Vraťte mi hvězdnou oblohu

Chtěli bychom lidem ukázat, že noční obloha je ve skutečnosti poseta tisíci hvězd, nikoli jak jsou z okolí měst zvyklí. Přitom se nemusí zhasnout, jen svítit trochu s rozumem!

Author: Martin Mašek

Kupte si odměnu na živo!

Jul 19, 2014

Máme první tři odběrná místa. Kelímky, pytlíky a kapky tmy si můžete zakoupit na chatě Švarná Hanka v Beskydech, o kousek dále na Domě svatého Josefa a také v Těrlicku po předchozím kontaktu přes www.facebook.com/JZDterlicko . Dokonce v Těrlicku vám nabízejí při koupi tmy 50% slevu na králíka! No nekupte to:-)

EUR 2,257
pledged of EUR 2,111

106%

106% completed

85 contributors pledged

Community, Vodafone Foundation

All or nothing. Project finished on Aug 29, 2014 at 14:09.

Choose reward for your contribution

 • sold 13

  Fandím vám!

  Děkujeme za podporu a určitě nás navštivte na Noci vědců!

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 2.11
  (CZK 50)
 • sold 2

  Pravá tma balená

  Balenou tmu nabízíme v papírových pytlících o objemu 3l. Obsahem je tma v té nejčernější podobě a obsahuje směs tmy sbírané ve všech českých oblastech tmavé oblohy. Možný osobní odběr na některé z našich akcí, jinak poštovné je v ceně výrobku, nezapomeňte připojit adresu.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 2.53
  (CZK 60)
 • sold 15

  Tma v kelímku

  Obsahem je koncentrovaná tma, balená v lékárenském kelímku o objemu 80 ml. Tma pochází výhradně z Beskydské oblasti tmavé oblohy, z nejtmavších míst v okolí Gruně. Možný osobní odběr na některé z našich akcí, jinak poštovné je v ceně výrobku, nezapomeňte připojit adresu.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 8.45
  (CZK 200)
 • sold 12

  Kapka tmy

  Již středověci alchymisté na dvoře Rudolfa II. se pokoušeli zhmotnit tmu. Až teprve za přispění nejmodernějších technologií se tento dávný sen povedl a tmu jsme zhmotnili do podoby skleněné kapky. Dodáváme ve dvou variantách - jizerské a beskydské. Poštovné je v ceně výrobku, nezapomeňte připojit adresu.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 12.67
  (CZK 300)
 • sold 33

  Náušnice

  Chtěli by jste tmu v podobě krásného šperku? Kamínky tmy zakomponované do krásných náušnic jsou tou pravou volbou! Poštovné je v ceně výrobku, nezapomeňte připojit adresu.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.78
  (CZK 350)
 • sold 7

  VIP prohlídka pracoviště Astronomického ústavu v Ondřejově

  Hvězdárna v Ondřejově má pro své návštěvníky připraveny standartní návštevnické okruhy. Máte ale zájem prohlídnout si místa, kam se noha běžného návštěvníka nedostane? Tam, kde se skutečně dělá věda?

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 126.69
  (CZK 3,000)
 • sold 3

  Pozorování oblohy u vás doma

  Chcete se podívat na oblohu od vás z domu? Chcete aby k vám přijel astronom s pořádným dalekohledem a ukázal vám, co je možné od vás "ze dvorku" na nebi vidět? Vhodné taky jako doplněk grilovacích, firemních, seznamovacích, teambuldingových a podobných akcí. Veškeré náklady s dopravou astronoma v ceně benefitu.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 147.80
  (CZK 3,500)