Studentská krev

"Daruj krev, daruješ život", projekt Studentská krev je dobrovolným aktem bezpříspěvkového dárcovství krve od studentů pro ty, kteří tuto životodárnou tekutinu potřebují.

 • Studenti na transfúzní stanici ÚHKT v Praze

 • Seminář o bezpříspěvkovém dárcovství krve (BDK)

 • Seminář pořádaný Studentskou krví o BDK - diváci

 • Seminář o BDK - přednášející z FNKV: MUDr. Turek

 • Organizátoři předchozího ročníku Studentská krev

 • promo materiály 1

 • promo materiály 2

 • Odměněný student za 40. odběrů krve (2.edice trik)

 • Trička limit. série (1.edice) čekají jen na vás!

 • Logo Studentské krve na triku

 • 0,5 l falešné krve ... nejen pro upíry ;-)

 • Designová placka no.1 a no.2

EUR 818
pledged of EUR 3,930

20%

20% completed

46 contributors pledged

Community, Education

Show all rewards

MYŠLENKA PROJEKTU

Dobrovolné dárcovství krve (nemotivované peněžitou částkou) je znakem moderní zodpovědné společnosti. Dárci krve jsou neocenitelnou pomocí při boji s různými nemocemi, kde je krev nebo její složky potřeba. Cílem našeho projektu „Studentská krev“ je oslovit mladé lidi z řad studentů vysokých a středních škol ve věku 18 až 26 let (+ prezenční forma PhD. studia) a atraktivní formou je seznámit s problematikou dárcovství krve. Chtěli bychom mladé lidi motivovat k tomu, aby se stali pravidelnými bezpříspěvkovými dárci krve na transfúzních odděleních (fungujících při nemocnicích v ČR). Dle vyjádření primářů transfúzních oddělení je stále potřeba získávat právě tuto skupinu dárců, kteří by postupně nahradili stárnoucí generaci pravidelných dárců.

JAK PROJEKT BUDE PROBÍHAT?

Student, který daruje dobrovolně krev, či krevní složky na kterémkoliv transfúzním oddělení v ČR ve stanoveném období (bude přesněji určeno, předpoklad od listopadu 2014) získá drobný dárek. V předchozích ročnících se vždy jednalo o triko s logem akce Studentská krev. Tričko, jako symbolická odměna, je ze strany mladých dárců velice kladně hodnocena. Rádi bychom nastavený standard zachovali a vyhověli tak kladným reakcím na projekt. Výdej triček (předávání z ruky do ruky) je rovněž založen na dobrovolnictví ze strany studentů, studentských organizací, nebo jako v minulém roce, i oblastních spolků ČČK.

Během trvání akce se konají odborné přednášky na půdách vysokých škol nebo ve studentských klubech, vedené lékaři z transfúzních oddělení. Neméně důležitou částí jsou i návštěvy transfúzních oddělení ve skupinkách (max. 5 osob), které doprovází zkušený student – dárce. Tyto skupinky jsou cílené hlavně pro lidi, kteří ještě zkušenosti s darováním krve nemají – tedy jedná se především o prvodárce. Ale mohou se zapojit i dárci, kteří prostě jen nechtějí ten den jít sami :-).

KDO JSME?

Lenka – studentka doktorského studia na Fakultě stavební ČVUT. Dlouholetá členka Českého červeného kříže, kde se jí dostalo seberealizace v oblasti pomáhání druhým. Zabývá se první pomocí, zdravým životním stylem, má ráda cestování, vzdělávání v různých oblastech, četbu a setkávání s přáteli.

Michal – absolvent fakulty elektrotechnické ČVUT. Mnohonásobný dobrovolný dárce krve a krevních složek – nedávno 60. bezpříspěvkový odběr. Mimo vzdělávání ve svém oboru (počítačové sítě) rád cestuje (hlavně autem :-) ), čte – (populární a fantasy literaturu) a v zimě je jeho největším koníčkem lyžování.

Projekt Studentská krev, Lenka s Michalem, společně založili na koleji Podolí (pilotní ročník Podolská krev), kde se jako aktivní studenti zapojovali do dění ve studentském klubu Studentské unie ČVUT. Doufáme, že i letos se nám podaří uspořádat kvalitní ročník pro studenty, kteří chtějí „dát kus ze sebe“.

JAK BUDOU VYUŽITY VAŠE PŘÍSPĚVKY?

Převážná část peněžitých darů při dosažení cílové částky bude využita na návrh, výrobu, koupi a logistiku triček s logem akce. Jelikož je naším cílem mít výdejní místa v hlavním městě Praha, pokračovat ve skvěle navázané spolupráci v Ostravě a rozšířit akci i do Brna, tak budeme rádi za jakoukoliv podporu – i přesahující cílovou částku. Čím více nám pomůžete, tím více triček pro dárce můžeme nechat vyrobit ;-) a odměnit tak ty, co nezištně pomáhají druhým.

Další náklady v projektu jsou spojené s uspořádáním seminářů o dárcovství krve, propagaci – převážně návrh a tisk letáků a v neposlední řadě logistika + poštovné.

V rámci hithit jsou níže uvedeny propagační balíčky, pro přispěvatele (osoby či firmy) – podrobnosti propagace z naší strany, případně jinou formu podpory projektu, je možné dohodnout s námi na kontaktním e-mailu.

V případě, že přispějete a vyberete si tak odměnu v podobě trička, napište, prosím, do poznámky jakou si přejete jeho velikost. Na výběr je velikost S,M,L anebo XL.

INFORMACE O PROJEKTU

KONTAKTNÍ EMAIL: info@studentskakrev.cz

News

Nov 10, 2014 Podpora bezplatného dárcovství krve

Dnes vyšel v deníku METRO (Praha, 10.11. 2014) článek o dárcovství krve, konkrétně o mladých lidech a studentech. Dochází k situaci, kdy studenti chodí bohužel na placené odběry do Plasma center a v nemocnicích, kde není za odběr placeno, chybí pak krev např. pro vážný případ ohrožení života ...…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 12

  Dobrý pocit

  Nejen bezplatným darováním krve můžeš získat dobrý pocit. Přispěj na dobrou věc a tento pocit se brzo dostaví! :-)

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.93
  (CZK 100)
 • 195 from 200

  Placka s logem akce a skvělý pocit

  Ke skvělému pocitu se hodí i něco navíc, a tím bude jedinečná placka s logem akce.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 7.86
  (CZK 200)
 • 1

  Umělá krev

  Daroval jsi a nebo se chystáš darovat krev? Chybí ti tento půllitr krve? Máme pro Tebe náhradu :-). Chystáš se na maškarní nebo jinou akci a chtěl bys, aby např. tvá maska zombie byla realistická? Tak právě pro Tebe tu máme připravenu 0,5 l láhev krve. S krví vytvořit realistická poranění , jaká jsou k vidění dokonce i ve filmech! Ale využití této odměny je libovolné ...

  Reward delivery: In a month

  EUR 8.72
  (CZK 222)
 • 32 from 50

  Exkluzivní triko z limitované série

  Exkluzivní tričko pouze pro přispěvatelé naší akce na hithit. Možnost zvolit velikost, napište prosím do poznámky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.79
  (CZK 300)
 • 147 from 150

  Exkluzivní tričko z limitované série + placka s logem akce

  Propagační dvojice – exkluzivní tričko pro přispěvatele a placka s logem akce. Možnost zvolit velikost, napište prosím do poznámky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.72
  (CZK 400)
 • 8 from 12

  Základy první pomoci

  Chtěl/a jsi někdy pomoci v případě úrazu či náhlé příhody a nevěděl/a jsi jak? Chtěl/a by sis projít základy první pomoci před testem do autoškoly? Se zkušenou instruktorkou první pomoci z ČČK se naučíš základy první pomoci. Nabízíme 2,5 hodiny trvající besedu, kde se dovíš, jak pomoci při autonehodě, v domácnosti, nebo venku – zaměříme se na život zachraňující úkony a odpovíme na dotazy týkající se první pomoci. Místo konání besedy je v Praze.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.65
  (CZK 500)
 • 50 from 50

  Exkluzivní triko + placka + magnetka (vše s logem akce)

  Jaké dobré duši by se nehodila propagační trojkombinace tohoto projektu? :-) Možnost zvolit velikost trička, napište prosím do poznámky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 23.58
  (CZK 600)
 • 28 from 30

  Prezentace přispěvatele – STANDARD

  Zveřejnění jména přispěvatele na stránce projektu Studentská krev (samozřejmostí je FB stránka), úžasný pocit a ...

  balíček STANDARD: triko ročníku s logem projektu + placka + magnetka

  (velikost trička napište prosím do poznámky)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 39.30
  (CZK 1,000)
 • 19 from 20

  Prezentace přispěvatele – EXCLUSIVE

  Zveřejnění jména (logo v případě fyzických či právnických osob) – hypertextový odkaz na Vaší stránku/produkt. Zveřejnění loga na tiskovinách akce. Písemné poděkování přímo od organizátorů akce.

  Navíc balíček EXCLUSIVE: 2x triko + 2x magnetka + 2x placka

  (velikost triček napište prosím do poznámky)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 98.25
  (CZK 2,500)
 • 10 from 10

  Prezentace přispěvatele – VIP

  Zveřejnění jména (jména osoby nebo loga firmy) – hypertextový odkaz na Vaší stránku/produkt. Zveřejnění loga na tiskovinách akce – větší logo. V balíčku VIP navíc originální ručně malovaný hrnek. Písemné poděkování přímo od organizátorů akce.

  Navíc balíček VIP: 2x triko + 2x magnetka + 2x placka + hrnek s logem (ruční práce)

  (velikost triček napište prosím do poznámky)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 196.50
  (CZK 5,000)
 • 3 from 3

  GENERÁLNÍ PŘISPĚVATEL

  Možnost graficky ovlivnit design plakátu a další propagační aktivity po dohodě s organizátorem projektu. Zveřejnění loga jako generálního partnera na hlavní stránce webu, informace o generálním partnerovi (na webových stránkách projektu a Facebooku). V balíčku GENERAL navíc 2x originální ručně malovaný hrnek. :-) Písemné poděkování přímo od organizátorů akce.

  Balíček GENERAL: 3x triko + 5x magnetka + 5x placka + 2x hrnek s logem (ruční práce)

  (velikost triček napište prosím do poznámky)

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 982.51
  (CZK 25,000)