Zeppelin - norská detektivka pro děti

Pomozte nám vydat knihu Tormoda Haugena, jednoho z nejznámějších norských autorů dětské literatury. Prázdninový příběh s ilustracemi Andrey Tachezy vám mezi řádky prozradí, že nepřístupný svět dospělých vypadá očima dětí úplně jinak, než se zdá.

4 112 €
vybrané z 3 488 €

117%

117% splnené

220 ľudí prispelo

Literatúra

Zobraziť všetky odmeny

Pomozte nám financovat tisk knihy Zeppelin. Bez vás to nevyjde! Děkujeme.

Jak to začalo

Překladatelka Linda Vomáčková se s knihami Tormoda Haugena setkala už za studií norštiny. Zeppelin jí učaroval natolik, že si ho přeložila "do šuplíku". Tam ležel až do loňska, kdy se potkala s uznávanou ilustrátorkou Andreou Tachezy.

Co je náš cíl?

Doma v Norsku je autor držitelem prestižních literárních cen, v češtině zatím jeho díla nevyšla. Pomozte nám představit tento poetický a napínavý příběh i českým čtenářům. Překlad, grafiku, produkci i koupi autorských práv jsme zvládly svépomocí. Teď už nám jen schází prostředky na tisk knížky a proto zkoušíme štěstí na Hithitu.

Detaily

Desetiletá Nina odjíždí s rodiči na prázdniny na chatu. Zdá se, že ji čeká další nekonečně nudné léto, ale jen do chvíle, než se ukáže, že v jejich chatě někdo byl. Nechal po sobě nakousnutou čokoládu, modré tenisky a paniku, která okamžitě zachvátí oba rodiče. Kdo je ten nezvaný návštěvník? Co tu chtěl a hlavně... Kde je teď?

Zeppelin je neobvyklá kniha psaná výjimečně poetickým jazykem, rozčleněná do 150 kratinkých kapitol. Na pozadí klasického prázdninového dobrodružství se postupně rozvine mrazivě povědomý obraz o vztazích mezi rodiči, dvou různých podobách výchovy i křehkosti a významu první lásky a dětského přátelství.

Víc už vám neprozradíme. Budeme totiž moc rádi, když nám pomůžete knížku vydat, a o tom, jak to celé dopadne, si přečtete sami.

... a ještě něco navíc

V hlavních rolích příběhu figuruje noční zahrada, starý javor a modré tenisky s tajemným nápisem. Knížka pro děti, rodiče nebo společné čtení vypráví o odvaze, hledání vlastní identity a o tom, že touha po dokonalosti a neustálý dohled mohou být stejně bolestné a svazující jako přílišná svoboda.

Kdo jsme?

ARTisti dětem je malé nakladatelství sociální firmy Hračkotéka, která zaměstnává lidi se zdravotním postižením. Při práci kolem knížky se potkaly Linda Vomáčková, Andrea Tachezy, Františka Bakošová, Jana a Bára z Hračkotéky.

Proč to děláme?

Protože milujeme kvalitní a krásné knihy pro děti a věříme, že Zeppelin si zaslouží čestné místo ve vaší knihovničce.

Aktuality

4.10.2019 Děkujeme!!!

Juchuuuu! Děkujeme za podporu, včera jsme dosáhli cílové částky a tak můžeme slíbit, že se knížka opravdu vydá, je to čistá radost a moc se těšíme až jí budeme listovat, očuchávat, prostě jí držet v ruce:-), ještě jednou z celého srdce děkujeme! 

Viacej

24.9.2019 Nová odměna - obraz od Radky Vom

Jste skvělí, děkujeme za vaši podporu! Dnes nám věnovala malířka Radka Vom http://www.radkavom.com/ svůj obraz inspirovaný atmosférou zeppelinovské knížky a vy ho naleznete jako novou odměnu, pokud máte kousek volné zdi, neváhejte:-),  inspirační foto na konci fotogalerie. 

Viacej

Odkazy projektu

IG
FB

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 45 z 50 Zrcátko s ilustrací Andrey Tachezy

  Kouzelné zrcátko, které vám každý den připomene, že jste podpořili vznik krásné knížky. Zrcátko pro Vás vyrobí sociální firma Hračkotéka, která zaměstnává lidi se zdravotním postižením.
  Zrcátko vám pošleme na naše náklady a nebo si jej můžete vyzvednout na křtu knížky v Praze.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  5,81 €
  (150 Kč)
 • 93 z 100 Sada pohlednic

  Stylová sada obsahuje pět pohlednic s ilustracemi Andrey Tachezy přímo z knížky Zeppelin.
  Krásné pohledy vám pošleme na naše náklady nebo si je můžete vyzvednout na křtu knížky v Praze.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  5,81 €
  (150 Kč)
 • 38 z 50 Detektivní bojovka

  Detektivní bojovku lze hrát doma, na zahradě i v lese. Hra je volně inspirovaná knížkou Zepellin. Sada na bojovku obsahuje úkoly s různými stupněmi obtížností a je zabalena v ručně šitém látkovém pytlíčku.
  Bojovku si můžete vyzvednout na křtu v Praze nebo v Hračkotéce nebo vám ji rády zašleme na naše náklady.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  11,63 €
  (300 Kč)
 • 58 z 200 Kniha Zeppelin

  Základní odměna v duchu minimalismu pro ty, kdo chtějí za svou podporu prostě jen knížku. Krásně zabalenou. S láskou odeslanou. 
  Knížku vám pošleme na naše náklady a nebo si ji můžete vyzvednout na křtu knížky v Praze.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  13,57 €
  (350 Kč)
 • 10 z 20 Rodičovské hrnky ve skandinávském stylu

  Odměna pro rodiče se smyslem pro dvojsmysly. Kdo by chtěl proboha hrnky s nápisy MOR a FAR? Mor, ve tvaru určitém mora, - čti [můra] - znamená norsky maminka a far – čti [fár] je tatínek. Ať už je pro vás rodičovství mor anebo nejkrásnější noční můra, zpestřete si četbu Zeppelinu kávou v originálních keramických hrnečcích z autorské dílny.
  Hrnek či hrnečky vám rády zašleme na naše náklady a nebo si je můžete vyzvednout na křtu knížky v Praze, rády vás uvidíme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  15,50 €
  (400 Kč)
 • 6 z 20 2x kniha Zeppelin

  Proč dvě? Protože jedna knížka bude dělat radost Vám a druhá udělá radost někomu potřebnému! Jednu knížku pošleme Vám a jednu věnujeme dětem z Diakonie Českobratrské církve evangelické.
  Vám knížku pošleme na naše náklady nebo si ji můžete vyzvednout na křtu knížky v Praze, do Diakonie je osobně zaneseme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  27,13 €
  (700 Kč)
 • 29 z 50 Sada Zeppelin

  Podzim klepe na dveře s Ježíškem v závěsu. Sada Zeppelin bude krásným dárkem pro Vaše nejmenší nejbližší. Kdo letos najde pod stromečkem balíček s knížkou, bojovkou, sadou pohlednic a zrcátkem s ilustracemi Andrey Tachezy, ten bude nejšťastnější.
  Vše rády pošleme na naše náklady a nebo si balíček můžete vyzvednout v Hračkotéce či na křtu knížky v Praze.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  38,76 €
  (1 000 Kč)
 • 1 z 5 Posezení u dobré kávy s autorkami

  Zajímá Vás jak se ilustruje knížka? Na co si dát pozor při překladu? Vyražte s autorkami knížky Zepellin po Praze, dejte si s nimi dobrou kávu a vytáhněte z nich všechny rozumy. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  38,76 €
  (1 000 Kč)
 • 5 z 10 Grafický list od Andrey Tachezy

  Digitální tisk ilustrace Andrey Tachezy z knihy Zeppelin bude hrdou ozdobou každého pokojíčku. Signovaný a číslovaný grafický list formátu A4 z limitované série deseti kusů. Máte místo na zdi?
  Dokonele zabalený tisk rády pošleme na nše náklady nebo si jej můžete vyzvednout na křtu v Praze či v Hračkotéce.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  58,14 €
  (1 500 Kč)
 • 3 z 3 Tenisky s kresbou Andrey Tachezy

  Tenisky se záhadným nápisem jsou jedním z hlavních motivů knihy. Vy si je můžete obout na cestu do tajemné zahrady nebo v nich vyrazit do městské džungle. Ve vaší velikosti - tu napište do poznámky - a s ilustrací od Andrey Tachezy.
  Tenisky si můžete vyzvednout na křtu knížky v Praze, v Hračkotéce a nebo vám je zašleme poštou na naše náklady.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  77,52 €
  (2 000 Kč)
 • 0 Partner projektu

  Podpořte náš projekt vyšší částkou a staňte se Partnerem knihy. 
  Pokud jste firma, zveřejníme vaše logo v tiráži a společně se dohodneme, která z našich hithitových odměn vám udělá největší radost.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  193,80 €
  (5 000 Kč)
 • 1 z 1 Obraz Radky Vom

  Malířka Radka Vom se inspirovala atmosférou našeho příběhu a do kampaně nám věnovala jeden ze svých podmanivých obrazů. Velikost je 60x80 cm. Udělejte si radost:-) Obraz naleznete ve fotogalerii. 
  Obraz vám rádi předáme na křtu knížky, v Hračkotéce a nebo ho pečlivě zabalený pošleme poštou.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  271,32 €
  (7 000 Kč)
 • 3 z 3 Autorská koláž Andrey Tachezy

  Originální koláž v kombinaci s kresbou a malbou přímo od ilustrátorky Andrey Tachezy obsahově volně navazující na text knihy Zepellin. Formát A3. 
  Dokonale zabalenou koláž vám zašleme na naše náklady nebo si ji můžete osobně vyzvednout na křtu knížky v Praze či v Hračkotéce.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  310,08 €
  (8 000 Kč)