Kniha S handicapem na vrchol

Kniha, která svým čtenářům otevře prostředí handicapovaných sportovců a díky nim i různé sportovní disciplíny. Rozšiřme společně povědomí o tom, co vše lze i s handicapem ve sportu zvládnout!

EUR 19
pledged of EUR 18,587

0%

0% completed

1 contributor pledged

Art, Sport

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Mnoho z nás má problém vidět druhého člověka s handicapem. Jedná se o často nepříjemnou situaci, kdy se namáhavě snažíme spustit upřený pohled z chybějící končetiny. Nebo naopak se snažíme sledovat dění zrovna na druhé straně ulice. Ve skutečnosti každý handicapovaný člověk je inspirací. Je jednoduché se vzdát, těžké je vždy bojovat dál. Všichni tři autoři (Zlata Vostrá, Eduard Erben i Jaroslav Cícha) se pohybují ve sportovním prostoru jako zástupci různých médií. Dlouhodobě sledují sportovní akce handicapovaných. Bylo jasné, že obdiv si rozhodně zaslouží všichni sportovci. Ale ti handicapovaní mají jiskru, kterou ostatní nemají. Jenže ze zkušeností víme, jak je to s handicapovaným sportem v České republice. Ani médii není příliš vyhledáván. Přitom se jedná mnohdy o úspěšnější a cennější výsledky, než je tomu na 150. místě světových žebříčků. Proč tomu tak je, nevíme. Ale rozhodně máme sílu a zkušenosti na to, abychom veřejnosti skrze knihu ukázali, o co přichází.

Co je náš cíl?

Cílem je otevření očí široké veřejnosti, že s handicapem život nekončí! Cílem je ukázat sportovní možnosti v České republice. Díky několika sportovcům, kteří se podělí o svůj příběh a také sportovní zkušenosti, nabídneme nejen možnosti nového realizování pro ty, kteří by mohli pomýšlet, že s handicapem přišel konec aktivního života, ale jistě získáme i nové příznivce sportovních odvětví, o kterých se až tolik v médiích neinformuje.

Detaily

Pomozte zrealizovat knihu o handicapovaných sportovcích a zároveň plnit některé jejich, pro nás ostatní, všední sny. Každého může postihnout nemoc nebo úraz, který vám od základu změní život. Je nutné mít ve sportovním odvětví medaile? Nebo je úspěch, že dojdete bez pomoci na své sportoviště? Lze lyžovat bez nohy? Je možné být nejlepší bez zdravé ruky ve vrhu koulí? Je snazší se narodit s handicapem nebo se vzpamatovat po úrazu? Co handicapované sportovce motivuje ke sportu? Jak se se svými handicapy perou, neslyšící lyžařka Tereza Kmochová nebo Muž roku 2009 a v současné době atlet Martin Zach? To je jen ukázka sportovců, kteří se účastní našeho projektu. Projektem je kniha, již čtvrtá z edice Cesta na vrchol! Na rozdíl od předchozích dílů věnovaných biatlonu, atletice a vodním sportům se ale nejedná o zaměření na profesionální sportovce. Kniha S handicapem na vrchol je zaměřená na třicet různých handicapovaných sportovců, kteří svými příběhy chtějí motivovat další lidi.

... a ještě něco navíc

Jak už to tak bývá u handicapovaného sportu - v případě, že se nám podaří vybrat vyšší částku, než jsou náklady knihy, autoři si určí jakou formou budou peníze věnovány mezi handicapované sportovce. Byla by to třešnička na dortu, která by dodala knize ještě větší váhu. Kniha by měla i praktický smysl.

Kdo jsme?

Dva zkušení autoři edice NA VRCHOL - Eduard Erben a Jaroslav Cícha – již delší dobu uvažovali o vydání knihy s touto tématikou a domluvili se s nejmladší členkou trojice - Zlatou Vostrou, která se pohybuje v tomto prostředí a ví jak je handicapovaný sport úžasný na knize, která v České republice nemá obdoby. Jsme ti, kteří chtějí pomoci propagovat handicapovaný sport.

Proč to děláme?

Vzhledem k tomu, že se nejedná o profesionální sportovní odvětví, jsme nuceni změnit i finanční plánování tohoto projektu. Hithit je tak první variantou a volbou, jak oslovit potencionální čtenáře a také možné aktivní přispěvatele.

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 0 Malý příspěvek

  Jak už to bývá, je možné, že se bude každá koruna počítat. Proto děkujeme jen za zájem o snahu podpořit handicapovaný sport. Jedná se o jednorázový příspěvek.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 7.74
  (CZK 200)
 • 1 Kniha S handicapem na vrchol

  Samostatná nová kniha S handicapem na vrchol.

  Součástí ceny je zaslání a doručení na adresu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 19.36
  (CZK 500)
 • 100 from 100 Kniha S handicapem na vrchol + Biatlon

  Kniha S handicapem na vrchol + 1 kniha z edice NA VRCHOL / Biatlon

  Součástí ceny je zaslání a doručení na adresu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 30.98
  (CZK 800)
 • 100 from 100 Kniha S handicapem na vrchol + Atletika

  Kniha S handicapem na vrchol + 1 kniha ​z edice NA VRCHOL / Atletika

  Součástí ceny je zaslání a doručení na adresu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 30.98
  (CZK 800)
 • 100 from 100 Kniha S handicapem na vrchol + Divoká voda.

  Kniha S handicapem na vrchol + 1 kniha ​z edice NA VRCHOL / Divoká voda

  Součástí ceny je zaslání a doručení na adresu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 30.98
  (CZK 800)
 • 200 from 200 Kniha S handicapem na vrchol + 2 knihy z edice

  Kniha S handicapem na vrchol + 2 knihy ​z edice NA VRCHOL.
  Na výběr:  Biatlon / Atletika / Divoká voda.

  Součástí ceny je zaslání a doručení na adresu.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 38.72
  (CZK 1,000)
 • 10 from 10 Sponzorský příspěvek

  Reklama na celou stranu v knize s Handicapem na vrchol.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,936.11
  (CZK 50,000)