Czech Design Map

Český design si zaslouží být více vidět! Pomocí online průvodce podpoříme obchody a události, které vynikají kvalitou, originalitou a láskou k oboru. Chceme vytvořit databázi české designové scény a seznámit vás s místy, která nabízí kvalitní produkty.

Author: Anna Štysová

EUR 3,603
pledged of EUR 3,566

101%

101% completed

98 contributors pledged

Technology, Design

All or nothing. Project finished on Dec 18, 2016 at 17:11.

Show all rewards

Vaše odměny

Myšlenka byla jasná a jednoduchá

Nápad vznikl ještě při studiu grafického designu na FaVU v Brně. Původně jsem chtěla vytvořit pouze tištěného průvodce Prahou, který by přesměroval pozornost turistů od exponovaných obchodů s nevkusnými suvenýry ke kvalitnímu českému designu. Vadilo mi, že si návštěvníci odvážejí domů suvenýry, které se příliš neliší od produktů dostupných v každé evropské destinaci a nevypovídají nic o místu, kde byly zakoupeny. Přitom máme tolik reprezentativního zboží.

Český design si zaslouží být vidět

Začaly přibývat ohlasy lidí, kteří mají zájem o krásné a originální věci, ale nevědí, kam zajít. Nakonec jsem byla sama překvapena, kolik obchodů (více než 100) a prodejních událostí (cca 35) jsem objevila jen v centru Prahy a jak se tato oblast rychle rozrůstá a vyvíjí. Málokdo má opravdu přehled. Společně s Kateřinou Novotnou a Jakubem Konvicou (se kterými nyní spolupracuji) jsme se rozhodli pro webovou aplikaci, která se nakonec stala stěžejním médiem projektu. Naším cílem je přiblížit český design obyvatelům ČR i zahraničním turistům. Reagujeme také na rostoucí poptávku po lokálních produktech. Rádi bychom vytvořili srozumitelný portál, kde se v obchodech snadno zorientujete, například dle lokalit nebo kategorií. Budete tak mít komplexní přehled o současné designérské scéně na jednom místě. Jsme otevření neustálému rozšiřování o nová místa a naším snem je celorepublikové pokrytí. Portál tohoto typu nemá obdobu u nás ani v zahraničí.

Dostupné vždy a všude

Mapa bude zpracována softwarem pro tvorbu autorských interaktivních map a celý web bude kompatibilní se všemi typy zařízení (mobil, tablet, notebook, počítač), aby se dal snadno obsluhovat v klidu doma i ve spěchu na ulici.

Mám obchod / událost, co z toho plyne pro mě?

Pokud se zaměřujete na kvalitní český design, můžete se přihlásit již zde a jednoduše se stanete součástí ucelené databáze a to za startovací cenu a s upozorněním na vás jako na podporovatele projektu. Kromě označení na mapě, budete mít vlastní profil, kde se budete moci plně prezentovat. My se budeme starat o to, aby se projekt co nejvíce rozšířil a dostal do povědomí veřejnosti. Portál budeme propagovat přes sociální sítě, inzerci a recenze. Dále budeme rozdávat tištěnou mapu na turisticky vyhledávaných místech v Praze. Neváhejte a nezůstávejte dále skryti. Buďte součástí Czech Design Map.

Jak chceme zaručit kvalitu obsahu?

Po spuštění projektu budeme přihlášené obchody ještě před umístěním na web prověřovat. Chceme se ujistit, že se opravdu jedná o český design, zaručit tak dobré jméno a kvalitní obsah průvodce a pro českou designérskou tvorbu založit zdravé konkurenční prostředí. Pokud si nejste jisti, zda na mapu patříte právě vy, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu anna@dsgnmp.cz – rádi zodpovíme všechny dotazy ještě před uzavřením vašeho členství. Pokud si v rámci HitHit kampaně vyberete odměnu spojenou se členstvím, mějte prosím na paměti, že i váš projekt budeme ještě prověřovat. V případě, že nebude odpovídající, bude z databáze vyřazen bez nároku na vrácení příspěvku.

Jak chceme zaručit objektivitu obsahu?

Rozhodně nechceme jít cestou webů, které vás zahrnují inzercí a vnucují jednotlivé produkty. Veškerá místa budou mít stejné podmínky prezentace. Pouze aktivnost návštěvníků prostřednictvím jejich recenzí bude určovat ty nejoblíbenější. Nejlépe hodnocená místa získají unikátní prostor na homepage.

Co od projektu očekáváme?

Větší návštěvnost propagovaných obchodů, zvýšení zájmu o český produkt, podporu uplatnění absoloventů uměleckoprůmyslových škol a podporu cestovního ruchu.

Pokud vás náš projekt zaujal, budeme rádi, když si vyberete některou z odměn. Finance použijeme na realizaci webu. Budete mít příležitost těšit se z pěkné odměny a užitečného výsledku.

Buďte společně s námi u zrodu unikátního projektu! Naučme se rozlišovat kvalitu a vytvořme v ČR nový a srozumitelný prostor, který propojí český design a veřejnost. Nebojte se prezentovat svoje produkty na originální a smysluplné platformě. Děkujeme.

News

Jan 19, 2018 Máme web

Díky vaši podpoře jsme mohly zrealizovat webový portál Czech Design Map. Od ledna 2018 ho naleznete na stránkách https://www.czechdesignmap.cz. Velké díky Anna & Katka

More

Dec 13, 2016 Překročili jsme kritických 40%

Už jsme zase o kousek blíže našemu cíli. Čas je ovšem neúprosný. A tak máme na zbylých 60% pouhých 5 dní. Neváhejte už více. My se nevzdáme...

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 0
  Poštovné (dopis)

  Pokud nemáte možnost vyzvednout si svoji mapu osobně v Praze, Brně nebo v Hradci Králové a zapomněli jste přidat cenu poštovného k vaši odměně, máte jedinečnou příležitost to změnit. Do předmětu platby napište adresu, na kterou má být obálka zaslána.

  Reward delivery: not specified

  EUR 0.71
  (CZK 18)
 • remaining 239 from 240
  Dárkový poukaz pod stromeček

  Do Vánoc bohužel nemůžeme stihnout vaše odměny realizovat. Pokud ale chcete někoho obdarovat už pod stromeček, přidejte si k odměně i dárkový poukaz. Ten obdržíte určitě včas. Nezapomeňte nám také napsat do předmětu platby na kterou adresu má být poukaz a později i dárek doručen.

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 2.38
  (CZK 60)
 • sold 0
  Poštovné (balíček)

  Pokud nemáte možnost vyzvednout si svůj balíček osobně v Praze, Brně nebo v Hradci Králové a zapomněli jste přidat cenu poštovného k vaši odměně, máte jedinečnou příležitost to změnit. Do předmětu platby napište adresu, na kterou má být obálka zaslána.

  Reward delivery: not specified

  EUR 3.17
  (CZK 80)
 • sold 19
  Projekt se mi líbí

  Podpořte projekt Czech Design Map drobným příspěvkem, který však pro realizaci znamená mnoho. Vyjádříte tím své sympatie k české kvalitě a my vás uveřejníme jako podporovatele na našem webu.

  Reward delivery: not specified

  EUR 3.96
  (CZK 100)
 • sold 19
  Mapa

  Tištěná skládací mapa nultého vydání zaměřená na oblíbená místa autorů projektu. Limitovaná edice pouze pro podporovatele HitHit kampaně ve speciálním provedení. Osobní poděkování samozřejmostí.

  Mapa bude k vyzvednutí v Praze, Brně a v Hradci Králové. Rádi ji i pošleme, jen přidejte 18 Kč k ceně odměny na poštovné. ​Do předmětu platby napište adresu, na kterou má být obálka zaslána.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 6.54
  (CZK 165)
 • sold 4
  Designová událost jednou až dvakrát do roka

  Pořádáte designovou událost, která se koná jednou, maximálně dvakrát za rok? Máme pro vás členství MINI. Využijte příležitosti být součástí kalendáře designérských událostí za startovací cenu již od samého začátku, byť je vaše událost třeba ještě daleko. Svou účastí podpoříte myšlenku dostupnosti českého designu pro širokou veřejnost a my se postaráme o to, abyste byli vidět. Otestujte si členství na jeden rok a přesvědčte se sami. 

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 9.91
  (CZK 250)
 • remaining 31 from 50
  Zápisník + Mapa

  Papírový ručně vyrobený zápisník pouze pro podporovatele HitHit kampaně. Rozměr 10,5 x 14 cm, vazba V1, 40 stran. V každém zápisníku naleznete také papírovou mapu ve speciálním provedení.

  Odměna bude k vyzvednutí v Praze, Brně a v Hradci Králové. Rádi ji i pošleme, jen přidejte 80 Kč k ceně odměny na poštovné. Do předmětu platby napište adresu, na kterou má být balíček zaslán.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 10.90
  (CZK 275)
 • remaining 45 from 50
  Taška + Mapa

  Plátěná taška se sítotiskovým potiskem mapy v limitované edici pouze pro podporovatele HitHit kampaně. Ušito v chráněné dílně. V každé tašce naleznete také papírovou mapu ve speciálním provedení.

  Odměna bude k vyzvednutí v Praze, Brně a v Hradci Králové. Rádi ji i pošleme, jen přidejte 80 Kč k ceně odměny na poštovné. Do předmětu platby napište adresu, na kterou má být balíček zaslán.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 19.42
  (CZK 490)
 • sold 14
  Obchod s designem

  Využijte příležitosti být součástí ucelené databáze obchodů s designem za startovací cenu již od samého začátku! Jako bonus vás uvedeme na našem webu jako podporovatele projektu. Svou účastí také podpoříte myšlenku dostupnosti českého designu pro širokou veřejnost a my se postaráme o to, abyste byli vidět. Otestujte si členství na jeden rok a přesvědčte se sami. Vstup na Opening Party je součástí odměny.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 19.81
  (CZK 500)
 • sold 1
  Designová událost v každém ročním období

  Pořádáte designovou událost opakující se více než 2x do roka? Využijte příležitosti být součástí kalendáře designérských událostí za startovací cenu již od samého začátku! Jako bonus vás uvedeme na našem webu jako podporovatele projektu. Svou účastí také podpoříte myšlenku dostupnosti českého designu pro širokou veřejnost a my se postaráme o to, abyste byli vidět. Otestujte si členství na jeden rok a přesvědčte se sami. Vstup na Opening Party je součástí odměny.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 19.81
  (CZK 500)
 • sold 6
  Opening Party s autory + Mapa

  Setkejte se osobně s autory Czech Design Map a oslavte start nového projektu. Rádi vás uvítáme. Na Opening Party budou pozváni i provozovatelé obchodů s českým designem a pořadatelé designérských události. Welcome drink zdarma je samozřejmostí.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 19.81
  (CZK 500)
 • remaining 48 from 50
  Deník + Mapa

  Papírový ručně vyrobený deník pouze pro podporovatele HitHit kampaně. Rozměr 14 x 20 cm, 160 stran.  V každém zápisníku naleznete také papírovou mapu ve speciálním provedení.

  Odměna bude k vyzvednutí v Praze, Brně a v Hradci Králové. Rádi ji i pošleme, jen přidejte 80 Kč k ceně odměny na poštovné. Do předmětu platby napište adresu, na kterou má být balíček zaslán.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 20.80
  (CZK 525)
 • remaining 50 from 50
  Batoh + Mapa

  Plátěný batůžek se sítotiskovým potiskem mapy v limitované edici pouze pro podporovatele HitHit kampaně. Ušito v chráněné dílně. V každém batůžku naleznete také papírovou mapu ve speciálním provedení.

  Odměna bude k vyzvednutí v Praze, Brně a v Hradci Králové. Rádi ji i pošleme, jen přidejte 80 Kč k ceně odměny na poštovné. Do předmětu platby napište adresu, na kterou má být balíček zaslán.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 31.31
  (CZK 790)
 • remaining 17 from 20
  Taška + Deník + Mapa

  Plátěná taška se sítotiskovým potiskem mapy v limitované edici pouze pro podporovatele HitHit kampaně. Ušito v chráněné dílně. V tašce naleznete ručně vázaný deník o rozměru 14 x 20 cm a 160 stranách. Dále obdržíte papírovou mapu ve speciálním provedení.

  Odměna bude k vyzvednutí v Praze, Brně a v Hradci Králové. Rádi ji i pošleme, jen přidejte 80 Kč k ceně odměny na poštovné. Do předmětu platby napište adresu, na kterou má být balíček zaslán.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 34.08
  (CZK 860)
 • remaining 15 from 20
  Batoh + Zápisník + Mapa

  Plátěný batůžek se sítotiskovým potiskem mapy v limitované edici pouze pro podporovatele HitHit kampaně. Ušito v chráněné dílně. V každém batůžku naleznete ručně vyrobený zápisník o rozměru 10,5 x 14 cm a 40 stranách. Dále obdržíte papírovou mapu ve speciálním provedení.

  Odměna bude k vyzvednutí v Praze, Brně a v Hradci Králové. Rádi ji i pošleme, jen přidejte 80 Kč k ceně odměny na poštovné. Do předmětu platby napište adresu, na kterou má být balíček zaslán.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 38.04
  (CZK 960)
 • remaining 5 from 5
  Patron obchodů a událostí

  Chcete propagovat svůj obchod nebo událost, a zároveň se stát patronem projektu? Skvělý nápad, jak být ještě více vidět! K profilu vašeho projektu na www.dsgnmp.cz získáte další prostor v inzercích, článcích, na sociálních sítích i v našich tiskovinách. Vyzkoušejte jedinečnou možnost stát se na jeden rok patronem obchodů a událostí českého designu. Vstup na Opening Party je součástí odměny.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 990.69
  (CZK 25,000)
 • remaining 5 from 5
  Patron designové mapy

  Chcete proniknout do světa designu? Rádi poskytneme prostor pro vaši značku na portále www.dsgnmp.cz v prvním roce provozu. Podpoříme vás propagací přes sociální sítě, upozorníme na vás v inzercích, článcích a budete součástí i našich tiskovin. Vstup na Opening Party je součástí odměny.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 1,386.96
  (CZK 35,000)