Petice Za českou krajinu bez řepky

Abychom strhli pozornost společnosti k destrukci české krajiny, musíme udělat velké gesto, třeba vybrat 50 000 podpisů pod petici za zrušení podpory biopaliv. Vyberte si odměnu, kterou dáte najevo, že vám to není jedno, a podpořte naši petiční akci.

 • Pohlednice

 • Balíček podporovatele

 • Balíček dobrovolníka

 • Balíček sponzora

 • Elektronická brožura

 • Elektronická brožura

669 €
vybrané z 3 715 €

18%

18% splnené

26 dní do konca

43 ľudí prispelo

Komunita, Ekológia

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Naše krajina je nemocná, trpí příroda i lidé. Obrovské plochy České republiky se proměnily v zemědělské pouště, ze kterých mizí pod náporem chemie veškerý život. Symbolem téhle devastace, která začala už v 50. letech a pokračuje stále, se staly nekonečné lány řepky. 

Řepka není jediný problém našeho zemědělství a přístupu k ochraně přírody, ale je to problém, na jehož závažnosti se shodují odborníci i široká veřejnost. Řešení je přitom jednoduché a nic nás nemusí stát, naopak: zrušení nesmyslné a neekologické podpory biopaliv. Cílem naší kampaně je vytvořit občanskou iniciativu požadující zrušení všech kvót a dotací na biopaliva.

Jen na vás záleží, jak silný bude hlas těch, kterým není jedno, jak se chováme k naší krajině.

Petice Za českou krajinu bez řepky

Aby byl náš hlas jasně slyšet, musíme udělat velké gesto. Gesto, kerého si všimne veřejnost, média, ale hlavně politici. Právě proto jsme minulý rok spustili naši petici a právě proto jsme si dali cíl vybrat alespoň 50 000 podpisů. 

Aby se nám to povedlo, musíme naši zprávu o tom, že má smysl bojovat za lepší zacházení s naší krajinou, rozšířit po sociálních sítích, ale musíme se vydat také do ulic a oslovit občany České republiky přímo v ulicích vesnic a měst obklopených nekonečnými lány mrtvé řepkové pouště. 

Na co využijeme váš příspěvek?

Jsme parta dobrovolníků, která stojí proti mocným zájmovým skupinám. Věříme, že máme na své straně názor veřejnosti, ale sami zrušení podpory biopaliv a razantního snížení množství řepky v naší krajině nedosáhneme. Právě proto se na vás obracíme a prosíme o podporu našeho projektu.

Za získané peníze nakoupíme propagační předměty, které si můžete vybrat jako odměny. Každá placka na nečím batohu, každá nálepka na výloze obchodu je jasný vzkaz, že nám to není jedno. Zbylé prostředky pak rozdělíme mezi podporu našich příspěvků na Facebooku, aby se o naší iniciativě dozvědělo co nejvíce lidí, a kontaktní kampaň v ulicích českých obcí. 

Spolek Za českou krajinu, z. s.

Náš spolek oficiálně vznikl na jaře 2019, aby zaštítil iniciativu za zrušení podpory biopaliv, kterou jsme spustili už o rok dříve. Nejsme profesionální aktivisté, jen parta lidí, kteří se už nemohli dívat na to, jak naši krajinu zamořuje řepka. Náš původní cíl, dosáhnout zrušení podpory biopaliv a tím i razantního zmenšení množství polí, na kterých roste řepka, se rozšířil, když jsme si uvědomili, že je to jen vrchol ledovce.

Na začátku jsme byli tři a naše iniciativa vznikla jak jinak než v hospodě u piva. David se jako vědec a fyzik nemohl dívat na to, jak nesmyslně lijeme do nádrží aut biopaliva, přestože jejich efekt je prokazatelně záporný nejen z technického, ale i ekologického hlediska. Ondra jako marketér navrhl založit stránku na Facebooku a Marek nabídl své organizační schopnosti, stejně jako znalosti práva. I ráno to vypadalo jako dobrý nápad, tak jsme založili stránku http://facebook.com/bezrepky. To bylo 30. dubna 2018 a právě začínala naše první řepková sezóna.

Od té doby jsme oslovili odborníky a vědce, díky kterým už chápeme celou děsivou hloubku problémů naší přírody a krajiny. Našli jsme sedláky a drobné zemědělce, kteří se i přes nepřátelsky nastavené zákony snaží ke své půdě chovat s moudrostí svých předků. Stovky tisíc lidí viděly naše příspěvky, tisíce se přidaly jako podporovatelé naší stránky a mnozí se i zapojili do našich aktivit. Získali jsme první stovky podpisů pod petici Za českou krajinu bez řepky. 

Nejenom biopaliva, ale i spalování biomasy a výroba bioplynu. Nejen řepka, ale i obilí, kukuřice nebo řepa pěstované pro energetické účely. Půda zbavená živin neschopná zadržet vodu, mizející hmyz, ptáci a klesající rozmanitost naší přírody. To všechno jsou problémy, před kterými varují odborníci, ale veřejnost jim stále nevěnuje adekvátní pozornost.

Spolek Za českou krajinu, z .s. má za cíl informovat veřejnost o problémech české krajiny a vytvořit tlak na odpovědné představitele státu, aby s těmito problémy začali konečně něco dělat.  Není nám to jedno a víme, že vám také ne. S vámi dokážeme českou krajinu uzdravit.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 16 Pro českou krajinu

  Přispějte na záchranu české krajiny. Pro dobrý pocit.

  Petice Za českou krajinu bez řepky je první krok, ale krok důležitý. Pokud chceme zdravou přírodu plnou života, musíme se k ní naučit chovat s úctou a respektem.

  Každý podpis, který díky vám získáme pod naši petici, je vzkaz politikům, že nám není jedno, jak se naše společnost k české krajině chová. 

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  Prispieť 3,72 €
  (100 Kč)
 • 2 Pohled s poděkováním

  Jak je to dlouho, co jste ve schránce našli pohled? My vám ho pošleme i s poděkováním za váš příspěvek na sběr podpisů pod naši petici.

  Žijeme v krásné zemi, obklopeni příjemnou krajinou s rozmanitou přírodou. I přes všechny problémy, kterým naše krajina čelí, je v ní více než dost míst, která stojí za to vidět.

  Připravili jsme si pro vás sérii pohlednic s fotkami právě takových míst. Tato odměna je pro ty, které poteší najít jednu z nich ve své schránce.
   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 5,57 €
  (150 Kč)
 • 5 5 ks pohlednic s fotkami české krajiny

  Udělejte svým přátelům radost, pošlete jim pohled s fotografií české krajiny.

  Celé oblasti naší republiky se proměnily v zemědělskou poušť, stále ale zbývá spousta míst, kde je ještě příroda i krajina v pořádku.

  Ikonická Pravčická brána, české vesnice uprostřed pastvin a lesů, vinice a údolí řeky Labe. 5 fotek, které reprezentují krásnu naší krajiny.

  Celou sérii pohlednic si můžete prohlédnout v galerii.

   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 7,43 €
  (200 Kč)
 • 6 Elektronická brožura Za českou krajinu bez řepky

  Kolem pěstování řepky a dalších energetických plodin koluje celá řada mýtů. Je to důvod, proč není naše společnost schopna reagovat na vršící se problémy české krajiny a přírody.

  Exkluzivně pro naše přispěvatele připravujeme elektronickou brožuru nabitou informacemi o tom, jak intenzivní zemědělství a pěstování energetických plodin ovlivňuje naši krajinu.

  Za váš příspěvek vám pošleme brožuru v elektronické verzi na e-mail.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 9,29 €
  (250 Kč)
 • 5 Balíček podporovatele

  Staňte se podporovatelem petice Za českou krajinu bez řepky. Jako odměnu vám pošleme balíček podporovatele (2 placky, propiska, nálepka a pohled).

  Dejte všem okolo vědět, že vám to není jedno, že chcete, abychom žili ve zdravé krajině, o kterou se jako společnost staráme tak, aby se v ní dařilo lidem, zvířatům i rostlinám.    

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 13,00 €
  (350 Kč)
 • 5 Taška z biobavlny

  Rádi nosíte stylové tašky, které o vás dokáží něco říct? Dejte najevo, že se zajímáte o českou přírodu, že vám není jedno, jak se k ní chováme.

  Taška je vyrobena z biobavlny, která se pěstuje bez nadměrného užívání pesticidů a s ohledem na udržitelné a šetrné zemědělství. 

  K tašce vám přidáme 2 placky a nálepku.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 14,86 €
  (400 Kč)
 • 1 Balíček dobrovolníka

  Získejte balíček dobrovolníka a zapojte se naplno do sběru podpisů na petici Za českou krajinu bez řepky. 

  Podělte se o propagační předměty z balíčku dobrovolníka (10 placek, 3 propisky, 5 nálepek a 5 pohledů) se svými přáteli a získejte je pro boj za zdravou českou krajinu bez obrovských lánů s řepkou. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 22,29 €
  (600 Kč)
 • 2 Balíček sponzora

  Abychom získali 50 000 podpisů, musíme oslovit dostatek lidí, ať už osobně nebo na sociálních sítích. Váš příspěvek nám to umožní.

  Jako odměnu vám pošleme balíček dobrovolníka (10 placek, 3 propisky, 5 nálepek a 5 pohledů) a tašku z biobavlny. 

   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 74,31 €
  (2 000 Kč)
 • 1 Sponzor kampaně

  Staňte se sponzorem kampaně, kromě balíčku dobrovolníka (10 placek, 3 propisky, 5 nálepek a 5 pohledů) a tašky z biobavlny vám poděkujeme na naší facebookové stránce v samostatném příspěvku.

  Příklady táhnou. Ukažte, že vaše firma, spolek nebo vy sami se zajímáte o stav české krajiny a chcete pomoct dosáhnout tolik potřebných změn, které zlepší ochranu naší přírody.
   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 185,77 €
  (5 000 Kč)
 • 5 z 5 Seminář o ochraně české krajiny

  Chcete ve své škole, spolku nebo firmě uspořádat seminář, díky kterému se dozvíte o problémech české krajiny a také o tom, jak jim čelit?

  Za dva roky fungování naší iniciativy jsme získali mnoho poznatků, o které se s vámi rádi podělíme i při osobním setkání. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 185,77 €
  (5 000 Kč)
 • 0 Petiční akce ve vaší obci

  Myslíte si, že by vaši sousedé naši petici podpořili? Staňte se patronem petiční akce Za českou krajinu bez řepky u vás v obci. 

  Termín domluvíme tak, abyste se mohli sbírání podpisů zúčastnit, nebo se s námi alespoň pozdravit. 

  Pokud žijete ve větším městě, uděláme klasickou akci s petičním stolečkem na některém z frekventovaných míst. Naopak v menších vesnicích můžeme obejít jednotlivé domy a požádat o podporu přímo.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 371,54 €
  (10 000 Kč)