Bike instruktor: příručka pro začínající bikery a bikerky

Na základě zkušeností z mistrovství, pohárů a koučinku jsem napsala knihu o technice jízdy na horském kole. Podpořte její vydání a naučte se jezdit lépe a také bezpečně.

 • 3d návrh knížky

 • 3d návrh knížky

 • 3d návrh knížky

 • příklad odměny nakreslení obrázku

EUR 3,505
pledged of EUR 12,146

28%

28% completed

160 contributors pledged

Sport, Literature

All or nothing. Project finished on May 16, 2021 at 21:21.

Show all rewards

Jak to začalo

Nápad, že napíšu knihu o technice jízdy na kole, jsem nosila v hlavě asi tři roky. Chtěla jsem dát svoje dlouholeté zkušenosti z ježdění, závodění a také koučinku na jedno místo a na papír. Po tom, co jsem začala vést tréninky sama, jsem si řekla, že není na co čekat.

Co je můj cíl?

Cíl projektu je vydat knížku Bike instruktor, příručky pro začínající bikery a bikerky a přeložit ji i do slovenského a anglického jazyka.

                

Detaily

Knížku jsem začala psát jako poznámky pro sebe a pomůcku na výuku v kurzech. Také jsem chtěla dát všechny své zkušenosti a poznatky na jedno místo a na papír. Postupem času a po mnoha diskuzích s dalšími lidmi dávalo čím dál větší smysl nenechat si takové poznámky jen pro sebe. Myslím, že na vydání mé knížky je ideální doba. Podobných knížek je totiž u nás i ve světě málo, horská cyklistika zažívá boom a míst k ježdění je u nás mnoho. Chtěla jsem vytvořit něco, co si můžete vzít s sebou na kolo, k čemu se budete vracet a co budete mít u sebe i bez připojení k internetu. Je to manuál pro každého bez rozdílu věku a zkušeností. Technika krok za krokem a do detailu ilustrované postupy. Vysvětluji vše od základního postoje, přes jízdu ze schodů, až po skákání. Podíváme se, jakými způsoby se dá jezdit na pumptracku a kde všude se dají zkušenosti z dráhy uplatnit. Připravila jsem návody na výrobu překážek, které vám usnadní učení. Je zde také kapitola první pomoc a v závěru najdete bezmála 140 míst k ježdění v České republice.

                             

... a ještě něco navíc

Vytvořit takovou knížku trvalo odhadem asi 500 h a předcházelo tomu 17 let zkušeností z ježdění na kole, závodění a koučinku. Autorka knížky je také autorkou ilustrací.

Kdo jsem?

Jmenuji se Katarína Tóthová. Jsem bikerka a instruktorka, dvojnásobná mistryně republiky ve sjezdu, celková vítězka Českého sjezdového poháru, vicemistryně ve fourcrossu, 2. vicemistryně v bikrosu a bývala členka reprezentačního týmu. Mám zkušenosti v dirtu, dualu, pumptracku a v enduru. A jsem také trojnásobná maminka :)

                    

Proč to dělám?

Věřím, že knížka pomůže hodně lidem k lepší a bezpečnější jízdě na kole, a že je kolo začne bavit stejným způsobem jako baví mě už skoro 20 let.

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 12
  PODPORA A DOBRÝ POCIT

  Chci podpořit vydání knížky Bike instruktor. Knihu nepotřebuji, stačí mi dobrý pocit, že jsem podpořil/a dobrou věc. Částku si upravím podle sebe, fandím splněným snům.

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 4.05
  (CZK 100)
 • sold 23
  TIŠTĚNÁ KNIHA - VYZVEDNUTÍ V ČESKÉM BRODĚ

  Chci  podpořit projekt a vyzvednout si knížku osobně, ať už s věnováním nebo bez něj.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 10.12
  (CZK 250)
 • sold 80
  TIŠTĚNÁ KNIHA - ZASLÁNÍ POŠTOU

  Chci podpořit projekt, mít tištěnou knížku dřív než ostatní a s věnováním. Knížka mi příde zásilkovnou a poštovné mám v ceně.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 11.74
  (CZK 290)
 • sold 18
  KOMBO I: 2 KS TIŠTĚNÁ KNIHA

  Chci podpořit projekt, mít 2x tištěnou knížku dřív než ostatní a s věnováním. Knížky mi přídou zásilkovnou a poštovné mám v ceně.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 21.05
  (CZK 520)
 • sold 2
  VIDEOKOUČINK TECHNIKY JÍZDY NA KOLE

  Chci podpořit projekt, ale jsem zdaleka, nemám možnost dostat se do Prahy a okolí. Bude mi stačit videokoučink na základě videí a fotek z mého ježdění na kole.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 28.34
  (CZK 700)
 • sold 20
  PARTNER KNÍŽKY

  Chci se stát partnerem tištěné knížky a podpořit její vydání. V poděkování bude uvedené moje jméno, dostanu k tomu tištěnou knížku s osobním věnováním a příde mi zásilkovnou. Poštovné mám v ceně.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 48.58
  (CZK 1,200)
 • sold 2
  NAKRESLENÍ BIKE OBRÁZKU

  Chci podpořit projekt a rád/a bych měl/a na památku nakreslený obrázek z fotky dle vlastního výběru s bikovou tematikou od autorky knížky. Vytisknutý a poslaný zásilkovnou i s knížkou, věnováním a s poštovnýmv ceně.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 89.07
  (CZK 2,200)
 • sold 1
  KOMBO II: 10 KS TIŠTĚNÁ KNIHA

  Chci podpořit projekt a potřebuju 10 ks tištěných knih pro svůj kurz, kemp, příměstský tábor nebo do své prodejny kol a příšlušenství. Knížky mi přijdou zásilkovnou na adresu a poštovné budu mít v ceně.

  Reward delivery: not specified

  EUR 101.21
  (CZK 2,500)
 • remaining 3 from 5
  OSOBNÍ KOUČINK

  Chci podpořit projekt a něco se naučit. Koučink by trval přibližně 4 hodiny a zlepšily bychom techniku jízdy na kole. Protože je to osobní koučink, setkání by bylo na pumptracku v Tehově u Říčan, kde jsou k učení ideální podmínky. K tomu dostanu knížku s věnováním.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 202.43
  (CZK 5,000)
 • remaining 5 from 5
  HLAVNÍ PARTNER KNÍŽKY

  Chci se stát hlavním partnerem tištěné knížky a podpořit její vydání. V poděkování bude vytištěno celé moje jméno nebo název firmy, případně logo. Dostanu k tomu 5x tištěnou knížku s věnováním, i bez něj, a příde mi zásilkovnou na adresu. Poštovné mám v ceně.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 404.86
  (CZK 10,000)
 • sold 0
  KOMBO III: 100 KS TIŠTĚNÁ KNIHA

  Chci podpořit projekt a potřebuju 100 ks tištěných knih pro svůj kurz, kemp, příměstský tábor, do své prodejny kol a příšlušenství nebo do školy. Knížky mi přijdou zásilkovnou na adresu a poštovné budu mít v ceně.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 931.17
  (CZK 23,000)