Generál a jeho vrazi

Román o první justiční vraždě komunistického režimu odhalí zákulisí popravy generála Heliodora Píky v roce 1948 i následné represe vůči jeho rodině. Váš finanční dar bude použit na úhradu nákladů spojených s jeho vydáním (redakce, korektury, tisk).

Jak to že se obětí komunistického stal režimu stal Píka již tak brzy, v roce 1948, když většina obětí byla zabita až v padesátých letech?

17.2.2020

Jak to že se obětí komunistického stal režimu stal Píka již tak brzy, v roce 1948, když většina obětí byla zabita až v padesátých letech?

Kdybych odpověděl na tuto otázku vyčerpávajícím způsobem, čtenáři románu Generál a jeho vrazi by se dozvěděli ty nejdůležitější věci příliš brzy a poutavost četby by už nebyla taková, jak si přeji – totiž aby kniha byla až do konce napínavá, i když od samého začátku bude každý čtenář vědět, že příběh končí tragicky popravou generála Heliodora Píky.

Přesto však je možné jednu věc říci předem: Heliodor Píka se stal první obětí proto, že akcelerátorem celého soudního procesu vedeného proti němu byla nenávist, kterou vůči tomuto příkladnému hrdinovi a morálnímu vzoru pociťovali Bedřich Reicin a Karel Vaš. Ti dva totiž neměli svědomí a měli zločinecké myšlení. A vzájemně se doplňovali: Karel VAš byl posedlý bolševickou ideologií, Bedřich Reicin touhou po moci.

Oběti procesů v padesátých letech byly pronásledovány, souzeny a popravovány hlavně z ideologických důvodů a mocenských důvodů, jejich procesy probíhaly za přímé asistence sovětských tajných služeb a stalinského režimu, mnohé byly řízeny přímo z nejvyšších míst z Moskvy.

Ladislav Vrchovský

5 828 €
vybrané z 5 261 €

110%

110% splnené

153 ľudí prispelo

Literatúra

Všetko alebo nič. Projekt skončil 2.3.2020 v 14:16.

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 11
  Pro dobrý pocit a poděkování

  Chcete přispět k odhalování zločinů minulosti? Stačí tento dar a přispějete k poznání o první justiční vraždě komunistického režimu po roce 1948. Na facebookové stránce autora knihy Ladislava Vrchovského je vytvořena uzavřená skupina dárců, do které budete s poděkováním zařazeni i s možností komunikovat s ostatními dárci. 

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  4,05 €
  (100 Kč)
 • predané 20
  Uvedení jména dárce na děkovném listě v publikaci

  Budete-li si to přát, vaše jméno bude uvedeno na zvláštním děkovném listě v závěru knihy.
  Náhled děkovné stránky vám bude zaslán do půl roku (ještě před závěrečnou korekturou knihy).

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,09 €
  (200 Kč)
 • predané 95
  Kniha s věnováním a podpisem autora

  Do měsíce od vydání knihy vám bude zaslán na vaši poštovní adresu výtisk knihy s osobním věnováním a podpisem autora.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  20,23 €
  (500 Kč)
 • predané 15
  Káva s autorem a osobně věnovaná kniha s věnováním

  Posezení v hezké kavárně v Praze, v Brně nebo v Ostravě (podle vašeho výběru) a popovídání si s autorem včetně osobního předání  podepsaného výtisku s věnováním. Schůzka bude realizována do čtvrt roku po vydání knihy.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  30,35 €
  (750 Kč)
 • predané 12
  Zveřejnění loga či jiného propagačního materiálu

  Jste-li majitelé firmy, na zvláštní děkovné stránce v závěru knihy bude otištěno logo firmy, případně podle domluvy jiný váš propagační materiál. 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,47 €
  (1 000 Kč)