Horizont událostí III. / Event Horizon III.

Staňte se součástí ojedinělého výtvarného, multimediálního a dramatického projektu v prostoru a čase. Záznam proměny – autentická svědectví, která vyšla z uzavřeného chráněného území do veřejného prostoru.

Author: Kamila Ženatá

 • Horizont událostí - Klece, Karlin Studios, 2015

 • Horizont událostí- Památník, Karlin Studios, 2015

 • Horizont událostí, Karlin Studios, 2015

 • Horizont událostí - Narcis, Karlin Studios, 2015

 • Experimentální skupina v Karlin Studios, září 2014

 • Instalace - imaginace, Karlin Studios, 2015

 • Instalace-texty, Karlin Studios, 2015

 • Plyšáci, Karlin Studios, 2015

 • Divadlo Letí ve Venuši ve Švehlovce, leden 2016

 • Instalace ve Venuši ve Švehlovce, leden 2016

 • Skupina v Karlin Studios, leden 2016

 • Lenka Lagronová, autorka hry Horizont událostí

EUR 4,173
pledged of EUR 3,427

121%

121% completed

49 contributors pledged

Theater, Art

Show all rewards

VZTAHY JSOU MNOHEM PODSTATNĚJŠÍ SOUČÁSTÍ REALITY NEŽ OBJEKTY.

Horizont událostí – třetí část / Event Horizon – part three

Kurátor projektu: Milan Ohnisko

Co je Horizont událostí?

Unikátní projekt na české výtvarné scéně svým zaměřením a délkou. V září 2014 začala pracovat v Karlin Studios v ateliéru Kamily Ženaté experimentální skupina několika žen. Ženy přijaly Kamilinu nabídku a rozhodly se podstoupit sebepoznávací proces, během něhož popisovaly své dětství, mapovaly a znovu prožívaly systémy, v nichž byly vychovány, sdílely své příběhy, vyprávěly sny, přibližovaly se k sobě navzájem – či od sebe utíkaly. Prožily proces, jenž odkrývá intimní, skrytá, nevědomá a tím významná území lidské psychiky. Urazily dlouhou pouť, z níž po celou dobu poskytovaly svá svědectví. Ta se stala obsahovou základnou, z které vycházela Kamila Ženatá při tvorbě Horizontu událostí – části první v galerii Karlin Studios (2015) – a části druhé v divadle Venuše ve Švehlovce (2016).

Celý projekt bude v červnu 2017 završen částí třetí v Centru současného umění DOX v Praze. Kamila Ženatá pozvala k dokončení Horizontu událostí III i další umělce (Janek Rous, Michal Pěchouček, Daniela Baráčková, Šárka Basjuk Koudelová, Jakub Grosz, Milan Ohnisko, Kateřina Závodová, Jiří Vyskočil, Lenka Janušková atd.).

Výstava bude doprovázena celou řadou doprovodných programů (přednášky, divadelní představení, velké skupiny, práce se sny atd.).

Ve skupině průběžně pracovaly tyto ženy: Věra Bartůšková, Lenka Čechová, Nelly Dvořáčková, Helena Gaudeková, Dagmar Goldmannová, Lenka Lagronová, Andrea Lexová, Jana Lokajová, Zuzana Šlachtová.

Co je náš cíl?

Vztahy jsou nejdůležitějším tématem našich životních příběhů. Schopnost vytvářet a žít ve spolupracujících vztazích je úskalí, neboť naše dětské zážitky bývají spíše vztahově zraňující než bezpečně důvěrné. Skupina žen prochází novou zkušeností. Postupně chápe, že pocit oddělenosti či nepatřičnosti je pozůstatkem dávných zranění, která zakolejila ve vztahových modelech. Proměna začíná v momentě zažité sdílené zkušenosti a uvědomění si vzájemné sounáležitosti. Skupina postupně vytváří bezpečnou a nosnou vazbu.

Paralelně k celému procesu vzniká divadelní hra osobité české dramatičky Lenky Lagronové, kterou v Centru současného umění DOX uvede v režii Martiny Schlegelové Divadlo Letí.

Proč prosíme o finanční podporu na Hithit?

Prosíme o finanční příspěvek na zhotovení katalogu Horizont událostí / Event Horizon, který by obsahoval kompletní fotodokumentaci a texty související se všemi částmi výstavy.

Za svou podporu si můžete vybrat některou ze skvělých odměn! 

Proč vznikl projekt Horizont událostí?

Na otázku, proč vznikl projekt Horizont událostí, by se dalo odpovědět slovy polského sociologa Zygmunta Baumana:

„Konzumní společnost znehodnocuje to, co je základem veškeré morálky, totiž ideu ,života pro‘, nejen ,života s‘. Nacházení radosti ve službě někomu. Konzumní přístup zakazuje být loajální, nakazuje užívat věc jenom potud, pokud přináší uspokojení. Loajalita ke komoditě by znamenala konec konzumní společnosti. Korporátní společnosti by zbankrotovaly. Pokud se ale konzumní přístup rozšíří do sféry lidských vztahů, zbankrotují láska a mezilidské vztahy.“

Kdo je autorka?

Kamila Ženatá ve své tvorbě soustavně sleduje dva hlavní směry. Jedním z nich jsou vzpomínky, sny, paměť, sítě vztahů a vlivů (oblast nevědomí) a dalších principů, které působí mimo konvenční čas a prostor. Druhým je pozorování a zaznamenávání přírodních jevů a jejich stavů. Společné pole obou zájmů tvoří chápaní světa jako hry energií, které se v nevyslovitelném koloběhu plynule transformují do příběhů a souvislostí. Žije a pracuje v Praze.

Svoji tvorbu prezentovala v desítkách samostatných a společných výstav, jak v České republice, tak v zahraničí.

www.kamilazenata.cz

https://www.facebook.com/pages/Horizont-Událostí

kamilazenata@gmail.com

Comments

Choose reward for your contribution

 • 8 Chci přispět bez odměny

   
  Chci jen tak podpořit vznik projektu a přispět na katalog.
  A za to vám patří nehynoucí díky!

   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.81
  (CZK 100)
 • 191 from 200 Magnety


  Nabízíme pět různých magnetů, k tomuto účelu speciálně zhotovených, s různými motivy obrazů Kamily Ženaté – doporučujeme osobní výběr v jejím ateliéru – nebo je můžeme poslat poštou. (V takovém případě prosíme navýšit platbu o poštovné ve výši 65 Kč).
   
   

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.62
  (CZK 200)
 • 17 from 20 ​Kniha: Kamila Ženatá: „Obrazy z terapie“  Strhující kniha, která nabízí pohled na životní příběhy z jiné perspektivy. Třicet dva zpovědí z „druhé strany“, svědectví mužů a žen, kteří prošli terapií. Kniha obsahuje otevřeně, odvážně popsané životní příběhy, jež mohou podnítit čtenáře k jeho vlastní cestě za sebepoznáním.
  Knihu lze vyzvednout v ateliéru nebo poslat poštou (v takovém případě prosíme navýšit platbu o poštovné ve výši 65 Kč).
   
   

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.62
  (CZK 200)
 • 18 from 20 Kniha: Milan Ohnisko: „Oh! Výbor z básnického díla 1985–2012“


  Předkládaný výbor obsahuje kromě básní ze všech šesti oficiálně vydaných samostatných sbírek i exkluzivní výběr ze zbrusu nových, dosud nikde nepublikovaných básní. 
  Knihu s podpisem a věnováním básníka, který je kurátorem projektu „Horizont událostí III“, lze vyzvednout v ateliéru nebo poslat poštou (v takovém případě prosíme navýšit platbu o poštovné ve výši 65 Kč).
   
   

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.62
  (CZK 200)
 • 20 from 20 Tři katalogy


  Můžete si vybrat tři katalogy k výstavám Kamily Ženaté (mimo katalog „Horizont událostí“) buď osobně v ateliéru, nebo vám je pošleme poštou na vámi uvedenou adresu. (V takovém případě prosíme navýšit platbu o poštovné ve výši 65 Kč).
  Pokud si budete přát do katalogu napsat věnování – bude nám potěšením. 

  Reward delivery: In a week

  EUR 11.42
  (CZK 300)
 • 25 from 30 ​Katalog „Horizont událostí“ / komplet


  Nově vydávaný katalog k výstavě Horizont událostí III. bude dokumentem, v kterém budou kompletní texty a bohatý obrazový doprovod ze všech tří částí projektu. Katalog s podpisem a věnováním autorky – a dárkem navíc lze vyzvednout v ateliéru nebo poslat poštou (v takovém případě prosíme navýšit platbu o poštovné ve výši 65 Kč).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 13.33
  (CZK 350)
 • 18 from 20 Dvě knihy

  Kamila Ženatá: „Obrazy z arteterapie“ + „Obrazy v pohybu – jedenadvacet zastavení s aktivní imaginací“.
  Obrazy mají schopnost vyprávět beze slov. Jejich podobenství a symbolická sdělení mají váhu zážitku – zkušenosti autentického příběhu. Ukotvení vnitřních obrazů, které v sobě nosíme, způsobuje větší stabilitu a posazení v životě, vyšší odolnost proti chaosu, jenž může útočit zvenku. V knize naleznete velmi jednoduchý a srozumitelný návod více než k devadesáti imaginacím.
  Knihy lze vyzvednout v ateliéru nebo poslat poštou (v takovém případě prosíme navýšit platbu o poštovné ve výši 65 Kč).
   
   
   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 15.23
  (CZK 400)
 • 17 from 20 Trilogie knih

  Trilogie knih: Kamila Ženatá: „Obrazy z nevědomí“, „Obrazy v pohybu“, „Obrazy z arteterapie“.
  „Obrazy z nevědomí“ jsou aktualizovaným vydáním úspěšné publikace Kamily Ženaté. Knihu působivě dotvářejí citace autentických výpovědí členů jednotlivých skupin. 
  Knihy lze vyzvednout v ateliéru nebo poslat poštou (v takovém případě prosíme navýšit platbu o poštovné ve výši 140 Kč).
   

  Reward delivery: In a week

  EUR 22.85
  (CZK 600)
 • 19 from 25 ​Grafika, malý obraz nebo kresba


  Nabízíme k osobnímu výběru grafický list, malý obraz formátu 18x18 cm anebo kresbu v ateliéru Kamily Ženaté v hodnotě 1000 Kč. Pokud se vám nepodaří si odměnu vyzvednout osobně do týdne, můžeme se domluvit na jiném způsobu prezentace a předání. V takovém případě se cena navýší o reálné poštovné. Grafická díla Kamily Ženaté již nelze koupit v galerii, neboť se jedná o tisky z archivu autorky. Na výběr bude z více možností.
   

  Reward delivery: In a week

  EUR 38.08
  (CZK 1,000)
 • 14 from 15 ​Grafika, malý obraz nebo kresba


  Nabízíme k osobnímu výběru větší grafický list . obraz větší než formát 18x18cm anebo kresbu Kamily Ženaté. Pokud se vám nepodaří si odměnu vyzvednout osobně do týdne, můžeme se domluvit na jiném způsobu prezentace a předání. V takovém případě se cena navýší o reálné poštovné. Grafická díla Kamily Ženaté již nelze koupit v galerii, neboť se jedná o tisky z archivu autorky. Na výběr bude z více možností. 

  Reward delivery: In a week

  EUR 76.16
  (CZK 2,000)
 • 7 from 10 ​Obrázek nebo velký grafický list


  Nejlepší dárek k Vánocům. Chcete přispět na Horizont událostí a vybrat si menší obrázek (minimální rozměry 30 x 30 cm, olej na plátně) anebo větší grafický list (minimální rozměry 35 x 30 cm) z archivu Kamily Ženaté v hodnotě 3000 Kč? Na výběr bude z více možností. Pokud se vám nepodaří si odměnu vyzvednout osobně do týdne, můžeme se domluvit na jiném způsobu prezentace a předání. V takovém případě se cena navýší o reálné poštovné.

  Reward delivery: In a week

  EUR 114.24
  (CZK 3,000)
 • 3 from 8 Workshop s Kamilou Ženatou

  Staňte se aktivním spolutvůrcem Horizontu událostí a navštivte dvoudenní workshop, který povede Kamila Ženatá ve svém ateliéru. Imaginace, povídání, sny a malování. V ceně workshopu je veškerý materiál, který budete potřebovat – a dárek navíc.
  Termín:         sobota 10. a neděle 11. června 2017                                                                        

  Reward delivery: In half a year

  EUR 152.32
  (CZK 4,000)
 • 10 from 10 ​Obraz nebo grafika


  Chtěli byste někomu udělat radost – anebo sami sobě – a vybrat si obrázek v hodnotě 5000 Kč? (Minimální rozměry 40 x 30 cm, olej na plátně) anebo větší grafický list (minimální rozměry 50 x 30 cm) z archivu Kamily Ženaté. Na výběr bude z více možností. Vaše jméno bude uvedeno s poděkováním za podporu projektu v katalogu výstavy. Pokud se vám nepodaří si odměnu vyzvednout osobně do týdne, můžeme se domluvit na jiném způsobu prezentace a předání. V takovém případě se cena navýší o reálné poštovné.

  Reward delivery: In a week

  EUR 190.40
  (CZK 5,000)
 • 9 from 10 ​Obraz


  Středně velký obraz za podporu projektu Horizont událostí v hodnotě 10 000 Kč. (Minimální rozměry 50 x 40 cm, olej na plátně). Návštěva ateliéru Kamily Ženaté. Možnost výběru z několika nabízených obrazů. Vaše jméno bude uvedeno s poděkováním za podporu projektu v katalogu výstavy. Pokud se vám nepodaří si odměnu vyzvednout osobně do týdne, můžeme se domluvit na jiném způsobu prezentace a předání. V takovém případě se cena navýší o reálné poštovné.

  Reward delivery: In a week

  EUR 380.81
  (CZK 10,000)
 • 3 from 3 ​Obraz


  Ještě větší obraz za podporu projektu Horizont událostí v hodnotě 20 000 Kč. (Minimální rozměry 60 x 40 cm, olej na plátně). Návštěva ateliéru. Možnost výběru z několika nabízených obrazů. Vaše jméno bude uvedeno s poděkováním za podporu projektu v katalogu výstavy.

  Reward delivery: In a week

  EUR 761.61
  (CZK 20,000)
 • 2 from 3 ​Velký obraz

  Nabízím velký obraz za podporu projektu Horizont událostí v hodnotě 50 000 Kč. (Minimální rozměry 100 x 100 cm, olej na plátně). Návštěva ateliéru. Možnost výběru z několika nabízených obrazů. Speciální poděkování za podporu v katalogu výstavy. Stanete se partnerem projektu.

  Reward delivery: In a week

  EUR 1,904.04
  (CZK 50,000)