Nový magazín "Revue FORUM"

Internetový deník FORUM 24 (Svobodné fórum) přivede na svět papírového bratříčka nový časopis „Revue FORUM“. Naším cílem je bránit svobodnou společnost před populisty a oligarchy. Usilujeme o nezávislé, pravdivé a inteligentní médium pro svobodné lidi.

UKÁZKA: Komunisty volí blbci, Okamuru zabedněnci. Babišovy voliče nechápu, říká Dan Přibáň

Oct 30, 2017

Milí přátelé, vážení čtenáři,

níže si můžete přečíst ukázku z nultého čísla Revue FORUM, které momentálně najdete va Vašich trafikách. zaujala Vás? Pomozte nám, aby Revue FORUM vycházelo každý měsíc!

Děkujeme!

Komunisty volí blbci, Okamuru zabedněnci. Babišovy voliče nechápu, říká Dan Přibáň

Dana Přibáně jsme zastavili v běhu, jak to u cestovatelů bývá. Nacházel se v malé pauze mezi nakládáním malucha na valník opraváře a odjezdem na přednáškovou sérii na Moravu. „Zrovna jsem řešil zklamané fanoušky z Krnova. Chtějí, abychom přijeli přednášet přímo k nim, nechce se jim jezdit dvacet kilometrů do Opavy,“ říkal Revue FORUM s telefonem v jedné ruce a bagetou ve druhé.

Andrej Babiš je horkým favoritem na post premiéra. Současně je také nejkontroverznějším z kandidátů. Jak jeho pozici v tuzemské politice vnímáte?

Babiš je něco, co nechápu. Třeba Okamuru musí volit někdo, kdo je zabedněný, ale má strach, který sám Okamura pomáhá vytvářet. Chápu, proč jej volí, a je mi ho líto, že se nechá takhle zblbnout. U Babiše ne. Je to asi kombinace zabedněnosti s naivitou. Už je o něm známo tolik z jeho podivné minulosti a současnosti, ale po lidech kloužou všechny jeho průsery, jako by se nic nedělo. Nevím, co si myslí. Jediné moje vysvětlení je, že jeho voliči nesledují, co se děje. Vše vnímají povrchně. Prostě uvěřili tomu, že všichni kradou a on jediný ne. To je ten největší omyl. On byl vždycky spojený s politikou. Všechny peníze, které má, vydělal díky vazbám na politiky.

Babiš se rád fotí se známými lidmi. Oslovil vás někdy?

Oslovil. Ozval se mi a já jsem ho poslal do háje. Řekl jsem, že tam nepůjdu, protože je to jeho divadlo. Když jsem pak viděl, jak odmítá jít do Otázek Václava Moravce, říkal jsem si, že to je přesně ono. Tam nepůjde, protože to není podle jeho pravidel. Sám ve své režii si uspořádá svoji akci, aby to vypadalo, že se zajímá. Ale vždy se bude scházet s lidmi, kteří nemají žádný vliv. On se nikdy nesejde před kamerou s nějakým detektivem, který se ho bude ptát, kde vzal tyhle peníze a kde vzal tuhle zakázku. S nějakým pisálkem, který točí filmy o trabantech se klidně sejde, protože tím ukáže, že ten pisálek se s ním baví.

Celý rozhovor najdete v Revue FORUM. Píšeme o tom, o čem ostatní mlčí.

EUR 29,244
pledged of EUR 28,864

101%

101% completed

503 contributors pledged

Community, Education

Česko

All or nothing. Project finished on Nov 11, 2017 at 07:28.

Choose reward for your contribution

 • sold 25
  Podporovatel časopisu FORUM

  Věříte našemu projektu? Chcete nás podpořit jen tak? Přispějte nám a staňte se těmi, kdo novému časopisu pomohli na svět pro dobrý pocit.

  Reward delivery: not specified

  EUR 4.01
  (CZK 100)
 • sold 26
  První číslo časopisu + poděkování v časopise

  Chcete si náš nový časopis přečíst, jakmile vyjde? Rádi vám jej pošleme až domů a uvedeme vás mezi těmi, kdo jeho vzniku pomohli.

  Reward delivery: not specified

  EUR 8.02
  (CZK 200)
 • sold 35
  Digitální předplatné revue FORUM na půl roku

  Projekt FORUM nebude jen na papíře. Samozřejmě se můžete těšit i na to, že si jej budete moci přečíst kdekoli a kdykoli, tedy on-line. Předplaťte si elektronickou verzi nového časopisu.

  Reward delivery: not specified

  EUR 10.02
  (CZK 250)
 • sold 106
  Předplatné časopisu na půl roku

  První půl roku budete mít časopis FORUM ve schránce, jakmile vyjde nové číslo. O nic nepřijdete a samozřejmostí bude přístup k digitální verzi.

  Reward delivery: not specified

  EUR 12.03
  (CZK 300)
 • sold 297
  Roční předplatné časopisu

  Chcete číst časopis FORUM celý rok a mít jistotu, že o nic nepřijdete? Díky předplatnému je budete mít vždy ve schránce jako první. Celý rok také budete moci číst digitální verzi.

  Reward delivery: not specified

  EUR 22.05
  (CZK 550)
 • remaining 3 from 5
  Partner a sponzor časopisu FORUM

  Chcete být tím, kdo má největší podíl na vzniku časopisu, který si klade za cíl bránit svobodu a kritickou diskuzi v České republice? Staňte se partnerem a sponzorem časopisu FORUM. Samozřejmě vás uvedeme na našem webu i v časopise, pokud si to budete přát. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 4,008.82
  (CZK 100,000)
 • Sold out!!
  Účast na redakční diskuzi časopisu FORUM

  Chcete se podívat na to, jak vzniká časopis? Navrhnout nám důležité téma, o kterém bychom neměli zapomenout napsat? Přijďte k nám na redakční poradu, která se koná každé pondělí.

  Reward delivery: not specified

  EUR 160.35
  (CZK 4,000)
 • Sold out!!
  Natočíme s vámi videorozhovor

  Sledujete rozhovory na webu FORUM 24? Myslíte, že bychom měli vyzpovídat právě vás? Přispějte na vznik nového časopisu a rádi to uděláme.

  Reward delivery: not specified

  EUR 400.88
  (CZK 10,000)
 • Sold out!!
  Večírek s redakcí

  Nebojte se, umíme se také bavit. Chtěli byste s námi strávit večer, pobavit se o aktuálních tématech i o tom, co vás zajímá nebo trápí? Pojďte s námi na pivo!

  Reward delivery: not specified

  EUR 801.76
  (CZK 20,000)
 • Sold out!!
  Degustace italských vín s Pavlem Šafrem

  Dobré víno, politická i nepolitická témata a hlavně příjemný večer se šéfredaktorem Pavlem Šafrem. 

  Reward delivery: not specified

  EUR 1,202.65
  (CZK 30,000)