Filmový dokument: Kauza Tibet

Pomozte nám prosím vytvořit krátký filmový dokument s unikátními záběry, který uvedeme v březnu 2019 na Festivalu ProTibet a připomeneme tím 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Děkujeme vám!

Author: MOST ProTibet

 • Palác Potala ve Lhase.

 • Potala, místo, odkud utekl Jeho Svatost dalajlama.

 • Tibeťanům je blízká filosofie nenásilí

 • Mýtická hora Kailás.

 • Modlitební praporky s mantrami.

EUR 4,937
pledged of EUR 4,253

116%

116% completed

208 contributors pledged

Film

Česko

Show all rewards

Tibet, naše srdcová záležitost

Tibet - uzavřená a tajemná země s mýtickou horou Kailás. Tibet - více než 60 let okupovaná země čínskou armádou. Číňané tvrdí, že přivezli technický pokrok a zbavili zemi vlády teokracie. A co říkají Tibeťané? Autentické záběry a zpovědi Tibeťanů nabídne jedinečný filmový dokument Kauza Tibet, který přináší kontrast mezi řáděním čínských vojáků a tibetskou filosofií nenásilí a laskavosti.

Proč to děláme?

V březnu 2019 si budeme připomínat 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Povstání bylo krvavě potlačeno. Jeho Svatost dalajlama musel emigrovat do exilu v Indii, postupně následován více než 150 000 Tibeťany.

Naše nezisková organizace MOST ProTibet pravidelně v březnu pořádá Festival ProTibet, který bychom rádi zorganizovali symbolicky v 60 městech České republiky a Slovenska. Součásti Festivalu ProTibet by měl být také filmový dokument Kauza Tibet mapující více než 60 let čínské okupace, který bude vycházet z osobních svědectví Tibeťanů. Výtěžek Festivalu ProTibet 2019 půjde na podporu seniorů, kteří emigrovali z Tibetu ve stejné době jako Jeho Svatost dalajlama.

Co film přinese?

Filmový dokument přinese pohled na významné historické milníky, bude obsahovat autentické záběry a osobní svědectví Tibeťanů. Jsme rádi, že se našeho nápadu ujme profesionální filmový štáb. Teď ještě sehnat nějaké finance. Scénář máme hotový, teď sháníme prostředky na autorská práva, produkci, dabing, hudbu, kameru, postprodukci a režii. Věříme, že to s vámi zvládneme.

Náš cíl

My Češi víme, jak lehké je svobodu ztratit a jak těžké je svobodu znovu získat. Zároveň je nám blízká filosofie nenásilí. Ovšem to, že někdo odmítá násilí, neznamená, že nemůže říkat pravdu. Pravda by se nejen měla říkat, ale měla by se říkat znovu a nahlas.

Kdo je MOST ProTibet?

Nezisková organizace MOST ProTibet během svého dlouholetého fungování podpořila tibetské komunity částkou přesahující 25 milionů Kč. Ovlivnila tak osudy více jak 4000 lidí. Pomůžete nám ovlivnit další? 

News

Nov 29, 2018 Distribuce do 60 kin České republiky. #kauzatibet

Děkujeme, jste skvělí. Podařilo se nám úspěšně získat finanční prostředky na vznik dokumentu. Moc to pro nás znamená a jsme vám vděční, že jste svým příspěvkem ocenili náš nápad připomenout a oslavit významné výročí - 60 let od povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Děkujeme Vám! Teď jdeme točit …

More

Nov 28, 2018 Zvládli jsme to! #kauzatibet

Máme velkou radost, podařilo se nám to, o čem jsme tajně snili. Zvládli jsme to! Jdeme točit a těšíme se v březnu na Festivalu ProTibet v českých kinech. Děkujeme. Tým MOSTu ProTibet

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 79 from 100 Dobrý pocit + Odznak s tibetskou vlajkou

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za podporu filmu, který přispěje k dialogu. Jsme rádi, že se Vám nápad na vytvoření filmu líbí, moc si vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek získáte dobrý pocit a my Vám pošleme odznak s motivem tibetské vlajky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3.87
  (CZK 100)
 • 22 from 30 Podšálek s tibetským motivem

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za podporu filmu, jsme rádi, že se Vám nápad líbí, moc si vážíme Vaší podpory. A jelikož se jedna odměna skoro vyčerpala, přidáváme novou.  Za Váš příspěvek Vám pošleme krásný doplněk do interiéru - podšálek s tradičním motivem z institutu Norbulingka, který zachovává tradiční tibetské umění v nejčistší a nejkvalitnější podobě.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.67
  (CZK 250)
 • Sold out!! Vzkaz od tibetského seniora + Odznak s tibetskou vlajkou

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za podporu filmu, jsme rádi, že se Vám nápad líbí, moc si vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek Vám pošleme osobní poděkování spolu se vzkazem od tibetského seniora a přidáme i odznak s motivem tibetské vlajky.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 9.67
  (CZK 250)
 • 107 from 150 Kalendář MOST ProTibet 2019

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, moc si vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek dostanete speciální kalendář s unikátními fotografiemi Vladimíra Síse a Josefa Vaniše, kteří Tibet navštívili v letech 1953 – 1954. Vydáním kalendáře si připomínáme 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínským vojákům. 

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.60
  (CZK 300)
 • 22 from 30 Tsampa

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, moc si vážíme Vaší podpory a jsme potěšení, že se Vám nápad na vytvoření filmu líbí. Za Váš příspěvek dostanete balíček tradičního tibetského jídla – tsampy. Tsampa byla často jediným pokrmem při cestě Tibeťanů přes Himálaje. Vyzkoušíte tsampu při svých cestách do přírody?

  Reward delivery: In a month

  EUR 13.53
  (CZK 350)
 • 17 from 20 Vstup na libovolnou akci Festivalu ProTibet 2019

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, moc si vážíme Vaší podpory a jsme potěšení, že se Vám nápad na vytvoření filmu líbí. Festival ProTibet je největší akcí v ČR na podporu tibetských komunit. Festival se v roce 2019 uskuteční v 60 městech. Za Váš příspěvek dostanete volný vstup na libovolný počet akcí Festivalu ProTibet kdekoliv v ČR. Těšíme se na vás.

  Reward delivery: In a month

  EUR 15.46
  (CZK 400)
 • 2 Možnost vidět trailer k filmu v předpremiéře + kalendář 2019

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, moc si Vaší podpory vážíme. Za Váš příspěvek dostanete možnost vidět trailer k filmu Kauza Tibet v předpremiéře a speciální kalendář s unikátními fotografiemi Vladimíra Síse a Josefa Vaniše, kteří Tibet navštívili v letech 1953 – 1954.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 17.40
  (CZK 450)
 • 32 from 50 Kalendář MOST ProTibet 2019 podepsaný Nelou Boudovou

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, moc si vážíme Vaší podpory a jsme potěšení, že se Vám nápad na vytvoření filmu líbí. Za Váš příspěvek dostanete speciální kalendář s podpisem Nely Boudové a s unikátními fotografiemi Vladimíra Síse a Josefa Vaniše, kteří Tibet navštívili v letech 1953 – 1954.

  Reward delivery: In a month

  EUR 19.33
  (CZK 500)
 • 36 from 50 Oficiální merch k filmu - Plátěná taška s originálním motivem "60"

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, moc si vážíme Vaší podpory. Máme radost, že se Vám nápad na vytvoření filmu líbí.  Za Váš příspěvek dostanete plátěnou tašku v limitované edici s ústředním motivem filmu Kauza Tibet.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 21.26
  (CZK 550)
 • 6 from 50 Kathak od buddhistických mnichů

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, moc si vážíme Vaší podpory. Máme radost, že se Vám nápad na vytvoření filmu líbí. Za Váš příspěvek dostanete katkak od buddhistických mnichů z kláštera Ki. Kathak je tradiční obřadní šála symbolizující čistotu a soucit. Tibetské khataky vyráběné z hedvábí jsou obvykle bílé a symbolizují čistotu srdce. A jako poděkování bude jeden Váš.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 23.20
  (CZK 600)
 • 17 from 20 Oficiální merch k filmu - Hrníček s originálním motivem "60"

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, moc si vážíme Vaší podpory. Máme radost, že se Vám nápad na vytvoření filmu líbí.  Za Váš příspěvek dostanete hrníček v limitované edici s ústředním motivem filmu Kauza Tibet. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 25.13
  (CZK 650)
 • 17 from 30 Možnost stáhnout si film Kauza Tibet

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za podporu filmu, jsme rádi, že se Vám nápad líbí, moc si vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek budete mít možnost stáhnout si film Kauza Tibet do Vašeho počítače. Film bude pro Vás k dispozici ke stažení dříve, než se bude promítat na Festivalu ProTibet. Stojí to za to?

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 29.00
  (CZK 750)
 • 6 from 7 Tsampový workshop

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu. Jsme rádi, že se Vám nápad na vytvoření filmu líbí, moc si vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek Vás pozveme na tsampový wokshop, kde si společně ukážeme a vyzkoušíme, co všechno se dá připravit z tsampy - tradičního tibetského jídla. Tsampa byla často jediným pokrmem při cestě Tibeťanů přes Himálaje. Vyzkoušíte  si nové recepty při svých cestách do přírody?

  Tsampový workshop proběhne v Ostravě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 38.66
  (CZK 1,000)
 • 5 from 7 Thukpový workshop

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu. Jsme rádi, že se Vám nápad na vytvoření filmu líbí, moc si vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek Vás pozveme na thukpový wokshop, kde si společně ukážeme a vyzkoušíme, jak se připravuje thukpa.  Thukpa je tradiční tibetská nudlová polévka, která se připravuje z tsampových nudlí, zeleniny, masa či tofu.

  Thukpový workshop proběhne v Ostravě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 46.39
  (CZK 1,200)
 • 5 from 5 Tibetská večeře s týmem MOSTu ProTibet

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu. Jsme nadšení, že se Vám nápad na vytvoření filmu líbí, moc si vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek dostanete večeři s týmem MOSTu ProTibet. Večeři v tibetském stylu vaří MOST ProTibet. Věřte, že se bude jednat o nezapomenutelný gastronomický zážitek. Těšíme se na Vás.

  Tibetská večeře proběhne v Ostravě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 96.66
  (CZK 2,500)
 • Sold out!! Ručně tkaný koberec od nomádů

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za podporu filmu, jsme nadšení, že se Vám nápad líbí, moc si vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek Vám od nomádů z Himálaje přivezeme jejich tradiční ručně tkaný koberec. A věřte, bude se Vám líbit. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 154.65
  (CZK 4,000)
 • 3 from 5 Exkluzivní předpremiéra filmu s rautem + poděkování v titulcích

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, věřte, že si moc vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek dostanete možnost vidět film Kauza Tibet v exkluzivní předpremiéře společně s týmem MOSTu ProTibet a Vaše jméno se objeví v poděkování v závěrečných titulcích. Děkujeme moc.

  Předpremiéra filmu proběhne v Ostravě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 193.31
  (CZK 5,000)
 • 9 from 10 Partner filmu + exkluzivní předpremiéra filmu s rautem + poděkování v titulcích

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, věřte, že si moc vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek  se stanete partnerem filmu, dostanete možnost vidět film Kauza Tibet v exkluzivní předpremiéře společně s týmem MOSTu ProTibet a Vaše jméno se objeví v poděkování v závěrečných titulcích. Děkujeme moc.

  Předpremiéra filmu proběhne v Ostravě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 386.62
  (CZK 10,000)
 • 3 from 3 Hlavní partner filmu + exkluzivní předpremiéra filmu s rautem + poděkování v titulcích

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, věřte, že si moc vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek  se stanete hlavním partnerem filmu, dostanete možnost vidět film Kauza Tibet v exkluzivní předpremiéře společně s týmem MOSTu ProTibet, speciální kalendář s věnováním Nely Boudové a s unikátními fotografiemi Vladimíra Síse a Josefa Vaniše, kteří Tibet navštívili v letech 1953 – 1954 a Vaše jméno se objeví v poděkování v závěrečných titulcích.

  Jako hlavní partner obdržíte i dřevěný stojánek na vonné tyčinky, ručně vyřezávaný s 8 šťastnými buddhistickými symboly. Děkujeme moc.

  Předpremiéra filmu proběhne v Ostravě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 579.93
  (CZK 15,000)
 • 1 from 1 Generální partner filmu + exkluzivní předpremiéra filmu s rautem + poděkování v titulcích

  ཐུགས་རྗེ་ཆེ. Děkujeme za  podporu filmu, věřte, že si moc vážíme Vaší podpory. Za Váš příspěvek  se stanete generálním partnerem filmu, dostanete možnost vidět film Kauza Tibet v exkluzivní předpremiéře společně s týmem MOSTu ProTibet, speciální kalendář s věnováním Nely Boudové a s unikátními fotografiemi Vladimíra Síse a Josefa Vaniše, kteří Tibet navštívili v letech 1953 – 1954 a Vaše jméno se objeví v poděkování v závěrečných titulcích.

  Jako generální partner obdržíte tradiční tibetskou mísu zdobenou buddhistickými symboly spolu s dřevěnou paličkou a brokátovou podložkou. Připravili jsme pro Vás i dřevěný stojánek na vonné tyčinky, ručně vyřezávaný s 8 šťastnými buddhistickými symboly. Děkujeme moc.

  Předpremiéra filmu proběhne v Ostravě.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,159.87
  (CZK 30,000)