Nový magazín "Revue FORUM"

Internetový deník FORUM 24 (Svobodné fórum) přivede na svět papírového bratříčka nový časopis „Revue FORUM“. Naším cílem je bránit svobodnou společnost před populisty a oligarchy. Usilujeme o nezávislé, pravdivé a inteligentní médium pro svobodné lidi.

 • Možná obálka prvního čísla.

 • Články budou mít silnou vizuální stránku.

EUR 29,534
pledged of EUR 29,150

101%

101% completed

503 contributors pledged

Community, Education

Česko

All or nothing. Project finished on Nov 11, 2017 at 07:28.

Show all rewards

Jak to začalo?

Svoboda médií v České republice je ohrožena a velká média jsou v zajetí oligarchů. Proto už dva a půl roku vydáváme internetovou diskuzní platformu Svobodné fórum a nově i internetový deník FORUM 24. I v době internetu mnoho lidí dává větší důležitost tomu, co je vytištěno na papíře. Některé články, zvláště ty hlubší a ucelenější tak lépe osloví čtenáře právě v papírovém médiu. Proto jsme se rozhodli, že je ten správný čas vydávat časopis. A také proto, že je to cesta, jak oslovit nové lidi, kterým také záleží na svobodné společnosti v naší zemi.

Co je náš cíl?

Nový časopis bude bránit veřejnost před mocenskou manipulací, před státní buzerací a šikanou, před neustálými zákazy, utahováním šroubů a Velkým bratrem, který nás chce všude šmírovat. Budeme bojovat za nespravedlivě šikanované jednotlivce i firmy. Děláme to proto, že chceme žít v demokratickém právním státě, kde není upíráno právo na svobodné informace a nikoliv v autoritářském režimu východního typu, kde většina médií patří oligarchům a slouží jejich zájmům. Pánové Zeman, Babiš a další autoritáři nebudou mít z našeho časopisu radost.

Jak to bude vypadat?

Náš časopis bude přinášet seriózní a podložené informace a analýzy. Najdete u nás do hloubky rozebraná aktuální témata, reportáže a rozhovory. Zaměříme se také na kvalitní fotografii a názorné infografiky. Budeme přinášet značnou porci obrazového humoru, politické satiry a vedle aktualit politického a celospolečenského zaměření u nás najdete i informace z ekonomiky a kultury. Očekávaná cena časopisu na stáncích je 49 korun.

Kdo jsou naši autoři?

Náš tým tvoří jednak novináři a publicisté, kteří v době před vstupem Babiše k moci psali pro Reflex, MF DNES či Lidové noviny a jednak noví autoři, kteří nedávno ukončili studium žurnalistiky. Ze stabilního autorského týmu můžeme jmenovat Pavla Šafra, Jana Jandourka, Jiřího Sezemského, Johanu Hovorkovou, Jenny Nowak, Viléma Bessera, Václava Hubingera, Johanu Kudrnovou, Katku Jačkovou, Jaroslava Thraumba a další..

News

Nov 5, 2017 Michal Horáček pro Revue FORUM: Prezident by měl být odvolatelný referendem

Pokud by došlo ke koalici ANO/SPD/KSČM, jmenoval byste takovou vládu, kdybyste byl prezidentem vy? Rozhodně ne. V ústavě je psáno, že prezident musí přísahat, že bude funkci vykonávat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Prezident není figurka, je to silný aktér, a moje svědomí by nikdy nic…

More

Oct 30, 2017 UKÁZKA: Komunisty volí blbci, Okamuru zabedněnci. Babišovy voliče nechápu, říká Dan Přibáň

Milí přátelé, vážení čtenáři, níže si můžete přečíst ukázku z nultého čísla Revue FORUM, které momentálně najdete va Vašich trafikách. zaujala Vás? Pomozte nám, aby Revue FORUM vycházelo každý měsíc! Děkujeme! Komunisty volí blbci, Okamuru zabedněnci. Babišovy voliče nechápu, říká Dan Přibáň Dana…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 25
  Podporovatel časopisu FORUM

  Věříte našemu projektu? Chcete nás podpořit jen tak? Přispějte nám a staňte se těmi, kdo novému časopisu pomohli na svět pro dobrý pocit.

  Reward delivery: not specified

  EUR 4.05
  (CZK 100)
 • sold 26
  První číslo časopisu + poděkování v časopise

  Chcete si náš nový časopis přečíst, jakmile vyjde? Rádi vám jej pošleme až domů a uvedeme vás mezi těmi, kdo jeho vzniku pomohli.

  Reward delivery: not specified

  EUR 8.10
  (CZK 200)
 • sold 35
  Digitální předplatné revue FORUM na půl roku

  Projekt FORUM nebude jen na papíře. Samozřejmě se můžete těšit i na to, že si jej budete moci přečíst kdekoli a kdykoli, tedy on-line. Předplaťte si elektronickou verzi nového časopisu.

  Reward delivery: not specified

  EUR 10.12
  (CZK 250)
 • sold 106
  Předplatné časopisu na půl roku

  První půl roku budete mít časopis FORUM ve schránce, jakmile vyjde nové číslo. O nic nepřijdete a samozřejmostí bude přístup k digitální verzi.

  Reward delivery: not specified

  EUR 12.15
  (CZK 300)
 • sold 297
  Roční předplatné časopisu

  Chcete číst časopis FORUM celý rok a mít jistotu, že o nic nepřijdete? Díky předplatnému je budete mít vždy ve schránce jako první. Celý rok také budete moci číst digitální verzi.

  Reward delivery: not specified

  EUR 22.27
  (CZK 550)
 • remaining 3 from 5
  Partner a sponzor časopisu FORUM

  Chcete být tím, kdo má největší podíl na vzniku časopisu, který si klade za cíl bránit svobodu a kritickou diskuzi v České republice? Staňte se partnerem a sponzorem časopisu FORUM. Samozřejmě vás uvedeme na našem webu i v časopise, pokud si to budete přát. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 4,048.58
  (CZK 100,000)
 • Sold out!!
  Účast na redakční diskuzi časopisu FORUM

  Chcete se podívat na to, jak vzniká časopis? Navrhnout nám důležité téma, o kterém bychom neměli zapomenout napsat? Přijďte k nám na redakční poradu, která se koná každé pondělí.

  Reward delivery: not specified

  EUR 161.94
  (CZK 4,000)
 • Sold out!!
  Natočíme s vámi videorozhovor

  Sledujete rozhovory na webu FORUM 24? Myslíte, že bychom měli vyzpovídat právě vás? Přispějte na vznik nového časopisu a rádi to uděláme.

  Reward delivery: not specified

  EUR 404.86
  (CZK 10,000)
 • Sold out!!
  Večírek s redakcí

  Nebojte se, umíme se také bavit. Chtěli byste s námi strávit večer, pobavit se o aktuálních tématech i o tom, co vás zajímá nebo trápí? Pojďte s námi na pivo!

  Reward delivery: not specified

  EUR 809.72
  (CZK 20,000)
 • Sold out!!
  Degustace italských vín s Pavlem Šafrem

  Dobré víno, politická i nepolitická témata a hlavně příjemný večer se šéfredaktorem Pavlem Šafrem. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 1,214.57
  (CZK 30,000)