Vřetenová sekačka nové generace

Vyvíjíme a připravujeme výrobu vřetenové sekačky nové generace pro všechny milovníky krátce střižených trávníků. Váš příspěvek využijeme na zlepšení využití baterie, a prodloužení doby sekání.

Autor: Tomáš Šena

 • Značka vřetenových sekaček nové generace

 • První ELO 1 připravené na své nové majitele

 • Vřetenová sekačka ELO 1

 • ELO 1 vřetenová sekačka

 • Aku vřetenová sekačka ELO

 • Česká vřetenová sekačka na trávu ELO 1

 • Vřetenová sekačka na malé trávníky

27 825 €
vybrané z 19 654 €

141%

141% splnené

287 ľudí prispelo

Technológie, Dizajn

Litomyšl, Pardubický kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 26.5.2021 v 14:15.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Jsem specialista na anglické trávníky, žiju trávníky, vše, co dělám, dělám s cílem zlepšit péči o trávníky, přinést inovace, šířit osvětu. Vystudoval jsem Obchod a podnikání s technikou na České zemědělské univerzitě a od té doby se tomuto oboru věnuji na 100%.

V roce 2008 jsem začal dovážet vřetenové sekačky ATCO z Anglie, tam výroba skončila neplánovaně v roce 2010, tak jsem začal vyvíjet vlastní sekačku Swardman, kterou jsme v roce 2015 přivedli do sériové výroby. V roce 2019 se změnili majitelé a já musel skončit ve firmě, kterou jsem založil. Skončil jsem v okamžiku, kdy jsme měli zákazníky ve 30 zemích světa a dodávali jsme pravidelně do USA i Austrálie. Cíle jsem měl však mnohem větší a svůj sen hodlám dotáhnout právě teď. 

  

Co je náš cíl?

Pracujeme na vývoji vřetenové sekačky pro 21. století, která dobude svět. Žádné emise, žádný obtěžující hluk, maximální spolehlivost a skvělý design, který ohromí i laika. 

Detaily

Konstrukce a technologie sekaček jsou téměř 100 let staré a jejich inovace probíhají skutečně velmi pomalu. Asi jako v automotive 

před příchodem Tesly. Jdu to změnit a chci vyvinout super moderní vřetenovou sekačku, která bude mít minimální emise, které při sekání dýcháte, bude velmi tichá, takže nebudete rušit sousedy a bude komfortní na ovládání. Vzhledem k tomu, že jsem již stál u 

zrodu dvou světově úspěšných modelů vřetenových sekaček, benzínového a akumulátorového, který získal German Design Award 2019, tak celkem dobře vím, jak na to, co to obnáší a jak potěšit zákazníky. Pojďme společně posunout péči o trávníky opět o krůček dál.

... a ještě něco navíc

Dvakrát se moje cesta za vřetenovými sekačkami přerušila, nenechal jsem se zlomit a věřím, že ani do třetice mě nic nezastaví. 

Kdo jsem?

V sedmi letech jsem si přivydělával roznášením novin a od té doby stále mám nějakou práci. Za svůj život jsem byl placen za více než 40 profesí. Práce se nebojím, naopak, vyhledávám jí. Jsem navíc dítě štěstěny, takže se mi daří plnit všechny své sny.

Říkám o sobě, že jsem obyčejný trávníkář. Jsem člověk, který hledá zajímavé výklenky na trhu a snaží se je změnit. Trh s vřetenovými sekačkami upadal, výrobců ubývalo, lidé nevěděli, proč je kupovat. V roce 2008 jsem se do toho vložil a do té doby je vidět vzrůstající zájem mezi zákazníky, vyšší frekvence inovací mezi výrobci. Výrobci prodlužují dodací lhůty a ceny rostou. A to jsou pozitivní trendy, které tu 50 let nebyly. Můj příběh není krátký, kdo chce o mě vědět víc, může se podívat na můj blog, kde detailně popisuji svou cestu za  vřetenovými sekačkami již od roku 2012. O vřetenových sekačkách a jejich prodeji vím, možná nejvíc v Evropě. Infomace se už ke mě sbíhají sami, aniž bych se jakkoliv snažil. 

Jsem spolu s Markem Votroubkem autorem vřetenových sekaček Swardman Edwin a Electra, která získala German Design Award 2019. Swardman na konci mého působení dosahoval tržeb téměř 40 mil. Kč a zaměstnávali jsme cca 30 lidí. Nyní provozuji Šena shop, což je výběrový trávníkářský obchod a letos plánujeme tržby ve výši 15 mil. Kč, meziročně rosteme o více než 100%. Aktuálně zaměstnávám pouze jednoho spolupracovníka na plný úvazek. Jsme extrémně efektivní. Štíhlá výroba, i logistika mě baví.  

Proč to děláme?

Protože jsem převědčen, že sekačky zaspaly dobu a velcí výrobci se inovacím silně brání. Proto je prostor pro malé a pružné startupy, které inovace přinesou a rozhýbají stojatou vodu, tak jako se to povedlo Tesla Motors v automobilovém průmyslu. 

Reakce našich zákazníků a fanoušků byly po zveřejnění jen pozitivní a dostalo se nám velké podpory. Pár reakcí z FB MilujuSvůjTrávník vidíte vpravo. 

Právě naši zákazníci a fanoušci jsou to nejcennější, co máme. My podporujeme je, oni podporují nás.   

Vřetenová sekačka je pro trávník nejšetrnější řešení a pokud víme, že to tak je, což je vědecky dokázano, tak je mojí povinností trávníkáře, zajistit, aby tento typ sekaček byl, co nejdostupnější a dost sexy, aby o něj měli zájem i lidé, pro které trávník je okrajovou záležitostí. Když budou zrdavé naše trávníky, bude naše životní prostředí krásnější, my budeme spokojenější a usměvavější

Aktuality

7.7.2023 Nadechli jsme se

Milí podporovatelé,  vím, že jsem Vás nechal dlouhou dobu v informačním vakuu, ale snad už je to za námi. Přijměte mojí omluvu.  Mohu říct, že posledních 10 měsíců bylo jedno z nejtěžších období v mém dosavadním podnikatelském životě. Možná na ty starší těžká období už jsem zapomněl. :-)  Co se…

Viacej

20.11.2022 Rekapitulace a aktualizace ELO 2022

Vážení a milí podporovatelé, rád bych napravil některé věci, které se nám letos nepovedly. Špatná komunikace s Vámi byla mezi nimi.  Za to se Vám nyní omlouvám. Nelze začít jinak než příslovím: "Člověk míní a život mění." Jsou věci, na které se prostě připravit nelze.  Asi je Vám jasné, že už…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 73
  Baťovská podpora 99,-

  Myslíte si, že český průmysl potřebuje mladé inovativní podnikatele, ale trávník Vás nezajímá?

  Tak pro dobrý pocit můžete náš projekt podpořit a sledovat, jak se klubeme na svět.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  3,89 €
  (99 Kč)
 • predané 126
  Manuál k trávníku

  Za Vaší podporu Vám zašleme kompletní ebook Manuál k trávníku. Celkem 312 rad, jak se správně a šetrně starat o trávník.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  15,68 €
  (399 Kč)
 • predané 54
  Pozvánka na premiéru

  Budete mezi prvními, kteří uvidí a osahají si výsledek naší práce. 
  Budete hosty světové premiéry nové vřetenové sekačky, která se uskuteční v Praze. Detaily premiéry včas upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  39,27 €
  (999 Kč)
 • predané 10
  Premiéra a 10 %

  Potěšíme Vás pozváním na světovou premiéru a slevou na nákup nové vřetenové sekačky ve výši 10 %
  Detaily premiéry včas upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  196,50 €
  (4 999 Kč)
 • predané 5
  Premiéra a 20 %

  Potěšíme Vás pozváním na premiéru a 20% slevou na nákup nové vřetenové sekačky.

  Detaily premiéry včas upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  393,04 €
  (9 999 Kč)
 • zostáva 2 z 15
  Premiéra, výroba a sleva 30 %

  Pozveme Vás na premiéru, dáme Vám slevu 30 % na nákup naší nové vřetenové sekačky a pozveme Vás na prohlídku výroby v okamžiku jejího zaběhnutí.

  Detaily premiéry včas upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  589,58 €
  (14 999 Kč)
 • zostáva 14 z 20
  Večeře s týmem, výroba, premiéra a sleva 50 %

  Pozveme Vás na premiéru a do výroby, povečeříte s naším týmem a dozvíte se perličky o celém vývoji. Navrch získáte možnost nakoupit se slevou 50 % naší novou vřetenovou sekačku včetně příslušenství.

  K vybrané sekačce získáte záruku  10 let a veškerý běžný servis zdarma, včetně broušení 1x ročně, na dobu 5 let.
   Detaily premiéry, večeře a návštěvy výroby včas upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 965,37 €
  (49 999 Kč)