Nemusí se toulat... díky kastračnímu programu KasProCats!

Vyvinuli jsme sofistikovaný online nástroj na monitorování toulavých koček a prostřednictvím platfortmy HitHit bychom ho chtěli představit lidem a poprosit je o pomoc s financováním.

EUR 3,044
pledged of EUR 1,972

154%

154% completed

166 contributors pledged

Ecology, Education

All or nothing. Project finished on May 2, 2020 at 17:11.

Show all rewards

Úvod

Ačkoli možná není nejlepší doba na uspořádání takové kampaně, sami jsme si ji nevybrali. Jaro je nejkritičtější období na expanzi nových kočičích životů a na nás je, abychom kočkám pomáhali bez ohledu na to, jestli je dostatek finančních prostředků nebo jestli venku řádí epidemie. Věříme, že není tak špatně, aby se milovníci koček mohli spojit pro dobrou věc a společně to dokázat zastřešit takový užitečný nástroj.

Na úvodní fotce a videu můžete vidět útulkové kočky Brusinku a Bezinku. Měly štěstí. Našly starostlivou rodinu, péči a lásku. Mají neustále plné misky, špičkovou veterinární péči, očkování, jsou kastrované a čipované. Zkrátka mají život jako v bavlnce a lidskou pozornost po celý den.

Většina jiných koček ale takové štěstí neměla, realita venku je mnohem krutější, než si spousta z nás uvědomuje nebo vůbec uvědomit chce. Odhaduje se, že útulky na území České Republiky ročně přijmou kolem 35.000 koček, přičemž tohle číslo bude jen zlomek skutečného počtu toulavek - většina z nich se lidského zájmu či pomoci nikdy nedočká. 

Biologické nastavení kočky je množit se, kdykoli je to možné. Proto se kočky rozmnožují geometrickou řadou. Nové kočičí životy, ale nikdo nechce - útulky jsou plné, volná místa v rodinách nejsou nafukovací a zbytek lidské populace kočky jednoduše nezajímají. V dnešní zrychlené době jsou kočky vystaveny nadměrnému utrpení, které v drtivé většině způsobuje člověk svojí krutostí nebo jen nezájmem. Kočky jsou stříleny, tráveny, topeny a jakkoli jinak týrány. Policii to často nezajímá a obce se ze své zákonné povinnosti postarat se o zvířata na svém katastru, často snaží vykroutit.

Dlouhodobě se snažíme na problematiku toulavých a opuštěných koček upozorňovat a předkládat řešení v podobě osvětové činnosti a prevencí prostřednictvím kastrací. Připravili jsme metodiku integrace kastračního programu pro obce a snažíme se najít řešení jak pro zvířata, tak pro občany i úřady. Bohužel i tak se obce snaží tuto problematiku přehlížet, jako by snad byly oceňovány za to, že ušetří na tom, co ze zákona musí plnit. Vyvinuli jsme proto databázi obcí, která má za úkol mapovat výskyt toulavých koček a díky nashromážděným datům obce přesvědčit, aby se staly v této problematice mentory, motivátory pro občany, a nikoli zbytečnými úředníky, kteří chtějí být k tak závažnému problému slepí.

Proto oslovujeme laickou i odbornou veřejnost s prosbou o pomoc při financování tohoto projektu, který má ambice problematiku koček řešit od základu a ne pouze klouzat po povrchu v podobě řešení důsledků. Prosíme všechny milovníky koček i zvířat všeobecně, aby nás podpořili při budování tohoto nezbytného nástroje, který kočkám pomůže a lidem usnadní život.

Co je náš cíl?

Jako etablovaný kastrační program jsme se ponořili do problematiky toulavých a opuštěných koček opravdu hluboko, dalo by se říci až na dřeň. Snažíme se toto téma co nejlépe uchopit, abychom byli schopni navrhnout co nejefektivnější řešení, které by kočkám celoplošně pomáhalo, ale jak se ukazuje, čím víc toho víme, tím více zjišťujeme, že tento sektor rozhodně nemá na růžích ustláno. Kočky jsou přehlíženy jak legislativou, tak úřady a pochopitelně i většinovou společností. Aby naše snaha bylo co nejefektivnější, musíme obsáhnout spoust faktorů - často nestačí pouze naše odborné znalosti či orientace v daném prostředí, ale na základě průzkumu stavu problematiky jsme byli nuceni navrhnout nástroj, který nám to umožní. Jsme přesvědčeni, že námi vytvořené webové rozhraní na monitoring toulavých koček bude odrazový můstek k tomu, dostat toto téma mezi širokou laickou i odbornou veřejnost, mezi úředníky či politiky a vybojovat pro život koček o poznání lepší podmínky, než jim byly dosud poskytnuty.

Definice projektu

Platformou projektu je web, který se skládá ze čtyř různých a vzájemně provázaných databází, jejichž prostředí a nastavení má usnadnit život všem zúčastněným - občanům, obcím, spolkům, veterinářům či prodejcům, neboť všechny subjekty jsou v neustálé vzájemné interakci.

Databáze obcí - tato databáze má za úkol monitorovat kočky na katastrech konkrétních obcí a sbírat o nich data. Díky tomu budeme mít přehled a výstup pro to, abychom mohli s obcemi diskutovat o jejich zapojení do kastrační tématiky. Každá vyplněná žádost bude zaznamenaná pod příslušnou obec a na základě přednastavených procesů dostane žadatel potřebné info, vyfiltrované veterináře, spolky a prodejce v okolí. Databáze obsahuje další nástroje jako možnost nahlásit týrání zvířete, objednat letáčky či podepsat výzvu obcím. Žádat může občan i spolek.

Databáze veterinářů - tato databáze slouží jako přehled aktuálních veterinárních pracovišť, jejichž část je napojena na Databázi obcí a z nich si žadatel může při žádosti vybírat optimální pracoviště. Registrovat se může jakýkoli veterinář s vlastní praxí.

Databáze útulků - tato databáze seskupuje útulky, dočasky a spolky, které pomáhají kočkám. Opět budou vyfiltrovány dle polohy a to z důvodu, aby žadatel věděl na koho se obrátit například v případě potřeby odchytu nebo jiné práce v terénu. Registrovat se může jakýkoli kočičí spolek.

Databáze zverimexů - tato databáze by měla seskupovat prodejce a výrobce krmiv, kteří se opět budou filtrovat dle polohy do žádosti žadatele. U nás žádná ucelená databáze prodejců zatím není, takže by mohla lidem přinést přehled o prodejcích v okolí, o prodejcích, kteří pomáhají atd. Registrovat se může jakýkoli prodejce krmiv či výrobce.

Rozpočet a okruhy

Web je předběžně naceněn na 70.000,-. Malou část jsme vybrali od dobrovolných dárců prostřednictvím platformy Darujme.cz a pomoc přislíbilo také několik firem. To však nestačí a proto jsme se rozhodli jít s projektem na platformu HitHit, od které si rovněž slibujeme propagaci a promo. Cílovou částku jsme nastavili na 50.000,- a v případě, že by se vybralo víc, budeme s financemi pracovat následovně:

Hranice 50.000: finance budou použity stavbu webu. Kvůli transparentnosti bude doložena faktura s přesnou částkou a rozpisem prací.

Hranice 70.000: pokud se vybere více financí (hranice 50 - 70.000,-), tak budou použity na zaplacení brigádníka, který bude pracovat na adminitrativě dat, aby databáze byla naplněna co nejdříve a mohla co nejrychleji sloužit uživatelům. Kvůli transparentnosti bude doložena faktura s přesnou částkou a rozpisem prací.

Hranice 100.000: pokud se vybere ještě více financí (hranice 70 - 100.000,-), tak budou použity na samotné kastrace, ať máme do zásoby rozpočet v případě, že by web přinesl větší zájem o kastrace, než dosud.

O odměnách

Vzhledem k tomu, že pocházíme z aktivisticko-benefiční scény a tedy celé naše fungování je založeno na dobrovolném dárcovství, chápeme naše odměny spíše symbolicky. Pevně věříme, že se dá taková kampaň realizovat i bez odměn, neboť eliminace kočičího utrpení je celospolečenský zájem. Přesto jsme se pokusili připravit alespoň odměny od drobností přes vouchery až po reklamní sloty. Odměny budou zasílány poštou (v případě fyzických cen) nebo emailem (v případě voucherů či reklamy).

Jak to celé začalo

Všechno začalo před několika lety touhou pomáhat kočkám venku, z čehož vzniknul kastrační program KasProCats, z.s., díky kterému se nám daří edukovat společnost a shánět prostředky na kastrace tam, kde selhává státní aparát nebo jen obyčejná lidskost.

News

Apr 28, 2020 Blíží se konec! Jak dále pomoci?

Jste jedním slovem úžasní! Přesně tohle nás napadá, když vidíme prozatimní částku a taky počet přispěvatelů. Dosáhli jsme minimální hranice, takže můžeme mluvit o úspěchu! Je před námi ale ještě další meta (vlastně dvě), kterou by stálo za to pokořit. Zvlášť, když nás teď čeká přes 200 kastrací v…

More

Apr 10, 2020 Poděkování! #2

Tento projekt by nebyl ničím bez lidí, kteří milují kočky a chtějí jim pomáhat. Právě proto jsme se spojili s velkým počtem aktivních lidí, spolků, stránek a dalších subjektů, protože v jednotě je síla. Na tomto místě chceme poděkovat všem, kdo se na propagaci podílejí <3 Partnerské stránky -…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 75
  Dobrý pocit za 100,-

  Nápad se mi libí a fandím mu, s potěšením přispěji a nic za to nechci. 

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně  
  • částku můžete po zvolení libovolně navýšit

  Reward delivery: not specified

  EUR 3.94
  (CZK 100)
 • sold 10
  Osvětové letáčky '200 za 200'

  Běžně letáčky posíláme jen za cenu poštovného, dnes ale můžete udělat dobrý skutek a dostat za to balíček osvětových letáčků vhodných k edukaci vašeho okolí. Za minulý rok jsme letáčků rozdistribuovali přes 100.000 kusů. Tato odměna je sice velmi symbolická, za své peníze ale uděláte dobro hned 2x!

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • 200 letáčků od každého designu
  • poštovné a balné v ceně

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 7.89
  (CZK 200)
 • sold 4
  Osvětové letáčky '300 za 300'

  Běžně letáčky posíláme jen za cenu poštovného, dnes ale můžete udělat dobrý skutek a dostat za to balíček osvětových letáčků vhodných k edukaci vašeho okolí. Za minulý rok jsme letáčků rozdistribuovali přes 100.000 kusů. Tato odměna je sice velmi symbolická, za své peníze ale uděláte dobro hned 2x!

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • 300 letáčků od každého designu
  • poštovné a balné v ceně

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 11.83
  (CZK 300)
 • remaining 8 from 10
  Kniha Love You(r) Planet

  První i druhá várka knih se rozebrala během pár dní, takže kvůli enormnímu úspěchu jsme dostali dalších 10 kusů. Máme radost, protože tato kniha je opravdu úžasná. 

  Skvělá kniha (kterou by si měl každý přečíst) o ekologickém a etickém způsobu života. Napsala ji a věnovala naše výborná kamarádka Lucia Rien.  

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • knihu s návodem na život
  • poštovné a balné v ceně 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 15.78
  (CZK 400)
 • remaining 17 from 30
  Nákupní taška KasPro

  Nákupní taška s logem KasPro.

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • stylovou a šik tašku
  • poštovné a balné v ceně 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.57
  (CZK 420)
 • remaining 3 from 15
  Voucher '500' na nákup u COLLECTIVE COLLAPSE clothing

  Podpořím vás a naoplátku si vyberu oblečení u Collective Collapse v hodnotě 500,- 

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • voucher k nákupu libovolného zboží na eshopu značky, přičemž od ceny nákupu bude odečtena hodnota 500,- 
  • voucher bude zaslán ihned po skončení kampaně a lze ho upotřebit do konce roku 2020 
  • voucher je přenosný a lze jej použít jako dárek 
  • eshop: Collective Collapse

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 19.72
  (CZK 500)
 • sold 4
  Osvětové letáčky '500 za 500'

  Běžně letáčky posíláme jen za cenu poštovného, dnes ale můžete udělat dobrý skutek a dostat za to balíček osvětových letáčků vhodných k edukaci vašeho okolí. Za minulý rok jsme letáčků rozdistribuovali přes 100.000 kusů. Tato odměna je sice velmi symbolická, za své peníze ale uděláte dobro hned 2x!

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • 500 letáčků od každého designu
  • poštovné a balné v ceně

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 19.72
  (CZK 500)
 • remaining 42 from 50
  Tričko KasPro

  Tričko s logy KasPro.

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • stylové a šik tričko
  • k dispozici všechny velikosti 
  • výběr z dámského i pánského střihu
  • poštovné a balné v ceně 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 21.70
  (CZK 550)
 • remaining 15 from 20
  Taška a tričko KasPro

  Cenově zvýhodněný set. Stylové tričko a nákupní taška s logy KasPro.

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • stylové a šik tričko a taška
  • k dispozici všechny velikosti 
  • výběr z dámského i pánského střihu
  • poštovné a balné v ceně 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 31.56
  (CZK 800)
 • remaining 9 from 15
  Voucher '1000' na kastraci kočky

  Máte doma či venku kočku a zvažujete její kastraci? Prostřednictvím tohoto voucheru vám zařídíme kastraci u jednoho z partnerských veterinářů. 

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně  
  • voucher aplikovatelný přes náš nový web
  • podrobné info po skončení kampaně

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 39.45
  (CZK 1,000)
 • remaining 16 from 20
  Voucher '1000' na nákup u COLLECTIVE COLLAPSE clothing

  Podpořím vás a naoplátku si vyberu oblečení u Collective Collapse v hodnotě 1000,- 

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně  
  • voucher k nákupu libovolného zboží na eshopu značky, přičemž od ceny nákupu bude odečtena hodnota 1000,- 
  • voucher bude zaslán ihned po skončení kampaně a lze ho upotřebit do konce roku 2020 
  • voucher je přenosný a lze jej použít jako dárek 
  • eshop: Collective Collapse

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 39.45
  (CZK 1,000)
 • remaining 5 from 5
  Voucher na čištění notebooku

  Ačkoli to vypadá, že čištění výpočetní techniky s kočkama nijak nesouvisí, v tomto případě tomu není tak úplně pravda. Přítelkyně majitele této firmy vlastní chovatelskou stanici mainských mývalích koček, takže spolupráce byla nasnadě.

  Voucher na čištění macbooku, ale i klasických windows notebooků u firmy iPhone Brno. Součástí čištění je přepastování VGA, repas chlazení, vyčištění zařízení od prachu a kompletní vyčištění z venku.

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně 
  • voucher bude zaslán ihned po skončení kampaně
  • voucher je přenosný a lze jej použít jako dárek
  • stránky: iPhone Brno

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 47.34
  (CZK 1,200)
 • remaining 9 from 10
  Voucher '1500' na nákup u COLLECTIVE COLLAPSE clothing

  Podpořím vás a naoplátku si vyberu oblečení u Collective Collapse v hodnotě 1500,- 

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně  
  • voucher k nákupu libovolného zboží na eshopu značky, přičemž od ceny nákupu bude odečtena hodnota 1500,- 
  • voucher bude zaslán ihned po skončení kampaně a lze ho upotřebit do konce roku 2020 
  • voucher je přenosný a lze jej použít jako dárek 
  • eshop: Collective Collapse

  Reward delivery: not specified

  EUR 59.17
  (CZK 1,500)
 • remaining 4 from 5
  Voucher '2500' na nákup u COLLECTIVE COLLAPSE clothing

  Podpořím vás a naoplátku si vyberu oblečení u Collective Collapse v hodnotě 2500,- 

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • voucher k nákupu libovolného zboží na eshopu značky, přičemž od ceny nákupu bude odečtena hodnota 2500,- 
  • voucher bude zaslán ihned po skončení kampaně a lze ho upotřebit do konce roku 2020 
  • voucher je přenosný a lze jej použít jako dárek 
  • eshop: Collective Collapse

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 98.62
  (CZK 2,500)
 • remaining 4 from 5
  Reklama na vaši firmu v hodnotě 5000

  Mám vlastní značku / firmu a za svou podporu chci reklamu v bannerových slotech na novém webu.

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně  
  • reklama bude zobrazena na webu v bannerových slotech, logo umístěno v partnerech a vše konfigurováno dle přání přispěvatele
  • přesné specifikace budou připraveny ve formě pdf 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 197.24
  (CZK 5,000)
 • remaining 1 from 3
  Návštěva prestižní chovatelské stanice IMAGINE GLAMOUR

  Odměna je definována jako návštěva prestižní chovatelské stanice mainských mývalích koček IMAGINE GLAMOUR.

  Co získáte? 
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně 
  • čas a místo bude upřesněno po dohodě s přispěvatelem
  • součástí návštěvy bude pohoštění a program s informacemi o chovu koček
  • návštěva je koncipována maximálně pro dva lidi
  • stanice se nachází v obci Popůvky u Brna
  • web: www.imagineglamour.cz

  Reward delivery: not specified

  EUR 197.24
  (CZK 5,000)
 • remaining 3 from 3
  Reklama na vaši firmu v hodnotě 10000

  Mám vlastní značku / firmu a za svou podporu chci reklamu v bannerových slotech na novém webu.

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně  
  • reklama bude zobrazena na webu v bannerových slotech, logo umístěno v partnerech a vše konfigurováno dle přání přispěvatele
  • přesné specifikace budou připraveny ve formě pdf 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 394.48
  (CZK 10,000)
 • remaining 3 from 3
  Reklama na vaši firmu v hodnotě 15000

  Mám vlastní značku / firmu a za svou podporu chci reklamu v bannerových slotech na novém webu

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně 
  • reklama bude zobrazena na webu v bannerových slotech, logo umístěno v partnerech a vše konfigurováno dle přání přispěvatele
  • přesné specifikace budou připraveny ve formě pdf 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 591.72
  (CZK 15,000)
 • Sold out!!
  Knih Love You(r) Planet

  Skvělá kniha (kterou by si měl každý přečíst) o ekologickém a etickém způsobu života. Napsala ji a věnovala naše výborná kamarádka Lucia Rien.

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • knihu s návodem na život
  • poštovné a balné v ceně 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 13.81
  (CZK 350)
 • Sold out!!
  Kniha Love You(r) Planet

  První várka knih se rozebrala během pár dní, takže kvůli enormnímu úspěchu jsme dostali dalších 10 kusů. Máme radost, protože tato kniha je opravdu úžasná.

  Skvělá kniha (kterou by si měl každý přečíst) o ekologickém a etickém způsobu života. Napsala ji a věnovala naše výborná kamarádka Lucia Rien. 

  Co získáte?
  • poděkování na stránkách po skončení kampaně
  • knihu s návodem na život
  • poštovné a balné v ceně 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 13.81
  (CZK 350)