NADĚJE - fotografie na podporu Domácího hospice 14 pomocníků

Zajímavou formou můžete podpořit nově vznikající domácí hospic na Semilsku. Na 26 dobrovolníků vytvořilo jedinečnou sbírku celkem 120 fotografií na téma Naděje. Každý z autorů vtiskl do svých prací svůj osobní pohled. Darujte i vy Naději Domácímu hospici.

 • foto: Natálie Stránská

 • foto: Marie Stránská

 • foto: Kateřina Cardová

 • foto: Natálie Stránská

 • foto: Lenka Hřibová

 • foto: Václav Svoboda

 • foto: Ludmila Žalská

 • foto: Romana Černošková

 • foto: Ludmila Žalská

 • foto: Ludmila Žalská

 • foto: Natálie Stránská

 • foto: Barbora Zahrádková

 • foto: Andrea Holubcová

 • foto: Martina Kosíková

 • foto: Tomáš Kosík

 • foto: Hynek Gazsi

 • foto: Romana Černošková

 • foto: Vlasta Bičáková

 • foto: Andrea Holubcová

 • foto: Ludmila Žalská

EUR 972
pledged of EUR 810

119%

119% completed

50 contributors pledged

Community, Photography

Semily, Liberecký kraj, Česko

All or nothing. Project finished on Oct 25, 2020 at 14:46.

Show all rewards

Jak to začalo

Nápadem! A vám se to nezdá skvělé - podpořit dobrovolníky, kteří dále pomáhají? Být v řetězci solidarity, který končí možná až za hranicí smrti... nebo nekončí? Možná u vás začíná a kruhem se k vám vrátí. Spekulace? Chce to vyzkoušet, že. Tak hurá do toho.

Co je náš cíl?

Sháníme lidi, kteří by nás podpořili ve vydání pohlednic, dárkové knížky a kalendáře s fotografiemi na podporu vznikajícího Domácího hospice 14 pomocníků, z.ú.

Detaily

Nově vznikající Domácí hospic 14 pomocníků, z.ú., který chce vykrýt mezeru v hospicové péči na Semilsku, je ve svých začátcích postaven před shánění finančních zdrojů potřebných pro své poslání. Hospicová služba není hrazena ze zdravotního pojištění a je závislá na benefici a podpoře štědrých dárců. Zajímavým nápadem pro nás je oslovit lidi nejrůznější formou. Po květnovém Běhu pro hospic jsme se rozhodli zorganizovat výstavu fotografií. Se zvoleným tématem Naděje jsme oslovili lidi z nejrůznějších skupin a podařilo se nám sehnat jedinečnou sbírku 120 fotografií od 26 dobrovolníků. Výstava prací je instalována ve veřejných prostorách Městského úřadu v Semilech. Prezentace fotek proběhla rovněž v městském kině Jitřenka během setkání s podporovateli i veřejností. Jako dalším zajímavým výstupem se nám jeví vydání pohlednic, dárkové knížky, a kalendáře, které bychom dále využívali k podpoře domácího hospice jako dárkové předměty pro naše podporovatele a přispěvatele.

... a ještě něco navíc

Naděje - umírá poslední :-)

Kdo jsme?

Domácí hospic je služba, jejímž cílem je, aby i těžce nemocný člen rodiny mohl žít a prožít závěr svého života doma mezi svými blízkými.

Náš tým přijíždí k těžce nemocnému domů dle domluvy a individuálních potřeb nemocného a jeho pečujících. Zaškolí rodinu v péči, nastaví léčbu na zmírnění příznaků provázejících nevyléčitelnou nemoc a hlavně léčbu bolesti, poradí v sociální oblasti (např. pomůže s vyřízením příspěvku na péči aj.), doprovází nemocného i jeho rodinu a podle zájmu nabízí i péči duchovní. Dále se věnujeme péči o pozůstalé.

Proč to děláme?

Závěr života je těžkým ale i důležitým obdobím. Důležitým pro ty, kdo odcházejí i pro ty, kteří zůstávají. A my v hospici věříme, že může být i krásným. Vždyť tak jako zapadající slunce vykresluje v krajině ty nejkrásnější kontury, může i podvečer života vrhnout nové světlo na prožitý život.

Hospicová služba není hrazena ze zdravotního pojištění a je závislá na benefici a podpoře štědrých dárců. 

News

Oct 10, 2020 Děkujeme

Přátelé, jsme v polovině časového limitu naší kampaně a již jsme dosáhli celkové požadované částky. Je tedy jasné, že o své benefity nepříjdete. Kalendáře, u nichž poptávka převyšuje nabídku v rámci hithitu, si můžete dále objednávat přímo na adrese domácího hospice (hospic@hospic-semily.cz). Pro…

More

Oct 5, 2020 První třetina za námi...

...a do druhé třetiny zápasu vstupujeme s krasnými 77 procenty. K vítěznému zakončení projektu zbývá ještě kousek. Fandíme naplno a zveme známé, aby se zapojili. Vyhrajeme nad lhostejností a rezignací? Věříme, že ano. Je to nadějné! :-) Poslední kalendář čeká na svého přispěvatele, výběr ostatních…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 5
  PROHLÍDKA VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ NADĚJE V MěÚ SEMILY

  Za příspěvek do 100 korun si můžete prohlédnout výstavu fotografií na téma Naděje s patřičnou hrdostí a zvědavostí, na co že jste to přispěli.
  Výstava probíhá od 24.září do 27.listopadu 2020.

  Reward delivery: not specified

  EUR 4.01
  (CZK 99)
 • remaining 44 from 50
  POHLEDNICE PŘÍMO PRO VÁS

  Zašleme Vám děkovnou pohlednici s originální fotografií od jednoho našeho autora. 
  Nechte se překvapit.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 4.05
  (CZK 100)
 • remaining 16 from 20
  POHLEDNICE PRO VÁS DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU

  Zašleme Vám děkovnou pohlednici dle Vašeho vlastního výběru z nabídky fotografií v naši fotogalerii, stačí si vybrat a poslat nám číslo fotografie z levého horního rohu.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 6.08
  (CZK 150)
 • remaining 5 from 20
  SOUBOR ČTYŘ ORIGINÁLNÍCH POHLEDNIC

  Vyberte si čtyři nejkrásnější fotografie z naší fotogalerie a my vám z nich zašleme originální  pohlednice formátu 10x15. Můžete zvolit také variantu čtyř stejných pohlednic s jedním motivem. 
  Svým přátelům pošlete pozdrav plný naděje. Čekají na to :-)

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 8.10
  (CZK 200)
 • remaining 1 from 5
  PROHLÍDKA VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ S PRŮVODCEM

  Uděláme si na Vás čas a domluvíme společnou prohlídku fotografií na výstavě ve vestibulu Městského úřadu v Semilech. Můžete nám povyprávět, jak na Vás výstava působí či jaké máte vlastní prožitky naděje.
  Výstava trvá od 24. září do 27. listopadu 2020.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 12.16
  (CZK 300)
 • remaining 13 from 20
  VÁMI VYBRANÁ FOTOGRAFIE VE VELIKOSTI A3

  Vaši srdeční fotografii, která Vás na první pohled okouzlila a kterou potřebujete mít doma, Vám radi zašleme vytištěnou na kvalitním fotopapíře ve formátu 30 x 45 cm.
  Stačí si vybrat z naší fotogalerie a zaslat nám požadované číslo.
   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 20.26
  (CZK 500)
 • remaining 6 from 10
  DÁRKOVÁ KNÍŽKA PLNÁ NADĚJE

  Chcete potěšit sebe nebo někoho ze svých blízkých dárkem plným naděje? Knížka Naděje - cesta ke světlu je právě na to dělaná. Obsahuje výběr fotografií od autorů, kteří nás podpořili svými záběry.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.52
  (CZK 1,000)
 • Sold out!!
  ORIGINÁLNÍ KALENDÁŘ S FOTOGRAFIEMI Z VÝSTAVY

  Jeden z pěti originálních kalendářů je Váš. Kalendář je na kvalitním fotopapíře ve formátu A3. Každý měsíc příštího roku bude Vás nebo Vaše blízké provázet jedna z celkem třinácti vybraných  fotografií Naděje. 
  Rok 2021 - rok naděje.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 81.04
  (CZK 2,000)