2000 SLOVÍČEK - revoluce v učení slovíček!

Učit se cizí slovíčka biflováním je dřina a nuda. Proto jsme vymysleli aplikaci, díky které se slovíčka naučíte jednoduše, zábavně a navždy. Je postavena na Metodě klíčového slova - vědecky ověřené technice, která využívá naší představivosti a fantazie.

 • Slovíčka jsou rozdělena do lekcí.

 • Lekce jsou situovány na konkrétní místa v zemi.

 • První část lekce - slovíčko a jeho příběh.

 • Druhá část lekce - opakování příběhu.

 • Druhá část lekce - opakování příběhu.

 • Třetí část lekce - aktivní procvičení slovíčka.

 • Lekce hotova!

 • Prozkoumejte místo, kde se lekce odehrává.

EUR 30,949
pledged of EUR 11,472

269%

269% completed

774 contributors pledged

Technology, Education

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

All or nothing. Project finished on Dec 23, 2016 at 13:03.

Show all rewards

DÍKY VÁM APLIKACI SPUSTÍME! 

Máme spoustu dalších nápadů, co by ještě mohla umět, pokud se nám podaří splnit naše další cíle:

700 000 Kč - Namluvíme příběhy u slovíček, takže je místo čtení budete moci POSLOUCHAT. Díky tomu se na příběhy budete lépe soustředit a slovíčka si tak snadněji zapamatujete.

SPLNĚNO: 500 000 Kč - Začneme připravovat technické prostředí pro další jazyk - němčinu a postupně po spuštění aplikace přidávat německá slovíčka.

SPLNĚNO: 450 000 Kč - Začneme připravovat technické prostředí pro další jazyk - španělštinu a postupně po spuštění aplikace přidávat španělská slovíčka.

SPLNĚNO: 390 000 Kč - Vytvoříme mobilní aplikaci pro všechny platformy - Android, iOS i Windows, takže budete moci pohodlně trénovat slovíčka kdykoliv a kdekoliv.

SPLNĚNO: 330 000 Kč - Přidáme navíc extra balíčky s frázovými a nepravidelnými slovesy.

SPLNĚNO: 290 000 Kč - Aplikaci budeme moci spustit již během ledna 2017 a bude obsahovat slovíčka z angličtiny.

Proč je učení se slovíček taková dřina?

Cizí slovíčka jsou pro naši paměť příliš abstraktní a neuchopitelná, a proto těžko zapamatovatelná. To je důvod, proč je učení se slovíček pouhým biflováním tak neefektivní a náročné. Přesto se tak učí více než 90% lidí!

Zkuste to jinak!

Lidská paměť si totiž ze všeho nejlépe pamatuje obrazy a pocity. Čím konkrétnější a jedinečnější obraz, tím lépe si ho zapamatujete. Díky tomu si určitě do teď dokážete dobře vybavit situaci, kdy jste jeli poprvé na kole nebo potkali životního partnera, bez ohledu na to, kolik let od té doby uplynulo.

Existuje vědecky ověřená technika na učení slovíček, která tohoto principu využívá. Jmenuje se Metoda klíčového slova. Její princip spočívá v přeměně abstraktního a neuchopitelného slovíčka na barevný, emotivní a fantazijní obraz. Pomocí této metody je možné se naučit až 100 slovíček za méně než hodinu.

Jak to funguje?

Ukážeme vám to na třech příkladech. Poté, co si každý příběh přečtete, zavřete oči a přibližně deset vteřin si jej v duchu představujte, jako by se odehrával přímo před vámi. Zapojte fantazii a všechny smysly, představte si co nejvíc detailů - barvy, zvuky, emoce.

Představte si žebráka, který natahuje dlaň pro peníze, a z té dlaně mu náhle vyroste obrovská palma.

Zavřete na chvilku oči a příběh si představte, jako by se odehrával přímo před vámi.

Představte si veliké náměstí, kde je tisíce holubů a mezi nimi stojí pan Tau. Sundá si klobouk a na hlavě má sušenky BeBe, na které se začnou holubi okamžitě slétat.

Zavřete na chvilku oči a příběh si představte, jako by se odehrával přímo před vámi.

Představte si saunu, ve které je opravdu příšerné horko a všichni se tam potí. Uprostřed sauny vidíte velký sud, ze kterého náhle vyskočí Arab.

Zavřete na chvilku oči a příběh si představte, jako by se odehrával přímo před vámi.

Právě jste se naučili tři nová slovíčka! Nevěříte?

Co vyrostlo žebrákovi na DLANI?
PALMa. Dlaň je anglicky PALM.

Na koho se slétali HOLUBI na tom velikém náměstí?
Na pana TAUa se sušenkami BEbe. HOLUB je německy TAUBE.

Co bylo uprostřed sauny, kde se všichni POTILI?
SUD, ze kterého vyskočil ARab. POTIT SE je španělsky SUDAR.

Možná vás napadlo, zda si pro každé slovíčko budete muset pamatovat takový příběh? Nebojte, nebudete. Po čase totiž příběhy z paměti zmizí a zůstanou jen slovíčka.

Funguje to, ale kdo má takové příběhy vymýšlet?

Lidé nám potvrzují, že díky příběhům si slovíčka pamatují mnohem lépe. Někteří ale také přiznávají, že jsou příliš líní na to, aby příběhy vymýšleli.

Proto za vás ty příběhy vymyslíme my.

Vytvořili jsme aplikaci, kde takových příběhů bude 2000. Proč zrovna 2000? Protože je to dostatečný počet na to, abyste v cizím jazyce rozuměli a byli schopni komunikovat v běžných situacích.

Jak bude aplikace vypadat?

Slovíčka jsou rozdělena do lekcí podle jazyků a témat. V každé lekci je pět slovíček. Lekce jsou situovány na konkrétní místa v zemi, jejíž jazyk se učíte.

Lekce má tři části:

 • V první si postupně projdete všechna slovíčka a jejich příběhy.
 • Potom si hned příběhy zopakujete a tím je ukotvíte v paměti.
 • Nakonec je vaším úkolem slovíčka přeložit z češtiny do cizího jazyka. Tento krok je velmi důležitý, protože si tím slovíčka zopakujete aktivně.

Aplikace také sama hlídá a plánuje opakování slovíček tak, aby bylo co nejefektivnější. Při tom bere ohled i na to, jak vám které slovíčko jde a kdy jste ho naposledy procvičovali.

A třešničkou na dortu je, že pokaždé, když dokončíte lekci, můžete si projít a prozkoumat místo, kde se lekce odehrává. Trochu si tak odpočinete od učení, a zároveň se postupně seznámíte s prostředím země, jejíž jazyk se učíte.

A to ještě není všechno. Naše aplikace toho bude umět mnohem víc!

Nepravidelná slovesa, frázová slovesa, předložkové vazby, balíčky s odbornými slovíčky - technickými, obchodními, nebo právnickými... Toho, co můžeme přidat, je opravdu hodně, takže si na své přijdou jak začátečníci, tak pokročilí.

Začneme s angličtinou a postupně budeme přidávat další jazyky, jako němčinu nebo španělštinu. Budete si moci dokonce přidat vlastní slovíčka s vlastními příběhy.

Chtěli bychom také vytvořit mobilní aplikaci pro všechny hlavní platformy (Android, iOS, Windows), abyste mohli pohodlně trénovat slovíčka kdekoliv a kdykoliv.

Jaké jsou naše cíle:

Usilovně pracujeme na tom, abychom aplikaci spustili co nejdříve. Programování, design, tvorba obsahu a provoz ale něco stojí.

Pokud se nám podaří získat cílovou částku 290 000 Kč, aplikaci budeme moci spustit již během ledna 2017 a bude obsahovat slovíčka z angličtiny. Pokud by se nám podařilo ziskat ještě více, budeme moci aplikaci dál rozšířit:

 • 330 000 Kč - Přidáme navíc extra balíčky s frázovými a nepravidelnými slovesy.
 • 390 000 Kč - Vytvoříme mobilní aplikaci pro všechny platformy - Android, iOS i Windows, takže budete moci pohodlně trénovat slovíčka kdykoliv a kdekoliv.
 • 450 000 Kč - Začneme připravovat technické prostředí pro další jazyk - španělštinu a postupně po spuštění aplikace přidávat španělská slovíčka.
 • 500 000 Kč - Začneme připravovat technické prostředí pro další jazyk - němčinu a postupně po spuštění aplikace přidávat německá slovíčka.
 • 700 000 Kč - Namluvíme příběhy u slovíček, takže je budete moci místo čtení poslouchat. Díky tomu se můžete na příběhy lépe soustředit a slovíčka si tak snadněji zapamatujete.

Kdo je autorem tohoto projektu?

Jakub Pok, lektor a zakladatel Školy paměti, autor aplikace 2000 SLOVÍČEK

Nejznámější český trenér paměti, lektor a zakladatel Školy paměti Jakub Pok. Tréninkem paměti se zabývá již více než šestnáct let. Je schopen si zapamatovat 52 kanastových karet v přesném pořadí za méně než 2 minuty nebo 25 telefonních čísel do 5 minut. Účastníci kurzů a školení jeho projev často označují jako strhující, zábavný a velmi poučný.

Pravidelně publikuje články o trénování paměti a s možnostmi, jak efektivně trénovat svou paměť, seznamuje veřejnost v České republice i na Slovensku. Byl také hostem v televizních pořadech Show Jana Krause, Zázraky přírody, Nejchytřejší Čech, Všechnopárty, Gejzír, Sama doma nebo v rozhlasových pořadech, jako je například Host Radiožurnálu.

Více informací se dozvíte na webu Školy paměti.

News

Dec 21, 2016 Darujte 2000 SLOVÍČEK k Vánocům!

Nemáte ještě vánoční dárek pro své blízké? Darujte jim aplikaci 2000 SLOVÍČEK! Ideální dárek, který je originální, zábavný a užitečný. I když aplikaci spustíme až v lednu, pošleme Vám dárkový certifikát, který obdarovanému můžete dát pod stromeček už teď. Jak to funguje: Při zakoupení odměny…

More

Dec 2, 2016 Naučíme aplikaci mluvit + další malá ochutnávka Metody klíčového slova (video)

Představte si, že byste místo čtení mohli příběhy v aplikaci POSLOUCHAT. Ano, to je náš další cíl - pokud se nám podaří získat 700 000 Kč, příběhy u slovíček namluvíme, a vy je tak budete moci místo čtení poslouchat. To je jednak pohodlnější, ale hlavně efektivnější, protože se můžete na příběhy…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 37
  E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu

  Za 200 Kč od nás získáte e-knihu Dobrá paměť - základ úspěchu od nejznámějšího trenéra paměti v České republice Jakuba Poka. Díky ní pochopíte, že i Vy máte dokonalou paměť, jen Vás ještě nikdo nenaučil, jak ji používat. Kniha běžně stojí 279 Kč, takže ušetříte skoro 30%.
   
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 7.91
  (CZK 200)
 • sold 9
  E-kniha + videokurz Jak si pamatovat jména a obličeje

  Za 400 Kč získáte e-knihu Dobrá paměť - základ úspěchu a k tomu krátký a zábavný videokurz, ve kterém Vám trenér paměti Jakub Pok ukáže, jak si pomocí paměťových háčků a absurdně vtipných představ zapamatovat jména a obličeje cizích lidí.
   
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu
  • Krátký a zábavný videokurz Jak si pamatovat jména a obličeje

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 15.82
  (CZK 400)
 • remaining 44 from 100
  Aplikace 2000 SLOVÍČEK + bonus POPÁTÉ

  Tento balíček mizí opravdu rychle, proto přidáváme již PÁTÉ kolo!

  Aplikace 2000 SLOVÍČEK za extra výhodnou cenu a k tomu e-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu jako bonus ZDARMA.
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (běžná cena 1490 Kč)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu (běžná cena 279 Kč)

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 37.58
  (CZK 950)
 • remaining 25 from 50
  Aplikace 2000 SLOVÍČEK - rozšířený balíček POTŘETÍ

  Třetí kolo rozšířeného balíčku s aplikací a spoustou bonusů navíc:
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (běžná cena bude 1490 Kč)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu (běžná cena 279 Kč)
  • Krátký a zábavný videokurz Jak si pamatovat jména a obličeje
  • K tomu ještě navíc účast na speciálním uzavřeném webináři s Jakubem Pokem

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 47.47
  (CZK 1,200)
 • remaining 32 from 50
  Dvakrát 2000 SLOVÍČEK POTŘETÍ

  Třetí kolo oblíbeného balíčku pro dva, ve kterém získáte dva účty do aplikace 2000 SLOVÍČEK stále se slevou více než 50% oproti běžné ceně a k tomu e-knihu Dobrá paměť - základ úspěchu jako bonus ZDARMA.
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (2 účty)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 55.38
  (CZK 1,400)
 • remaining 38 from 50
  2000 SLOVÍČEK pro celou rodinu PODRUHÉ

  Druhé kolo zvýhodněného balíčku pro celou rodinu - čtyři účty do aplikace 2000 SLOVÍČEK a k tomu e-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu jako bonus ZDARMA!
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (4 účty)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 87.03
  (CZK 2,200)
 • remaining 2 from 3
  MEMO GURU - PODRUHÉ

  Druhé kolo nadupadného balíčku pro ty, kdo se chtějí stát mistrem paměti a zároveň naším VIP uživatelem:
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu
  • Krátký a zábavný videokurz Jak si pamatovat jména a obličeje
  • Účast na speciálním uzavřeném webináři s Jakubem Pokem
  • Večeře s autory aplikace v příjemné restauraci
  • Všechny naše stávající i budoucí online produkty doživotně zcela zdarma! 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 435.13
  (CZK 11,000)
 • remaining 3 from 3
  2000 SLOVÍČEK pro celou partu

  Získáte 10 účtů v aplikaci, k tomu všechno ostatní, co můžete získat, a doživotně se stanete naším VIP uživatelem. K tomu Vás ještě navíc vezmeme na jakýkoliv živý kurz Školy paměti dle vlastního výběru!
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (10 účtů)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu
  • Krátký a zábavný videokurz Jak si pamatovat jména a obličeje
  • Účast na speciálním uzavřeném webináři s Jakubem Pokem  
  • Večeře s autory aplikace v příjemné restauraci
  • Všechny naše stávající i budoucí online produkty doživotně zcela zdarma! 
  • Účast na jakémkoliv kurzu Školy paměti dle vlastního výběru

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 1,186.71
  (CZK 30,000)
 • remaining 2 from 2
  2000 SLOVÍČEK pro celou firmu

  Znalost cizích jazyků je dnes pro zaměstnance ve většině firem naprosto zásadní. Proto Vám nabízíme balíček až pro 50 uživatelů, jehož součástí je i soukromý workshop, na kterém vám trenér paměti Jakub Pok všechny techniky podrobně vysvětlí. Investice, která se vám brzy vrátí!

  P.S. V ČEZu mělo naše školení hodnocení spokojenosti 97.2%!
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (50 účtů)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu (50x)
  • Krátký a zábavný videokurz Jak si pamatovat jména a obličeje (50x)
  • Soukromý workshop pro firmu nebo skupinu

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 2,768.99
  (CZK 70,000)
 • Sold out!!
  Aplikace 2000 SLOVÍČEK + bonus

  Tohle je naše nejlepší nabídka.

  Aplikace, která jinak bude stát 1490 Kč, se slevou víc než 50%. K tomu jako bonus kniha Dobrá paměť - základ úspěchu v ceně 279 Kč úplně ZDARMA.

  To je naše odměna za Vaši podporu!
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (sleva 50%)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu ZDARMA

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 27.69
  (CZK 700)
 • Sold out!!
  Aplikace 2000 SLOVÍČEK + bonus PODRUHÉ

  Nestihli jste naši nejlepší nabídku?

  Nevadí. Protože si moc vážíme vašeho zájmu, přidáváme další balíček, ve kterém můžete získat aplikaci 2000 SLOVÍČEK za extra výhodnou cenu a k tomu e-knihu Dobrá paměť - základ úspěchu jako bonus ZDARMA.

  Díky za vaši podporu!
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (běžná cena 1490 Kč)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu (běžná cena 279 Kč)

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 31.65
  (CZK 800)
 • Sold out!!
  Aplikace 2000 SLOVÍČEK + bonus POTŘETÍ

  Náš (i váš) nejoblíbenější balíček potřetí.
   
  Aplikace 2000 SLOVÍČEK za extra výhodnou cenu a k tomu e-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu jako bonus ZDARMA.
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (běžná cena 1490 Kč)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu (běžná cena 279 Kč)

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 33.62
  (CZK 850)
 • Sold out!!
  Aplikace 2000 SLOVÍČEK + bonus POČTVRTÉ

  Přidáváme již čtvrté kolo!
   
  Aplikace 2000 SLOVÍČEK za extra výhodnou cenu a k tomu e-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu jako bonus ZDARMA.
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (běžná cena 1490 Kč)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu (běžná cena 279 Kč)

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 35.60
  (CZK 900)
 • Sold out!!
  Aplikace 2000 SLOVÍČEK - rozšířený balíček

  Dobře, tahle nabídka je možná ještě lepší:
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK se slevou více než 50% (běžná cena bude 1490 Kč)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu (běžná cena 279 Kč)
  • Krátký a zábavný videokurz Jak si pamatovat jména a obličeje
  • K tomu ještě navíc účast na speciálním uzavřeném webináři s Jakubem Pokem  
   
  Ideální balíček pro ty, kdo chtějí mistrovsky ovládnout svou paměť!
   

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 39.56
  (CZK 1,000)
 • Sold out!!
  Aplikace 2000 SLOVÍČEK - rozšířený balíček PODRUHÉ

  Přidáváme další rozšířený balíček, ve kterém získáte aplikaci a spoustu bonusů navíc:
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (běžná cena bude 1490 Kč)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu (běžná cena 279 Kč)
  • Krátký a zábavný videokurz Jak si pamatovat jména a obličeje
  • K tomu ještě navíc účast na speciálním uzavřeném webináři s Jakubem Pokem

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 43.51
  (CZK 1,100)
 • Sold out!!
  Dvakrát 2000 SLOVÍČEK

  Potěšte svého partnera nebo partnerku, kamaráda nebo sourozence.

  V tomto zvýhodněném balíčku pro dva získáte dva účty do aplikace 2000 SLOVÍČEK se slevou 60% oproti běžné ceně a k tomu e-knihu Dobrá paměť - základ úspěchu jako bonus ZDARMA.

  Už víte, komu uděláte radost?
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (2 účty)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 47.47
  (CZK 1,200)
 • Sold out!!
  Dvakrát 2000 SLOVÍČEK PODRUHÉ

  Druhé kolo oblíbeného balíčku pro dva, ve kterém získáte dva účty do aplikace 2000 SLOVÍČEK stále se slevou více než 50% oproti běžné ceně a k tomu e-knihu Dobrá paměť - základ úspěchu jako bonus ZDARMA.
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (2 účty)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 51.42
  (CZK 1,300)
 • Sold out!!
  2000 SLOVÍČEK pro celou rodinu

  Nejvýhodnější cena aplikace, kterou můžete získat - sleva více než 66%!

  V tomto zvýhodněném balíčku pro celou rodinu získáte čtyři účty do aplikace 2000 SLOVÍČEK a k tomu e-knihu Dobrá paměť - základ úspěchu jako bonus ZDARMA.
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK (4 účty)
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 79.11
  (CZK 2,000)
 • Sold out!!
  MEMO GURU

  Staňte se mistrem paměti a zároveň naším VIP uživatelem! V tomto nadupaném balíčku toho na vás čeká opravdu hodně:
   
  • Aplikace 2000 SLOVÍČEK
  • E-kniha Dobrá paměť - základ úspěchu
  • Krátký a zábavný videokurz Jak si pamatovat jména a obličeje
  • Účast na speciálním uzavřeném webináři s Jakubem Pokem
  • Večeře s autory aplikace v příjemné restauraci
  • Všechny naše stávající i budoucí online produkty doživotně zcela zdarma! 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 395.57
  (CZK 10,000)