Čtvrt na smrt - nefolkové album Držím Ti pěsti

Pomozte nám vydat debutové album! Máme nahranou, smíchanou a zmasterovanou desku, kterou chceme fyzicky vydat a k vybrané písni natočit klip. Jsme kapela kolem básníka a buskera Jana Vacíka, žánru s prvky punku, undergroundu a post-rocku říkáme Nefolk.

Author: Čtvrt na smrt

 • Nahrávali jsme u Kamila Dandy v Aluně.

 • Jsme Nefolková kapela Čtvrt na smrt

EUR 320
pledged of EUR 2,065

15%

15% completed

23 contributors pledged

Music, Art

Show all rewards

Čtvrt na smrt

Čtvrt na smrt je alterego básníka a hudebníka Jana Vacíka, pod kterým sólově vystupuje od roku 2013.

Projekt má za sebou stovky odehraných koncertů po kavárnách, klubech a alternativních festivalech, známým se ale písničkář stává především pro obyvatele Prahy 3 a to díky stálému "angažmá" v roli buskera pod Vítkovským tunelem, kde hraje výhradně autorskou tvorbu.

Do poslední slabiky vysezené čeké texty psal buďto sám autor, nebo spisovatel a neexistující stand-up komik Jiří Charvát. 

Počátkem roku 2019 se Honza potkává s bubeníkem Jirkou Sejfem (Iggy Mayerov) a basákem Kubou "Žvejkem" Hartmannem. Společně všechny kytarovky rozebírají na atomy a vzniká tak pestrá směsice všech možných žánrů, které říkáme Nefolk.

V létě hrajeme na Povaleči, na podzim následují koncerty v klubech jako Cross, Fatal, Palác Akropolis, Dejvická klubovna aj.

Držím Ti pěsti

V prosinci jdeme do studia Aluna, kde naživo, dohromady, nahráváme podklady na desku o třinácti písních, kterou v březnu dokončujem. Během nahrávání kapelu doplňuje cellista Keishiro Mikawa, který se stává stálým členem.

Kvůli všeobecně známým okolnostem na jaře odsouváme plánované koncerty včetně křestu desky, který nakonec proběhne 15.7. na Kamina Boat na Smíchově. 

Ve studiu jsme strávili dohromady skoro měsíc. Nechali jsme tam všechno.

Energii, pot i úspory na důchod. Deska už je smíchaná a zmasterovaná, grafický návrh bookletu zpracoval Lukas Fiala a každým dnem tato data poputují do lisovny.

Finanční injekci z HitHitu využijeme především na zaplacení fyzických kopií alba, což spolkne většinu z cílové částky.

Zbytek a případný přebytek použijeme na natočení druhého videoklipu, který bude hraný. První videoklip jsme podomácku natočili s velkou pomocí našich úžasných přátel a vyjde na konci června.

Nahrávali jsme v nádherné roubence Kamila Dandy - studiu Aluna.

HitHit

Cílová částka kampaně na HitHitu odpovídá zhruba polovině celkových nákladů na desku.

Část kapely, která se živí převážně hudbou, zažila v době krizového stavu finanční výpadek, který je tak znatelný, že bez vaší pomoci vydáme desku v kýženém nákladu jen s velkými obtížemi. Na klip bychom si museli nechat zajít chuť určitě.

Pokud máte zájem poslechnout si výsledek našeho ročního úsilí, zúčastnit se křtu, koupit si triko, nebo nám zkrátka jen přispět, HitHit se jeví jako ideální platforma.
 


Děkujeme a možná
že se potkáme
v červenci
na křtu desky

Bude tam chleba
s vegansalámem
příšernej humor
a skvělý pecky

News

Jul 14, 2020 Děkujeme a uvidíme se zítra na lodi Kamina!

Drazí přátelé. Moc vám děkujeme za Vaše příspěvky a budeme se těšit na křtu. HitHIt jsme sice nedotáhli, ale to neznamená, že se se nic nestane! Protože tak ale nedostaneme vaše kontaktní údaje, musíme trochu improvizovat. Vše vyřešíme na místě, s těmi z vás, co na křest nedorazí, se domluvíme…

More

Jul 6, 2020 Jak to bude?

Co se stane, když se nedokončí předprodej na HitHitu? Nic hrozného. Odměny jsme nastavili nešťastně a celé je to od nás taková hurá akce, kterou jsme nedomysleli. Vydání "Držím Ti pěsti" to ale neohrozí. V případě nedotažení cílové částky vám peníze, které jste nám už poslali, přijdou zpátky na…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 32 from 40 Držím Ti místo

  Křest naší desky proběhne na Kamina Boat, která kotví na Hořejším nábřeží a to 15.7.2020 od 19:00. Pokud si chcete rezervovat místo na palubě a desku si třeba následně pořídit tam, tahle možnost je pro vás ne jako, ale doslova dělaná.

  Reward delivery: In a month

  EUR 3.75
  (CZK 100)
 • 1 Držím Ti digitální album

  Nemáte kam strčit CD a obejdete se bez bookletu s texty, ale chcete si poslechnout výsledek naší roční práce? Album vám pošleme v digitální podobě a formátech wav a mp3 a to ve stejný den, kdy proběhne křest.

  Reward delivery: In a month

  EUR 6.76
  (CZK 180)
 • 1 Držím Ti CD

  Ve studiu jsme strávili skoro měsíc a celé to připravujeme už rok. Důvod, proč jsme na HitHitu, je prostý - vydání fyzické kopie alba s dvacetistránkovým bookletem. V ceně je zahrnuté osobní předání po Praze, nebo na některém z našich koncertů. Pro možnost zaslání poštou nám napište doplňkovou zprávu pro tvůrce. Nějak se domluvíme.

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.26
  (CZK 300)
 • 47 from 50 Držím Ti CD a místo

  Jak už název napovídá, tohle je klasická dvojkombinace, kdy si rezervujete místo na palubě lodi Kamina, kde 15.7.2020 proběhne křest desky a rovnou si tam vyzvednete album, které tam na vás bude čekat.

  Reward delivery: In a month

  EUR 13.52
  (CZK 360)
 • 2 Držím Ti tričko

  Grafiku celého alba vytvořil Lukas Fiala a podle nás je tak dobrá, že by se do ní jeden nejraději oblíknul. A ono je to možné! Díky kombinaci dvou odstínů téže barvy a poctivému ručnímu sítotisku od Martiny z INature  nevzniknou dva totožné kusy a každé triko tak bude originální. V ceně je zahrnuté osobní předání po Praze, nebo na kěkterém z našich koncertů. Preferovanou barevnou kombinaci napište do doplňkové poznámky pro tvůrce.

  Reward delivery: In a month

  EUR 15.77
  (CZK 420)
 • 25 from 30 Držím Ti tričko a místo

  Nesnášíte studiové nahrávky, ale máte rádi nás? Nebo si chcete album pořídit na křestu, ale design trička si vybrat v předstihu? V ceně je rezervované místo na lodi Kamina, kde 15.7.2020 proběhne křest a kus oděvu, který si sebou odnesete domů. Preferovanou barevnou kombinaci napište do doplňkové poznámky pro tvůrce.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.02
  (CZK 480)
 • 28 from 30 Držím Ti CD, tričko a místo

  Místo na palubě Kamina Boat, kde 15.7.2020 proběhne křest desky se spoustou skvělých hostů. Na vás tam navíc bude čekat úhledný balíček s deskou a trikem dle vašeho výběru za výhodnou cenu. Preferovanou barevnou kombinaci napište do doplňkové poznámky pro tvůrce.

  Reward delivery: In a month

  EUR 25.00
  (CZK 666)
 • 0 Pošlu Ti CD a triko

  Máte to do Prahy daleko? Nebo v termínu křtu jiné plány? Pošleme vám aspoň dva suvenýry - album "Držím Ti pěsti" a triko s designem od Lukase Fialy, vyrobené na ručním sítotisku Martinou z INature. V ceně je poštovné a balné. Preferovanou barevnou kombinaci napište do doplňkové poznámky pro tvůrce.

  Reward delivery: In a month

  EUR 27.03
  (CZK 720)
 • 8 from 9 Držím Ti všechno

  Za krásnou cenu, která vůbec není marketingovým trikem, se k vám dostane  všechno výše zmíněné a budeme se na vás těšit na křtu. Ale tím to nekončí. CD vám podepíšeme a navrch přiložíme dvě relikvie. Prní z nich je útržek ze Žvejkovo košile, kterou měl zatím na každém našem koncertu. Druhou relikvií bude cár papíru s kouskem původního textu jedné z písní. Za tři kila nad cenu předchozího balíčku naprostá šílenost, ale kdo by chtěl být normální?

  Reward delivery: Not specified

  EUR 37.51
  (CZK 999)
 • 5 from 5 Držim Ti VIP fleka

  Chcete se za námi někdy zastavit ve zkušebně a na vlastní oči se přesvědčit, že je možné něco nazkoušet i když kapela silně prokrastinuje? Chcete mít možnost  trávit křest desky v backstagei? Tyhle dva zážitky a k tomu tričko a CD jsou součásní tohohle balíčku. Preferovanou barevnou kombinaci napište do doplňkové poznámky pro tvůrce.

  Reward delivery: In a month

  EUR 56.32
  (CZK 1,500)
 • 0 Držím Ti tucet desek

  Dvanáct alb za cenu deseti. Vždycky jste snili o tom, že se z vás stane dealer a zároveň byste nám rádi pomohli? Album si vydáváme sami, místa, kde bude po vydání k prodeji zatím spočítám na prstech jedné ruky. Pokud máte malou čajovnu, antikvariát, bar, hudební klub, nebo třeba stomatologickou ordinaci, budeme rádi, pokud se u vás objeví naše album k prodeji. Tuto nabídku můžete samozřejmě využít i v případě, že byste si chtěli jedním vrzem odbýt vánoční dárky pro celé široké příbuzenstvo. V ceně je poštovné a balné, nebo vstupenka na křest 15.7.2020 na Kamina Boat, kde bude balíček k vyzvednutí. Preferovanou variantu napište do poznámky pro tvůrce.

  Reward delivery: In a month

  EUR 112.63
  (CZK 3,000)
 • 3 from 3 Držím Ti pěsti

  Chceš se stát opěvovaným sponzorem naší desky, kterého opomenu zmínit na všech našich budoucích koncertech? Nebo prostě nevíš, co s penězi? Rádi se o ně postaráme. Krom toho ti samozřejmě také podržíme VIP fleka na křtu, který proběhne 15.7.2020 na Kamina Boat. Jako dodatečný projev naší neskonalé vděčnosti pak ještě zahrajeme akustický koncert na tebou pořádané akci.

  Reward delivery: In a month

  EUR 225.27
  (CZK 6,000)