ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ

Pojďte nám pomoci dokončit opojně hořkou komedii podle bestselleru Josefa Formánka, film o alkoholu, alkoholismu a vesmíru... Díky vaši podpoře dokončíme obrazovou postprodukci a filmové triky.

 • Milan (Jaroslav Dušek)

 • Momentka z natáčení

 • Josef (David Švehlík)

 • David Švehlík a Jaroslav Dušek

 • Smutní muži

 • Momentka z natáčení

 • Tvůrci: Formánek, Dušek, Šimůnek, Gazda, Svátek

 • Josef (David Švehlík) v alkoholickém opojení

 • Evžen (Jaroslav Plesl)

 • Sny Josefa

 • Lysohlávkový král Emil (Karel Ondrka) a Josef

 • Děvčata z Úsměvů

 • Smutní muži na terapii

 • Před záběrem (David Švehlík)

 • Hlavní postava a režisér

EUR 20,908
pledged of EUR 19,433

107%

107% completed

548 contributors pledged

Film

Praha, Hlavní město Praha, Česko

All or nothing. Project finished on Apr 11, 2018 at 19:59.

Show all rewards

Jak to začalo

Film Úsměvy smutných mužů byl natočen podle stejnojmenné knihy spisovatele Josefa Formánka a režisér Dan Svátek do něj obsadil přední české herce: Davida Švehlíka, Jardu Duška, Ondru Malého, Ivana Fraňka, Mariku Šoposkou, Jardu Plesla, Simonu Babčákovou, Táňu Medveckou, Aloise Švehlíka a další skvělé hráče.

Co je náš cíl?

Dostat Jardu Duška z blázince! Nebojte, nezapomněli jsme ho v protialkoholní léčebně během natáčení. Chceme z ní dostat jeho filmovou roli, postavu Milana, kterou ve filmu ztvárnil. On je totiž přesvědčen, že do léčebny nepatří. A udělá všechno proto, aby se z ní dostal. A vy mu s tím můžete pomoct - prostřednictvím filmových triků. Stejně jako s doděláním dalších počítačových efektů.

Detaily

K tomu, abychom nechali utéct postavu Milana, kterého ve filmu hraje Jaroslav Dušek, je potřeba udělat složitý filmový trik, který ale vůbec není levný. Stejně jako další filmové triky v tomto filmu, které však jako triky vůbec nemají vypadat a divák by si jich vůbec neměl všimnout. Vše musí být naprosto realistické. A k tomu potřebujeme ty nejlepší specialisty a hlavně - k tomu potřebujeme vás - ty, kteří dokážou zajistit odchod Jardy Duška z tohoto světa (tedy jen v našem filmu, samozřejmě).

... a ještě něco navíc

Postava Milana se změní v aerosol, vypaří se... A nejen to! Díky vám se to dozvíte v kině!!!

Kdo jsme?

Jsme tvůrci, kteří už mají pár filmů za sebou, a poprvé jsme spojili síly se spisovatelem Josefem Formánkem, jehož knihy milujeme. A protože se podařilo, aby ve filmu hráli uvedení herci (a mnoho dalších, i s překvapením), věříme, že se film, jehož knižní předloha měla v zemi, kde se chlastá, až to hezký není, velký úspěch, povede. I díky vám!

Proč to děláme?

Ano, mohli jsme to vyřešit ve scénáři (Kde je Milan? Zmizel, prostě se vypařil.) nebo střihem (Milan kráčí dvorem léčebny směrem k bráně. Sledujeme tváře vrátné a zřízenců. Na jejich tváři sledujeme, že Milan zmizel. Střih. Na místě, kde před chvílí stál Milan, už nikdo není.), ale my chceme ctít knižní předlohu, chceme, abyste vy, diváci, měli z filmu co největší a nejsilnější zážitek. A proto bychom chtěli udělat útěk Milana, výbuch aut, automobilovou havárii i s pomocí filmových trikařů. Chceme pro vás Duška v triku!!!

News

Dec 7, 2018 DVD filmu Úsměvy smutných mužů - tip na vánoční dárek

Vážení přátelé, máme pro vás tip na vánoční dárek - nové DVD filmu Úsměvy smutných mužů. Zakoupit jej můžete například u distributora filmu: https://www.bonstella.cz/usmevy-smutnych-muzu-d008317.html

More

Jul 31, 2018 Plakáty k filmu ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ odeslány

Vážení přátelé, čekali jsme na dodání poštovních adres, ale déle už to protahovat nechceme - dnes byly poštou odeslány plakáty k filmu ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ s podpisem herců a tvůrců všem, kdo jste si tuto odměnu na HITHIT zvolili. 5 přispěvatelů nám ještě poštovní adresu neposlalo. Plakáty jim…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 34
  Poděkování na webu a facebookovém profilu filmu

  Na oficiální stránce filmu a  facebookovém profilu bude uvedeno Vaše jméno jako toho, kdo pomohl s dokončením filmu a "dostal Jardu Duška z blázince". 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 6.07
  (CZK 150)
 • remaining 330 from 580
  Vstupenka pro 1 osobu na předpremiéru s herci - Praha

  Film Úsměvy smutných mužů uvidíte mezi prvními. Podělte se o zážitky z filmu i ze setkání s herci dříve než ostatní. Vstupenky na  předpremiéru v Praze, kde se část filmu natáčela.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.15
  (CZK 300)
 • remaining 120 from 150
  Vstupenka pro 1 osobu na předpremiéru s herci - Ústí n. L.

  Film Úsměvy smutných mužů uvidíte mezi prvními. Podělte se o zážitky z filmu i ze setkání s herci dříve než ostatní. Vstupenky na  předpremiéru v Ústí nad Labem, kde se část filmu natáčela.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.15
  (CZK 300)
 • remaining 376 from 428
  Vstupenka pro 1 osobu na předpremiéru s herci - Zlín

  Film Úsměvy smutných mužů uvidíte mezi prvními. Podělte se o zážitky z filmu i ze setkání s herci dříve než ostatní. Vstupenky na  předpremiéru ve Zlíně, kde se část filmu natáčela.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.15
  (CZK 300)
 • remaining 62 from 100
  Plakát s podpisem herců a tvůrců a poděkování na webu a FB filmu

  Získejte limitovanou sérii plakátu s originálním podpisem herců a tvůrců a k tomu poděkování na oficiálním webu a facebookovém profilu filmu.
  Plakát Vám zašleme až domů.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 14.17
  (CZK 350)
 • remaining 40 from 100
  Kniha Úsměvy smutných mužů s podpisem J. Formánka

  Skvělý dárek pro fanoušky a obdivovatele spisovatele Josefa Formánka - knižní předloha filmu s jeho originálním podpisem.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.29
  (CZK 600)
 • remaining 3 from 20
  Poděkování v titulcích + vstupenka na slavnostní premiéru

  Chcete být navždy spojeni s filmem Úsměvy smutných mužů a zároveň se zúčastnit slavnostní premiéry v Praze? Tato odměna spojuje obojí. Nejenže se zúčastníte slavnostní a jedinečné premiéry zahrnující welcome drink a účast na premiéře filmu, kde si můžete popovídat s herci a tvůrci filmu, ale budete zvěčněni v podobě uvedení svého jména v závěrečných titulcích filmu.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 101.21
  (CZK 2,500)
 • remaining 22 from 25
  Vstupenka pro 1 osobu na speciální projekce s režisérem a autorem knihy

  Chcete vidět film s výkladem autorů filmu a dozvědět se, jaká byla realita a jak která scéna  filmu doopravdy vznikala? Projekce Úsměvů spojená s diskuzí spisovatele Josefa Formánka a režiséra Dana Svátka. K tomu všemu obdržíte Formánkův bestseler - knihu Úsměvy smutných mužů s jeho originálním podpisem.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 121.46
  (CZK 3,000)
 • remaining 7 from 10
  Vstupenka pro 1 osobu na novinářskou projekci

  Tak tohle je opravdu velmi limitovaná odměna. Na novinářskou projekci, kde bude vůbec poprvé film veřejně promítán, se nedostane jen tak někdo. Vy můžete využít této šance a spolu s novináři vidět film s předstihem, stejně tak se zde můžete setkat i s hlavními herci filmu a jeho tvůrci.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 121.46
  (CZK 3,000)
 • remaining 30 from 30
  Běhání s Josefem Formánkem

  Spisovatel Josef Formánek inspiroval tisíce lidí. Nejen ty, kteří se rozhodli skoncovat s alkoholem, ale i ty, kteří chtěli něco udělat pro své zdraví. Během loňského ročníku pražského maratonu byl středem pozornosti a neunikl mnoha a mnoha lidem, kteří si užili jeho přítomnosti a osobně mu děkovali za to, že právě kvůli němu začali běhat. Staňte se jedním z mála, kteří dostanou šanci si s Josefem zaběhat, a to v kraji jeho nejmilejším - v Českém středohoří. 

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 202.43
  (CZK 5,000)
 • remaining 5 from 5
  Běh závodu RunCzech s tvůrci filmu

  Zaběhněte si závod série RunCzech s tvůrci a herci filmu Úsměvy smutných mužů. Poměřte s nimi síly, pokecejte s nimi, vyfoťte se či se natočte a podělte se s přáteli, že jste běželi závod s herci Úsměvů :))

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 202.43
  (CZK 5,000)
 • remaining 3 from 5
  Večeře s Josefem Formánkem a Danem Svátkem

  Večeře plná dobrého jídla, pití a zajímavých zážitků z filmu, psaní a cestování. To je setkání se spisovatelem Josefem Formánkem a režisérem Danem Svátkem ve vyhlášené pražské restauraci.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 303.64
  (CZK 7,500)
 • remaining 9 from 10
  1 den ve filmové léčebně

  Chtěli byste strávit jeden celý den v protialkoholické léčebně? Nebo víte o někom, kdo by si to třeba měl vyzkoušet? Zažijte plnohodnotný den pacienta léčebny od budíčku, přes rozcvičku, snídani až po odbornou terapii. Den abstinujícího alkoholika v léčebně, kde se film natáčel.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 404.86
  (CZK 10,000)
 • remaining 5 from 10
  Uvedení loga firmy v titulcích filmu

  Chcete, aby vaše firma byla navždy spojena s filmem Úsměvy smutných mužů. Logo vaší firmy  umístíme do závěrečných titulků filmu společně s poděkováním.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 404.86
  (CZK 10,000)
 • remaining 5 from 5
  Účast na natáčení dalšího filmu tvůrců

  Cesta kolem světa je název dalšího filmu tvůrců Úsměvů. Můžete strávit jeden natáčecí den v přítomnosti nejen jich, ale hlavně herců jako např. Ondřeje Sokola, Lukáše Pavláska a dalších známých tváří nejen ze světa šoubyznysu. Natáčení v září 2018.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 607.29
  (CZK 15,000)
 • remaining 1 from 3
  Role ve filmu „Cesta kolem světa“

  Chtěli byste si zahrát po boku Ondřeje Sokola, Lukáše Pavláska a dalších známých tváří? Nebo znáte někoho, kdo by si to moc přál? Máte šanci nejen pomoct filmu Úsměvy smutných mužů, ale splnit si svůj (nebo něčí) malý sen - zahrát si ve filmu po boku známých herců.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 1,012.15
  (CZK 25,000)
 • remaining 1 from 1
  Speciální uzavřená projekce filmu

  Nevíte, jak zajímavě strávit firemní akci či setkání s přáteli? Pořiďte si speciální uzavřenou projekci filmu Úsměvy smutných mužů jen pro vás! Během ní se setkáte s tvůrci filmu, se kterými můžete po projekci diskutovat. Maximální počet účastníků je 30 osob.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 1,214.57
  (CZK 30,000)
 • Sold out!!
  Vstupenka pro 1 osobu na slavnostní premiéru

  Slavnostní a jedinečná premiéra filmu Úsměvy smutných mužů v Praze. Vstupenka, welcome drink a účast na rautu po projekci filmu. Možnost popovídat si s herci a tvůrci filmu. Ale pozor, ne se všemi si vzhledem k tématu filmu můžete dát panáka ;)

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.49
  (CZK 1,000)
 • Sold out!!
  Koproducent filmu

  Staňte se koproducentem filmu a Vaše jméno nebo logo bude uvedeno nejen v úvodních a závěrečných titulcích, ale i na všech tiskovinách během kampaně na film (billboardy, plakáty, fotosky, pozvánky atd.).

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 4,048.58
  (CZK 100,000)