Sedací batoh BAGOBAGO

Svět trpí nedostatkem míst k sezení. Proto jsme vymysleli první sedací batoh na světě. Jenže pro malou rodinnou firmu je obtížné dostat se do velkých prodejních sítí. Pomozte nám proto v létě rozšířit BAGOBAGO mezi lidi vlastními silami!

Author: BAGOBAGO

EUR 8,749
pledged of EUR 4,822

181%

181% completed

154 contributors pledged

Design, Fashion

All or nothing. Project finished on Jun 27, 2014 at 16:01.

Show all rewards

Batoh s vestavěnou stoličkou

BAGOBAGO vyrábíme v České republice, což nám umožňuje velmi rychle inovovat a zároveň udržet vysokou kvalitu. Jsme ale na začátku a vyrábíme jen stovky kusů, takže si zatím nemůžeme dovolit vysoké marže, které po nás kamenné obchody požadují. Zároveň nechceme slevit z kvality tím, že budeme BAGOBAGO vyrábět v Číně.

Víme, že část lidí se do batohu zamiluje až ve chvíli, kdy si jej vyzkouší. Chceme proto v létě vyrazit na hudební festivaly a umožnit lidem zkusit BAGOBAGO na vlastní zadek. A na to potřebujeme na Hithitu nasbírat 120 000 Kč. Nejde nám o jednorázový zisk, rozprodat batohy na letních festivalech a zmizet. Věříme, že BAGOBAGO má potenciál stát se celosvětově oblíbeným českým výrobkem.

Rychlost proměny 10s

Když si zlomíte nohu a po roce stráveném na lůžku vyrazíte s obtížemi na první procházky, začnete si více všímat toho, že se často opravdu není kam posadit. Křeslo s sebou samozřejmě nosit nebudete a ne vždycky je poblíž slunná mýtinka, kde se můžete natáhnout. Kolem sebe vidíte spoustu lidí s batohy, na které si ale nikdo nesedne, protože je všude mokro. Ale co kdyby existoval batoh s vestavěnou stoličkou, díky které se můžete posadit kdekoliv, aniž byste si batoh ušpinili a poničili věci uvnitř?

Právě tak vznikl první nápad na sedací batoh BAGOBAGO. Následovala úvaha o všech možných situacích, ve kterých by se dal využít: při čekání na MHD, v přeplněných vlacích, ve frontách na lístky, na festivalech, při houbaření, na výletě a ve spoustě dalších.

Prošli jsme tedy databázi patentů a s překvapením jsme zjistili, že rozkládací stolička ukrytá v batohu neexistuje nikde na světě. Sestavili jsme tým českých designérů, výrobců i odborníků na ortopedii a spolu s nimi jsme vyvinuli první sedací batoh na světě, který je lehký, prostorný, praktický, má velkou nosnost a zároveň se rychle rozkládá i skládá. 

Postupně jsme společně s desítkami dobrovolníků testovali 12 různých prototypů. Hledali jsme ideální materiály a designové prvky. A teď, po dvou letech vývoje, je BAGOBAGO konečně v prodeji.

Jsme rodinná firma - otec a tři synové.

Roman Hudeček, autor nápadu, podnikatel, v BAGOBAGO má na starosti zajištění výroby a všechny technické záležitosti.

Petr Hudeček, mozek a hlavní tahoun firmy, prezentuje firmu na veřejnosti, vymýšlí marketingové strategie a jedná s obchodními partnery.

Michal Hudeček, internetový podnikatel, v BAGOBAGO pomáhá s internetovým marketingem a zahraniční expanzí.

Ondřej Hudeček, filmový režisér, autor krátkých filmů. Stará se o grafiku, videa, reklamní texty a prezentaci firmy. 

Firma BAGOBAGO je také součástí jihomoravského Innovation Parku.

Batoh je navržen tak, aby sloužil pro každodenní využití ve městě i v přírodě.

Konstrukce stoličky funguje podobně jako kovová výztuž u krosny, která váhu batohu rovnoměrně rozkládá na zádech. Díky tomu a navíc díky prodyšnému zádovému systému, přezce spojující zádové popruhy a odolným materiálům se batoh velmi dobře nosí a je vhodný i na delší výlety. Zároveň má velký objem. Uložíte do něj třeba ragbyový míč, dvě láhve vína, deku, skripta jaderné fyziky i bonboniéru pro babičku.

Z pozice na zádech do pozice pro sezení dostanete batoh rychleji, než si zavážete tkaničky u bot. Rozevření stoličky napomáhají dvě ucha pro uchopení. Snadnou manipulaci s nožičkami zajišťuje důmyslná kombinace suchého zipu a magnetu a od případného ušpinění zad od nožiček při nošení chrání krycí kapsa.

Vestavěná stolička váží asi tolik, jako byste si do obyčejného batohu přidali dva pomeranče. Zároveň je stolička oddělena od úložného prostoru, takže věci v něm se nepoškodí ani neušpiní. Stabilitu při sezení zajišťují čtyři nožičky s gumovým zakončením. A kdyby na to přišlo, stolička by bez problémů udržela i dospělého pštrosa.

Další podrobnosti o batohu na http://bagobago.cz/

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 25

  Fandím vám a rád přispěji. Nechci za to nic kromě nekonečného množství dobré karmy v roce 2014.

  Reward delivery: not specified

  EUR 4.02
  (CZK 100)
 • sold 27

  Rád bych batoh BAGOBAGO jednou měl, ale teď mám jen dvě stovky, a proto za ně chci jednorázový slevový kupón v hodnotě 300 Kč při nákupu batohu BAGOBAGO v budoucnosti.

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 8.04
  (CZK 200)
 • remaining 70 from 75

  Já ho chci taky! Prošvihnul jsem slevu za čtyři stovky, tak chci slevu aspoň dvě stě. Poštovné chci mít v ceně. (Běžná cena 2.100 Kč)

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 76.35
  (CZK 1,900)
 • sold 44

  Raději než slevu chci speciální rozšířenou edici za cenu běžného batohu BAGOBAGO. Poštovné chci mít v ceně. Rozšířená verze batohu obsahuje navíc bederní popruh, který Vám při náročnějším turistickém výkonu usnadní nošení batohu. Dále je tato edice rozšířena o karabiny a gumové pásky pomocí kterých lze k batohu připevnit karimatku, spacák atd.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 84.39
  (CZK 2,100)
 • sold 2

  Chci 5 batohů BAGOBAGO s vlastním logem pro celou firmu nebo rodinu. Poštovné chci mít v ceně.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 401.85
  (CZK 10,000)
 • Sold out!!

  Chci mít BAGOBAGO hned teď! A protože jsem rychlý a neváhám, budu ho mít o čtyři stovky levněji. Poštovné chci mít v ceně. (Běžná cena 2.100 Kč)

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 68.31
  (CZK 1,700)