Výstavba včelnice Ekozahrady Pod věží

Ekozahrada Pod věží od jara ubytuje několik desítek tisíc včelek! Podpořte stavbu včelnice!

EUR 2,244
pledged of EUR 1,974

113%

113% completed

111 contributors pledged

Community

Horní Počaply, Středočeský kraj, Česká republika

All or nothing. Project finished on Jan 18, 2014 at 19:06.

Show all rewards

Pod chladící věží jedné z našich největších elektráren se rodí Ekozahrada Pod věží. Přírodymilovné projekty nemusí vyrůstat jen v ekologicky nezatížené krajině. Naopak, i agrární poušť pod betonovou "krasavicí na Labi" si zaslouží trochu pestré a zelené!

V Ekozahradě chceme poukazovat na trvale udržitelné možnosti hospodaření. Propojujeme to, co je dobré pro člověka, s novými možnostmi pro rostliny, zvířata a krajinu. K tomu nám pomáhají i naše nové přítelkyně včely. Učíme se s nimi pracovat a rádi bychom se o naše nové zkušenosti dělili s dětmi z okolních škol a školek a taky s vámi. Počítáme se spoluprací se zajímavými a zkušenými lektory včelařství.

Ekozahrada Pod věží využije postarší maringotku jako základnu pro stavbu dvou přístřešků. Pod jedním bude žít několik desítek tisíc včeliček, pod druhým najdou útočiště jejich pozorovatelé se sklenkami meduňkového thé z našich zdrojů, naši dobrovolníci a návštěvníci. Maringotku opravíme svépomocí, stavbu dvou pergol provede místní pan truhlář, samozřejmě s pomocí dobrovolníků. Pokud zvládneme všechno včas, úly s včelkami se mohou nastěhovat ještě před vypuknutím jara 2014 a sezónu tak odstartují už v novém.

Kdo jsme? Skupina nadšenců pro trvale udržitelné hospodaření, lidé, kteří si bez své denní dávky hrabání v hlíně své dny už neumí představit. Přijďte se hrabat s námi!

News

Dec 20, 2013 Proč vlastně včelnice?

Onehdá padl správný dotaz - na co nám vlastně včelnice, na kterou s velkým rámusem vybíráme, vlastně bude?Tak kromě toho, že po všetkém je xxx, enem po včelách med, to děláme hlavně proto, že bychom do Ekozahrady Pod věží rádi dostali děti. Školy, školky, paní učitelky... Včelařství je totiž obor,…

More

Dec 17, 2013 Velký balík :-)

Velmi štědrý fanoušek klikl na naši nejvyšší odměnu a prošel si procesem přispívání opakovaně. Abychom mecenášům jeho formátu ušetřili čas, vypsali jsme velkorysé odměny pro velkorysé přátele Ekozahrady. :-)

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 20

  Ručně malovaná pohlednice s motivy ze života Ekozahrady Pod věží. Na výběr z témat pastva koz, pletení košíků, včelaření, pletí latifundií a ekovýchovy dětí. :-)

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 1.97
  (CZK 50)
 • sold 20

  Komentovaná návštěva Ekozahrady Pod věží spolu s možností odvést si na pastvu naše kozy Růženku a Rohatičku. NEHYNOUCÍ ZÁŽITEK!

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 3.95
  (CZK 100)
 • sold 21

  Osobní ochutnávka medu přímo z plástu spojená s komentovanou prohlídkou včelnice, vším servisem a pohostinností, jaké jsme schopni! :-)

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 9.87
  (CZK 250)
 • sold 33

  Možnost PŘESPAT na nové včelnici a nechat se ovčelit kouzelnou včelí energií. Nemocní vstávají uzdraveni, starci odhazují hole! Plus naše pověstná pohostinnost. Mňam, ta hruškovice... :-)

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 19.74
  (CZK 500)
 • sold 9

  Možnost účastnit se libovolného kurzu Ekozahrady v roce 2014. Nové vědomosti, společenské vyžití, dvě mouchy jednou ranou! :-)

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 39.47
  (CZK 1,000)
 • sold 6

  Členství v našem občanském sdružení na téměř nekonečných pět let bez členských příspěvků! Z toho plyne řada výhod: noví přátelé, nové informace, nové brigády, hebké čumáky Ekozahradních zvířat, výměna osiva, ochutnávka ovoce a navíc nám do toho můžete mluvit! :-)

  Reward delivery: in over a year after the Hithit project end

  EUR 78.94
  (CZK 2,000)