LOLO a LULU medvídci / písničky pro děti, které mají SMYSL

Chceme hravou formou pomocí pohádek a písniček připravit děti do života. Dáváme si přitom záležet, aby naše příběhy byly přínosem a morálním poučením. Všechny naše pohádky budou i pro neslyšící diváky. Penízky potřebujeme na výrobu CD a DVD. Pomůžete nám?

 • Zuzana Čeladníková a Lucie Bláhová - autorky

821 €
vybrané z 6 617 €

12%

12% splnené

18 ľudí prispelo

Hudba, Vzdelávanie

Kostelany, Zlínský kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Co je náš cíl?

Víme, že v dětském světě mají pohádky nazastupitelné místo. Naším cílem je pomocí pohádek a písniček jednoduše, srozumitelně a hravou formou děti vzdělávat. Aby si osvojily základy slušného chování, měly úctu ke starším lidem, k přírodě i ke zvířátkům. Aby se uměly zachovat v určitých životních situacích, nebály se doktora, školky, vědely co dělat, když je osloví cizí člověk na ulici a mnoho dalšího.

Nezapomínáme ani na naše kamarády, kteří to nemají v životě jednoduché. Plánujeme všechny pohádky i s překladem pro neslyšící diváky.

Detaily

Protože víme, že pro dítě je nejpřirozenější učit se od matky, ani u nás tomu nebude jinak.

Hlavní hrdinové jsou dva medvědi. Maminka LULU a medvídek LOLO. Společně s moudrou sovou ( živá Sovice sněžní ) žijí v pohádkovém lese. Lolo je veselé, bezstarostné, nevinné dítě, které díky své mamince medvědici poznává svět. Lolo neumí rozeznat dobro od zla. Proto ho maminka společně s rádkyní sovou provázejí různými životními situacemi. Veselý Lolo se setkává s problémy, které v něm vzbuzují zvědavost, ale i pocity bezradnosti a strachu. Pokoušíme se vytvářet příběhy, které jsou pro děti srozumitelné a pomocí různých modelových situací ze života, jim pomohou najít řešení. Snažíme se informovat, bavit, varovat i rozesmát. Vše jednoduše a hravě.

Na kostýmech jsme si daly záležet. Každý detail je dokonale promyšlený. Maminka LULU má na tlapce vykřičník ( dej si pozor ) a LOLO otazník ( nevím, co se děje? ). Nemají to jen tak, ale aby jsme daly důraz na to, čím se každý medvídek vyznačuje. Pro lepší zapamatovatelnost pro děti se odlišují ještě i barvou.

LOLO a LULU společně se sovou mají za sebou vystoupení na narozeninových akcích a také úspěšné vystoupení na Velikonočním dni pro děti ve Zlíně ( cca 4tisíce lidí ). Dále nás čeká charitativní akce pro děti a v neposlední řadě dětský den a účast na táborech. V rámci vzdělávacího programu jednáme se školkama i školama ( 1. stupeň ) . Na každé akci si děti můžou zblízka prohlédnout Sovu pálenou i sněžní a vyfotit se s ní.

Nyní máme namluvené úvodní slovo k pohádkám, nazpívané 4 autorské písně a nachystané 4 příběhy s kompletním scénářem i pro neslyšící děti, které čekají na natočení. Všechny písničky jsou nazpívané v profesionálním studiu. Hradíme si je z vlastní kapsy. Proto jsme Vás tímto chtěly požádat o pomoc, aby jsme mohly pokračovat a naši myšlenku šířit dál. Za vybrané peníze nakoupíme rekvizity, hudební nástroje a profesionální techniku s kterou můžeme vystupovat pro děti. Natočíme klipy, pohádkové příběhy a vydáme první CD a DVD.

Kdo jsme?

Jsme dvě maminky na mateřské dovolené. Chtěly jsme spojit svoji touhu dělat něco smysluplného pro děti. Ve volném čase jsme vymýšlely vhodné a poutavé téma, melodii i první písničku. To nás hodně vtáhlo.

Na projektu pracujeme ve dvojici už dlouhou dobu. Den co den spolu probíráme organizační i technické věci. Všechno je pro nás nové, učíme se za pochodu. Nechceme učit děti mňoukat ani štěkat ani skákat a tleskat. Chceme je připravit hravou formou pomocí pohádek a písniček do života. Někdy je to hodně náročné, protože nechceme zanedbávat výchovu ani naše ostatní povinnosti. Proto práci řešíme ve vzácných chvílích ticha, když už naše dětičky spí, hrají si s tatínkem nebo jsou na prázdninách u babičky :).

Proč to děláme?

Díky průzkumu mezi maminkami a dětmi jsme zjistily, že kvalitních a smysluplných dětských písniček a pohádek je na Česko -  Slovenském trhu velmi málo. Protože sami máme děti, chceme to ZMĚNIT! Dáváme si záležet na kvalitě. Proto jsme v neustálém kontaktu s dětskou psycholožkou Mgr. Kateřinou Tichou. Spolupracujeme také se skvělým muzikantem Tomášem Zindlerem, úžasnou kostymérkou Janou Gazdošovou, kreativní a profesionální fotografkou Veronikou Mlýnkovou a chystáme spolupráci s taneční skupinou a dětským pěveckým sborem ze Zlína. Snad se nám podaří zaujmout a projekt i naše snaha se dočká uznání nejen u dětí. Věříme, že z Vaší pomocí to dokážeme!

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 5 Dobrá věc

  BRUM - BRUM. Děkujeme, každá korunka se počítá. Udělali jste dobrou věc.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  5,55 €
  (150 Kč)
 • 3 Odznak + nálepka Lolo a Lulu

  BRUM - BRUM. Děkujeme. Jsme rádi, že Vám můžou nálepka i odznáček připomínat, že jste podpořili medvídky.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  9,24 €
  (250 Kč)
 • 2 Písničky v MP3 na email.

  BRUM - BRUM. Moc děkujeme. Na Váš e-mail pošleme medvědí písničky.
  Mluvené slovo, písničky Lolo a Lulu, Medvědí rozcvičku, Zraněná Zvířátka, Nebojím se doktora, Cestou - necestou a další v MP3 novinky. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  12,94 €
  (350 Kč)
 • 4 Písničky v MP3 na email + pexeso + nálepka Lolo a Lulu

  BRUM - BRUM. Moc děkujeme! Na Váš e-mail pošleme medvědí písničky.
  Mluvené slovo, písničky Lolo a Lulu, Medvědí rozcvičku, Zraněná Zvířátka, Nebojím se doktora, Cestou - necestou, a další připravované novinky. Dostanete také od nás nálepku, aby jsme byli stále s vámi + pexeso, aby jste si mohli s námi hrát :)

  Doručenia odmeny: Do roka

  18,48 €
  (500 Kč)
 • 0 CD s podpisem + nálepka Lolo a Lulu

  BRUM - BRUM. To je síla, děkujeme! Pani pošťačka Vám doručí medvědí písničky s naším vzácným podpisem a nálepkami...:-) (Už jste viděli medvědí podpis?).
  Mluvené slovo, písničky Lolo a Lulu, Medvědí rozcvičku, Zraněná Zvířátka, Nebojím se doktora, Cestou-necestou, a další připravované novinky. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  27,73 €
  (750 Kč)
 • 8 z 10 CD s podpisem + MED

  BRUM - BRUM. Děkujeme. Pošleme Vám poštou CD + ten nejsladší a nejzdravější med z Beskyd. ( Pokud Vám ho při balení nesníme... ) Mňam. BRUM - BRUM :)

  Doručenia odmeny: Do roka

  51,76 €
  (1 400 Kč)
 • 19 z 20 Plyšový Lolo + CD s podpisem + nálepka

  BRUM - BRUM. Chlupy se nám ježí...:-) Děkujeme. Získali jste plyšového medvídka Lolo, kterého Vám společně s podepsaným CD a nálepkou pošleme poštou. Fotili nás profesionálové, nenechte si ji ujít :-).

  Doručenia odmeny: Do roka

  81,33 €
  (2 200 Kč)
 • 20 z 20 Plyšový Lulu + CD s podpisem + nálepka

  BRUM - BRUM. Chlupy se nám ježí...:-) Děkujeme. Získali jste plyšového medvídka Lulu, kterého Vám společně s podepsaným CD a nálepkou pošleme poštou. Fotili nás profesionálové, nenechte si ji ujít :-).

  Doručenia odmeny: Do roka

  81,33 €
  (2 200 Kč)
 • 0 Staň se hvězdou + CD s podpisem + zpěvník + medvědí tričko

  BRUM - BRUM. Přemýšlíme, radíme se ze Sovou, že by ráda nového parťáka....:-) Touto odměnou je zážitek pro Vaše děti. Zažijeme společně jeden nazapomenutelný den na farmě v našem domečku. Společně si s námi zahrají a zazpívají v nové písničce. Na památku dostanou CD s podpisem a společnou fotkou. K tomu krásné medvědí tričko se zábavnými autorskými texty. Motivy jsou na našich FCB stránkách. Velikost a motiv napište do poznámky. Těšíme se.

  Doručenia odmeny: Do roka

  184,84 €
  (5 000 Kč)
 • 0 Vystoupení na soukromé akci - Morava

  BRUM - BRUM. To se nám moc líbi, bude se to líbit i Vám... Pořádáte narozeninovou oslavu, karneval, nebo jen chcete dětem zpestřit den? 
  Tímto příspěvkem získáte hodinové vystoupení Lolo a Lulu společně s živou sovou a její malou kamarádkou - Sovou pálenou. Přijedeme za Vámi kamkoliv na Moravě. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  369,69 €
  (10 000 Kč)
 • 1 Vystoupení na soukromé akci - Čechy

  BRUM - BRUM. Vaše podpora se nám moc líbi, bude se to líbit i Vám... Pořádáte narozeninovou oslavu, karneval, nebo jen chcete dětem zpestřit den? 
  Tímto příspěvkem získáte hodinové vystoupení Lolo a Lulu společně s živou sovou a její malou kamarádkou - Sovou pálenou.
  Přijedeme za Vámi kamkoliv v ČR. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  480,59 €
  (13 000 Kč)
 • 0 Reklama na DVD + 2 x CD s podpisem + 2 x zpěvník

  BRUM - BRUM. Jako odměnu uvedeme Vaše jméno nebo logo firmy na naše první CD+DVD. Jako poděkování dostanete 2 CD a 2 zpěvníky pro ředitele a finančního manažera :-)  :-). 

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  554,53 €
  (15 000 Kč)
 • 0 Vystoupení pro pořadatele a firmy - Morava

  BRUM - BRUM. Pořádáte veřejné akce, dětské akce, Family Day, Mikuláše a chcete zaujmout děti něčím novým?
  Tímto příspěvkem získáte hodinové vystoupení Lolo a Lulu společně s živou sovou a její kamarádkou Sovou pálenou. Přijedeme za Vámi kamkoliv na Moravě.

  Doručenia odmeny: Do roka

  739,37 €
  (20 000 Kč)
 • 0 Vystoupení pro pořadatele a firmy - Čechy

  BRUM - BRUM. Pořádáte veřejné akce, dětské akce, Family Day, Mikuláše a chcete zaujmout děti něčím novým?
  Tímto příspěvkem získáte hodinové vystoupení Lolo a Lulu společně s živou sovou a její kamarádkou Sovou pálenou.
  Přijedeme za Vámi kamkoliv v ČR.

  Doručenia odmeny: Do roka

  850,28 €
  (23 000 Kč)