Vřetenová sekačka nové generace

Vyvíjíme a připravujeme výrobu vřetenové sekačky nové generace pro všechny milovníky krátce střižených trávníků. Váš příspěvek využijeme na zlepšení využití baterie, a prodloužení doby sekání.

Autor: Tomáš Šena

Rekapitulace a aktualizace ELO 2022

20.11.2022

Vážení a milí podporovatelé,

rád bych napravil některé věci, které se nám letos nepovedly. Špatná komunikace s Vámi byla mezi nimi.  Za to se Vám nyní omlouvám. Nelze začít jinak než příslovím: "Člověk míní a život mění." Jsou věci, na které se prostě připravit nelze. 

Asi je Vám jasné, že už nějakou dobu bohužel nejedeme podle původního plánu. Na začátku byl plán představit a začít vyrábět model ELO 2, následně ELO 3 a dle možností ELO 1. O to jsme se do ledna 2022 snažili, ale člověk se nedokáže připravit na všechno

Samozřejmě, mohu říct, že je krize dodávek čipů, válka a energie..., někdo jiný by mohl myslet, že nám došly peníze. Pravda je, že ani jedno z toho není pravá příčina. Vývoj samotný situace na trhu nijak zásadně nezasáhla, pro sériovou výrobu to už problém trochu byl. Pravda, peněz jsme neměli na rozhazování, ale na vývoj sekaček jich bylo akorát dost. Přesto se vývoj ELO 2 a 3 neúměrně protáhl a zkomplikoval, přestože bylo na jaře skoro hotovo. 

Proto, abych aspoň částečně mohl splnit svůj slib, změnil jsem, s ohledem na interní vývoj, priority, a na jaře dal na první místo ELO 1 s myšlenkou, lepší něco než nic. Jelikož model 1 není ten vlajkový, nevysilovali jsme se ani žádnou velkou prezentací či premiérou. Zpětně myslím, že to je škoda, protože i ELO 1 je unikátní, a navíc je to první model nové značky. A ještě jeden malý důvod, komu se podařilo během sedmi let uvést na trh dvě zcela nové značky vřetenových sekaček? Myslím, že za posledních 191 let jen jednomu. :-) Malou oslavu by si to jistě zasloužilo. Ale prostě to nešlo...

Navíc jsme museli změnit plány i co se výrobního závodu týká. V létě, což byl rok od toho, kdy jsme se zabydleli v Litomyšli, jsme dostali výpověď, protože objekt změnil majitele, který s ním má jiné plány. V rámci toho jsme se rozhodli, že v Litomyšli, v jiném objektu, zachováme vývoj. Sériovou výrobu přesuneme do Prahy do Komořan. Jenomže, prostory v Praze budou k dispozici až v únoru 2023, v době rozhodnutí však měli být volné již od listopadu. 

Mezitím se rozběhla výroba ELO 1 v limitované edici, i tak to nešlo vůbec podle plánu. V rámci stěhování do menších prostor se nám i výroba zkomplikovala. Nicméně stále vyrábíme a dodáváme, abychom uspokojili všechny, komu jsme to letos slíbili. 

Když to shrnu, tak všichni, kdo mají za svou podporu slíbenu premiéru, návštěvu výroby či večeři s týmem, tak se dočkají. Aktuálně počítám, že by to vše mohlo proběhnout na konci března 2023

Možná si řeknete po přečtení tohoto článku, proč to teda vázlo? Jsou důvody, které z lidského hlediska nebudu asi nikdy prezentovat, ale jen naznačím, že z pěti zakládajících členů, jsme nyní už jen dva. Krize pročistila tým a nyní se už nemusím bát pustit do opravdu velkého projektu. Tým jsme však průběžně doplnili a naše síla se obnovila, přesněji řečeno násobně zvětšila.

Od začátku jsem říkal, že sériovou výrobu nespustím dokud nebudeme mít kvalitní výrobní software na řízení výroby, ten už máme od jara, a dokud v týmu nebudou jen ti, kdo dokáží pro vřetenové sekačky dýchat. Oboje je nyní čerstvě splněno.

Kdo se vzdává prohrává, kdo se nevdává vyhrává.  

Moc oceňuji Vaší trpělivost a slova podpory, které nám zasíláte. Děkuji Vám.

Váš Tomáš Šena

28 723 €
vybrané z 20 288 €

141%

141% splnené

287 ľudí prispelo

Technológie, Dizajn

Litomyšl, Pardubický kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 26.5.2021 v 14:15.

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 73
  Baťovská podpora 99,-

  Myslíte si, že český průmysl potřebuje mladé inovativní podnikatele, ale trávník Vás nezajímá?

  Tak pro dobrý pocit můžete náš projekt podpořit a sledovat, jak se klubeme na svět.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,02 €
  (99 Kč)
 • predané 126
  Manuál k trávníku

  Za Vaší podporu Vám zašleme kompletní ebook Manuál k trávníku. Celkem 312 rad, jak se správně a šetrně starat o trávník.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  16,19 €
  (399 Kč)
 • predané 54
  Pozvánka na premiéru

  Budete mezi prvními, kteří uvidí a osahají si výsledek naší práce. 
  Budete hosty světové premiéry nové vřetenové sekačky, která se uskuteční v Praze. Detaily premiéry včas upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,54 €
  (999 Kč)
 • predané 10
  Premiéra a 10 %

  Potěšíme Vás pozváním na světovou premiéru a slevou na nákup nové vřetenové sekačky ve výši 10 %
  Detaily premiéry včas upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  202,84 €
  (4 999 Kč)
 • predané 5
  Premiéra a 20 %

  Potěšíme Vás pozváním na premiéru a 20% slevou na nákup nové vřetenové sekačky.

  Detaily premiéry včas upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  405,72 €
  (9 999 Kč)
 • zostáva 2 z 15
  Premiéra, výroba a sleva 30 %

  Pozveme Vás na premiéru, dáme Vám slevu 30 % na nákup naší nové vřetenové sekačky a pozveme Vás na prohlídku výroby v okamžiku jejího zaběhnutí.

  Detaily premiéry včas upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  608,60 €
  (14 999 Kč)
 • zostáva 14 z 20
  Večeře s týmem, výroba, premiéra a sleva 50 %

  Pozveme Vás na premiéru a do výroby, povečeříte s naším týmem a dozvíte se perličky o celém vývoji. Navrch získáte možnost nakoupit se slevou 50 % naší novou vřetenovou sekačku včetně příslušenství.

  K vybrané sekačce získáte záruku  10 let a veškerý běžný servis zdarma, včetně broušení 1x ročně, na dobu 5 let.
   Detaily premiéry, večeře a návštěvy výroby včas upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  2 028,77 €
  (49 999 Kč)