Zéland volá. Mladí snowboardcrossaři touží uspět ve světě!

Deset fleků na juniorském mistrovství světa, které se letos koná na Novém Zélandu. Deset šancí bojovat o medaile a najít další Evku Samkovou. Mají natrénováno, mají výsledky, mají šanci. Namaž jim perutě a pošli je vstříc jejich životní výzvě!

Author: Czech SBX Team

EUR 23,572
pledged of EUR 21,982

107%

107% completed

494 contributors pledged

Community, Sport

Show all rewards

Jak to začalo

Snowboardcrossaři si vybojovali účast na mistrovství světa juniorů na Novém Zélandě. “Skvělé!”, chtělo by se zakřičet. Jenže Nový Zéland není Dolní Morava. Autem se tam nedopravíš, v roubence jen tak neubytuješ. Mlaďáci tak mají dvě možnosti: vzdát se svých deseti vyjetých fleků nebo si říct o Tvoji pomoc!

Co je náš cíl?

Dejme jim šanci vyrazit na Zéland a poměřit síly s nejlepšími. Posaďme je na letadlo, ubytujme a čekejme, jestli se nám všem odmění medailí.

Detaily

Máme v týmu snowboardcrossový klenot. Nejrychlejší holku vesmíru. Jmenuje se Eva Samková. Jeden diamant nám však nestačí. Proto věnujeme tolik času a energie výchově nových talentů. Češi mají možnost vyslat na srpnové mistrovství světa juniorů na Novém Zélandu až deset závodníků. Finance od svazu však stačí na pokrytí nákladů na pobyt a cestu jen dvou závoďáků a jednoho trenéra. Bydlí po ubytovnách, vaří si sami, ale pokud vyrazí všech deset snowboardďáků, vyjde to stejně na víc jak milion. Velkou část financí na pokrytí nákladů tak sháníme, kde se dá - od rodičů, kamarádů, nadšenců. A teď i na HitHitu! Přispěj mlaďákům a kdoví, třeba za čtyři roky budeš některým z nich fandit na olympiádě v Pekingu.

... a ještě něco navíc

Nový Zéland má pro český snowboardcross zvláštní kouzlo. Vždyť právě tady Bohyně Eva Samková odstartovala svoji kariéru, když vyhrála juniorské mistrovství světa. Nalep kníra a pomoz spolu s Evou dostat juniory mezi elitu!

Kdo jsme?

Jsme český snowboardcrossový tým (nebo Czech SBX Team). Trenéři, jezdci, servisáci, fyzioterapeuti. Parta nesourodých lidí, v jejichž osobnostech je kus stejného. Sport a snowboardcross. A touha dát Česku víc než jednu olympijskou vítězku.     

Proč to děláme?

Protože nám to dává smysl. Rozpoznat úspěch a talent je jedna věc, připravit jej na velký závod věc druhá. Víš, co ještě dělá úspěch úspěchem? Podpora….A právě o tu tady žádáme. Tebe, Tvé kamarády, známé a veřejnost, která má ráda silné příběhy, za kterými stojí práce a odhodlání. 

Pod čarou...

Uspět mezi juniory a zúročit tak roky dřiny. Jasně, to je ten hlavní cíl. Kolem něj však krouží řada drobných plachetnic, které by potřebovaly vítr do plachet a dobrý přístav. Představ si....pro mnoho juniorů bude letošní mistrovství světa tím posledním v juniorské kategorii. Roky se na tuto událost připravovali. Řadu z nich čeká po Zélandu vstup mezi dospělé. A jim bude opět roky trvat než se v této kategorii prosadí. Bez medailového úspěchu na letošním mistrovství světa ale nedostanou podporu od státu. A nemálo z nich tak se snowboardcrossem skončí. Talentu a medailovým šancím navzdory.

Jasně, můžeme si vzít půjčku a zadlužit se na úkor dalších závodů a závodníků nebo na Zéland prostě nevyrazit. Jenže to pak mlaďáky vyšleme  vstříc realitě a v ní je jejich osud téměř jasný: KONEC. Navíc konec s trpkým pocitem, že odevzdali vše, ale vynaložené úsilí a dřina se jim nevrátila. To nechceš, hm?! My taky ne! Pomoz nám poslat mlaďáky jejich životní výzvě.  

Pod čarou 2...

U všech těch krásných cen, které se posílají poštou, je poštovné v ceně.

A message for our English-speaking friends 

Ten spots for the Czech Republic at the Junior Snowboard World Championships in New Zealand this year. Ten chances to fight for medals and find the next Eva Samková, Olympic snowboard cross champion. They have trained, they have achieved results and now have won an opportunity. They are spreading their wings and are heading off for the challenge of a lifetime! 
 
In our snowboard cross team we have a jewel named Eva Samková – the fastest girl in the universe. However, a single diamond is not enough. We are therefore devoting time and energy to the cultivating of new talents. The Czechs have the opportunity to send up to ten competitors in August to the Junior World Championships in New Zealand. However, finance from the federation is only sufficient to cover the costs of two competitors and one coach. They will stay in hostels, cook for themselves, but if all ten snowboarders take part it will still cost over a million CZK, or 50 thousand dollars. We are therefore seeking a large part of the funds necessary to cover the costs – from parents, friends and enthusiasts. And now also via crowdfunding! Contribute towards these young talents now, and who knows, in four years you might be cheering on one of them at the Beijing Olympics. 

News

Oct 31, 2018 Omluva a pukrle pro všechny trpělivce!

Vážení a milí srdcaři a podporovatelé! Děkujeme za Vaši podporu projektu Zéland volá, díky kterému mohli naši „mlaďáci“ bojovat o úspěch a místo pod snowboardcrossovým sluncem. Máme však menší trápení a upřímně se za něj omlouváme. Jak jste si možná všimli, s rozesláním některých odměn nám to…

More

Jul 13, 2018 Díky!

Přátelé, dobrá věc se podařila, letíme na mistrovství světa juniorů ve snowboardcrossu! Na pátek třináctého nehrajeme, protože kdo s čím zachází, tím taky schází. Vehnali jste nám krev do žil (a mnohým z nás i slzy do očí). Poštípali jsme se navzájem, promnuli si oči a navzájem se utvrdili, že jsm…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 983 from 1000 NADĚJE VE FOTOGRAFII

  Fotografie všech deseti mlaďáků. Můžeš mít celou řadu fotek. Vtipných, vážných, krásných, škaredých (ty určitě nemáš!). Ale určitě nemáš fotku, ze které skáče naděje. A co jedna, hned deset nadějí! Na noční stolek, na pracovní stůl, na botník nebo třeba na televizi, prostě kamkoliv. Do rámečku si můžeš zasadit deset oprskloušů. Tedy, když si je koupíš. A když si je koupíš, pomůžeš dát jejich naději tvar a barvu. Třeba bude právě zlatá!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3.66
  (CZK 100)
 • 1876 from 2000 PROSTĚ DOBRÝ POCIT

  Říkáme tomu cena pro asociály s dobrým srdcem. Vymyslel to náš nejvíc největší guru českého snowboardcrossu zvaný Jelen. On sám by totiž za ten dobrý pocit z pomoci někomu dal hrad na svém milovaném Jižním Městě.
  To jsme mu však rozmluvili, protože už nám svými metodami, lišáckou chytrostí a drilem věnoval nejeden hrad. Pokud máš hrad i Ty, vyměň jej za dobrý pocit a prostě jen tak přispěj.
  Můžeš přispět od 300 Kč do libovolné výše.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 10.99
  (CZK 300)
 • 12 from 100 POHLEDNICE ALIAS ČUMKARTA PRO STAROMILCE

  Nechej si poslat pohled ze Zélandu s osobním věnováním. „Co to je?“, byla nejčastější reakce mlaďáků na cenu POHLEDNICE. Ano, jsou mladí, jsou dost rychlí, jsou odvážní, ale pohled ručně psaný a poštou poslaný je pro ně stejně nepoznaná historie jako fronta na banány. Dej jim lekci starých dobrých časů…
  Koupit pohled, nadepsat adresu, nalepit známku, napsat líbezný, děkující text, podepsat se a najít poštovní schránku (na rohu novozélandské ulice). A pak už to mají v rukou vlaštovky.  

  Reward delivery: In a month

  EUR 14.65
  (CZK 400)
 • 199 from 200 For our English-speaking friends: A thank you selfie from abroad


  A thank you like this will play on your heart strings, whether it is beating in Europe, America, Asia or elsewhere in the world. We will send you an email with a beautiful photograph of our team in New Zealand and add personal greetings. This will cost 400 CZK, which is just under 20 dollars.

  Reward delivery: In a month

  EUR 14.65
  (CZK 400)
 • 82 from 100 RED BULL S KNÍREM. A PODPISEM

  Limitovaná edice plechovek s podpisem. Do stáje RedBull patří jen pár vyvolených. A jen hrst z nich má svoji plechovku. Kníratá Bohyně Eva Samková si užívá obojího. A jednu plechovku z limitované edice Ti věnuje i s podpisem.
  Nevíme, jestli Ti po jejím vypití narostou dřív křídla, nebo knír, víme ovšem na tutovku, že za každou prodanou plechovku dá Eva mlaďákovi jednu dobrou radu, neodpustí mu žádné okecávání a bude-li to nutné, půjčí mu svoje křídla i bezednou odvahu!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 14.65
  (CZK 400)
 • 19 from 50 JELIMANSKÉ VIDEO, S OSOBNÍM PODĚKOVÁNÍM!

  Video se speciálním věnováním pro Tebe. Všichni mlaďáci se na sebe hrozně rádi dívají. A kdo tvrdí že ne, tomu se práší za prknem! Nechej si od nich natočit a poslat videopohlednici. Sázíme prošmajdané boty jejich kouče Vočka na to, že se budou tvářit jako jelimani a nedají dohromady kloudnou větu.
  Jenže, příteli, ruku na srdce…kdy Ti kdo poslal ze Zélandu rozhihňané video? A co když ten někdo bude dřív nebo později skákat po bedně vítězů s plackou na krku? Kolikrát si to rozhihňané video pak pustíš?!

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.32
  (CZK 500)
 • 144 from 200 KŠILTOVKA NA KOPEC ÚSPĚCHŮ

  Kšiltovka pro tebe. Znáš výraz dívat se do kopce úspěchů? Tuhle činnost máme obzvlášť rádi. Po závodech stojíš před stupni vítězů a díváš se nahoru, jak někomu z nás předávají na bedně medaili.
  Dotyčný jen září a ty nevíš, kam s očima. Tedy pokud nemáš naši kšiltovku. Díky ní koukáš na bednu a brečíš jen kvůli tomu dojetí. Nevím, jestli jsme to už řekli, ale my snowboardcrossaři se hrozně rádi dojímáme… 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 18.32
  (CZK 500)
 • 66 from 100 ZIMNÍ ČEPICE V ČERVNU

  Až se tě zima zeptá, cos dělal v létě, můžeš ji v klidu odpálit. Koupil sis zimní čepici, která v zimě zahřeje hlavu, celoročně pak i srdce, protože jsi tím přispěl mlaďákům na Zéland. Těm mlaďákům, kteří ve stejné čepici třeba vyskočí na bednu vítězů, protože na Zélandu budou a protože tam na trati nechají duši, jen aby dokázali, že jejich cesta na juniorské mistrovství světa nebyla zbytečná a marná.  

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 23.81
  (CZK 650)
 • 29 from 100 TRIČKO ALIAS TRIXKO S PODPISEM EVKY

  Tričko, které musíš mít. S podpisem Evy Samkové! Ikonické X. Je v něm řečeno, znázorněno, obsaženo a začarováno vše, co potřebuješ. Odhodlání, vůle, posedlost a obětavost. Mlaďáci do něj museli dorůst, nikdo z něj nechce vyrůst. Každý z nás jej má a jede na vlně snowboardcrossu překážkám i nástrahám navzdory. Jen málokdo přiznává, že v něm před velkými závody i spí. Třeba trenér Flaška v něm prospal olympiádu v Soči i v Koreji…a jak to tam dopadlo?! 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 29.31
  (CZK 800)
 • 3 from 20 FYZIO ANEB SPRAV SI TĚLO!

  Dej si hodinu v péči fyzioterapeuta.  Sportuj, makej a hýbej se. A regeneruj. To pořád opakujeme všem mlaďákům i těm starším. Bolí tě záda? To je možná proto, že se  na prkně nebo lyžích hrozně hrbíš, potřebuješ fyzio a my máme skvělého odborníka, který se stará o snowboardcrossaře.
  Dej si s ním hodinu a natáhne tě na skřipci tak, že budeš jezdit jako baletka! Odměnu si můžeš vyzvednout během 12 měsíců.

  Reward delivery: In a year

  EUR 54.96
  (CZK 1,500)
 • 93 from 100 SERVIS LYŽÍ A PRKNA

  Servis české reprezentace se jmenuje CZ SKI. Tady jsou mágové, kteří dodají Tvým zážitkům ten správný glanc. Žádné šmrdlení a navoněná bída. Junioři tady svěřují svá prkna opravdovým profíkům a nejen oni. Do jejich rukou svěřuje svoje nářadí i kníratá Eva.
  Přivez lyže nebo prkno a odvezeš si nástroj na super zimní zážitky na sněhu. Odměnu si můžeš vyzvednout během 12 mesíců.

  Reward delivery: In a year

  EUR 54.96
  (CZK 1,500)
 • Sold out!! KOREJSKÝ ROLLER. CO BY MOHL VYPRÁVĚT

  Není vždycky po ruce masér nebo fyzio. A tenhle zázračný válec ti namasíruje záda nebo nohy sám. Nezbytná pomůcka českých sportovců. A teď i tvoje. Roller navíc zažil olympiádu v Koreji. FOTO

  Reward delivery: In a month

  EUR 91.59
  (CZK 2,500)
 • 22 from 30 ZKROTIT PRKNO vol. 1, SNÍH

  Tři hodiny na sněhu s reprezentantem. Mlaďáci jsou neurvalá a divoká smečka! Zkrotit jejich myšlenky, prkna a energii dá koučům občas zabrat. Tak si říkáme, proč jim to neoplatit? Vezmi si jednoho do parády a usmaž ho při tréninku. Tedy, co to plácáme...on si vezme do parády Tebe a dá Ti na kopci dril, jakým prochází každý den, hodiny a hodiny.
  Nezklamej ho a dej do tréninku vše, úsilím, snahou, řečmi, vtípky a plkáním nešetři. A možná si flek na příštím závodě vyjedeš právě Ty! Odměnu si vyzvedneš v zimě 2019. Nebo podle domluvy.

  Reward delivery: In a year

  EUR 109.91
  (CZK 3,000)
 • 23 from 30 ZKROTIT PRKNO vol. 2, LÉTO

  Trénink na prkně s reprezentantem. Prkno jako prkno. Snowboard nebo longboard. Na sněhu či na suchu. Ti nejlepší to s prkny umí na sněhu stejně jako na pumptracku a naučí to i Tebe. Nechejte se naučit, jak krotit prkno zvané longboard. Není to žádná věda, je to legrace a navíc Tě to naučí nejlepší z nejlepších krotitelů prkýnek.
  Longboard je skvělým tréninkovým prostředkem pro každého snowboarďáka, stejně tak jako zábavou pro všechny. Odměnu si vyzvedneš v létě 2019. Nebo podle domluvy.

  Reward delivery: In a year

  EUR 109.91
  (CZK 3,000)
 • 1 from 1 PARÁDNICKÁ OLYMPIJSKÁ KOŠILE EVY

  V téhle slavnostní košili byla Evka na díkuvzdání za českými fanoušky v Českém domě přímo v Pchjongčchangu po zisku bronzové medaile. A juchala a slavila a my s ní! FOTO

  Reward delivery: In a month

  EUR 146.18
  (CZK 3,990)
 • Sold out!! ​Raškovka! S příběhem! (Velikost L)

  Pchjongčchang 2018… Nervy. Bronz Evky. Taky návrat legendy – čepice Raškovky! Nosili ji sportovci, potkávals ji na horách v lese, ve městě, lidi ji nosili i do divadla. A my ji pro tebe máme. Dokonce s příběhem. Tahle Raškovka zažila olympiádu osobně, někdo by řekl, že je jetá, ale my říkáme, že je s příběhem. Bronzovým, olympijským. Moderovala totiž tiskovky po příletu sportovců na Ruzyň. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 146.18
  (CZK 3,990)
 • Sold out!! ​Raškovka! S příběhem! (Velikost M)

  Pchjongčchang 2018… Nervy. Bronz Evky. Taky návrat legendy – čepice Raškovky! Nosili ji sportovci, potkávals ji na horách v lese, ve městě, lidi ji nosili i do divadla. A my ji pro tebe máme. Dokonce s příběhem.
  Tahle Raškovka zažila olympiádu osobně, někdo by řekl, že je jetá, ale my říkáme, že je s příběhem. Bronzovým, olympijským. Nosila ji totiž Jelenova hlava a na vlastní bambuli viděla finálovou jízdu Evky. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 146.18
  (CZK 3,990)
 • Sold out!! OLYMPIJSKÁ MIKINA EVY

  Když něco nosí Eva Samková, je v tom DNA úspěchu. Získej ho! Kup si mikinu a choď v ní v létě, v zimě, o víkendu, kdy chceš. Nevíme, jestli ti dřív naroste knír nebo k nohám přiroste prkno, ale víme, že o novém majiteli této kouzelné mikiny se dozví Hobiti, Elfové, Frodo i Bilbo, kteří mají na Novém Zélandu svou domovinu, a kterým jsme taky psali o pomoc (koupili si Čumkartu a Jelimanské video a hromadu dobrých pocitů).
   

  Reward delivery: In a month

  EUR 146.55
  (CZK 4,000)
 • Sold out!! RAŠKOVKA EVKY!

  Tahle čepice je červenomodrobílá, ale hlavně bronzová! Nosila ji osobně hlava Evy Samkové v Pchjongčchangu 2018… Raškovka byla na slavnostním zahájení a pak dojatě čekala společně s dalšími fanoušky pod kopcem, až Eva dojede svoji medailovou jízdu. FOTO

  Reward delivery: In a month

  EUR 182.82
  (CZK 4,990)
 • Sold out!! KOREJSKÉ POLOKŘESLO PYTEL

  Asi nejslavnější účastník letošních her v Koreji. Teda aspoň ten nejšťastnější. Na tomhle pohodlném polokřesle seděli totiž osobně čeští medailisté! Včetně Evy. Jelen to viděl na vlastní oči. V modrém provedení. FOTO

  Reward delivery: In a month

  EUR 219.45
  (CZK 5,990)
 • 9 from 10 SOFTSHELLKA BOHYNĚ S PODPISEM

  Luxusní softshellka podepsaná samotnou Bohyní. Eva Samková dává do placu deset svých závodních dresů. A přidá na každý z nich i podpis. Výtěžek z prodeje jde na mlaďáky a jejich cestu na Zéland. Jaká symbolika! Zéland je pro kníratou Bohyni srdcovkou. Právě tam vystřelila do světa a právě tam by bylo skvělé, kdyby do světa vystřelil někdo další z Czech SBX týmu. Pomůžeš mu?

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 293.09
  (CZK 8,000)
 • Sold out!! EVINA ZÁVODNÍ BUNDA - NÁHRADNICE

  Pamatuješ krásnou závodní bundu, ve které Evka dojela v Pchjongčchangu třetí? Nebyla jediná (ta bunda). Tenhle konkrétní kousek sice neprotl cílovou čáru, ale byl připravený jako bunda náhradnice, kdyby byla potřeba. A hlavně, bunda je ušitá na míru nejrychlejší holce vesmíru. A teď i tobě.  FOTO

  Reward delivery: In a month

  EUR 366.37
  (CZK 10,000)
 • Sold out!! Honor 10 s osobním věnováním zlaté Evy

  Evka Samková letos (znovu) vyhrála longboardový Feel The Wheel! A jako odměnu dostala krásný Honor 10. Protože už jeden má, tenhle nám věnovala! Může být tvůj, i s osobním věnovaním Evy. Libový mobil od olympijské vítězky. Tohle si nenech ujít.

  Reward delivery: In a month

  EUR 439.27
  (CZK 11,990)
 • Sold out!! ​OLYMPIJSKÉ HODINKY EVY SAMKOVÉ - ČAS ČESKÝCH BAREV

  Získány v Koreji, přivezeny do Čech spolu s olympijským bronzem kníraté bohyně a uschované pro speciální příležitost. Ta právě nastala. Kup si jeden kousek z exkluzivní limitované edice olympijských hodinek Prim a my ti je  pošleme s novozélandským časem, abys věděl, kdy je ten správný moment držet palce mlaďákům, kterým jsi přispěl na jejich cestu za medailovým snem. 

  Reward delivery: In a month

  EUR 549.55
  (CZK 15,000)
 • 9 from 10 KEMP. UDÁLOST. RADOST.

  Vyraž na kemp! Snowboardrossové kempy jsou událostí zimy pro desítky malých, středních, velkých i největších jezdců. Letitá záležitost, která roste v legendu. Dej si tři dny na kempu a makej pod vedením vyškolených koučů, mezi kterými si najdeš řadu kámošů. A možná si tě vezme do parády i olympijská vítězka nebo některý z jejich koučů či parťáků z reprezentace. Kemp snowboarďáků je někdy punk, freestyle, ale s jasnou vizí a pravidly, které ti vlezou pod kůži.
  V termínu od ledna do března 2019.

  Reward delivery: In a year

  EUR 549.55
  (CZK 15,000)
 • 1 from 5 LETNÍ HUBERTKA

  Užij si léto na Hubertce. Chata v Krkonoších uprostřed přírody. To je Hubertka. V létě s bazénem, grilem, dětským hřištěm a hromadou turistických tras v okolí. Snowboarďáci zde zpravidla končí dlouhou zimní sezónu a začínají dovolenou.
  V létě je na Hubertce dost plno, ale majitelé, srdcaři fandíci snowboardcrossu drží místo pro pár vyvolených, kteří se rozhodnou podpořit mlaďáky v jejich novozélandském snu. A je to týdenní pobyt pro 4 osoby. Prostě luxus.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 732.73
  (CZK 20,000)
 • 3 from 3 VÝPRAVA NA ZÉLAND

  A proč bys na to nemohl dohlídnout?! Jestli fakt makají, jestli servisáci servisují, trenéři trénuji, fyzio fyziují…?! A vůbec, udělej si výlet na Nový Zéland a poznej jiný svět. Svět snowboardcrossu. Vysmáté dříče, odvážné šílence a srdcaře podél trati.
  Buď u toho, když spadne starťák, drž palce v klopence, kousej si nervozitou nehty v cíli  a fandi mlaďákům přímo v místě. A přej si, aby Ti Jelen půjčil vysílačku a prozradil správnou frekvenci, protože to je pak adrenalin v plné náloži! Srpen 2018!

  Reward delivery: In a month

  EUR 7,327.35
  (CZK 200,000)