V KŮŽI SENIORA aneb Já vám, babi-dědo, rozumím

Bolest zad, omezený pohyb, snížené rozlišovací schopnosti? To vše je tak daleko! Ale i ty jednou budeš senior. Pojď si prožít na vlastní kůži, jaké to je! Díky podpoře pořídíme oblek na simulaci stáří a ty pak třeba lépe pochopíš svou babičku, dědu.

261 €
vybrané z 2 186 €

11%

11% splnené

12 ľudí prispelo

Komunita, Vzdelávanie

Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

V roce 1997 dva "mladíci" Jaromír Krpálek a Vladimír Podnecký dali své invalidní vozíky dohromady a založili Českou abilympijskou asociaci. Sídlem spolku je moderní Centrum Kosatec v Pardubicích. V současnosti je zde zaměstnáno více než 65 hendikepovaných osob. Jedním z poslání spolku je bořit bariéry mezi světem zdravotně postižených a zdravých lidí. K tomu slouží mimo jiné i zážitkové semináře, na kterých si každý může vyzkoušet, jaké je to fungovat s různými druhy hendikepu. Těmito prožitky doposud prošlo již více než 18.500 osob.

Každodenní život však není jen o fyzickém znevýhodnění. I stáří s sebou nese mnohá omezení. Jedním z velkých snů pana Krpálka je pořízení STAŘECKÉHO OBLEKU, neboť i on se již z mladíka stal seniorem. Čas je neúprosný!

Co je náš cíl?

Pořízením STAŘECKÉHO OBLEKU vám umožníme, skrze vlastní prožitek, zažít, jaké to je být v kůži seniora. Proč to té babičce na přechodu pro chodce tak dlouho trvá? Proč dědovi dělá takový problém vyjít schody? Proč mi nerozumí, tak jako dříve? Máte rodiče nebo prarodiče v pokročilém věku? Zkuste jim porozumět - oni se takto nechovají naschvál... 

Detaily

Díky STAŘECKÉMU OBLEKU lze zažít trable související s věkem jako zúžení zorného pole, různé oční vady, vysokofrekvenční ztráta sluchu, omezení pohyblivosti hlavy, tuhost kloubů, ztráta síly či snížené koordinační schopnosti. Je evidentní, že co člověk prožije na vlastní kůži, to mu nikdo nevezme.

... a ještě něco navíc

Zjistíte, že i ve stáří se dá žít naplno, jen je dobré vědět jak. A jako BONUS dostanete v naší Kavárně Kosatec slevu 20 % na kávu dle vašeho výběru... mimochodem senioři rádi navštěvují kavárny :-)

Kdo jsme?

Česká abilympijská asociace sídlí v Centru Kosatec, které se nachází ve Sladkovského ulici, na klidném místě ve středu Pardubic. Ve zcela bezbariérové budově fungují tréninkové prostory pro lidi se zdravotním či sociálním znevýhodněním: například kavárna Kosatec, kuchyň s restaurací, keramická dílna a také poradenské středisko bezbariérovosti. Jsme poskytovatelem sociálních služeb: sociální rehabilitace a osobní asistence.

V našem týmu jsou zdraví i hendikepovaní lidé, kteří se společně podílejí na pohodové a tvůrčí atmosféře Centra Kosatec. Jsme tu proto, abychom pomáhali hendikepovaným lidem vrátit se do běžného života, najít vyhovující bydlení a sehnat vhodné pracovní místo. V Kosatci si můžou vyzkoušet, co vše zvládnou, a získají zdravé sebevědomí a chuť do života. Překonají tak své osobní hranice a omezení.

Proč to děláme?

Chceme pořídit STAŘECKÝ OBLEK jednoduše proto, že:....

 • senioři jsou součástí společnosti,
 • staří patří k životu člověka,
 • spousta z nás má rodiče či prarodiče, kteří již nejsou v plné síle,
 • chceme, aby mladší lidé pochopili, s jakým omezením se budou nejspíš sami potýkat.

ALE HLAVNĚ PROTO, ŽE CO SI ČLOVĚK PROŽIJE NA VLASTNÍ KŮŽI, TO MU NIKDO NEVEZME! 

A proto pojďme se společně zapojit do toho, abychom si mohli vyzkoušet, jaké je to být "V KŮŽI SENIORA" 

Aktuality

23.10.2019 10 % :-)

Milí podporovatelé, již jsme se dostali na hranici 10 % cílové částky projektu - MOC DĚKUJEME ♥. Snažíme se i nadále šířit všemi možnými způsoby, aby se projekt dostal k co nejvíce lidem. Moc si vážíme každého, kdo se zapojí, byť jen sdílením a šířením :-)

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 4 ...protože chci... :-)

  Líbí se ti ta myšlenka, ale jsi zdaleka? Nechceš se vydat do Pardubic - teda aspoň zatím? Pak budeme moc rádi, když nám přispěješ a tím nás přiblížíš ke splnění dalšího přání :-). Samozřejmostí je osobní e-mail s poděkováním.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  3,97 €
  (100 Kč)
 • 248 z 250 Hrneček Kosatec na kávu

  Za tvůj příspěvek ti zašleme, nebo si můžeš vyzvednout v Pardubicích, ručně - a s láskou vyrobený - hrneček Kosatec z naší keramické dílny. Stavíš-li se osobě, dostaneš do svého hrnečku i kávu v kavárně. Zároveň se do konce roku 2020 staneš, budeš-li chtít, členem Klubu Kosatec. Více na Klub Kosatec

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  6,96 €
  (175 Kč)
 • 3 V kůži seniora

  Oblékneš si STAŘECKÝ OBLEK a rázem se na chvíli ocitneš v KŮŽI SENIORA. Pohyb bude omezený, zrak rozostřený, sluch snížený a mnoho dalšího! To vše probíhá ve zcela bezbariérovém prostředí Centra Kosatec v Pardubicích. V kavárně ti uvaříme výbornou kávu, kterou si zkusíš vypít ve STAŘECKÉM OBLEKU. Zároveň se do konce roku 2020 staneš, budeš-li chtít, členem  Klubu Kosatec

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  19,87 €
  (500 Kč)
 • 28 z 30 Zážitkový seminář

  Díky svému příspěvku zažiješ na na vlastní kůži zážitkový seminář, který obsahuje jízdu na invalidním vozíku, slepeckou trasu, hmatové a sluchové pexeso + POHYB VE STAŘECKÉM OBLEKU - v Centru Kosatec v Pardubicích. K tomu obdržíš  v kavárně Kosatec kávu + sladký zákusek z naší kuchyně.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  39,75 €
  (1 000 Kč)
 • 29 z 30 Zážitkový seminář pro 2 osoby

  Díky svému příspěvku zažiješ na na vlastní kůži zážitkový seminář, který obsahuje jízdu na invalidním vozíku, slepeckou trasu, hmatové a sluchové pexeso + POHYB VE STAŘECKÉM OBLEKU - v Centru Kosatec v Pardubicích pro 2 osoby. K tomu obdržíš  v kavárně Kosatec kávu + sladký zákusek z naší kuchyně, samozřejmě pro 2 osoby. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  71,54 €
  (1 800 Kč)
 • 6 z 6 Sponzor

  Umístění 1 kusu výšivky na "Stařeckém obleku" (logo firmy/jméno osoby), zážitkový seminář pro 2 osoby, který obsahuje jízdu na invalidním vozíku, slepeckou trasu, hmatové a sluchové pexeso + POHYB VE STAŘECKÉM OBLEKU + natočení videa a prezentace na YouTube kanále Centra Kosatec. Členství v Klubu Kosatec do konce roku 2020 pro 2 osoby. Káva se zákuskem v kavárně Kosatec pro 2 osoby. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  397,46 €
  (10 000 Kč)
 • 3 z 3 VIP sponzor

  Umístění 2 kusů výšivky na "Stařeckém obleku" (logo firmy/jméno osoby), zážitkový seminář pro 4 osoby, který obsahuje jízdu na invalidním vozíku, slepeckou trasu, hmatové a sluchové pexeso + POHYB VE STAŘECKÉM OBLEKU + natočení videa a prezentace na YouTube kanále Centra Kosatec. Členství v Klubu Kosatec do konce roku 2020 pro 4 osoby. Oběd v jídelně Kosatec + káva se zákuskem v kavárně Kosatec pro 4 osoby.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  794,91 €
  (20 000 Kč)