomáhať našim klientom, aby sa mohli naštartovať do života a byť sebestační a nezavislí na pomoci iných. Je to veľmi náročný proces, ktorý však už žne svoje prvé úspechy. Naším cieľom je aj upozorniť na problematiku matiek samoživiteliek a poukazať na to, čo všetko život takejto mamky obnáša!

Aktuality

28.5.2019 Príbeh tašky z videa

Príbehy bannerov - materiálov, ktoré k nám do dielne prichádzajú sa rôznia, tak ako sa rôznia príbehy žien matiek, ktoré tašky Dorka bags šijú. Reklamné banneri sú veľmi často používané na propagáciu rôznych podujatí, produktov, myšlienok. Odlišujú sa vzhľadom, farbami, veľkosťou, no v jednom sú…

Více

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 49 z 50 Pošli ďalej!

  Pohľadnica, ktorou môžete šíriť myšlienku projektu Dorka bags k svojim priateľom a známym.

  - poštovné v cene

  Doručení odměny: Do měsíce

  129,30 Kč
  (5 €)
 • 3 Dorka bag - desiatová

  Taška malých rozmerov ideálna na prenos Vášho obedára s chutným obedom.

  - materiál: banner/mešovina, rúčka z lana
  - rozmer: cca 35 x 25 x 10 cm
  - poštovné v cene
  - do poznámky uveďte, či chcete tašku vyrobenú z banneru alebo z mešoviny
   

  Doručení odměny: Do měsíce

  258,60 Kč
  (10 €)
 • 7 Dorka bag - banner

  Taška vyrobená z hrubého banneru bez perforácie vhodná ako nákupná či plážová taška. 

  - materiál: banner, rúčka z lana
  - rozmer: cca 55 x 30 x 12 cm
  - poštovné v cene
   

  Doručení odměny: Do měsíce

  387,90 Kč
  (15 €)
 • 1 Dorka bag - mešovina

  Taška vyrobená z perforovaného banneru tvz. mešovina vhodná ako plážová taška.

  - materiál: mešovina, rúčka z lana
  - rozmer: cca 55 x 30 x 12 cm
  - poštovné v cene
   

  Doručení odměny: Do měsíce

  387,90 Kč
  (15 €)
 • 0 Darčekový poukaz Dorka bags

  Obdaruj niekoho taškou Dorka bags (1 ks).

  - darčekový poukaz zaslaný prostredníctvom emailu
  - do poznámky uviesť: meno obdarovaného, materiál, z ktorého má byť taška ušitá (banner alebo mešovina)
   

  Doručení odměny: Do měsíce

  517,20 Kč
  (20 €)
 • 2 Malé kombo

  Výhodná kúpa dvoch tašiek (1x banner, 1x mešovina).

  - materiál: banner/mešovina, rúčka z lana
  - rozmery: cca 55 x 30 x 12 cm
  - poštovné v cene
   

  Doručení odměny: Do měsíce

  646,50 Kč
  (25 €)
 • 1 Veľké kombo

  Výhodná kúpa 3 tašiek - 1 bannerová, 1 mešovinová a 1 malá mešovinová desiatová taška.

  - materiál: banner/mešovina, rúčka z lana
  - rozmery: cca 55 x 30 x 12 cm (2x), cca 35 x 25 x 10 cm (1x)
  - poštovné v cene
   

  Doručení odměny: Do měsíce

  905,10 Kč
  (35 €)
 • 9 z 10 Spoznaj šijaciu dielňu!

  Návšteva a prehliadka šijacej dielne v Centre Dorka v Košiciach, výber banneru podľa vlastného vkusu a ušitie Dorka bag.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 293,00 Kč
  (50 €)
 • 6 z 6 Vstupenky na koncert Úsmev ako dar

  Zkúpením odmeny získate 2 vstupenky a pozvanie na recepciu na 37. ročník Vianočného benefičného koncertu Úsmev ako dar, ktorý sa bude konať 14. novembra 2019 v Bratislave.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  2 586,00 Kč
  (100 €)