Zachovejme tváře a příběhy minulosti

Patnáct let dokumentujeme osudy pamětníků 20. století. Ve sbírce Paměť národa máme přes 5000 nahrávek, většinu z nich jen v audio podobě. Pomozte nám pořídit profesionální kamery a nové úložiště, abychom mohli za jedinečnými osudy vyrazit do terénu.

Jdeme do finále, ale cílovou páskou se nenecháme zastavit :) Děkujeme!

Jan 9, 2017

Je skvělé vidět, kolik lidem záleží na poznání minulosti, na zachování vzpomínek a na vyprávění příběhů, které mohou pomoci, aby se některé tragédie dějin 20. století neopakovaly.  Děkujeme za to a moc si toho vážíme! 

A zároveň vyzýváme, nenechte se omezovat hranicí 100 % :) Čím více peněz dostaneme, tím více toho natočíme. Slibujeme, že vaše příspěvky smysluplně uplatníme. Jak? Koukněte třeba na náš Youtube kanál, jaká zajímavá svědectví mohou díky vám vzniknout.

A od března nás uvidíte pravidelně v České televizi - v šestnácti dílech dokumentárního seriálu představíme, jak se žilo za normalizace třeba studentům a učitelům, umělcům, ekologům, novinářům či sportovcům nebo taky homosexuálům. Vyprávět budou ale i komunisté a příslušníci StB. 

EUR 30,569
pledged of EUR 28,129

108%

108% completed

930 contributors pledged

Film, Technology

All or nothing. Project finished on Jan 20, 2017 at 10:31.

Choose reward for your contribution

 • remaining 370 from 500
  Dobrý pocit a designová placka

  Za 200 korun získáte dobrý pocit, že jste pomohli zachránit tváře minulosti, které by jinak zmizely v zapomnění.

  Navíc si budete moct na klopu nebo batoh připnout designovou placku Paměti národa

  K vyzvednutí v naší kanceláři ve Sněmovní 7, Praha 1 každý všední den.

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 8.04
  (CZK 200)
 • remaining 383 from 500
  Čtvrtletní členství v Klubu přátel Paměti národa + 1 CD s Příběhy 20. století

  Přidáte se k partě skvělých lidí, kterým není lhostejná minulost ani budoucnost této země - Klubu přátel Paměti národa. 

  Budeme vás zvát na spoustu akcí spojených s nedávnou československou historií. A pokud již v Klubu přátel jste, darujte členství formou certifikátu, který obdržíte, někomu blízkému. 

  Navíc získáte CD s těmi nejlepšími Příběhy 20. století z populárního rozhlasového seriálu Adama Drdy a Mikuláše Kroupy. Můžete se těšit na 4 hodiny strhujícího vyprávění. 

  Odměna zahrnuje i doručení. 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 12.06
  (CZK 300)
 • remaining 93 from 100
  Běžíme pro Paměť národa

  Na jaro letošního roku chystáme druhý ročník Běhu pro Paměť národa.

  Za tento příspěvek se zaregistrujete a budete si moci v Praze proběhnout pěti nebo desetikilometrovou trať a zjistit, jak jste na tom se svou fyzičkou. Čas vám profesionálně změříme. 

  Připravíme pro vás také startovní balíček, který obsahuje: 
  • číslo se startovním čipem
  • startovní tašku s upomínkovými předměty
  • drobné občerstvení
  • služby šatny zdarma
  • info o zaběhnutém čase a výkonu běžce do SMS, e-mailu a na webu

  Termín a místo běhu upřesníme do poloviny února a pokud by se vám nakonec nehodilo, můžete startovné někomu věnovat. 

  Více o Běhu pro Paměť najdete na www.behpropametnaroda.cz

  Na shledanou na trati! :) 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 12.06
  (CZK 300)
 • remaining 376 from 400
  Půlroční členství v Klubu přátel Paměti národa + 2 CD s Příběhy 20. století

  Šest měsíců budete mít o kulturní program postaráno. Jako člena Klubu přátel Paměti národa vás budeme zvát na výlety, přednášky, vernisáže a další akce s historickou tematikou. A tuto zábavu můžete i věnovat darem - formou certifikátu, který obdržíte.

  Navíc získáte další zábavu na osm hodin - dvě CD s těmi nejlepšími Příběhy 20. století z populárního rozhlasového seriálu Adama Drdy a Mikuláše Kroupy. 

  Odměna zahrnuje i doručení. 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 24.11
  (CZK 600)
 • remaining 230 from 300
  Roční členství v Klubu přátel Paměti národa + 3 CD s Příběhy 20. století

  Po celý jeden rok vás budeme zvát na výlety za historií, přednášky, výstavy, divadelní i filmová představení a mnoho jiného, stejně jako další členy Klubu přátel Paměti národa. A pokud už jste součástí téhle party, darujte členství někomu blízkému. 

  Navíc už nikdy neusnete za volantem - získáte hned tři CD s těmi nejlepšími Příběhy 20. století z rozhlasového seriálu Adama Drdy a Mikuláše Kroupy, tedy přes 12 hodin vyprávění, které vám vystačí třeba na cestu z Čech až na Jadran. 

  Odměna zahrnuje i doručení. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 48.22
  (CZK 1,200)
 • remaining 63 from 100
  Originální zápisník od Papelote + kniha Atentát na Heydricha + roční členství v Klubu přátel

  Svoje nápady a postřehy budete moci zaznamenat do originálního retro zápisníku z limitované série studia Papelote. Spolu s tužkou a gumičkou tvoří zápisník praktický set.

  Dlouhé zimní večery si můžete zkrátit četbou -  dostanete knihu Atentát na Heydricha, která obsahuje příběhy aktérů tehdejších událostí.

  A navíc získáte roční členství v Klubu přátel Paměti národa. Se stejně naladěnými lidmi  můžete pravidelně po celý rok vyrážet za kulturou i zábavou s historickou tematikou. Formou certifikátu, který obdržíte, můžete členstvím také někoho podarovat. 

  Odměna zahrnuje doručení. 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 80.37
  (CZK 2,000)
 • remaining 23 from 50
  Originální zápisník od Papelote + kniha Příběhy hrdinů 20. století + roční členství v Klubu přátel

  Můžete se těšit na elegantní retro zápisník "Každý má svůj příběh" z limitované série studia Papelote na vaše nápady, postřehy nebo třeba celé příběhy. Spolu s tužkou a gumičkou tvoří zápisník praktický set.

  Navíc dostanete knihu Příběhy hrdinů 20. století, která přináší pestrou mozaiku mapující všechno, co obyvatelé této země v minulých desetiletích prožili. 

  A ještě se na rok stanete členem Klubu přátel Paměti národa. Budeme vás zvát na výlety, přednášky, výstavy, divadelní i filmová představení a mnoho jiného. A tohle množství zážitků můžete i darovat.

  Odměna zahrnuje i doručení. 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 120.55
  (CZK 3,000)
 • remaining 11 from 20
  Účast na audio natáčení pamětníků + roční členství v Klubu přátel Paměti národa

  Pozveme vás na audio natáčení vyprávění pamětníka ze sbírky Paměť národa. Slyšet životní příběhy odvážných lidí na vlastní uši a tváří v tvář je zážitek, na který se nezapomíná.

  Získáte  roční členství v Klubu přátel Paměti národa. Po celý rok vás budeme pravidelně zvát na na výlety do míst, kde se historické příběhy odehrávaly. Můžete s námi vyrazit na přednášky, výstavy a mnoho dalšího. Členství v Klubu přátel můžete také darovat někomu ze svých blízkých. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 200.92
  (CZK 5,000)
 • remaining 2 from 3
  Tak tohle neprojde - zážitkový workshop pro středoškoláky

  Dejte svým dětem nahlédnout tolik důležitá témata dnešní doby zábavnou formou: zážitkový workshop se dotýká mediální gramotnosti, lidských práv, cenzury i autocenzury. Vše na příkladu z historie. Účastníci prožijí tři ilegální schůzky během osmdesátých let minulého století a přípravu vlastního samizdatu.

  Zážitkový workshop je určen pro studenty středních škol a připravený profesionály z oboru dramatické výchovy, pedagogiky a psychologie. 

  Více na  https://www.postbellum.cz/co-delame/workshopy/tak-tohle-neprojde/ 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 361.66
  (CZK 9,000)
 • remaining 17 from 20
  Účast na unikátním video natáčení pamětníka + roční členství v Klubu přátel

  Uslyšíte nejenom strhující vyprávění některého z našich pamětníků, ale zažijete také dokumentaristické video natáčení jeho příběhu Oskary ověnčenou filmovou metodou Eye Direct.

  Navíc se na rok připojíte k partě skvělých lidí, kterým není lhostejná minulost ani budoucnost. Jako člen Klubu přátel Paměti národa s námi budete moci vyrazit na výlety za historií, přednášky, výstavy, divadelní i filmová představení a mnoho jiného.

  A pokud již v Klubu přátel jste, můžete členství formou certifikátu, který obdržíte, věnovat někomu blízkému. Darujete tak množství zážitků, které pro členy klubu pravidelně připravujeme. 

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 401.85
  (CZK 10,000)
 • remaining 3 from 3
  Lidi to tak nenechaj - zážitkový workshop pro dospělé

  Zážitkový workshop s tématem občanské statečnosti, třeba pro kolegy ve firmě nebo zvídavou partu kamarádů. Na workshopu dostanete příležitost vžít se do uvažování jednoho studenta v rychle se měnícím poválečném Československu, který stojí před důležitým rozhodnutím. Co všechno musel vzít v úvahu? A co bylo v sázce?

  Workshop pracuje se vzpomínkami pamětníků publikovanými v archivu Paměť národa a je skvělým programem třeba na teambuilding

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 723.33
  (CZK 18,000)
 • remaining 10 from 10
  Profesionálně natočíme vzpomínky vašich blízkých

  Vzpomínky vaší babičky, dědy, rodičů nebo jiného blízkého se neztratí. Profesionálně nahrajeme jejich vyprávění, aby se mohlo stát součástí vašeho rodinného archivu

  Na rok se stanete členem Klubu přátel Paměti národa. Vezmeme vás na výlet na místa, kudy šla historie, pozveme vás na vernisáže, přednášky, křty knih a mnoho dalšího. Členství můžete také někomu darovat a připravit mu tak mimo jiné zajímavé kulturní vyžití na celý rok. 

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 803.70
  (CZK 20,000)
 • remaining 4 from 5
  Vstupenky na Ceny Paměti národa + natočení vzpomínek vašeho blízkého pamětníka

  Pozveme vás na slavnostní předávání Cen Paměti národa 17. listopadu 2017 v Národním divadle. Dvě  vstupenky ve druhé řadě jsou vaše.

  Nahrajeme vzpomínky vašeho rodinného pamětníka, a to v našem profesionálním televizním studiu.

  A navíc získáte roční členství v Klubu přátel Paměti národa. Můžete s námi vyrazit na výlety za historií, na přednášky, vernisáže, křty knih a mnoho dalšího. Členství v Klubu můžete také někomu darovat. 

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 2,009.24
  (CZK 50,000)
 • remaining 3 from 3
  VIP host na Cenách Paměti národa

  Těšte se na 17. listopadu 2017. Budete sedět ve VIP lóži pro čtyři osoby v Národním divadle a sledovat slavnostní předávání Cen Paměti národa, které tradičně v přímém přenosu běží i v České televizi. 

  Navíc nahrajeme vzpomínky a zdokumentujeme příběh vašeho rodinného pamětníka, a to v našem profesionálním televizním studiu.

  A ještě k tomu získáte roční členství v Klubu přátel Paměti národa. Budeme vás zvát na výlety, přednášky, výstavy, divadelní i filmová představení a mnoho jiného. A pokud již v Klubu přátel jste můžete členství formou certifikátu darovat někomu blízkému. Darujete tak množství zážitků, které pro členy klubu pravidelně připravujeme. 

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 4,018.49
  (CZK 100,000)
 • Sold out!!
  Originální zápisník Papelote + 3 CD s Příběhy 20. století

  Svoje nápady nebo postřehy si budete moct zapisovat do elegantního retro zápisníku "Každý má svůj příběh" z limitované série studia Papelote. Spolu s tužkou a gumičkou tvoří praktický set, díky kterému se listy sešitu nezohýbají a tužka se neztratí v hlubinách kabelky či batohu.

  Na dlouhé cesty autem budete vybaveni celkem 12,5 hodinami toho nejlepšího z rozhlasového pořadu Příběhy 20. století, a to na třech CD. 

  Odměna zahrnuje i doručení. 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 20.09
  (CZK 500)
 • Sold out!!
  Kniha Atentát na Heydricha + 3 CD s Příběhy 20. století

  Co se do filmu o Heydrichovi nevešlo: v knize Atentát na Heydricha si přečtete, jak na události kolem nejslavnější české odbojové akce vzpomínají pamětníci a jak čin ovlivnil osudy stovek lidí... 

  A pokud nebudete mít příběhů pořád dost, můžete se zaposlouchat, třeba v autě, do toho nejlepšího z rozhlasových Příběhů 20. století. Na třech CD vás čeká více než 12 hodin vyprávění. 

  Odměna zahrnuje doručení. 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 20.09
  (CZK 500)
 • Sold out!!
  Další atentát - kniha o Heydrichovi a 3 CD s Příběhy 20. století

  Co se do filmu o Heydrichovi nevešlo: v knize Atentát na Heydricha si přečtete, jak na události kolem nejslavnější české odbojové akce vzpomínají pamětníci a jak čin ovlivnil osudy stovek lidí...  

  A pokud nebudete mít příběhů pořád dost, můžete se zaposlouchat, třeba v autě, do toho nejlepšího z rozhlasových Příběhů 20. století. Na třech CD vás čeká více než 12 hodin vyprávění.  

  Odměna zahrnuje doručení. 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 20.09
  (CZK 500)
 • Sold out!!
  Originální zápisník Papelote + kniha Atentát na Heydricha

  Nový rok = nové nápady = nový zápisník. A navíc jedinečný originál vyrobený studiem Papelote na míru pro Paměť národa, s tužkou a gumičkou, aby se nic neztratilo.  

  A do nového roku také nové poznatky: v knize Atentát na Heydricha najdete příběhy lidí, kteří odbojáře skrývali, spolupracovali s nimi, nebo byli svědky událostí, které po atentátu následovaly. Lepší čtení než ledajaký thriller... 

  Odměna zahrnuje i doručení. 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 22.10
  (CZK 550)
 • Sold out!!
  Kniha Příběhy hrdinů 20. století + 1 CD s Příběhy 20. století

  Nejnovější, letošní přírůstek do rodiny publikací z Post Bellum nabízí bezmála třicítku osudů pamětníků napříč celým dvacátým stoletím. Můžete se začíst do příběhů z období druhé světové války, politických procesů 50. let i z časů normalizace. V knize Příběhy hrdinů 20. století vás čeká čtení napínavější než ledajaký thriller. 

  A když knihu odložíte, můžete si pro změnu třeba zapnout přehrávač nebo autorádio a d alší Příběhy 20. století si poslechnout v rozhlasovém zpracování Mikuláše Kroupy a Adama Drdy. 

  Odměna zahrnuje i doručení. 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 22.10
  (CZK 550)
 • Sold out!!
  Kniha Místa Paměti národa + 1 CD s Příběhy 20. století

  Začtěte se do unikátního průvodce po místech spjatých s důležitými událostmi našich dějin z období druhé světové války. 


  Skrze tuto knihu k vám ale promluví historie – ústy reálných lidí, kteří příběhy, o nichž jen čtete, skutečně prožili. Ukáže vám, že místa, která každý den míjíte, nejsou tak obyčejná, jak vypadají. 

  A když se vaše oči unaví četbou, m ůžete pro změnu zapojit uši a zaposlouchat se do toho nejlepšího z rozhlasových Příběhů 20. století. 

  Odměna zahrnuje i doručení. 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 28.13
  (CZK 700)
 • Sold out!!
  Den, kdy se mlčelo - zážitkový workshop pro vaše děti

  Zařiďte dětem docela jinou výuku dějepisu. Na čtyři hodiny  se stanou malými rolníky i velkostatkáři na malé české vsi v době kolektivizace. Jak se rozhodnou? Vstoupí do JZD, budou donášet na sousedy? Co budou zvažovat a proč? Je v pořádku řešit nespravedlnost tím, že privilegovaným sebereme základní práva nebo majetek? 

  Zážitkový workshop je určen pro žáky osmých a devátých tříd základních škol. Obsah workshopu je inspirován skutečnými příběhy zemědělců zaznamenaných ve sbírce Paměť národa.

  Více na  https://www.postbellum.cz/co-delame/workshopy/den-kdy-se-mlcelo/

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 361.66
  (CZK 9,000)