Pomôž nám natočit REMEDY

Staňte sa spolutvorcom dok. filmu, ktorý Vás presvedčí o tom, že aj jednotlivec je schopný významne ovplyvniť svet. REMEDY je príbeh mladých ľudí, ktorí sa vydávajú na cestu loďou do Senegalu, aby priniesli filtre na vodu tým, ktorí ich potrebujú.

Autor: Jakub Šipoš

 • Vzorka vody z dediny Boko

 • Miestna rodina

 • Natáčanie rozhovorov počas prípravnej fázy

 • Jordi & Aisha

 • Pohľad na nádrž s vodou

 • Natáčanie kampane na Azorských ostrovoch

 • Pri testovaní filtra

 • 750ml flaša na vodu s logom People Of Hope

 • Ručná výroba tričiek, ktoré nájdete v odmenách

 • Naše sošky sú naozaj hand-made

11 301 Kč
vybráno z 97 751 Kč

11%

11% splněno

16 lidí přispělo

Film

Senegal

Zobrazit všechny odměny

Príbeh štyroch mladých ľudí, ktorí sa vydávajú na cestu loďou z Kanárskych ostrovov dole do južnej časti Senegalu, aby priniesli jednoduché filtre na vodu tým, ktorí ich potrebujú. Vizuálna mozaika zachytáva útek z konzumnej spoločnosti a proces hľadania zmyslu života v pomoci iným. Ich cesta Vás presvedčí o tom, že aj jednotlivec je schopný významne ovplyvniť svet.

Ako sa to celé začalo

 • Náš príbeh sa začal v roku 2016, keď som sa počas natáčania dokumentárneho "surf-eko" filmu Nine Islands zoznámil s Jordim. Natáčali sme na jednom z najčarovnejších miest na Azorský ostrovoch. Jordi predstavoval presne to, čo si každý filmár praje - bol ochotný stávať skoro ráno a surfovať za každých podmienok a to všetko pre ten najlepší záber. Takí ľudia sa ťažko hľadajú, preto som mu na rozlúčku zanechal odkaz "ozvi sa mi, keď budeš mať nejakú šialenú myšlienku, ktorú by som mohol nafilmovať". O pár mesiacov neskôr som si otvoril od neho mail, v ktorom mi napísal, že chce ísť do Afriky a priniesť tam filtre na vodu. Pýtal sa či sa nechcem pridať. Vtedy sa začal plniť môj sen. Už od tej doby, keď som začal študovať fotografiu na strednej škole som veril, že sa dá spojiť to čo viem a čím sa živím s niečím naozaj zmysluplným a tak dokázať pomôcť druhým. 

Čo máme v pláne?

 • Natočiť dokumentárny film, ktorý bude svojou výpovednou a estetickou hodnotou inšpirovať ľudí k aktívnemu zapojeniu sa do diania okolo nás a zároveň rozšíri povedomie o vážnom probléme s vodou vo svete.

Detaily

 • Cieľom kampane je zabezpečiť minimálne náklady na produkciu dokumentárneho filmu Remedy. Film je samostatnou súčasťou rozvojového projektu Water for Senegal neziskovej organizácie People of hope. Za organizáciou stoja mladí ľudia, ktorí sa rozhodli využiť svoje vedomosti, energiu a čas a prispieť k riešeniu súčasných problémov vo svete. Myšlienka projektu je prostá - priniesť jednoduché filtre na vodu do oblasti rieky Casamance na juhu Senegalu. Voda v rieke je slaná, takže dedinčania nemôžu vŕtať studne a tým si zabezpečiť prístup k vode. Zbierajú dažďovú vodu v otvorených cisternách počas obdobia dažďov, ktorá na mieste stojí aj niekoľko mesiacov. Špinavá a kontaminovaná voda je hlavnou príčinou vážnych ochorení, najmä detí a tehotných žien.

  Cieľ filmového projektu nespočíva výlučne v dokumentácii rozdávania filtrov v Senegale.  Nepôjde o klasický cestovateľský dokument. Film svojou subjektívnou kamerou, inovatívnym prístupom a inšpiratívnymi príbehmi miestnych ľudí nasmeruje diváka k zamysleniu, sebareflexii a motivuje k aktívnemu zapojeniu sa do deja. Ide o snahu ukázať svetu, že sa oplatí pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú. Dopad projektu Water for Senegal sa odzrkadlí nie “len” na pitnej vode, ale aj na ekonomike, vzdelaní a enviro problematike. Pitná voda pre miestnych ľudí znamená možnosť rozvoja.

  Vyzbierané financie využijeme na pokrytie nákladov produkcie filmu, akými sú dátové disky, tlmočenie a preklady na mieste, vypožičanie zvukovej tehchniky,… Aj napriek tomu, že tento projekt robíme s nadšením a bez nároku na zisk potrebujeme Vašu pomoc na pokrytie základných nákladov filmu.

Prečo to robíme?

 • Pretože si myslíme, že každý z nás môže prispieť k riešeniu aktuálnych problémov vo svete.

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 3 JEDNODUCHO PODPORTE FILM LEN TAK

  "Chcem prispieť a nič za to nepotrebujem." Čiastku, ktorú nám pošlete necháme na Vás. Od 4 eur až do nekonečna. Ceníme si to a ďakujeme Vám. Aj vďaka Vám môže náš film vzniknúť.

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  129,30 Kč
  (5 €)
 • 2 POHĽADNICA ZO SENEGALU

  Pošleme Vám originálnu pohľadnicu zo Senegalu, ktorú odošleme počas natáčania z naším srdečným poďakovaním a pozdravom.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  258,60 Kč
  (10 €)
 • 4 FILM ONLINE

  Zhliadnutie filmu online kdekoľvek a kedykoľvek hneď po jeho dokončení.

  Doručení odměny: Do roku

  284,46 Kč
  (11 €)
 • 3 z 5 ORIGINÁLNY DARČEK ZO SENEGALU ALEBO INAK ‘MAČKA VO VRECI’

  Nechajte sa prekvapiť a my Vám prinesieme naozaj originálny darček priamo z dedín nášho pôsobenia. Vyberieme to najlepšie čo nám udrie do nosu a niečo čo vás poteší. Doručíme Vám suvenír, ktorý u nás naozaj nenájdete.

  Doručení odměny: Do půl roku

  646,50 Kč
  (25 €)
 • 8 z 10 750ML FLAŠA NA VODU S LOGOM PEOPLE OF HOPE

  Toto je odmena 3 v 1. Pomôžete nášmu projektu, dostanete štýlovú nerezovú flašu z vygravírovaným logom People of hope a zároveň prispejete k znižovaniu spotreby plastu na svete. Obdarovaní budú všetci.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 396,44 Kč
  (54 €)
 • 14 z 15 ORIGINÁLNA RUČNE ŠITÁ KOŠELA/TRIČKO ZO SENGALU

  Dovezieme vám originálny kúsok ručne vyrobeného oblečenia priamo od miestnych výrobcov. Samozrejme si môžete zvoliť vašu ideálnu veľkosť.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 422,30 Kč
  (55 €)
 • 30 z 30 FILM PRE VÁS S VENOVANÍM

  Pošleme Vám pamätné USB s filmom a s osobným venovaním.

  + Bonusové časti a fotografie z natáčania

   

  Doručení odměny: Do roku

  1 525,74 Kč
  (59 €)
 • 5 z 5 FILTER NA VODU SAWYER

  Cestujete do krajín kde je problém s pitnou vodou? S filtrom Sawyer, ktorý používame aj my v našom projekte to od teraz nebude pre Vás problém. S týmto filtrom môžete mať pitnú vodu kdekoľvek a kedykoľvek, či už na cestách po svete alebo na vašej horskej chate.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  1 551,60 Kč
  (60 €)
 • 20 z 20 FOTOGRAFIE ZO SENEGALU 30X40

  Chcete mať pamiatku na celý život a zároveň si zavesiť niečo pekné na stenu? Doručíme vám fotografiu vo formáte 30X40 a budete si môcť vybrať z 20 možností podľa Vášho vkusu.
   

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 680,90 Kč
  (65 €)
 • 28 z 30 VAŠE MENO A POĎAKOVANIE V TITULKOCH FILMU + FILM ONLINE

  Vaše meno a poďakovanie uvedieme v titulkoch filmu.

  + film online

  Doručení odměny: Do roku

  1 810,20 Kč
  (70 €)
 • 20 z 20 FOTOGRAFIE ZO SENEGALU 60X80

  Chcete mať pamiatku na celý život a zároveň si zavesiť niečo pekné na stenu? Doručíme Vám fotografiu vo formáte 60X80 a budete si môcť vybrať z 20 možností podľa vášho vkusu.

  + film online

  Doručení odměny: Do půl roku

  3 594,54 Kč
  (139 €)
 • 3 z 3 ORIGINÁLNA SOCHA OD UMELCA ZO SENEGALU + FILM ONLINE

  Originálna ručne vyrezávaná socha od miestneho umelca. Zviera, maska, socha na výber podľa Vášho vkusu.

  + film online

  Doručení odměny: Do půl roku

  4 008,30 Kč
  (155 €)
 • 4 z 4 STAŇTE SA PARTNEROM FILMU

  Vaše meno alebo názov firmy uvedieme v titulkoch filmu, vrátane loga a na všetkých propagačných materiáloch.

  + účasť na premiére filmu, DVD a plagáty podľa následnej zmluvy

  Doručení odměny: Do roku

  12 930,00 Kč
  (500 €)
 • 1 z 1 STAŇTE SA EXKLUZÍVNYM PARTNEROM FILMU

  Vaše meno alebo názov firmy uvedieme ako EXKLUZÍVNY PARTNER v titulkoch filmu, vrátane loga a na všetkých propagačných materiáloch

  + účasť na premiére filmu, DVD a plagáty podľa následnej zmluvy

  Doručení odměny: Do roku

  62 064,00 Kč
  (2 400 €)