Nový magazín "Revue FORUM"

Internetový deník FORUM 24 (Svobodné fórum) přivede na svět papírového bratříčka nový časopis „Revue FORUM“. Naším cílem je bránit svobodnou společnost před populisty a oligarchy. Usilujeme o nezávislé, pravdivé a inteligentní médium pro svobodné lidi.

Michal Horáček pro Revue FORUM: Prezident by měl být odvolatelný referendem

Nov 5, 2017

Pokud by došlo ke koalici ANO/SPD/KSČM, jmenoval byste takovou vládu, kdybyste byl prezidentem vy?

Rozhodně ne. V ústavě je psáno, že prezident musí přísahat, že bude funkci vykonávat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Prezident není figurka, je to silný aktér, a moje svědomí by nikdy nic takového nepřipustilo. Chci silnou a demokratickou republiku, nikoli autoritativní stát, který podvazuje lidskou tvořivost a duchovní i materiální prosperitu. A právě v tom jsou třeba komunisté bohužel šampióni.

Měl by mít přímo volený prezident více pravomocí, než má nyní?

Ne. Co by stálo za úvahu, by bylo řešení následků té rychlé změny volby prezidenta z nepřímé na přímou. Konkrétně: prezident by měl být odvolatelný snáze, než je dnes. Třeba i referendem.

Jak se díváte na možné referendum o vystoupení z EU?

Dosud jsme zažili jediné referendum. Bylo svolané ústavním zákonem. Tam jsme se drtivou většinou vyslovili pro to, abychom se stali členy EU, jak jsme o tom snili roky předtím. Čili to referendum proběhlo, a pokud by mělo být otázkou, zdali máme vystoupit, muselo by nepochybně proběhnout stejným způsobem, totiž referendem nikoli obecným, ale opět svolaným ústavním zákonem. V otázkách, které se mezinárodních smluv a několika dalších témat netýkají, bych ovšem ustavení obecného referenda uvítal.

Tohle a mnoho dalšího zaznívá v rozhovoru s prezidentským kandidátem Michalem Horáčkem, který si budete moci přečíst v prvním čísle Revue FORUM. Pomůžete mu na svět?

Děkujeme! Už jen pár dní. A jsme blízko!

EUR 28,874
pledged of EUR 28,498

101%

101% completed

503 contributors pledged

Community, Education

Česko

All or nothing. Project finished on Nov 11, 2017 at 07:28.

Choose reward for your contribution

 • sold 25
  Podporovatel časopisu FORUM

  Věříte našemu projektu? Chcete nás podpořit jen tak? Přispějte nám a staňte se těmi, kdo novému časopisu pomohli na svět pro dobrý pocit.

  Reward delivery: not specified

  EUR 3.96
  (CZK 100)
 • sold 26
  První číslo časopisu + poděkování v časopise

  Chcete si náš nový časopis přečíst, jakmile vyjde? Rádi vám jej pošleme až domů a uvedeme vás mezi těmi, kdo jeho vzniku pomohli.

  Reward delivery: not specified

  EUR 7.92
  (CZK 200)
 • sold 35
  Digitální předplatné revue FORUM na půl roku

  Projekt FORUM nebude jen na papíře. Samozřejmě se můžete těšit i na to, že si jej budete moci přečíst kdekoli a kdykoli, tedy on-line. Předplaťte si elektronickou verzi nového časopisu.

  Reward delivery: not specified

  EUR 9.90
  (CZK 250)
 • sold 106
  Předplatné časopisu na půl roku

  První půl roku budete mít časopis FORUM ve schránce, jakmile vyjde nové číslo. O nic nepřijdete a samozřejmostí bude přístup k digitální verzi.

  Reward delivery: not specified

  EUR 11.87
  (CZK 300)
 • sold 297
  Roční předplatné časopisu

  Chcete číst časopis FORUM celý rok a mít jistotu, že o nic nepřijdete? Díky předplatnému je budete mít vždy ve schránce jako první. Celý rok také budete moci číst digitální verzi.

  Reward delivery: not specified

  EUR 21.77
  (CZK 550)
 • remaining 3 from 5
  Partner a sponzor časopisu FORUM

  Chcete být tím, kdo má největší podíl na vzniku časopisu, který si klade za cíl bránit svobodu a kritickou diskuzi v České republice? Staňte se partnerem a sponzorem časopisu FORUM. Samozřejmě vás uvedeme na našem webu i v časopise, pokud si to budete přát. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 3,958.04
  (CZK 100,000)
 • Sold out!!
  Účast na redakční diskuzi časopisu FORUM

  Chcete se podívat na to, jak vzniká časopis? Navrhnout nám důležité téma, o kterém bychom neměli zapomenout napsat? Přijďte k nám na redakční poradu, která se koná každé pondělí.

  Reward delivery: not specified

  EUR 158.32
  (CZK 4,000)
 • Sold out!!
  Natočíme s vámi videorozhovor

  Sledujete rozhovory na webu FORUM 24? Myslíte, že bychom měli vyzpovídat právě vás? Přispějte na vznik nového časopisu a rádi to uděláme.

  Reward delivery: not specified

  EUR 395.80
  (CZK 10,000)
 • Sold out!!
  Večírek s redakcí

  Nebojte se, umíme se také bavit. Chtěli byste s námi strávit večer, pobavit se o aktuálních tématech i o tom, co vás zajímá nebo trápí? Pojďte s námi na pivo!

  Reward delivery: not specified

  EUR 791.61
  (CZK 20,000)
 • Sold out!!
  Degustace italských vín s Pavlem Šafrem

  Dobré víno, politická i nepolitická témata a hlavně příjemný večer se šéfredaktorem Pavlem Šafrem. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 1,187.41
  (CZK 30,000)