Řekněte s Frusackem sbohem plastovým sáčkům

Frusack je kompostovatelný znovupoužitelný sáček k nákupu ovoce a zeleniny. Pojďte společně s námi nechat zmizet plastové sáčky z ulic a rozzářit je v barvách Frusacku! První kolo výroby běží, pošlete nás do druhého a pomůžete rozjet sériovou výrobu?

EUR 25,619
pledged of EUR 6,028

425%

425% completed

1,350 contributors pledged

Design, Fashion

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

All or nothing. Project finished on Sep 9, 2016 at 07:46.

Show all rewards

                                                                   

Chodíte často nakupovat ovoce, zeleninu nebo pečivo? Nosíte domů několikrát týdně množství mikrotenových pytlíků, které střádáte v tašce pod dřezem a říkáte si, že je určitě ještě využijete? Mnohé z nich se ale roztrhnou, jsou špinavé nebo si vyčítáte, že jste na nich zase udělali v obchodě  „ten“ uzel, a vy umíte dělat uzly opravdu dobře. Situace začne být neúnosná v momentě, kdy se vám pod dřez už nevejde koš a ten se tam fakt vejít musí. A potom, když do té tašky už nenacpete ani pytlík navíc,  zamíříte směrem k popelnicím na tříděný odpad. Během cesty oděni v teplákách a pantoflích za sebou trousíte nevědomky sáčky (protože jste jich tam vážně nacpali moc) a snažíte se zahřát pocitem, že jste jich znovu použili alespoň pár. Při tom ale víte, jak zbytečné vlastně jsou.

V léte 2014 jsem řešila ten stejný problém. Plastové sáčky mě prostě štvaly, aniž bych věděla, že jsou až tak velkou ekologickou katastrofou.

Když existují znovupoužitelné tašky místo igelitek, proč nemůže existovat i alternativa k mikrotenovým sáčkům?

Google mě ale zradil a nic, co by řešilo moji frustraci, jsem nenašla. A tak jsem se rozhodla, že to vyřeším sama.

Na podzim stejného roku se ke mně přidala Tereza. Řekly jsme si, že Frusack by neměl být jen znovupoužitelný, ale také kompostovatelný, aby se skutečně jednalo o co nejekologičtější řešení. Koncept Frusacku jsme v květnu 2015 představily na Prague Design Weeku. Pozitivní ohlas, který náš projekt vzbudil byl tak velký, že jsme se pustily do práce na plný úvazek a společně s evropskými a především českými dodavateli vyvinuli kompostovatelnou tkaninu z PLA (polymléčná kyselina).

V březnu 2016 jsme pak založily společnost infiberry s.r.o. a díky investici jsme konečně spustily výrobu Frusacku - našeho pilotního produktu. 

                                                                       

Během vývoje a výroby jsme narazily na spoustu komplikací. Říkali nám, že to, co cheme vyrobit, je raketová věda a prostě to nejde. My jsme to ale nevzdaly a Frusack je na světě.

V celém projektu jsme nechaly kus srdce a našly skutečnou vášeň pro to, co děláme. Doufáme, že Frusack svojí myšlenkou a designem osloví i vás. Jenom ve vašich rukou dostane celý projekt ten správný smysl.

                           

Chceme, aby byl Frusack stejnou samozřejmostí, kterou jsou plastové sáčky dnes. S tím rozdílem, že ho budete používat s radostí.

- Vaše Hana a Tereza- 

       

SÁČKY SEM, SÁČKY TAM

Každý z nás ročně spotřebuje v průměru přes 400 plastových sáčků. Ty zároveň patří mezi nejméně tříděný plastový odpad.

Plastové sáčky tvoří pro svět obrovskou ekologickou zátěž a ohrožují zejména život v oceánech. Moře u nás nepotkáš. Ale na plastový odpad plující v řekách, sáčky zamotané ve větvích stromů a poletující po ulicích se musíme koukat každý den.

Některé obchody už sice nabízejí kompostovatelné a papírové pytíky, ale stále se jedná o jednorázový odpad, na jehož výrobu se spotřebovává velké množství energie a materiálu. A právě na redukci jednorázového odpadu se chceme dlouhodobě zaměřit. 

                                                                                                                                                   JUICY SAMURAI

                           

- bílá, fialová, žlutá, zelená, růžová - 

                                                                                                                                                      STREET NINJA

                          

- 2x modrá, 2x bílá, 1x zelená - 

FRUSACK

FRUSACK je naším pilotním projektem. Je nejen ZNOVUPOUŽITELNÝ, ale také KOMPOSTOVATELNÝ.

Podařilo se nám vyvinout tkaninu z PLA (polymléčná kyselina), která je rozložitelná, ale zároveň odolná.

                            

V ČEM JE FRUSACK JINÝ

 • Při navrhování Frusacku jsme se soustředili na DESIGN A BAREVNOST. Do určité míry tak Frusack tvoří i FUNKČNÍ MÓDNÍ DOPLNĚK, který dokáže upoutat pozornost tím správným směrem. 

 • Jsme první na světě, kdo vyrábí kompostovatelnou tkaninu s podobnými vlastnostmi. Přinášíme tak INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ, které má šanci uspět na mezinárodním trhu.

 • Podporujeme místní dodavatele. Frusack je tedy vyráběn z převážné části v ČESKÉ REPUBLICE a šijeme v CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ.

                            

ACT BEYOND EXPECTATIONS

Redukce jednorázového odpadu je téma, které si zaslouží pozornost každého z nás. Věříme, že Frusack takovou pozornost dokáže upoutat a svojí barevností a praktičností  zaujmout i ty, kteří primárně ekologicky nesmýšlí.

Životní styl beroucí ohled na životní prostředí by neměl být ničím zvláštním nebo divným. Měl by se stát běžným smýšlením každého z nás.

UKAŽTE, ŽE SE NEBOJÍTE DĚLAT VÍC NEŽ JEN TO, CO SE OD VÁS OČEKÁVÁ. NEMUSÍTE O TOM MLUVIT, FRUSACK TO SVÝMI BARVAMI ŘEKNE ZA VÁS. 

                           

News

Sep 6, 2016 BLÍŽÍME SE DO VELKÉHO FINÁLE! PŘIJĎTE TO S NÁMI OSLAVIT :)

Kampaň se nezadržitelně blíží do svého konce. Už je více než jasné, že díky Vám budeme moci rozjet sériovou výrobu. Obrovský zájem, pozitivní ohlasy a Vaše podpora, nám dávají jasně najevo, že má smysl pokračovat a rozjet to s Frusackem naplno :) V sobotu 10.9. Vás srdečně zveme do Radlické…

More

Aug 11, 2016 JAK SI NECHAT POSLAT FRUSACK DO ZAHRANIČÍ - TŘEBA NA SLOVENSKO:)

Všechno jde! I zaslání Frusacku za hranice ČR :) Pokud budete chtít svoji sadu, stačí si vybrat vhodný balíček obsahující Frusack sadu v seznamu odměn a k němu přikoupit ještě navrch balíček "POŠTOVNÉ DO ZAHRANIČÍ": Možné je také vybrat si odměnu a přičíst k její ceně 130 Kč za poštovné a cenu…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 75
  POŠTOVNÉ PRO ZAPOMNĚNKY

  Pokud jste nám zapomněli přidat k ceně balíčku poštovné nebo si rozmysleli osobní vyzvednutí a chcete Frusacky poslat domů, máte jedinečnou příležitost to změnit :) 

  Reward delivery: not specified

  EUR 1.61
  (CZK 40)
 • sold 20
  LÍBÍTE SE MI!

  ČESTNÉ MÍSTO NA WALL OF HEROES

  Tvoje jméno bude navždy s námi na Wall of Heroes. Stěna bude součástí Frusack výstavního stánku, takže tě s sebou budeme vozit opravdu všude.  Seznam akcí, na které se stěnou budeme cestovat, bude pravidelně aktualizován na našich stránkách. Děkujeme Ti za podporu!

  Reward delivery: not specified

  EUR 2.01
  (CZK 50)
 • remaining 170 from 200
  NEJDŘÍV VÁS POZVU NA DRINK, PAK SE UVIDÍ!

  VSTUP NA FRUSACK LAUNCH DAY A ČESTNÉ MÍSTO NA WALL OF HEROES

  To bereme! Svoji Frusack sadu si budeš moci případně pořídit přímo na Frusack Launch Day. Ale pozor! Počet balení bude limitován. Což se ale nedá říct o drincích. Do poznámky nám nezapomeň napsat svůj email. Děkujeme Ti za podporu!

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 4.02
  (CZK 100)
 • sold 34
  POŠTOVNÉ DO ZAHRANIČÍ

  POŠTOVNÉ A BALNÉ PO EVROPĚ

  Dostala se k tobě zpráva o Frusacku, hrozně chceš svoji sadu, ale žiješ v zahraničí? Nevadí! Stačí přikoupit k objednávce tento balíček s poštovným a my ti Frusack sadu moc rádi pošleme kamkoliv!

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 5.22
  (CZK 130)
 • sold 86
  LÍBÍTE SE MI, ALE RÁD SI POČKÁM!

  DÁRKOVÝ POUKAZ A ČESTNÉ MÍSTO NA WALL OF HEROES

  Chceš si počkat na další barevné varianty nebo někomu věnovat poukaz na nákup v našem e-shopu? Emailem ti pošleme elektronický poukaz  nebo tištěný poukaz na danou adresu, který ti zaručí, že si budeš moci třeba i za rok koupit Frusack za sníženou cenu. Poukaz je v hodnotě 200 Kč. Děkujeme Ti za podporu!

   

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 6.03
  (CZK 150)
 • remaining 370 from 500
  LÍBÍTE SE MI A CHCI VÁS POZVAT NA DRINK!

  FRUSACK SADA 4+1 KS, DVA VSTUPY NA FRUSACK LAUNCH DAY A ČESTNÉ MÍSTO NA WALL OF HEROES

  Nám se to líbí taky! Do poznámky nezapomeň napsat název sady, kterou si vybíráš! Budeme se těšit a děkujeme Ti za podporu!
  (Frusacky si můžeš vyzvednout osobně za dva týdny od ukončení kampaně v Praze nebo si je nechat poslat domů v takovém případě nám, prosím, přihoď k ceně balíčku ještě 40 Kč na doporučené poštovné.)


   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 22.10
  (CZK 550)
 • remaining 63 from 100
  LÍBÍTE SE MI, ALE JSEM NÁROČNÝ INDIVIDUALISTA!

  FRUSACK SADA 4+1 KS S MONOGRAMEM, DVA VSTUPY NA FRUSACK LAUNCH DAY, ČESTNÉ MÍSTO NA WALL OF HEROES

  Svoje Frusacky si vždy bezpečně poznáš, když budeš mít na každé etiketě svůj monogram. Nezapomeň připsat svoje iniciály a název sady, kterou si vybíráš, do poznámky při koupi! Děkujeme Ti za podporu!
  (Frusacky si můžeš vyzvednout osobně za dva týdny od ukončení kampaně v Praze nebo si je nechat poslat domů v takovém případě nám, prosím, přihoď k ceně balíčku ještě 40 Kč na doporučené poštovné.)

   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 26.12
  (CZK 650)
 • remaining 2 from 2
  LÍBÍTE SE NÁM! A MY SE CHCEME LÍBIT NAŠIM KLIENTŮM!

  COMPANY PACK (50 FRUSACK SAD 4+1 KS S LOGEM NA KRABIČCE) A DESET VSTUPŮ NA FRUSACK LAUNCH DAY

  Hledáte pro svoje klienty nebo zaměstnance originální dárek? Vsadíme se, že tohle jste v katalogu žádné reklamní agentury nenašli. Děkujeme Vám za podporu!
  (Po skončení kampaně se s Vámi spojíme emailem a domluvíme podrobnosti.)

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 843.88
  (CZK 21,000)
 • Sold out!!
  LÍBÍTE SE MI, ALE JSEM MALIČKO NEDŮVĚŘIVÝ!

  TESTOVACÍ FRUSACK SADA 1+1 KS VE VYBRANÉ BARVĚ A ČESTNÉ MÍSTO NA WALL OF HEROES

  Věci je třeba si nejdřív ozkoušet. My to chápeme! Dostaneš jeden velký Frusack ve vybrané barvě a k tomu menší bílý, u kterého si ale můžeš zvolit růžovou nebo modrou stahovací šňůru. Do poznámky nám nezapomeň napsat, jaké sis vybral barvy! Děkujeme Ti za podporu!

  Budou k vyzvednutí v Praze. Rádi je pošleme, jen přidejte 40 Kč k ceně odměny na poštovné.
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 10.05
  (CZK 250)
 • Sold out!!
  ZA TUHLE CENU SI MI LÍBÍTE EXTRÉMNĚ MOC!

  FRUSACK SADA 4+1 KS ZA NEUVĚŘITELNOU CENU! ČESTNÉ MÍSTO NA WALL OF HEROES

  Sada 4+1 za neuvěřitelnou cenu! Tohle už se vážně nestane, takže neváhej! Zápis tvého jména na naši Wall of Heroes je samozřejmostí. Do poznámky nezapomeň napsat název sady, kterou si vybíráš. Děkujeme Ti za podporu!
  (Frusacky si můžeš vyzvednout osobně za dva týdny od ukončení kampaně v Praze nebo si je nechat poslat domů v takovém případě nám, prosím, přihoď k ceně balíčku ještě 40 Kč na doporučené poštovné.)
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 15.67
  (CZK 390)
 • Sold out!!
  LÍBÍTE SE MI! TEČKA.

  FRUSACK SADA 4+1 KS ZA ZAVÁDĚCÍ CENU A ČESTNÉ MÍSTO NA WALL OF HEROES

  Balíček pro muže a ženy činu. Do poznámky nezapomeň napsat název sady, kterou si vybíráš. Děkujeme Ti za podporu!
  (Frusacky si můžeš vyzvednout osobně za dva týdny od ukončení kampaně v Praze nebo si je nechat poslat domů v takovém případě nám, prosím, přihoď k ceně balíčku ještě 40 Kč na doporučené poštovné.)

   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 18.08
  (CZK 450)
 • Sold out!!
  (PŘIDÁVÁME) LÍBÍTE SE MI! TEČKA.

  FRUSACK SADA 4+1 KS ZA ZAVÁDĚCÍ CENU A ČESTNÉ MÍSTO NA WALL OF HEROES 

  Balíček pro muže a ženy činu. Do poznámky nezapomeň napsat název sady, kterou si vybíráš. Děkujeme Ti za podporu! 
  (Frusacky si můžeš vyzvednout osobně v Praze nebo si je nechat poslat domů. V takovém případě nám, prosím, přihoď k ceně balíčku ještě 40 Kč na doporučené poštovné nebo 130 Kč na poštovné a balné do zahraničí.)

   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 18.08
  (CZK 450)
 • Sold out!!
  LÍBÍTE SE MI! NAŠEL JSEM VÁS PRVNÍ, ALE KÁMOŠI VÁS CHTĚJÍ TAKY.

  FRIEND PACK (3 SADY FRUSACK 4+1 KS), 6 VSTUPŮ NA FRUSACK LAUNCH DAY A ČESTNÁ MÍSTA NA WALL OF HEROES

  Pro mě, pro nej kámoše, pro nej kámošku a všichni to půjdeme oslavit na Frusack Launch Party. Do poznámky nám nezapomeňte připsat svůj email a názvy sad, které jste si vybrali! Děkujeme Vám za podporu!
  (Frusacky si můžeš vyzvednout osobně za dva týdny od ukončení kampaně v Praze nebo si je nechat poslat domů v takovém případě nám, prosím, přihoď k ceně balíčku ještě 40 Kč na doporučené poštovné.)


   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 48.22
  (CZK 1,200)
 • Sold out!!
  LÍBÍTE SE MI! JE ČAS PŘEDSTAVIT VÁS RODINĚ.

  FAMILY PACK (5 SAD 4+1 KS) A ČESTNÁ MÍSTA NA WALL OF HEROES

  Pro mě, pro ségru, pro mámu, pro babičku, pro tetu a mám vyřešený Vánoce, narozeniny, MDŽ, Valentýna,… Do poznámky nám nezapomeňte napsat názvy sad, které jste si vybrali! Děkujeme Vám za podporu!
  (Frusacky si můžeš vyzvednout osobně za dva týdny od ukončení kampaně v Praze nebo si je nechat poslat domů v takovém případě nám, prosím, přihoď k ceně balíčku ještě 40 Kč na doporučené poštovné.)

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 76.35
  (CZK 1,900)